Romantická pohádka vypráví o princezně (P. Tenorová), která vyrůstala bez matky. Její otec (S. Rašilov), vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem (P. Lněnička) vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska. (Česká televize)

Slarque

I pohádka potřebuje nějaký řád a (vlastní) pravidla. Jinak z toho vznikne pouze rozpačitá výplň televizního programu. Televize prostě chce každé Vánoce dvě nové pohádky, ale má to opravdu cenu, když pak za nic nestojí? ()

dopitak

Bylo to lepší než Duch nad zlato, ale to ještě neznamená automaticky výhru. Potěšily mě některé nápady a také málo okoukaní herci, ale některé "detaily" měli domyslet a chybám se vyhnout. Např. Dracius vládne nadpřirozenými silami, všechno ví, ale princeznu musí "řešit analogově", tj. pronásledováním koňmo. Saša má svoji starou na plakátu, ale jeho holka ji nikdy neviděla. Postava vrchní čarodejnice vám evokuje kdysi populární pořad Nejslabší, máte padáka, stačí zavřít oči a poslouchat. Vtipy od Maxmiliána se spíš nevedly a konec made by Flash Barrandov taky není nijak originální (a jistě nebyl ani levnej). Není nad Mrakomorův šermířský souboj. ()

klerik

Na TV fakt slušné finálne triky. Miestami celkom pôsobivá hudba, letecké zábery tiež fajn. Ale ten scenár! Princ je zbabelé hovädo, ale stačí jedno milé slovo a už je to dôkaz, že princeznu miluje z celého srdca... A keď je princenznina mama krajšia ako princezná - to tiež o niečom hovorí. Zohnať peniaze a vybrať pekné lokácie nestačí. Brutálne prepálená príležitosť... ()

ainny odpad!

První pohádka, na kterou mi letos zbyl čas a hned trefa sto metrů od terče. Nelíbilo se mi na ní v podstatě nic, ani příběh, ani obsazení, ani hudba. Nejhorší ze všeho snad bylo obsazení obstarožního prince. Jdu si spravit chuť starou černobílou Popelkou. ()

marhoul

Divná pohádka. Chybí ji ta jiskřička, která by mě okouzlila. Nesympatická, hysterická princezna navíc byla nehezká a princ? Pan Lněnička není pohádkový princ, sedí mu jiné role. Nesladěné herecké výkony, rádoby humor... Nic moc. Škoda. Ale ti draci byli moc pěkní. Jitka Čvančarová mě vždycky potěší a pan Myšička byl zde opět výborný. ()

triatlet

Scénáristické tápání působí jako jízda horské dráze - chvílemi nahoře (nápad se sněžným drakem), vícekrát ale dole (tři nudné úkoly). Pohádce chybí nejen herecké obsazení (až na Goldflama a Slavíkovou ostatní působí jako statisti - hlavně Matonoha a Liška v rolích princů!). Navíc pohádce chybí vtip (pitvoření druhého rádce nepočítám) a občas postrádá i logiku (čarodějnice nejdřív vymyslí celkem trapný úkol a pak princovi pomáhá, aby ho splnil???). Suma sumárum na rozdíl od pohádky Jak se budí princezny ve Sněžném drakovi jsou tak nesympatičtí neplavci, že bych jim snad přál nějakého vodníka, který by je skryl na věky do svého hrnečku:-) ()

Stanislaus

K této pohádce jsem se dostal úplně čirou náhodou skrze Youtube, a jelikož jsem neměl nic důležitého na práci, tak jsem ji zhlédnul. Film to nebyl na české poměry špatný a v rámci svého žánru jde o průměrnou záležitost. Postavy nebyly tolik na pěst jako v mnoha jiných českých pohádkách a samotný příběh nebyl také k zahození. Vizuální efekty týkající se draků byly sice viditelně dosti umělé, ale viděl jsem horší, například filmy od společnosti Asylum. Zkrátka snímek, který mě nijak výrazně nepřekvapil, ale ani neurazil. ()

BMW12

Další česká pohádka a další zklamání. Čechům ty pohádky prostě nejdou, přemýšlím, jestli se na ně vůbec mám dívat. Opět typický příběh, který už zde byl milionkrát, navíc mi vůbec nesedlo herecké obsazení, třeba taková Jitka Čvančarová se absolutně nehodila na královnu. ()

Roman.Ticka

Když to hodnotím z genderového pohledu, tak musím konstatovat, že časy s opravdu ryzími pohádkovými prvky jsou fakt ty tam. Bylo tady tolik estrogenu, až to bylo nemilé a prostě doby křehkých něžných princezen a čisté nehynoucí lásky jsou pryč. Ani stará česká klasika už nemá ve filmařině místo, takže krom obvyklých efektů se řeší sociální konflikty, kdo s koho a vůbec, ve výsledku mimo nesmyslů typu tonoucí se neplavce chytá aj., je princ nesympatický mamánek, nevyzrálý měkota a princezna zmateně těká od jedné lásky ke druhé, až sama neví čí je, natož koho si má vzít za jediného muže svého života. Ach jo, kam jsme to dopracovali. ()

hansel97

No, ve srovnání se včerejším Pravým rytířem, je tohle o kapku lepší, přestože hodně špatné. A na vině je opět jen a jen scénář, naprosto hloupý a nudný, kterému nepomáhají ani ne zrovna tragické triky a dobří herci. Rozhodně si ale nemyslím, že jsou pohádky České televize cíleně shazované, jen z většiny vážně špatné. ()

Necrotongue

Tak toto byl netradiční zážitek.Příběh byl celkem solidní,obsazení bylo velice slušné,obzvlášť mě zaujal Martin Myšička,který zahrál Drsoně výborně a jeho závěrečná proměna v Deathwinga mě jako hráče WoWka velice potěšila,ale závěr pohádky byl neuvěřitelně zoufalý.Viděl jsem jasný důkaz toho,jak může pouhých pár minut pohřbít celý film.Původně jsem chtěl udělit čtyři hvězdičky,po závěrečných titulcích jsem chtěl dát ze vzteku jen jednu,ale nakonec jsem se vydýchal a rozhodl se pro tři,protože se mi pohádka z větší části líbila. ()

Sifaka

Velmi zajímavá a netradiční pohádka, proti včerejší Duch nad zlato to mělo spád a ani na chvíli jsem se nenudil. ()

GeusX

Tak žadná sláva. Jako kdyby tvůrci byli ve spěchu, stačí lusknout prstem a postavy mění své nazory, hned je vše každému jasné. Žádné pořádné pátraní, minimum napětí... Tak snad příště. 50% PS: Rozhodoval jsem se zda 2 či 3 hvězdy. Dokonce ani nikdo z přihlížejících členů rodiny nebyl ztvárněním pohádky nikterak nadšen. Jediné potěšující byly filmové lokality, místa která znám. ()

jh666

Lidi, vy jste snad už zaujatý proti novým pohádkám. Dobře Duch nad zlato stál a padal s Preisem, ale tohle je opravdu hodně povedená pohádka. Zbabělý princ pobavil, draci byli na české poměry hodně dobří, pohádková atmosféra byla skvělá. Plnému hodnocení brání jen to, že se tam střídají názory jak ponožky. Takže 75% ()

hous.enka

Láska je věc komplikovaná a někdy dost zrádná. Na Sněžném drakovi mě tedy paradoxně bavily zejména zkoušky lásky princezny a jejího vyvoleného (skoč do propasti ty, kdo hluboce věříš ve svou lásku - ach), což bohužel asi nemělo být středobodem téhle pohádky. Pohádkový je tu totiž snad jen ten drak. ()

Krt.Ek

Velkolepější, romantičtější než Duch nad zlato, pohádka štědrovečerní, což je zajímavé, jelikož už pár let sází jednička na Boží hod na pohádky komediální, u kterých se má divák zasmát, na ty, jež mám upřimně radši než pohádky podobné Sněžnému drakovi, zde humor vážně téměř absentuje, a když ne tak je neopodstatněný, princové v podání Pavla Lišky a Tomáše Matonohy a Maxmilián Servil patří do jiného filmu... Celkově průměr, neurazí, nenadchne, řekl bych... 50% ()

Alqarin

Na rozdíl od většiny současných sračkopohádek to má hlavu a patu a hlavně (!) relativně cool závěrečnou fajtku. Po příšerný štědrovečerní podivnosti hodně příjemná změna. ()

MartinezZ

No teda, zlatý štědrovečerní Duch. Tady se dějí zvraty během chvilky, že je zloun nějaký magik se dozvíme během toho, co zmizí jeho noshledové, dvě hlavní postavy mění názory během několika vět a minut... Bylo to jak nějaký výcuc z celého příběhu, kterému jaksi chyběl začátek, prostředek byl pokrácen a role zlouna div ne vypuštěna a konec vznikl během natáčení, když se zjistilo, že kvůli trikům už na nic jiného nezbudou peníze. A je to škoda, protože herci byli celkem dobří a použitelní. Nejlepší z filmu jsou tak dva závěreční draci. To je ale na pohádku o 90 minutách trochu málo. Ve stejně dlouhém Duchovi nad zlato bylo té pohádky podstatně více. ()

UncleG

Průměrné televizní pohádkové béčko, které se vyznačuje především extrémně protivným, zbabělým, nedomrlým a přestárlým princem. Kterýžto by víc než lásku a testy charakteru potřeboval rozdupat na kaši stádem bizonů. Slečna princezna, která nezpívá altem, sopránem ani basem, je celkem sympaťanda a svůj herecký part zvládla s přehledem. Zatímco zbytek ansáblu často solidně šmíroval, někdy až na hranici s ochotničením. Jednoznačně oceňuju snahu přijít z kavčích hor s "jinou/fantasy" pohádkou, než jsou obvyklé papundeklové kraviny pod taktovkou Jirky Chalupy nebo obligátní "strachoviny". Za celým projektem je cítit snaha a snad i autorské nadšení, ale nezbývá než zkoušet to dál. Protože tohle se prostě v mnoha směrech šeredně nepovedlo. Možná bych tomu i ty tři hvězdice ze soucitu napařil, ale to by na konci nesměl zanít odporný závěrečný song, zpívaný tou nekrutopřísnější ostavštinou. Pyčo. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)