Doba ledová: Mamutí Vánoce

• Česko Mamutí Vánoce (více)
Ukázka z filmu 1

Už jste to slyšeli? Vaši oblíbení prehistoričtí hrdinové se vrací ve zbrusu novém vánočním dobrodružství pro celou rodinu! Když Sid nechtěně zničí Mannyho památeční vánoční ozdobu a ocitá se na Santově „seznamu zlobilů”, vydává se na zábavné putování na severní pól, aby dal vše do pořádku. Místo toho ale způsobí ještě větší pohromu. Teď je na Mannym a jeho bandě přátel, aby zachránili Vánoce pro celý svět! (oficiální text distributora)

fmash

Nejenže tyhle zbytky z hitovkových kyretáží nesnáším, ale tohle byl opravdu odvaz. Předseda posudkové komise zaplesal, neboť toto dílko se pracujícímu lidu určitě bude líbit, navíc to má ty vzdělávací hodnoty. Urá. ()

M.i.k.e

typický předvánoční prefabrikát podobně jako shrekoleda a všechny možné další krátké vánoční jednorázovky určené spíš pro menší.Naštěstí jsou Mamutí vánoce poměrně svižné,zábavné a hlavně je tam Scrat,což samo o sobě stačí...60% ()

Figu

Ať si říká kdo chce, co chce, veverka a její ořech dělaj kurevskou reklamu celý týhle partičce Doby ledové. A není tomu jinak ani u Vánočního mamutího speciálu! Nicméně i přes velikej rozmáhající se přetlak animovaných Vánočních kraťasů, se tahle ministory o roztříštěné Mannyho kouly a nasraným Santovi, možná povedla jedna z nejvíc. 65% ()

enjoi

20minutová oddychovka, která neurazí. Samozřejmostí je skvělá animace, stejně jako u dalších Ice Age filmů. 60 % ()

Pajky3

Čekal jsem to lepší, ale mohlo to být i výrazně horší. To znamená, že průměr to ustálo. Pár vtipů bylo dobrejch a Scrat, ten se nikdy nepoučí.. ()

Sammya

Nejvíc mě pobavil vánoční kámen, jinak to byla taková průměrná pohádka, a nemůžu se přenést přes to, že by měli Santu, vánoce a stromeček už v pravěku. ()

bartias

Zábavnost Mamutích Vánoc odpovídá krátkému svátečnímu animovanému speciálu. Atributy Doby ledové jsou smrsknuté do podoby poměrně svižné dvacetiminutovky a nechybí hon šavlozubého veverčáka Scrata na ořech (pavouk!), ani zrod jedné vánoční legendy. 7/10 ()

otík

Všechny Doby ledové (krátkometrážní i dlouhometrážní) patří do jednoho pytle, přičemž ani jeden z dílů není vyloženě špatný. Ani tento vánoční speciál není nic extra, ale žádný propadák to též není. Tu krátkou dobu se to dá vydržet, přičemž stále musíme mít na mysli, že Doby ledové jsou určeny přednostně dětem, ne dospělým. Hudba: John Paesano ()

sir-dave

Další z kratších nebo delších kraťasů od tvůrců Doby ledové. Nejlépe je tady zachycena ta Vánoční atmosféra, že i v létě jsem si místy říkal, jak je ta zima občas fajn. Fanoušek Doby ledové nebude asi zklamaný. ()

Estrellita

Z celé vánoční Doby ledové úplně dýchala nutnost a křečovitost, se kterou ji tvůrci vyráběli. Nevím, jestli měli potřebu konkurovat Shrekovi s vánočním kraťákem a nenapadlo je nich originálnějšího než poslepovat největší světová klišé a patosy k sobě, převázat je stužkou a pocukrovat, a proto můj oblíbený animák takhle zazdili... Ale byla to prostě jedna velká NUDA! 30% ()

tatanapope

Musím říct, že to bylo celkem slušné podívání, mělo to i špetku originality, trochu humoru a v celku milý a nenucený děj. Kýčovité to bylo méně, než jsem čekala a celkově si myslím, že se to celkem povedlo. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

filmmovier

Ze všech vánočních speciálů mých oblíbených animaků, které jsem viděl, je tento nejslabší. Prvních deset minut docela v pohodě, ale pak šla kvalita dolů. Příběh je to jinak pěkný, a pokud nevíte, kde Santa sehnal všechny své soby, tak se na to určitě podívejte. Samozřejmě nesmí chybět Scrat, nejlepší postava série, která to tentokrát rozjela opravdu pěkně. A ten pavouk byl docela v pohodě, ne že ne... ()

lennyd

Blíží se doba Vánočních svátků, a ani u Mannyho a Ellie tomu není jinak. Vánoční přípravy ale naruší (jak jinak?) Sidova bezprostřednost, kdy zničí Mannyho vánoční kouli, a tím se octne na Santově seznamu zlobivců. A tak se musí Sid (i s přáteli) vydat až na Severní pól, aby své skutky odčinil ... Po loňských Shrekových vánocích jsem něco podobného čekal i od tvůrců Doby ledové, a ani to netrvalo tak dlouho, a je to tu. I když tyto vánoční kraťáky dvakrát nevyhledávám, u Doby ledové jsem se docela dobře bavil - několik scén bylo neskutečně vtipných, veverka Scratt zase úřadovala, a tak mi až tolik nevadila ani infantilní příběhová linie se Santou a zničenými vánocemi. A konečně vím, jak vznikla tradice s vánočním stromečkem, a celé mi to připomnělo, že bych jej měl začít pomaličku také shánět... ()

venison

Dobu ledovou, tu já můžu.. Hlavně Scrat je stále nepřekonatelnej.. Pár vtípků se tu opakuje, ale na celkový dojem mi to nijak nenarušilo.. Navíc nový člen „rodiny“ mamutí holčička Broskvička přiblížila tyto animáky více dětem, což je na Vánoce fajne :-D ()

VanTom

Kompletní partička z Doby ledové 3 se vydává na severní pól za Santa Clausem (ano, tím červeným, tlustým, LIDSKÝM Santou!). Klasické dětinské blbnutí ve 20 minutách nestihne začít otravovat (na rozdíl od celovečeráků), navíc je celé prodchnuto příjemnou pozitivní náladou. ()