Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

Košoun

Lovelace se mi po filmařské stránce líbila, režie a střih sice působily nejdřív trochu ztraceně a byl tam znatelný nízký rozpočet. Nakonec se ukázalo jako dobrý nápad ukázat po polovině filmu ty samé události z druhé strany pohledu. První půlka byla spíš takovým polokomediálním snímkem o nechtěné pornohvězdě, druhá zcela kontrastně tísnivá a depresivní. Amanda byla skvělá, stejně tak nechuťák Sarsgaad nebo přísná matka Sharon Stone. Problém je ovšem v tom, když životopisný snímek zatajuje důležité informace a ty další si značně přikrášluje. Stačí po zhlédnutí otevřít Wikipedii a ten pocit podvedení... je skutečně k nezaplacení. A ještě to má v podtitulku slovo "pravdivá". Mělo se to třeba jmenovat "Ordeal" a tvářit se to jako adaptace subjektivně podané Lindiny knihy, ne jako životopisný snímek. Nechápu, proč se k tomu tvůrci uchýlili, každopádně tím pro mě celá hodnota snímku ztrácí 50% a řadím ho do žánru "fikce". ()

warrenur

Vnimane ako zivotopis a dokument spolu s herectvom Amandy ma bavilo priemerne. Ked si predstavim, ze Lovelace vo filme Deepthroat nehrala ako "radodajka" kvoli prachom, ale pod komandovanim toho zavislackeho idiota, pride mi to k neuvereniu a mam preto pocit, ze z tej filmovej, reziseri schvalne robia idealizovanu postavu, ktoru dokonca davaju za vzor, co sa tyka "pozviechania" sa z traumy. V tom ma teda nepresvedcili. Okrem pozitiv v prvej vete mojho komentu je film nevyrazny a preto ho davam do pozornosti iba, a len, ako zaujimavost, na zabitie nudy, ci ak mate slabost pre pehatu Seyfried, alebo akukolvek inu pehatu kocku s peknymi prsiami a celkovo fajn postavou. :) ()

Tred2

Zajímavý námět, skvělí herci, místné "vyvrcholení". Jediný, za to zasádní problém, který mám, souvisí s rozdělením filmu na 2 části. První polovina filmu je komedie, sranda, zábava. Druhá půle je pak čistě drama. Tvůrci místo snahy o skloubení žánrů prostě film rozstřihli na dvě části. Zážitek je z toho všelijaký. Mohlo to být mnohem jistější. Za mě 3-4. ()

heihatchi

Pěkně zpracovanej film o první pornohvězdě (je vidět, že Amanda narozdíl od Lindy hrát umí). Škoda jen, že to nebyl příběh se vším všudy a komisař rex tak ostrouhal a do snímku se ani nedostal. ()

edie sedgwic

Ono vlastne ta Linda ani nebola ktovieaka krasavica ze? Ale film s neznamym menom a serednou hereckou by zrejme tak dobre nepredaval. Bolo to take vlazne. Nechalo to vo mne pocit sflaknutosti a na pasaze, ktore mi prisli dolezite, sa akosi pozabudlo, respektive sa im nevenovalo dostatocne vela priestoru. ()

strikeman

Pokud by se jednalo o fiktivní filmové drama, neváhal bych udělit i vzhledem k hereckému výkonu Amandy Seyfried 75%. Když jsem si ale přečetl byť zevrubný životopis Lindy Lovelace (http://cs.wikipedia.org/wiki/Linda_Lovelace), musím souhlasit s některými kritiky - téma by zasluhovalo mnohem komplexnější, pravdivější, pikantnější, delší a hlavně objektivnější zpracování (škoda, že to nezpracoval třeba Forman, to by bylo jiné kafe). No nic, uvidíme, jak se povede tohle: http://www.csfd.cz/film/279103-inferno-a-linda-lovelace-story/zajimavosti/ ()

croxika

Amanda mne osobne nepríde ktovieako príťažlivá ani krásna, ale nepochybne niečo zaujímavé na nej je. Fandím jej, že kývla na takúto nelichotivú úlohu, stvárniť známu pornohviezdu, navyše ťažko skúšanú osudom. Ja som jej to uverila a za každým takýmto filmom sa mi búri krv v žilách, ako je možné, že sa môžu diať podobné veci. Opäť som sa preniesla myšlienkami do inej doby, vnímala som odlišnú módu, zariadenie interiérov, bizarné účesy - a to ma zakaždým baví! Tvorcovia to predviedli ukážkovo. Dĺžka filmu mi vyhovovala, myslím, že scény boli obsiahnuté vždy tým podstatným a nemalo to zívavo-ťahavý charakter.Nesklamalo! ()

Páně

Jejda to tu máme zase promrhaného potenciálu, to je škody. A přitom toho příběh i kniha Lindy Lovelace nabízí mnoho mrazivého a i mnoho jiného k zamyšlení. Jenže filmové zpracování opět dojelo na určitou zkratkovitost a vyložené promrhání onoho potenciálu skrývajícího se v nepochybně smutné etapě života jednoho člověka. Kdyby byl soukromý horor Lindy Lovelace tak filmově dotažený jako je nedopečený, byla by to bomba, jenže takhle je to jen průměr. ()

Luk Skywalker

Jako film je to natočené dobře a herecké výkony jsou na úrovni, ale z hlediska životopisného tam to chybí docela dost. Když to budu brát jako Hitchcocka, který byl o Psychu, tak OK, ale i tak je ve filmu tvrzeno, že Linda byla v pornoprůmyslu jen jeden film a 17 dní, což je dle její filmografie, třeba zde na ČSFD blbost, takže je to dost polovičaté. ()

BathoryMan

Umna dobre.Spracovanie potesilo (prva polka poodhalila co robila a druha vysvetlila preco to robila). Amanda celkom fajn iba som sa nemohol ku koncu zbavit pocitu ze zo skutocnej Lindy sa tu snazia vytvorit novu Matku Terezu. ()

radaza

Ničím nezajímavý pokus o "obhajobu" života pornoherečky. Seyfreid navíc tmavé vlasy a štíhlost až tolik nesvědčí.... ()

bobrux

Kdo čeká choulostivé scény dlážděné bobří smečkou, nechť film přejde s klidným svědomím, že o nic nepřijde. Kdo čeká silný příběh dlážděný skvělými hereckými výkony, nechť film přejde s klidným svědomím, že o nic nepřišel. Kdo čeká stylové retro o počátcích dráždivých filmů, nechť film přejde s klidným svědomím, že o nic nepřišel. No a kdo čeká, že uvidí hrudník Amandy Seyfried, nechť se s klidným svědomím na film podívá, za ty tři hvězdičky to stojí. ()

Rockerman

Příliš mě ten příběh o pornoherečce z donucení nachytnul. Byly tu silné momenty, například ta "střídačka" na té soukromé párty, ale celkově to tak nějak probíhalo bez překvapení. Myslím, že podobný osud jako měla Lovelace má určitě více pornohereček, ale bojí se to zveřejnit. U mě dvě a půl hvězdy. Půl hvězdy přihazuji za Petera Sarsgaarda, který toho "hajzlíka" Chucka zahrál velmi dobře a také za Sharon Stone, kterou bych nepoznal, kdybych si nepřečetl titulky. ()

Dementra

Je docela těžké dělat film o pornografii bez té pornografie. Lovelace se zpočátku zdá jako film o filmu, spíše ale pojednává o nepříznivém osudu nejikoničtější pornoherečky v historii žánru a zejména o jejím domácím dramatu. Chronologie je lehce zmatená, Amanda Siegfried báječná a Sarsgaard vydařeně oplzlý. Celkově je to vcelku poučné, ale nijak strhující a lehce zapomenutelné snad i proto, že ve filmu se porůznu střídají úseky z Lindina života, což je matoucí a celkově to škodí. Proč se na film podívat: přiznejme si, koho nezaujme téma nejvýdělečnějšího porna všech dob. ()