Doba ledová: Mamutí Vánoce

Ice Age: A Mammoth Christmas

Doba ľadová: Mamutie Vianoce

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

USA, 2011, 24 min

Musím říct, že to bylo celkem slušné podívání, mělo to i špetku originality, trochu humoru a v celku milý a nenucený děj. Kýčovité to bylo méně, než jsem čekala a celkově si myslím, že se to celkem povedlo. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015(29.12.2015)

Veverka a její hon za žaludem opět potěšil a pobavil, Vánoce v podání hlavních hrdinů Doby ledové také ušly, takže celkově to byla fajn vánoční jednohubka. Navíc neuškodilo dozvědět se zase další z mnoha legend o tom, jak Santa Claus vlastně přišel k létajícím sobům, jak vznikl seznam hodných a zlobivých, jak to bylo s elfy, a tak dále. Zkrátka taková chuťovka, které jsem se nepřejedl a která potěšila. Nicméně jsem přesvědčen o tom, že vánoční speciál Madagaskaru byl přece jen o něco lepší, takže i když Mamutím Vánocům udělím stejně jako vánočnímu Madagaskaru tři hvězdy, tak zde jsou to o něco slabší tři hvězdy. Vím, na hodnocení to sice nebude mít vliv, ale využívám toho, že to mohu napsat alespoň do svého komentáře.(6.1.2012)

20minutová oddychovka, která neurazí. Samozřejmostí je skvělá animace, stejně jako u dalších Ice Age filmů. 60 %(26.11.2011)

• HellFire

Hrůzná vánoční vymývárna mozků s hrdiny Doby ledové.(11.12.2011)

• Marek1991

Komerčná vianočná rozprávka, ktorá tak ako iné mnohé série, napríklad Shrek, má aj takúto verziu. Pre deti celkom fajn, aj keď je to slabé, je to len menej ako pól hodina, takže trocha zábavy navyše pre deti v prípade, ak sa im tieto zvieratká páčia, neuškodí.(18.5.2013)