Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádkový příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka a Barborka, a také muzikant Jakub, Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku, s ním přijíždí i jeho bratr Ignác, výstřední vynálezce a badatel. A kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci a krátí si čas vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Řada nešťastných i komických nedorozumění vyvrcholí nebezpečnou výpravou tří hledačů pokladu: Barborky, Jakuba a pana Bořivoje. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (241)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Nejslabší z letošních vánočních premiér. Jako Kutnohoráka mě pochopitelně zajímalo, co všechno se do filmu dostalo a kde se natáčelo. Scéna, kdy se tři strážci pokladů vsadí, je podvod, sv. Barbora a Jezuitská kolej v pozadí jsou jen na statickém obrazu, patrně se filmařům nechtělo čekat na dobré počasí... ona ta obloha je v mnoha záběrech podezřele jedovatá. A z KH klasika - pohled podél Jezuitské kolej na chrám sv. Barbory (Bídníci, Sestra spánku atd. atd), okolí sv. Jakuba (na stejných schodech zametala i Fany). Umělé kulisy, hrozní Kraus, Švehlík i Töpfer, opakované vykrádačky Čertů (Heřmánek stylizovaný opět jako vládce podzemí, včetně mnoha proslovů), Třetího prince (motiv zkamenění), snaha o moderní pojetí selhává, scénář je příšerný a nápadů je příliš, většina těžce neoriginálních. ()

Faustka 

všechny recenze uživatele

Prostě klasika. Moderní pohádka si musí vysloužit označení splaškoidní… už z principu. Ani gumová trojka Polášek, Budař, Liška (který byl viditelně po náročném tahu, ale ještě nestihl návštěvu logopeda) nikoho příliš nešokuje. Zato Vojta „Zvojtil“ Dyk a David „Pinocchio“ Švehlík jsou vyloženě mazlíci. A hledat poklady pod Kutnou Horou…, kde myslíte, že už roky hledám já. ()

Reklama

Cimr 

všechny recenze uživatele

Češi se titulují mistry pohádek, což vychází zřejmě z toho, že Božena Němcová a Karel Jaromír Erben kopali na poli světové pohádky stejnou první ligu jako bratři Grimmové nebo Hans Christian Andersen. Ale když se podíváme na pohádky filmové, zjistíme, že těch opravdu dobrých je poměrně málo. Ty předrevoluční měly hvězdné obsazení a zajímavé zápletky, ale nedalo se na ně koukat kvůli papundeklovým kulisám a kostýmům jak z hasičského maškarního bálu. A nyní se to celé otáčí - i obyčejná televizní pohádka má celkem slušnou technickou stránku (neokoukané motivy steam-punku mě v této pohádce bavily ze všeho nejvíc), ale zase jako by chybělo určité "charisma" jaké měly pohádky předrevoluční. Jak už tu napsala spousta komentátorů: herci se pitvoří, příběh křečovitě klopýtá od ničeho nikam, objeví se řada žánrových klišé (zvířátka pomáhají nebohé dívce). No prostě - něco tomu sakra chybí. Něco, co přesahuje rámec pouhé čétéčkové pohádky natočené proto, aby bylo o Vánoce čím zaplácnout program. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Koukám chvíli a opět mi vadí, že je pohádka příliš ukřičená. :-( Proč? Proč musí být většina nových pohádek tak uširvoucích??? Výprava a lokality skutečně nádherné! Bylo se na co koukat. Příběh slabší, ale neurazil. Osobně nikdy nemusím ňadratou Pidrmanovou a ani zde mi neseděla. Ale vydržela jsem až do konce, takže dobrý (za tři). ()

PollyJean 

všechny recenze uživatele

pohádka slibovala nadhled a vtip, který se nakonec dostavil pouze ve skromné dávce. Slibné trio Polášek, Budař a Liška je spíš do počtu, oblíbená postavička střeleného vědátora to rozhodně taky nespasí, jakkoli je zahrána celkem mile. Duo sester je slabší (toporného žárlícího ženicha raději nezmiňovat), takže už zbývá jen Švehlíkova celkem spolehlivě zahraná záporná postava, která v druhé půli nedá nevzpomenout na prince Drsoně, také pozorujícího s oblibou děj zpovzdálí, aby se ve vhodné chvíli do věci vložil. Věk páry je celkem příjemným zpestřením, výhrou bylo taky použití Čechomoru. Škoda, že to celé tak nějak moc nedrží pohromadě, valná většina postav se chová poněkud podivně a některé situace dost postrádají logiku (dost ujeté tři úkoly a jejich plnění - neplnění, mince padne do pokladu přímo ze zámku, zatímco postavy k němu putují lesem několik dní atd.). ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Vojtěch Dyk, představitel Ignáce, a Markéta Frösslová, která ztvárnila Kačenku, byli v minulosti skutečnými partnery. (Stupet)
  • Natáčení začalo 25. září 2011 v Kutné Hoře, pokračovalo ve skalách v okolí Hrubé Skály a v okolí Mumlavského vodopádu. Dále se filmovalo v Doksanech a v Praze, kde bylo natáčeno například v Arcibiskupském paláci. Poté štáb zamířil na Moravu na zámky Valtice, Lysice, Boskovice a na Sychrov. Dále se filmovalo v Koněpruských jeskyních v okrese Beroun, v zámeckých parcích na Konopišti, v Lednickovaltickém areálu a objeví se také paláce arcibiskupa pražského a šlechtického rodu Colloredo-Mansfeld u Karlova mostu. (SedmikraskaL)
  • Scéna je dílem architekta Martina Kurela, který měl zkušenosti s natáčením v Doksanech a lokaci režisérovi (Vít Karas) doporučil. (SONY_)

Reklama

Reklama