Pohádkový příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka a Barborka, a také muzikant Jakub, Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku, s ním přijíždí i jeho bratr Ignác, výstřední vynálezce a badatel. A kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci a krátí si čas vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Řada nešťastných i komických nedorozumění vyvrcholí nebezpečnou výpravou tří hledačů pokladu: Barborky, Jakuba a pana Bořivoje. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy… (Česká televize)

dopitak

Nejslabší z letošních vánočních premiér. Jako Kutnohoráka mě pochopitelně zajímalo, co všechno se do filmu dostalo a kde se natáčelo. Scéna, kdy se tři strážci pokladů vsadí, je podvod, sv. Barbora a Jezuitská kolej v pozadí jsou jen na statickém obrazu, patrně se filmařům nechtělo čekat na dobré počasí... ona ta obloha je v mnoha záběrech podezřele jedovatá. A z KH klasika - pohled podél Jezuitské kolej na chrám sv. Barbory (Bídníci, Sestra spánku atd. atd), okolí sv. Jakuba (na stejných schodech zametala i Fany). Umělé kulisy, hrozní Kraus, Švehlík i Töpfer, opakované vykrádačky Čertů (Heřmánek stylizovaný opět jako vládce podzemí, včetně mnoha proslovů), Třetího prince (motiv zkamenění), snaha o moderní pojetí selhává, scénář je příšerný a nápadů je příliš, většina těžce neoriginálních. ()

korbitch22 odpad!

Karas mi prdel, Švehlík mi dildo a Dyk si do huby.Opět můžu jen smutně říci, že pohádky z naší produkce dělají přesný opak, než by měli.Nedávájí žádnou naději, nebaví, iritují a jsou prostě od A do Z zkurvený.0%. ()

marhoul

Koukám chvíli a opět mi vadí, že je pohádka příliš ukřičená. :-( Proč? Proč musí být většina nových pohádek tak uširvoucích??? Výprava a lokality skutečně nádherné! Bylo se na co koukat. Příběh slabší, ale neurazil. Osobně nikdy nemusím ňadratou Pidrmanovou a ani zde mi neseděla. Ale vydržela jsem až do konce, takže dobrý (za tři). ()

triatlet

Travesti skřítčí šou. Zlatá Troškova Vodněna... Karas točit umí, herci se snaží, ale scénář Ireny Douskové je ve stylu Jak kočička s pejskem pekli dort... Ovšem "drobné" úlety odpouštím za poslední Ignácovu hlášku :"Kačenko, zítra mi připomeň, že mám zvednout všem učitelům plat!" ()

honajz

Líbí se mi výprava a hudba od Čechomoru, ale jinak... Příběh je docela zmatený, dlouho je problém zjistit, kdo co vlastně chce, a jestli je hodný, nebo zlý. Ale to tak nevadí, jako vadí představa tvůrců, že veselá pohádka vznikne, když herci nehrají, ale pitvoří se, tajtrlíkují a dělají ze sebe debily. Ne, pánové, není to vtipné!!!! Heřmánkův Lucifer v pohádce S čerty nejsou žerty má vtipné hlášky, ale funguje i jako strašidelná postava, funguje jako určitý charakter. Ale tady ne, tady je prostě jen tajtrlík (promiňte, pane Heřmánku, já vím, že jste ten scénář nepsal a na režii nemáte vliv). Celkově je to hloupé, zcela vtipuprosté, ale jen uječené, jako pohádky od toho, jak se jmenuje, od Trošky. Kouknou na Stracha, jak se dělá pohádka bez uječenosti, ale s uvěřitelnými postavami, které mají charakter, a herci se nemusejí pitvořit, ale mohou tu postavu hrát a zahrát. Btw, tou taneční kreací chtěla ČT upozornit na to, že se David Švehlík účastnil Stardance? A docela by mě zajímalo, kolik tvůrců a lidí z ČT se tady snaží zvedat procentuální průměr pětihvězdičkovými hodnoceními? :-) Že jim to blbé není. Postavy se chovají jako idioti, Barborka má chování a mluvu jak z domu s červenou lucernou a být Jakubem, taky jí nevěřím. I když má Barborka tak velké kozy - nebo právě proto. Chlapi převlečení za víly, to je další zbytečné tajtrlíkovství, a celá ta akce druhé části ve stylu kohoutek a slepička postrádá rovněž napětí. ()

MáŠa

Když to budu hodnotit jako pohádku, tak mezi těmi českými si to vede dost slušné. A to i technicky. Nejhloupěji v tom působila ta část, kdy holčina dostala nějaký úkol, a najednou na ní promluvilo nějaké zvířátko a pomohlo. Jinak místy i celkem vtipné ()

Tommassi3

"Tady straší !!" - "Tvoje bába s dědkem tady straší !!" ;) Další skvostná Karasova adaptace Douskové.. Hravé, plné adorace děl, jimž cuchá vzorce a klišé.. ()

argenson

Vycházím-li z toho, že pohádka je žánr pro děti, pak bych chtěl, aby to mělo od začátku přehledný a stravitelný děj. Což tady jsem se chytl až po půlhodině. Adam Kraus a Vojta Dyk za sympaťáky, ovšem děvčata po jejich boku mě moc nebavila. Karel Heřmánek k nepoznání, snad jen podle hlasu (horší už je to s artikulací, asi nový zuby), jeho podřízení strážci pokladu byli nejvtipnější ve svých transkreacích (Jan Budař!). Nejvíc jsem se ovšem zasmál u scény s pastí na myši (Vojta Dyk, Tomáš Töpfer). Oceňuju i šikovnou práci se střihem a využití spousty krásných exteriérů, zvlášt Lysice si to musely užít. K nadprůměru ovšem něco chybí. ()

ConanVJ

Pohádka O pokladech mi přišla moc ukřičená. Herecky bych řekl, že je to moc přehraný až trapný (hlavně ty tři víly). Příběh nebyl až tak špatný. Pohádka mě spíš nudila. Za mě 25% :) ()

Cimr

Češi se titulují mistry pohádek, což vychází zřejmě z toho, že Božena Němcová a Karel Jaromír Erben kopali na poli světové pohádky stejnou první ligu jako bratři Grimmové nebo Hans Christian Andersen. Ale když se podíváme na pohádky filmové, zjistíme, že těch opravdu dobrých je poměrně málo. Ty předrevoluční měly hvězdné obsazení a zajímavé zápletky, ale nedalo se na ně koukat kvůli papundeklovým kulisám a kostýmům jak z hasičského maškarního bálu. A nyní se to celé otáčí - i obyčejná televizní pohádka má celkem slušnou technickou stránku (neokoukané motivy steam-punku mě v této pohádce bavily ze všeho nejvíc), ale zase jako by chybělo určité "charisma" jaké měly pohádky předrevoluční. Jak už tu napsala spousta komentátorů: herci se pitvoří, příběh křečovitě klopýtá od ničeho nikam, objeví se řada žánrových klišé (zvířátka pomáhají nebohé dívce). No prostě - něco tomu sakra chybí. Něco, co přesahuje rámec pouhé čétéčkové pohádky natočené proto, aby bylo o Vánoce čím zaplácnout program. ()

MartinezZ

Moderní pohádka v levných kulisách omšelého zámku, ale hezkých kulisách přírody, s rádoby vtipnými dialogy, místy úsměvnými, ale celkově moderně aktuálně nesmyslnými vzhledem k příběhu. Ti tři pišišvorové v příběhu být vůbec nemuseli (Liška by už měl přestat hrát toho idiota, všude naprosto stejného), stačil by Heřmánek. Adam Kraus svoji rodovou linii nezapře, ale nejsem si jist, že bych ho obsazoval do pohádky :) (nic proti, Adame), Barborka mi nevadila. Nejlepšími postavami ale byli nebystrozraká Kačenka a poněkud potrhlý Ignác (Dyka moc nemusím, ale hrát umí). Zbytek byl ale autorsky-moderně dost mimo - modernější nepohádková doba, parní stroje, nabalzámovaná hlava máti Bořivoje a Ignáce (WTF?), odkazy na současnost ("Připomeň mi, abych přidal vše učitelům plat" - mj. nevyřčené "Je mi u zadale, kam se poděl můj bratr, vládce náš, slunce naše jasné..."). No, odpad to rozhodně není, na jednu hvězdičku to také nevidím, protože v rámci každoroční vánoční předváděčky nových televizně-filmových výtvorů ála "Každý rok musíme v ČT rozmrhat nějaké peníze na vlastní pohádkovou tvorbu, ať už je jakákoliv", díky čemuž jsme už byli svědky minuloroční zrůdnosti Micimutr, je 'O pokladech' přeci jen lepší. Jak moc velká poklona to je, si už přeberte každý a každá sami. Zítra ale nebudu vědět, o čem to bylo, pozítří už ani, ŽE to bylo. ()

Lukrecie

Až mrazivě negativní a hamižný Švehlík, roztomilý, podivínský a herecky šikovný Dyk a vtipní strážci pokladu. Navíc moc pěkná hudba. Mně se to prostě líbilo a basta ... :-) ()

Sandiego

Podmanivý vizuál a docela fungující sepjetí se steampunkovou estetikou se zde sráží s problémy většiny televizních pohádek - naprosto přímočarý příběh postrádá jakoukoli inovaci a rozpadá se na řadu neoriginálních scén s chudou spojovací linkou pro níž je slovo napětí a gradace zcela cizí, postavy jsou jako vystřižené z papíru a charakterizuje je ve většině případů jen karikaturní pitvoření. Navíc herecká stylizace je značně nevyrovnaná a zcela ignoruje celek. Škoda. Ambiciozní až revoluční počin v režijní a vizuální složce silně narazil na nemohoucnost a konvenčnost slabého scénáře. Ovšem právě vzniklá disproporce je největší slabinou, jelikož kvůli ní ještě více vystupují zmíněné nedostatky. Snad Karas konečně dostane do ruky pořádnou látku a scénář a nebude omezován jen televizním rozpočtem, i přes tento počin pro mě zůstává velmi zajímavým tvůrcem (a těším se až se ČT uráčí uvést jeho sci-fi Běžci). ()

UncleG

Pohádka o tom, jak hlavní hrdinka někam náhodně putuje a při tom plní náhodné úkoly... Zatímco v druhé dějové linii někdo něco náhodně vynalézá. Jestli snad prapůvodně v příběhu existoval důvod existence přiblblýho vynálezce, pak se ovšem ztratil někde v procesu. Stejně jako důvod proč do pohádky implementovat steampunkové prvky. Ony ty parní stroje jsou tam zkrátka jenom proto, aby tam byly. Abych ale jen nekritizoval, musím zmínit dvě výrazné přednosti. Obě má Janička Pidrmanů. Jsem jednoduchej, ke štěstí mi stačí málo... ()

blackrain

A tak se nám trio nových vánočních pohádek, které nám naservírovala s velkou pompu ČT, uzavřelo. Říká se do třetice dobré a zlého. Tady to platí dvojnásob. Konečně pohádka, která za něco stála. Je tu pár výrazných postav, třeba Liškův permoník a Dykův vynálezce Ignác. Poznala jsem i jedno místo natáčení. Konkrétně šlo o Kutnou horu. Třeba uzraje čas a já příští rok pohádce bodík přihodím. ()

rt12

Líbila se mi atmosféra (připomínala mi reklamu na Becherovku), celkem ušel i děj a nevadily mi ani postavy. Třeba Kačenka při obdržení brýlí byla kouzelná. Ovšem celé to hatil Kraus (nevím kolikátý, protože jsou jak přes kopírák), kterého nehraní mě vyloženě štvalo, jeho výraz by spíš pasoval na toho zlouna chamtivého (jako Švehlík by to ovšem nezahrál). Že je milý, zamilovaný mládenec, mu věřila snad jen Barborka (musela, měla to ve scénáři). ()

slunicko2

Zase jedna pohádka... 1) Pěkné prostředí, sympatičtí herci, Čechomor. Zatím dobré. 2) Neschopný scénář i režie. Jako když se díváte na svět přes luxfery - vše je rozmazané a jde šejdrem. Ale dodíval jsem se. Zvědavost mi nedala. ()

veronikav

Moc pěkná pohádka -nejdřív sice trochu rozvláčná až to vypadalo na nudu ...ale srovnalo se to :) Rozhodně po dlouhé době solidní výtvor :) ()

Vědma

Pohádka, která naprosto postrádá pohádkovou atmosféru a příliš věcí jí přebývá a chybí. Ta třetí hvězdička je za muziku. ()