Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

nirvanafan

Dlouho jsem Lovelace odkládala kvůli místnímu masivnímu trojkování. Zábavným životopisem s přesnou Amandou Seyfried jsem ale nakonec byla nečekaně potěšena. Herecké výkony jednoznačně táhnou film nahoru stejně jako retro atmosféra a v neposlední řadě zajímavá struktura vyprávění, kdy zprvu sledujeme hvězdnou kariéru po boku milovaného muže, abychom se teprve v druhé půli dozvěděli, jakým peklem musela Linda ve skutečnosti projít. Nepřesnosti z Lindiny biografie bych příliš neřešila. Jedná se sice o životopis, ale pořád je to film. Rozhodně netrpím iluzí o tom, že jiné "based on true stories" jsou na tom o mnoho lépe. Za sebe musím ocenit, že oproti řadě životopisů, u kterých bych si nejraději ohryzala i prsty u nohou, kdybych toho byla fyzicky schopna, se na Lovelace kouká zcela bez potíží a vyvolá i v případě tohoto typu filmu tolik potřebné emoce. ()

Freemind

Jedna hvězda za atmosféru a soundtrack, druhá za Amandu, třetí za masky - samotná proměna Seyfriedky z blonďaté elfice na pihovatou pornohvězdu stojí za to, ale to, co maskéři udělali ze Sharon Stone, je naprostý masakr. Bravo. Jinak jde ovšem o standardní "biopic", který tak nějak prošumí bez vážnějších následků. ()

numi

Je to paradoxní, ale devadesátiminutovému životopisnému dramatu o hvězdě pornofilmu Deep Throat chyběla hloubka. ()

kaylin

Herecké výkony se rozhodně ale vyzdvihnout musí, protože bez nich by to byl snímek na odpis. Amanda Seyfried byla už zmiňována, i když ve srovnání s Lindou je přece jen krásnější. Vedle ní nejde opomenout Petera Sarsgaarda, který je prostě démonický. Velkým překvapením byl ale výkon Sharon Stone, Lindina matka, kterou, přiznám se, jsem nepoznal. Zahrála ale skvěle a vlastně není o nic méně démonická. Skvěle se prezentoval i Robert Patrick, který zase sem tam sbírá zajímavé role. V hercích bych mohl pokračovat dále - James Franco, Chris Noth, Hank Azaria nebo Juno Temple. Někteří v méně tradičních rolích, ale v o to zajímavějších výkonech. Ty výkony za zhlédnutí stojí, příběh sám o sobě zase tolik neoslní, ale některé ženy si možní víc začnou vážit svých partnerů. Anebo od nich konečně utečou... Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/09/lovelace-pravdiva-zpoved-kralovny-porna.html ()

ABLABLABLA

režisér: "What's hapenning?" - Linda: "He came." - režisér: "He what? He came? You came? Get out of here. What is it? Your junior prom?" - herec: "I know.. i did.. it wasn't.. just give mi three minutes. I can go again." - Linda: "I'm really sorry. Did I do something wrong?" - všeci v pokoji jednohlasně: "No." Bylo to zajímavé, o tom žádná, ale nebylo to úplně ono. Všechno, co se tam událo, tak vlastně člověk předpokládal od začátku, aniž by do té doby o Lovelace (té pravé) něco slyšel nebo věděl, o jejím životě. Jediné, co můžu říct na chování její matky, je asi to, že přesně kvůli takovým si ty týrané ženské myslí, že si za to můžou samy, protože nejsou dobré manželky.. hnus. Z toho porno průmyslu tam toho teda moc nebylo, kromě asi dvou scén blowjob, takže ta biografie je prostě zaměřená na toho jejího pošahaného manžílka a proč se z ní pak stala taková aktivistka v boji proti násilí a pornografii, ale zdaleka podle toho, co jsem pak četla o ní, to nevystihuje její následný boj proti všemu. Herecké výkony především dvou hlavních herců (Amanda a Peter) jsou ovšem perfektní. ()

runner85

Vlastne takmer iste ako film Gia len namiesto modelky tu máme "silnú katolíčku" čo začne točiť porno, filmy sú nudné, nezaujímavé ... Amanda mám ťa rád ale na čo si sa to dala ? Ale páčila si sa mi, no a za to je moja jedna hviezda ... ()

togaf

Amanda Seyfried je fakt hezká, mnohem MNOHEM hezčí než Linda Lovelace. To je asi tak jediný výraznější klad, jinak je to klasické hollywoodské drama - naivka, macho, švihlá matka, odsouzení porna a usmíření. Pokud film o pornoherci, tak jedině Hříšné noci. ()

hygienik

SPOILER! Dnes všetky pornografické médiá ukončili svoju činnosť po tom, čo uverejnili toto komuniké: Dychvyrážajúca úprimnosť svedectva Lindy Lovelace nám otvorila oči a my vidíme, koľko zla je obsiahnutého v pornopriemysle. Drogy, násilie, psychycké traumy. Všetci to ľutujeme a ukončujeme túto bohapustú zlobu! ---------------Pornografický priemysel je zlo. Ale tento príbeh ukazuje len jeden príbeh a jednu stranu mince. Je nepopierateľné, že si tú situáciu hlavná hrdinka zavinila čiastočne sama svojou submisivitou. Tak ako jej muž aj mnoho iných mužov v konzervatívnych pomeroch, používa proti ženám násilie. Domáce násilie však existuje úplne nezávisle na pornopriemysle. Väčším problémom než to, že Linda Lovelace pracovala v pornopriemysle bol podľa mňa fakt, že si vzala násilníka. Ešte mám v čerstvej pamäti prípady českých vysokoškoláčok, ktoré vedome a dobrovoľne točili porno a potom si pochvalovali, že je to najlepšie platená brigáda, akú kedy mali. Tento film bol až doočívolajúca výchovná propaganda, až taká výrazná, že som jej neuveril. ()

Dont

Nejedná se o žádnou velkou erotiku natož pornografii, film v první půlce až naivně, ale zároveň docela vtipně popisuje zrození legendy filmů pro dospělé Lindy Lovelace, druhá půlka je vystřízlivění z „nejlepší práce na světě“, jak ji definuje jeden z aktérů. Pravdou je, že Amanda Seyfried je s těma jejíma hlubokýma očima a pihami do téhle role až moc hezká. V jejím podání mě osud „nedobrovolné“ pornohvězdy ke konci nečekaně dojal, proto zaokrouhlím hodnocení nahoru na čtyři hvězdy. Ve filmu se sešlo až nečekaně mnoho známých tváří, zejména s ohledem na to, že řada z nich dostala jen naprosté minimum prostoru. ()

stuntmanMIKE

Tak presne takto nemá vyzerať životopisný film. Sú tam úplne nahovno prestrihy, ktoré diváka mätú...keď sa herci (ktorí hrali vskutku dobre) snažia vygradovať nejakú scénu tak sa to nedotiahne do konca. zbytočné hluché miesta. No proste a jasne ako u nás doma zvykneme hovorievať, je to odjebané. ()

M.i.k.e

na to,že film disponuje poměrně pikantním tématem,jedná se ve výsledku o ničím nevyčnívající biografii,která působí hodně decentně,aby snad náhodou někoho nepobouřila.Naštěstí je to celé dobře obsazené a zahrané a ani Amanda Seyfried,která nepatří mezi moje oblíbenkyňe tady tolik nevadí (ačkoliv porno hvězdu jí moc nevěřim)...60% ()

Aljak

Linda, Linda - chudiatko naivné, aj keď poriadne zmanipulované. Tá vzorná výchova ju očividne na krutý svet nepripravila a hneď prvému mužovi pekne zobkala z ruky ako nejaká sliepočka. Veď aj tak dopadla, Chuck si z nech spravil svoju figúrku, ktorou si pekne zarábal a Linda sa mohla "tešiť" akurát tak zo svojej nadobudnutej popularity... Ale teraz k filmu a samotnému príbehu: očakával som o niečo viacej dynamické dielo, ktoré ešte viac poodhalí špinavé praktiky začiatku pornopriemyslu - teraz nemám namysli viac nahoty, ale trošku viac rozvinúť ten príbeh, alebo ten vytúžený očistec, ktorý si Linda vysnívala. Amanda však opäť dokázala zažiariť (vlastne takmer ako vždy) - jej výkon by bol hodný aj 5 hviezdičiek. Ale samotný film ako taký bohužiaľ až taký pútavý nebol, a pre mňa je miernym sklamaním. Námet zo skutočného života sa dočkal len priemerného spracovania. ()

zbyshek

Svým způsobem zajímavý film, o tom žádná. Samozřejmě zvláště pro mužské publikum. K tomu přispívala sličná Amanda Seyfried, kterou jsem v této roli rozhodně nečekal. Ale jak jinak, byl jsem mile překvapen. Nuže, shrnul bych to jako slušné, dobové drama se zajímavým příběhem. Našlo se tam pár věcí, které bych vytkl, ale ne tolik, že bych musel dávat horší známku, než průměrnou. 50%. ()

Garson

Amanda Seyfried v roli pornohvězdy?Ale jo,dokázala to zahrát i když po snímku Mamma Mia je to "trochu" jiný žánr.Amanda v roli nevinné dívky Lindy co pozná na pohled gentlemana Chucka,který se k ní chová mile což jí imponuje a po čase jí Chuck bez jakýchkoliv výčitek kvůli svým dluhům předhodí pornoprůmyslu a stane se tak zároveň jejím pasákem.Pro naivní holky ideální film který jim otevře oči no a pro chlapy polonahá Amanda.Průměrný film ve kterém by vidělo částečnou podobu se svým životem hodně současných vysokoškolaček na světě. ()

MA.KI

Biografický snímek, jenž trpí především skutečností (a proto své hodnocení trochu snižuji), že – ač se tak tváří – není podle skutečné události a z memoárů samotné pornoherečky čerpá pouze to, co se mu hodí, jak se říká lidově, do krámu. Tento vypočítavý přístup se mi nelíbí. Tím spíš, že český podtitul 'Pravdivá zpověď královny porna' je zkrátka lež. ~ Linda Boreman, známá jako Linda Lovelace, symbol sexuální revoluce v sedmdesátých letech, je scénáristou nepochopitelně idealizována. Ač je zde například charakterizována jako slušná dívka ze slušné rodiny, která náhodou natrefí na grobiána z pornobranže Chucka Traynera a ten může za vše, co poté následovalo, realita není tak jednoznačná. ~ Smíříme-li se s tím, že skutečná biografie v některých momentech ustoupila fikci, jedná se o zajímavý psychologický snímek, jenž zdařile vypráví o světě za oním nablyštěným pozlátkem slávy, o světě, v němž se Linda marně vymaňuje z chapadel svého manžela, manažera i pasáka v jedné osobě, v němž je pod psychickým i fyzickým terorem, o světě, v němž i vlastní matka jí radí v korespondenci se svým přesvědčením, aby se tyranovi podrobila a poslouchala jej… Lovelace je snímkem o pornohvězdě uvězněné nejen ve své roli, ale i v manželství, ve své samotě… ()

shyster

Dobře natočený film, kdy řada scén je opravdu dramaticky vypjatých. Po shlédnutí jsem se začal více zajímat o její život a ono ejhle...tenhle film rozhodně není "pravdivá", ale trochu poupravená zpověď. ()

arnybossy

Skutocny pribeh zeny, z ktorej sa stala slavna pornohviezda natocenim len jedineho pornofilmu v jej zivote ''Deep Throat''. Linda bola vychovana ako slusne dievca, ktorej matka vstepovala do hlavy, ze svojho muza musi vzdy posluchat a vyhoviet mu vo vsetkom. V tomto filme sa mozeme presvedcit, ze aj ked sa snazime vychovat dieta v najlepsej viere, nie vzdy to prinasa dobro, kedze po rokoch vyslo najavo, ze Linda bola do pornobrandze prinutena nasilim od svojho muza, bola pravidelne tyrana a nutena robit veci neslychane. ()