Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

dopitak

Naprosto zbytečná záležitost, která těží jen ze jmen, o kterých má vyprávět. Není šokující (jak by mainstream snažící se vyprávět o životě prostitutky a pornoherečky taky mohl být), je jenom špinavý. Problém podle mě je, že v podobných typech filmů si tvůrci můžou pod nálepku "podle životních osudů XY" schovat cokoliv a vždycky to projde. Je docela dobře, že obsadili Amandu, protože skutečná Linda taky nebyla žádná kráska. Franco na druhém místě seznamu má za úkol jen natáhnout divačky, jelikož jeho pár štěků by zahrál jakejkoliv ochotník v nezapadlejší hollywoodský čtvrti. Peter Sarsgaard změněný k a Sharon Stone zestárlá k nepoznání. Filmu dost uškodilo, že staví vše na podstatu prvního filmového deep throat, ale samotnou praktiku ukázat nemůže a běhá kolem ní jako pes kolem horký kaše. ()

Chrustyn

Životopisný snímek o jedné z nejdůležitějších etap legendární pornohvězdy ze 70. let. Seyfried překvapivě velice dobrá, ale samotný příběh i jeho zpracování, nezajímavé. ()

mcb

Film mnohých témat, paralel a možných výpovědí, který se smrskl na pouhý "dojemný" příběh hlavní protagonistky jako oběti. Zkrátka další zploštění zajímavého životního příběhu, jenž sice ozvláštňuje atypická vyprávěcí struktura, ale ve výsledku jde o zcela konvenční a ničím vybočující biografické drama s tradičně dobře zachycenou dobou pomocí kostýmů a rekvizit. V nich se ale neodehrává nic jiného, než jednotvárná story. Snad plánované Inferno půjde více "do hloubky". ()

lillien

Pravdivá zpověď v názvu filmu se mi zdá lehce zavádějící, stačí si trochu projít skutečnou biografii této mimořádné ohyzdy a najdete v ní i peprnější okamžiky, než zde naservírovanou vcelku nemastnou a nijak šokující lehkou drámu o tom, kterak naivní šedá myška zamilovaná do slizkého magora ve snaze se zavděčit a nikoho nezklamat objevila, že při troše tréninku se nechá přečůrat dávící reflex a následně si narvat i nadpřirození až do jícnu. Vrozená zvídavost i mě kdysi donutila experimentovat s reakcí mého zámandlí na hodně zralou okurkou, akorát jsem neměla ambice to zfilmovat, neb v dnešní době rozbujelého porna by takto osvojená technika zajisté již nikoho nerozsekala. Ale v životopisném snímku o legendární polykačce bambulí jsem i přesto čekala toho orálu trochu více. No zde se tvůrci věnovali mnohem víc atmosféře sedmdesátých let, kdy prudérní společnost těžce odstřelovala nejen zabijácká móda (kostýmy byly jedna z věcí, kterým jsem se ve filmu upřímně zasmála), ale i drogy a rozvoj provozování prasáren všech možných kalibrů. Zbytek už byl jen o tom, že Lindino diblíkování v Deep throat ve skutečnosti (jako u většiny pornohereček) vyústilo v těžkou deziluzi a násilí. Vděčný námět erotiky a násilí na ženách se ovšem díky utažené uzdě rozpliznul někam do průměru. Kromě Amandiných koz si pánové na ničem nesmlsnou a dámy slzy neuroní, protože co se na začátku tváří jako odlehčená komedie se tvůrcům již nepovedlo přetavit v pořádný dramatický nářez. ()

rikitiki

Jak říká hlavní hrdinka: V pornoprůmyslu jsem strávila pouhých 17 dní, to mě přece nemůže definovat…. Bohužel může - v očích veřejnosti, protože proč jinak by se o průměrně hezké obyčejné dívce z Ameriky točil film, že? Snímek si zajímavě hraje s perspektivou úhlu pohledu. Mnohé situace nejdřív ukáže v hezkém světle, jak je viděla veřejnost a poté nepřikrášlené, někdy dost surové, protože tento snímek vykresluje Lindu jako nevinnou oběť násilnického chotě-pasáka. Viděla jsem dřív dokument, který to ukazoval jinak, ale že její manžel nebyl výlupek všech ctností je zřejmý fakt. ---- Film je tak zamyšlením nad tím, co je předváděno a co se ve skutečnosti děje a není to jen v souvislosti s pornem. Také uvidíme, jak slabou pozici ženy zastávaly, a jak málo respektu jim byli muži ochotni uznat. Což nedělají ani dnes, ale přece jen už se – aspoň někteří – snaží na veřejnosti nechovat tak machisticky buransky. SHRNUTÍ: Nikdy se nenechte nikým točit v žádné intimní situaci. Absolutně nikdy! Asi by vás nevidělo tolik lidí jako Lindu a jejích 17 dní, ale zato je dnes pořízení záznamu mnohem snazší. A jeho likvidace nemožná. ()

Pítrs85

Na to, že je to životopisný film o pravděpodobně první celosvětově známé pornohvězdě, je Lovelace natočeno vskutku vkusně, nečekejte tedy žádné explicitní scény a přehlídku mužských a ženských údů. Co mi na tom však trochu vadilo, je to, že je tu Linda Lovelace, s přihlédnutím k její kariéře (nebo spíš "kariéře"), vyobrazena jako jedna velká chudinka, nad kterou svět zlomil hůl dřív než jí dal nějakou šanci, protože samotná Lovelace asi žádnej svatoušek nebyla, naopak, v hlavě to musela mít slušně pomrdané :-) I když je pravda, že od svého manžela (patřičně slizácký Peter Sarsgaard) toho za společný život nakoupila pořádně... Kromě sexy vyvinuté Seyfried potěšila (a i překvapila) účast Jamese Franca jako mladého Hugha Hefnera a pak také patřičně vyobrazená sedmdesátá léta. Naopak nepotěšil look kdysi femme fatale Sharon Stone :-) ()

Thomick

Nejsilnější okamžik byl asi ten, když jsem deset minut před koncem konečně prokoukl Sharon Stone. Jinak nic spešl, ani nijak hot to nebylo. A že Linda do střetnutí s Chuckem platila za slušnou holčičku, co si akorát jakoby mimochodem porodila odložený děcko, to se mi ňáko nechce věřit. ()

hansel97

V mých očích předčilo očekávání, ale stále je to takový slabší nemastný neslaný průměr. Linda se dobře "prodává" vyobrazená jako velká oběť, ale film se možná až příliš drží od stinné stránky porno průmyslu a trochu se bojí cokoliv ukázat či vůbec naznačit. Natočené je to příliš ploše a dost mi vadily přeskakující zkratky z roku na rok, občas moc zbytečné. Plus je ale pro Lovelace opravdu slušné obsazení, z něhož slušně těží. ()

claudel

Český název může svádět mnohé diváky k tomu, že půjde o nestydatý film plný sexu a pikantností. Je tomu přesně naopak, Lovelace je výborně natočené životopisné drama, v němž excelují Amanda Seyfried a Peter Sarsgaard. Amanda mi dřív hodně lezla na nervy, ale postupně jsem svůj postoj přehodnotil. Chloe a Lovelace mě přesvědčily o jejím talentu. Nejvíc jsem byl překvapený tím, že jsem absolutně nepoznal Sharon Stone. ()

eraserhead666

No, o filmu snad svědčí i to, že jsem měl čas a náladu takřka celou jeho stopáž dumat, kdo že to, sakra, hraje hrdinčinu matku. Ty oči byly tak povědomé. A ten film mi na to nechal prostor. V podstatě je nakonec stejně průměrný, jako 80 % pornografické produkce. Ale asi se na Hluboiké hrdlo už konečně podívám. ()

ARI50

Amanda se tady vůbec nehodila byla hrozná, celkově film není špatny ohledně ostatních herců a příběh ujde no ale nemělo to koule na správnem místě. ()

Necrotongue

Zase jeden z celé řady jednostranně vypovídajících snímků, v nichž na sebe veškerou pozornost strhává trpící hlavní hrdinka, zatímco perspektivní  empatický sympaťák Chuck Traynor, kterému ani nechtěli napsat jméno na dildo, je tady zcela nespravedlivě za toho zlého. Ale vážně. Film to nebyl nikterak skvělý, spousta věcí se dala pojmout jinak a lépe, ale jako krátká exkurze do sedmdesátek, kdy se ještě k pornofilmům psaly scénáře, to vcelku fungovalo. Mám za to, že kdo jediný film Lindy Lovelace neviděl, určitě o něm alespoň slyšel, no, a tady k tomu dostal divák nějakou tu omáčku. Lindin život ani tento počin nebyly žádnou veselohrou, jenže když jde o porno, má pro mě tahle mince vždycky dvě strany. Ta jedna je jasná, je to ta čistě praktická, uvolňující část, druhou stránkou věci je humor. Pokud nejde o ten odpudivý (tedy pro mě) druh pornografie, jejímž účelem je za každou cenu ponížit a ublížit nešťastnici, která má natolik mizerného agenta (čti zmrda), že ji do něčeho takového uvrtal, pak se vždycky najde něco, co mě rozesměje. Nebudu zastírat, jak mě zklamalo, že Linda vystupovala proti mému oblíbenému průmyslovému odvětví, když díky němu vydělala závratných dvanáct set padesát dolarů. No, každý jsme nějaký:-) / Poučení: Pokud točíš film, v němž se předstírá činnost s omezeným přístupem vzduchu, je herečka s vykulenýma očima skvělou volbou. ()

Morholt

Chyběla naléhavost. Ať už jde o teror, kterému byla Linda Lovelace v soukromí podrobena, o kuplířství ze strany jejího manžela nebo o postoj rodičů. Prostě celé to bylo unylé a bez šťávy. Totéž platí o samotném natáčení. Jistě že jsem nečekal klasické pornografické scény, ale ta erotika, byť lehčího rázu, prostě nebyla přítomna a to je u filmu pojednávajícím o pronoherečce docela na škodu. Naopak herecky to sedlo. Amanda Seyfried i Peter Sarsgaard odvedli ve svých rolích výborné výkony a stejně tak se mi líbila Sharon Stone, kterou namaskovali tak, že jsem si jí soustavně pletl s Jessicou Lange. Ale prostě to nebylo ono. 50% ()

Baxt

Lživé to je, jakože jo (na těch proklamovaných 600 milionů v závěru se dnes už nikdo nechytne). Nehodlám se zabývat do jaké míry je tvrzení expornohvězdy a samozvané mučednice pravdivé oproti tvrzení několika desítek jiných pornohvězd, filmu ta rétorika neuškodila, bojuje za správnou věc. Vadí mi, že je to film tak strašně cudný a chudý. Dejme tomu že to není tak diletantsky přímočaře vyprávěné jako Hitchcock, ale v ostatním se uchyluje ke stejným přehmatům: neosvětlí motivace postav, ani výjimečnost natáčeného snímku. Spásou by bylo alespoň osvětlit kontext doby, v níž Hluboké hrdlo vzniklo, popravdě, mluvíme více o fenoménu než o dobrém filmu, ale i na to se nějak zapomnělo. Patrně se hodně stříhalo, jinak si neumím vysvětlit štěky Chloë Sevigny a Erica Robertse. ()

joehot

Hrozně klišé a ještě více povrchní, jako by se to bálo jít hluboko. A jestliže nejlepší scény jsou ty, které de facto kopírují původní porno, je jasné, že se tenhle film tak úplně nepovedl. ()

Ajinka126

Pomarněná šance. Skutečně mě nebavilo se koukat na toho odporného chlapa jak souloží se školačkou. Umím pochopit, že je to pro tento film potřeba, ale možná nebylo nutné tomu věnovat takovou pozornost. Je to škoda, že nejzajímavější částí tohoto filmu byly závěrečné komentáře. ()

FFilipCZ

Jen těžko se při hodnocení tohoto filmu dá oprostit od pocitu, jaký po shlédnutí máte. Pořád jsem měl na paměti, čím si asi ta holka musela projít a co zažívala. Normálně bych za zpracování zajímavého životopisného tématu, skvělé navození doby (především kostýmy a automobily) dal 3*. Ale nakonec dávám 4*. Popravdě jsem nečekal, že snímek bude až tak moc laděný do dramatu a čím více se blíží ke konci, tím více špinavostí a agrese odhaluje. ()

hous.enka

Věřím, e Linda Lovelace je zajímavá postava americké (porno) historie, ale tenhle film ji neuchopil příliš šťastně. Nejde o absenci příběhu, ale spíš o to, že se film rozpadá na tři části, které se vlastně v základní ose opakují a divák se následně dovídá to, co v předchozí části tušil. Takže v první části je tu sexy kudrnatá Linda, co by pro muže svých snů udělala (ooooooooh ooooopravdu) cokoli, ve druhé je to chudinka, které vlastně každý ubližuje, a ve třetí je to už jen zneužitá troska, co se snaží profilovat v rodinném životě. Sorry, je mi to málo. Ta schematičnost a klouzání po povrchu mě štvaly. Štvala mě Linda samotná a její hloupost, kterou vydávala za naivitu a bezelstnost. A tenhle vousatej Chuck s pejzama fakt nebyl charismatickej, brrr. ()