Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

WolfR

Amanda Seyfried je jako Linda Lovelace úžasná a celkově tohle téma je v celku zajímavou látkou. A jo, můžu říct, že to bylo povedené nicméně mohlo to být mnohem lepší a dotaženější. Chtělo by to jen trochu syrovější podání a více Jamese Franca jako Hugha Hefnera, 3 hvězdy. ()

smrt.ka

Bylo to bohužel zoufale obyčejný, plný klišé (alespoň na konci si mohli odpustit ty housle, obraz sám splnil vrchovatě povinnou dávku patosu). A vlastně ani nevidím důvod proč takový film natočit. Kromě toho vyprávět něčí osud. Ale proč takhle přiměřeně, nudně a konvenčně, obzvlášť s přihlédnutím k hlavní postavě a prostředí. ()

sator

Dobrý a smutný film,když člověk nahlédne do pozadí lascivnosti...Jestlipak někdy český vydavatel najde odvahu vydat její paměti "Očista". ()

dr.fish

Jelikož jsem si nepřečetl předem obsah, čekal jsem lehce erotický životopis hvězdy stoupající na vrchol šoubyznysu. Dostal jsem místo toho drama o domácím násilí, zručně natočené a dobře zahrané. Ovšem smutné je to, že závěr filmu je opět typicky americký, v clintonovském duchu "kouřil jsem, ale nešlukoval!". Američané sice mohou natočit slušný film, ale závěr vždycky povinně "zprasí", protože "tak je to správné, pořádek musi byt". Poselstvím musí být v každém případě to, že rodina je základ státu a šukat se nemá, my v USA se všichni MILUJEME! Ten konec mne vrcholně otrávil, přestože šlo o poměrně zajímavý životní příběh nechtěné pornohvězdy. To stupidní finále naznačuje, že američané jsou v sexuálním otevřenosti stále ještě jednou nohou v devatenáctém století. 60% ()

chelseaman22 odpad!

Kdybych nebyl plantážník a hodil oko po výše uvedeném plakátu, tak bych ušetřil drahocenný čas, jenž bych mohl věnovat opětovnému shlédnutí šesté řady TBBT! Amanda zbourala mé představy o tom, jak ze sebe usilovně každou neděli chrchlá "Otče náš,...". Film o skinny frajerce, jež dělá blow job za trošku toho docenění je jen jedním z plejády podobných filmů, jež se vezou na vlně "manžel bere drogy a mlátí mě do ksichtu", tak proč nenatočit film a nasrat spoustu lidí?! odpad! Celosvětový výdělek k 25. 10. 2013: $356,582 ()

Liznic

A proč ne, životopisný filmy nemusí mít 3 hodiny a brodit diváky břečkou depky. První (asi) dvě třetiny jsou výborné. Hlavně díky výborné režii a scénáři. Škoda, že závěrečná část postupně ztrácí dech. Ve výsledku lehký nadprůměr, který krom zmíněného vytahují herci a velmi rozumná stopáž. ()

LiborGondek

Zajímavý film. Podle pravdy, životopisný. To mám rád, ale přesto mě trochu naštval. Už jsem se začal vážně rozčilovat, když ta kravka nic neřekla ani těm policistům. Opravdu jsem si myslel, že byla tak pitomá, že si to nechá nakonec všechno líbit a tý svini všechno projde. Zaplať pánbůh za konec, ale sepsání této knihy ji asi stálo dost sebepřesvědčování. Nevím, že ty týrané ženy své manželi ještě chrání, to je opravdu mimo lidské chápání. Konečně se mi zdá, že obyčejný pásek byl pro Chucka příliš malým ponaučením. Zasloužil víc! 65% ()

Mrkvič

Rozkuřovačka Linda ve skutečnosti asi nebyla až taková oběť a chudinka, jak se jí film snaží vykreslit. Ve filmu není snad ani slůvkem zmíněn kterýkoliv jiný pornografický počin. Prostě, kdo chce kam, pomožte mu tam. S lety ale získala rozum, nadhled a životní odvahu? A tak začala bojovat proti pornografii a domácímu násilí. Pro spoustu američanů chválihodné a tak po smrti skutečné Lindy vznikl tento film. Ten chtěl naznačit různé pohledy, ale koncepčně se mu to dle mého moc nepodařilo. ()

rudeboy odpad!

Predvídateľný, zle zahratý a zbytočný americký gýč, ktorý zo mňa "nevymáčkol" ani kúska emócie. Shit! ()

noriaki

Nebýt kouzelné a film od filmu lepší Amandy Seyfried, tak tomu nedám ani ty tři hvězdy. Takhle se přece snímky s pobuřujícím námětem netočí. Scénář jeho potenciál úplně promrhal a režiséři neudělali nic, aby z něho vyškrtali víc než jiskřičku atmosféry. Přitom zpočátku rozjeli slušnou sbírku náznaků, že mě čeká thrilleroidní adrenalinová jízda. Druhá výtka přímo vychází z té první. Když už se produkce rozhodla natočit uměřený hraný životopis, tak měla odkývat něco nestranného a ne vyzobat pasáže které se jí hodí do obrazu a o zbytku taktně pomlčet. Lovelace tak obsahuje to nejhorší z obou světů. Jak nezúčastněnost a nevýraznost dokumentu, tak pokřivený subjektivní pohled dramatu. ()

venison

Velké zklamání.. Na příběhu se dal postavit silný film, ale bohužel toto životopisné vyprávění žádnou větší přidanou hodnotu nemá. Režijně nezvládnutý film, který rozhodně vypadá jako z televizní produkce spíše, než film do kina. Amanda Seyfried je super herečka do rozjásaných filmů, ale do takhle zásadních dramatických rolí ještě nedozrála. Chyběla mi tu přesvědčivost a větší dávka emocí. Příběh je mělký a povrchní, nezabíhá hlouběji do motivů a rozpoložení hlavních postav. Na to, že se tu Amanda svlékla do kalhotek mi přišla její nahota plně nevyužita - v podstatě jen na pár scének s manželem se "královna porna" neodhalila a náznaky "pornoherecké tvorby" byly opravdu velmi střídmě naznačeny (nechápu tak omezený přístup od 15 let).. Hezký retro film, který vlažně z rychlíku zachycuje pornoprůmysl 70. let. I toho domácího násilí moc neukázali.. Všechno jen v náznacích. Linda Lovelace by jistě postrádala naturálnost a větší osvětovost. ()

Pavlínka9

Myslím si, že by si film zasloužil delší a "hlubší" děj...Takhle mi to přijde pomalu jen jako část, kterou Linda Lovelace opravdu zažila. Přijde mi to takové neúplné, jen takový malý poznatek o jejím životě a když už se nám Amanda takhle odhalila, mělo to stát za to. Nechutný Sarsgaard - fuj - to mi asi chvilku potrvá, než si ho s tím jeho knírkem a slizounským pohledem vymlátím z hlavy, ale Franco jako Heff :D - to mě pobavilo :D :D A výborná Sharon Stone, kdy jsem si pořád nebyla jistá, zdali je to ona či ne - výborná změna :) Je to jen ale taková malá ukázka místo filmu :( Takže jsem z toho byla zklamaná :( Skutečné záběry z tehdejší doby, prolínání reality a její vzpomínky - to všechno se mi líbilo, ale bylo toho málo :( Jo ale výborná hláška Lindy Lovelace - Omlouvám se, pokazila jsem to? :D :D ()

sskrblik

Příběh mě strhnul a ihned jsem litoval "bezmocnou" Lindu, mimochodem skvěle zahranou Amandou Seyfried. Tady si zaslouží obdiv, že pro takový film bez ostychu vyžene kozy v háj a ještě k tomu na přání uroní slzu. Z hlediska životopisných přesností mě mrzí, že se téměř veškerý děj točí hlavně okolo nejznámnějšího filmu Deep Throat, přitom měla Lovelace na kontě více snímků nejrůznějších žánrů, včetně té nechutnosti se psem. Zajímalo by mě, jak by toto tvůrci implementovali do děje. Lovelace je takový výcuc až po kořen příběhu, který skýtá jistě intimní tajemství, jenž možná nikdy nevzešla na povrch. Závěrem se musím přiznat, že se mi tato adaptace životního příběhu líbila pro svou vkusnost a navození pocitu beznadějně ztracené duše uprostřed cirkusu jménem PORNO. ()

drake31

Nevýrazné. Jedno slovo ktoré vystihuje všetko v tomto filme. Či už je to spracovanie, herecké výkony, celkový pocit z filmu, ani retro atmosféra na mňa tentokrát úplne nefunguje. ()

hroubek

Není nad kvalitní životopisný film. V dnešní době, když svůj životopisný film má, kdejaká slavná osobnost přes neznámé hrdiny nějakých tragických událostí, tak potěší potěší, že se dostalo i na Lindu Lovelace. O jejím filmu Hluboké hrdlo jsem něco málo četl, ale podrobně jsem ho nikdy nezkoumal a to více jsem ocenil, že se půlka filmu věnuje vzniku tohoto skoro legendárního díla. Režiséři Rob Epstein a Jeffrey Friedman nám prodávají příběh Lindy Lovelace s naprostou lehkostí a velkým stylem pro retro atmosféru. Dále jde o to, jakým způsobem je nám vyprávěn příběh. Ze začátku je to sluníčkové a úsměvné a ke konci je to smutné a lehce tragické. Režisérům tento přestup mezi rozdílnými žánry vychází a díky první půlce, je druhá mnohem silnější a dokáže zanechat mezi diváky nějaké emoce a soucit. Hodně tomu taky pomáhají skvělé herecké výkony, a to ať hlavní, tak i vedlější. Amanda Seyfried je ve své roli parádní. Její postavu jsem jí uvěřil od prvního okamžiku. Její následné proměny v průběhu filmu jsou natolik přirozené, že Vás to příjemně překvapí. Peter Sarsgaard překvapil svým psychopatem, kterého zahrál s elegancí a s takovým zápalem, že z něj nejde spustit oči. Snad ještě větší šok pro mě byl výkon Sharon Stone a Roberta Patricka v rolí rodičů titulní hvězdy. Opravdu moc se mi líbila scéna, kdy Linda volala se svým otcem. Vedlější role jsou obsazeny samou hvězdou, a i když nikdy nedostanou tolik prostoru, tak si určitě zapamatuje Jamesa Francoa, Juno Temple, Wesa Bentleyho nebo Hanka Azaria. Ve filmu je spoustu momentu, které jsou velmi kvalitní a to scény, kdy se Linda a Chuck milují, tak i scény, kdy se jim jejich vztah rozpadá, nebo scény, kdy je Linda nesmírně ponížená a má strach z manžela. Lovelace je poctivý životopisný film, který nám představuje život jedné obyčejné zamilované holky, která se díky zasáhu osudu stala jednou z největších hvězd ve své branži. ()

Mishqo

Aj napriek trocha chaotickej dejovej výstavbe a až príliš zrýchlenému opisu Lindinho života to bol zaujímavý film. Hlavne zase ta opantávajúca atmosféra 70. rokov - hudba, kostýmy, vizáž. 70-75% ()

strelenaL

Amanda Seyfried chce ukázat že zvládne i komplikované postavy. V případě Lindy Lovelace jí to celkem divák i věří. Příběh se mohl držet víc faktů a možná by tak stál víc za to. Já od Pravdivé zpovědi královny porna tolik nečekala, ale určitě mě potěšila přítomnost pánů Franco, Sarsgaard (kterého po většinu ve filmu upřímně nesnáším), Noth, Patrick. Nadhnula mě dávka flashbacků, místy však flashbecky dokázali diváka pěkně zmást. ()

vyfuk

Epstein a Friedman se snažili zřejmě co nejvíce napodobit kultovní Boogie Nights, což se jim docela povedlo. Kult Andersona se s tímto nedá srovnávat, ale jde o podobně vyprávěný příběh z podobného prostředí. Franco měl fakt velkou roli to se mu musí nechat. Seyfried alespoň tímto filmem dokázala, že se nemusí stále zaobírat jenom béčkovými blbinkami. Nyní nastává její posun dál. Sám osobě je film na životopisný pojmut až výborně. Vypráví to do detailů, při kterých víme o této hvězdě vše. Trhák to zrovna není, ale uspokojení zde určitě z mé strany bylo. ()