Když malý Burt Wonderstone dostal k narozeninám kouzelnickou soupravu, změnil se mu svět. Kouzelnické triky a magie se staly jeho celoživotní vášní a díky nim také poznal nejlepšího kamaráda Antona, který se stal jeho parťákem. Po letech spolupráce ale jejich popularita klesá a přátelství pokulhává. Před lidmi se stále tváří jako ti nejlepší přátelé, ale zákulisí se stalo místem jejich nekonečných hádek. Po zpackaném triku se jejich cesty rozcházejí. Burtova sólová dráha končí fiaskem, obecenstvo totiž nestojí o trapného stárnoucího kouzelníka, ale dává přednost novému pouličnímu mágovi, který na sebe strhává stále větší pozornost. Pokud chce Burt znovu uspět, musí opět spojit své síly s Antonem a předvést divákům to nejlepší kouzelnické představení. (TV Nova)

BOURQUE

Nenáročná oddychovka vo Svete kúziel. Na tomto filme ma najviac bavili kúzelnícke triky, pretože daný príbeh a jeho koniec sa dalo predpokladať po 30 minútach. Z hereckej stránky zaujali S. Buscemi a J. Carrey, ktorý síce so svojimi „trikmi“ bol spíš nechutný a arogantný, na druhej strane však veľmi pôsobivý. Ako to zaznie vo filme, kúzla sú preto, aby očarovali obecenstvo. Tento film nás so svojou kvalitou síce nezačaruje, ale dá sa pri ňom celkom príjemne zarelaxovať. PS1: Záverečné veľké kúzlo – záhadu hľadajte v prírode! PS2: O.Wilde je očarujúco krásnou asistentkou/kúzelníčkou. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

GOREGASM

Nevyvážený komediální guláš z neokoukaného prostředí kouzelníků drží nad vodou vynikající Carreyho postava, kterou Jim vygradoval do zábavného extrému a obecně vzato partička mých oblíbených herců. Do pomíjivého průměru táhne Wunderstonea kolísavá úroveň humoru a bohužel opět místy hystericky přehrávající Carrell, který má sice i lepší chvilky, nicméně za ty vděčí scénáři. Postery naznačují velkou nadsázku, ale tu Scardino vypustí na plac jen občas, což je v kontextu s hereckým materiálem, který měl k dispozici škoda. Mohla to být crazy komedie roku, ale to bych asi chtěl moc. 50% ()

sadlokan

Dost debilní kouzelnící se pohoršujou nad kolegou, kterej je debilnější,ale fakt jen o krapánek ,víc.Nebo,ještě spíš,jinak.Ale občas to kopne pěkně. ()

merigieren

dva kouzelníci a 10 let pořád stejné vystoupení, už jsou u toho znudění a nebaví je, trochu to přenáší i na publikum, pak vymyslí skleněnou kostku a rozejdou se, hlavní arogantní skončí v důchoďáku, kde najde zase lásku k magii, oba se dají dohromady a skončí happy end. O vtípky se stará jeden šílenec, který nepotřebuje triky, jen sebepoškozování. Vrtačka se povedla. A nemůžu zapomenout na krásku která je doprovází. Klasický mix pro hezkou komedii... ()

Rathalos

Steve Carell je jeden z mojich oblubenych hercov,mam rad jeho filmy,je to sympatak,ale toto mi nejako nesadlo,su tu aj dalsi znami herci,ktori stoja za to,ale hodnotim to tak na tri hviezdicky,viac nedam...:-) ()

aslavey

Strašně zábavná kravina :) nádherná parodie na všecky kouzelníky a mágy a hochštaplery a iluzionisty a fakt mě to bavilo. Mělo to slabší momenty, ale zábavný to bylo. Fakt jsem se smál. A to je spousta komedií, kde je to horší. ()

Kingjiri

Moje očekávání nebyly valný, ale přesto jsem převážně zklamanej a čekal bych minimálně sympatickej průměr. Jenomže jde o další z případů, kdy žijou tvůrci v představě, že dobrý herecký obsazení bohatě postačí aspoň k výdělkům (jejich reálná výše však dokázala, že opravdu nestačí). Dobrej film totiž potřebuje třeba taky slušnej příběh, kterej byl v tomhle případě fakt slabej. Spíš bych ho označil za několik kouzelnickejch vystoupení spojenejch oslíma můstkama. Kromě herců (byť Carrey dostal málo prostoru) ještě snímek zachraňuje slušná filmařina, dvě silnější hvězdy. ()

AngelG

Nebýt úžasného Jima a jeho malých vystoupeních celým filmem (což byly asi jediné scény, u kterých jsme se smála hodně a nahlas), tak by tenhle film nestál téměř za nic.. ale samozřejmě celé obsazení bylo skvělé a skutečně se snažili, jenže děj nám ani jim nenabízí nic nového pod sluncem, tudíž není moc čim ohromit.. je to spíše taková oddechovka, která ovšem neurazí.. takže takové 3,5.. ()

JOZZZKO

Tento film vás neočarí ani tak svojou promenádou prelomových trikov, ako svojou dokonalou a invenčnou sprostosťou. Hviezdička navyše za Oliviu! ()

Torgal

V období (nielen) filmového sucha som bol prinútený siahnuť aj po filmoch, ktoré by som si inak nechal ujsť - voľba tentokrát padla na túto kúzelnícku veselohru. Herecké obsadenie ma i napriek vlažným ohlasom napĺňalo optimizmom, ale kúzlo sa v tomto prípade veľmi nepodarilo. Carrey má len väčšie cameo (aj keď jeho imbecilný "Brain Rapist" stojí za to), Buscemi pôsobí veľmi unavene a Carell hrá svojho typického blba. Kúzelnícke vystúpenia nie sú zábavné ani len trápnym spôsobom a dej je plný klišé. Na odpočinkové pozeranie je ale celkom fajn, pohodová výplň sobotného popoludnia, ale nič viac. 5-/10 PS: Gandofini mohol mať ako svoju poslednú úlohu pred smrťou aj niečo dôstojnejšie, čo už. ()

darkreider

No je to aušus, nebudeme si klamať. Na to aké herecké zázemie sa tu zišlo z toho moc nevytrieskali. No za vŕtačku a cameo Davida dám aj tretiu hviezdu, ale trasie sa ako osika. Pritlačiť na vtipnú notu a mohlo byť podstatne lepšie. ()

redwik

Pre: Jim Carrey, jeho postava, jeho grimasy a najmä jeho vlasy, Olivia Wilde (klasika), pár skutočne trefných vtipov, chvíľková prítomnosť Davida Copperfielda, pekný a vtipný záver. Proti: Steve Buscemi na pódiu - dobrý herec, ale nepáčil sa mi jeho hlas keď vystupoval, občas to bolo prehnane vtipné, alebo sa o to aspoň snažilo, málo kúziel. Záver: Posledný kúzelnícky film, ktorý som videl, bol Now You See Me, a ten sa u mňa umiestnil hodne vysoko, preto Burta Wonderstona považujem skôr za sklamanie. Občas som sa zasmial, ale na komédiu s dvomi super komikmi by som čakal asi čosi viac. ()

goni

Par vtipnych scenok tu bolo, ale inak velka nuda. Komedia v nicom nevynika a k tomu nesympaticky Steve Carell, ktory hral este menej sympatickeho nafukanca [24/2014] ()

Ihuj

Je to originální a dost zábavné. Kvůli několika trapným scénám jsem se smiřoval s tím, že dám jen 3 hvězdy, ale závěrečný fór mě obměkčil. + Olivia Wilde, na kterou se prostě dobře kouká. ()

papaguy

Vypadalo to nadějně, ale ten konec to celkem zazdil - a z komedie se stala fraška. Jednu hvězdu jsem přidal, protože se mi líbí úvaha brát to i jako satiru na současný entertainment. ()

figliar

Medzi obrovským počtom komédii, ktoré každoročne prídu do kín, sa nájdu aj také, ktoré sa nesnažia uspať diváka po pol hodine, či ho vyhnať z kinosále. Toto je jedna z nich. Už od začiatku je film pomerne svižný, sprevádzaný dobrým soundtrackom a dobrými hercami. Na kvalite pridáva aj námet, z ktorého sa divákovi nedvíha žalúdok (ako to dnes niekedy býva zvykom) a napokon ideálna dĺžka filmu v rámci žánru pre mňa znamená 4 hviezdičky. ()

dakarin

Bláznivá komedie, jež u mě lítala od počátku mezi dvěma a čtyřma hvězdičkama - delší čas trávila tedy na dvojce :-( Dneska je již jistá hrubost téměř povinná, takže se jí nyní nebudu zdržovat. Zda-li je množství gagů pouze porůznu posbíraných, či je aspoň větší část původní, nevím, ale každopádně mezihra nevyznívá nikterak oslnivě. Je zde vidět snaha, a za ni aspoň 50%. Skoro pohádkový závěr s náběhem snad až k romantice tvůrcům upřímně nevěřím :-) ()

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)