Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

dr.horrible

SPOILERoidný komentár: Niekde medzi dvoma a štyrmi hviezdami. Prvá polka je skvelé, zábavné, luxusne vypiplané retro s nahou Amandou ktorá hrá (!!!), dobre obsadenými vedľajšími postavami a pár zábavnými štekmi (u mňa vedie Reems pred Hefnerom, Franco totiž nehral Hefnera, ale len sám seba v župane). A polka druhá, to logicky následne posere. O tom ako to bolo v skutočnosti s istotou rozprávať nemôžem, ani keď ten príbeh poznám, pretože to vedia naisto iba dvaja ľudia a či Lindinej verzii veriť alebo nie... To je ťažko! Dokonca tvorcovia tohto filmu v tom asi nemali úplne jasno, keďže Chuck začne Lindu týrať až od určitého okamžiku a pred ním Linda ani raz, ani len neprotestuje. Na Psa samozrejme tiež nedošlo, možno teda v konkurenčnom projekte, (ak sa ho raz podarí dokončiť), každopádne by to mohlo byť o niečo menej tendenčné ako táto hollywoodska verzia. Odkedy sa totiž z Lovelace stane chudinka, film stratí väčšinu čara a zaujímavosti a stane sa v podstate obyčajným Tv skutočným príbehom. Vlastne celá dejovka s Lindinými rodičmi je absolútne zbytočná a nudná a najhoršie je, že neviete ako to bolo v skutočnosti a zvyšok filmu len sledujete jednostrannú verziu príbehu, bez oboznámenia sa s motiváciou niektorých dôležitých postáv. A hlavne tej Chuckovej. Žeby šlo len o prachy?? PS: Zaujme aj obsadenie Juno Temple, vzhľadom na povesť jej otca :) ()

Aljak

Linda, Linda - chudiatko naivné, aj keď poriadne zmanipulované. Tá vzorná výchova ju očividne na krutý svet nepripravila a hneď prvému mužovi pekne zobkala z ruky ako nejaká sliepočka. Veď aj tak dopadla, Chuck si z nech spravil svoju figúrku, ktorou si pekne zarábal a Linda sa mohla "tešiť" akurát tak zo svojej nadobudnutej popularity... Ale teraz k filmu a samotnému príbehu: očakával som o niečo viacej dynamické dielo, ktoré ešte viac poodhalí špinavé praktiky začiatku pornopriemyslu - teraz nemám namysli viac nahoty, ale trošku viac rozvinúť ten príbeh, alebo ten vytúžený očistec, ktorý si Linda vysnívala. Amanda však opäť dokázala zažiariť (vlastne takmer ako vždy) - jej výkon by bol hodný aj 5 hviezdičiek. Ale samotný film ako taký bohužiaľ až taký pútavý nebol, a pre mňa je miernym sklamaním. Námet zo skutočného života sa dočkal len priemerného spracovania. ()

Morholt

Chyběla naléhavost. Ať už jde o teror, kterému byla Linda Lovelace v soukromí podrobena, o kuplířství ze strany jejího manžela nebo o postoj rodičů. Prostě celé to bylo unylé a bez šťávy. Totéž platí o samotném natáčení. Jistě že jsem nečekal klasické pornografické scény, ale ta erotika, byť lehčího rázu, prostě nebyla přítomna a to je u filmu pojednávajícím o pronoherečce docela na škodu. Naopak herecky to sedlo. Amanda Seyfried i Peter Sarsgaard odvedli ve svých rolích výborné výkony a stejně tak se mi líbila Sharon Stone, kterou namaskovali tak, že jsem si jí soustavně pletl s Jessicou Lange. Ale prostě to nebylo ono. 50% ()

Dzeyna

Celkem dobrý snímek, ovšem vůbec se mi tam nehodí Amanda Seyfried, je to hrozná slušňačka už od pohledu a tak nějak mi ani nepřišla sexy, natož něco víc, aby mohla hrát v pornu. Mužské osazenstvo bylo na rozdíl od ní vybráno excelentně. Oplzlost Petera Sarsgaarda měla grády! A pan božský aka Chris Noth si napravil reputaci od Sexu ve městě a konečně hrál trochu záporáka. Děj je vymyšlen dobře, i když někdy je to trochu zmatené a zpřeházené. Chtělo by to více autentičnosti. ()

Spooner

Promarněná šance. Film s ohromným množstvím potenciálu, který mohl být šokující s kousavým pohledem na tehdejší pornoprůmysl, se nakonec změní v hollywoodsky zidealizovaný příběh o dívce a jejím boji proti domácímu násilí. Což je škoda, protože první polovina šlape více než dobře a herci si své role užívají i v těch nejmenších roličkách.. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 22. ledna 2013 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • V souvislosti s rolí Chucka Traynora byl běhěm předprodukce spojován James Franco. (Conspi)