Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (více)

Nezávislá komedie zachycuje jeden den dvou pohodlných prodavačů z New Jersey. Dante zaskakuje v samoobsluze, zatímco jeho kamarád pracuje ve vedlejší videopůjčovně. Oba by radši dělali něco jiného, a svým zákazníkům to dávají pěkně sežrat. Jeden divoký den v životě dvou přepracovaných mužů za pultem, jejichž jazyk ostrý jako břitva a neobvyklé pracovní manýry dávají zcela nový význam pojmu zákaznický servis. Navzdory neustálému proudění nevyzpytatelných zákazníků si oba prodavači z New Jersey klidně stihnou zahrát hokej na střeše, navštívit pohřební síň a urovnat své nekonvenční milostné vztahy. Šéf není v dohledu, takže si buďte jistí, že když je obchod ponechán napospas těmhle dvěma, může se stát naprosto cokoli. (Cinemax)

Schuldiner odpad!

Totální a absolutní ztráta (mého) času!!! Kdyby tam nebyli Jay a Silent Bob, nezasmál bych se ani jednou. Ale J a SB dostali tak málo prostoru, že jsem byl nucen (samozřejmě jsem nebyl nucen..) jen sledovat rozhovory o ničem mezi několika nezajímavými lidmi. Bez děje, bez vtipu, bez ničeho, co bych byl schopen ocenit. Že má tohle 82%, je asi ten největší vtip, týkající se tohoto filmu. ()

Perverz

Ty vole, tak Smith je frajer, alespoň co se tohohle počinu týče. Je to prvotina, za pár babek. Má to opravdu našlapaný scénář, který valí slova a zároveň hlášky v kadenci ratatatata. Musím se Kevinovi poklonit. Je z toho cítit, že na tom fakt zamakal, a taky se nebál tam vrazit suprový humor, ostřejší a co se záchodové scénky týče, jo myslím chlapíka s časákem, tak to paráda. Jeden posraný den v práci týpka, který tam ani neměl být. ()

IvoB

V ohledu na provedení bych měl určité výhrady. Přeci jen jde vidět, že jde o filmařskou prvotinu. Na druhou stranu se jedná o prvotinu docela povedenou – jednoduchá zápletka (respektive epizodky) z prostředí obchodu, několik různorodých postaviček a slušná kadence více či méně vydařených vtipů. Je to vlastně hodně ukecaný film – z čehož právě většina humoru číší, neboť některá „moudra“ postav fakt stojí za to. Rozhodně ale nesmíte čekat nějak zvlášť duchaplný styl humoru, příběh nebo provedení. Clerks si prostě jede svou vlastní cestou, úplně mimo styl mainstreamových komedií. Nelze jej tedy s nimi ani příliš srovnávat. Já věděl co přibližně čekat, a také jsem se adekvátně bavil. Kultovního významu to u mě asi nikdy nenabude, ale 4* (7/10) tomu klidně dám. ()

Milodar

Vyzrálý film o superhrdinech, hrdinech a nech, jak jen může být vyzrálý film v režii a scénáři 24-letého kluka. Minimalistická sonda do malých obchůdků a psychoanalýza mládeže v 90. letech. Kdo to zažil tak vidí, že nikdo si na nic nehraje. Prostě to tak nějako bylo. Jsou to takoví před-Flákači. ()

dehlie odpad!

najväčšia hovadina akú som za poslednú dobu videl. vôbec nechápem prečo má tento film 85%. že komédia? tak to ani náhodou. ešte že to malo len 92 minút, lebo on nudy som skoro umrel. tento film je absolútny ... ()

evil_ryu

Pekelné hlášky z úst nezabudnuteľných postáv. Parádna hudba takých kapiel ako je napr. Bad religion. Čiernobiela kamera dodala filmu iný rozmer. Jedna z najlepších komédií vôbec. 5* ()

Marys

Zvláštny ale zaujímavý. Skvelé dialógy, zvraty, prepojenia, zaujímavá atmosféra, má to veru niečo do seba a keďže ma ten film stále nechce po jeho samotnom zhliadnutí pustiť zo svojich pazúrov, musím dať za plné. ()

peto580

Strasne dobra inteligentna komedia... Je to postavene na scenaroch ktore su hlavnou strankou tohto. Clerks 2 su vsak rozhodne lepsi... ()

Ollie235

Čekal jsem víc. Dialogy jsou místy vtipné, ale na celých 90 minut mě zabavit nedokázaly. Obrovským plusem je postava Randala, Dante jeho kvalit ale bohužel nedosahuje. Jinak jsou ale Clerks příjemnou inteligentní komedií, která na jednorázové zhlédnutí poslouží více než dobře. I'm not even supposed to be here today! ()

Klajnik

Uznávám že dialogy mají pointu, ale celé to na můj vkus bylo příliš suché. Dvojka na mě zafungovala lépe. ()

Oralfabet

Clerks bych sice asi neoznačil za geniální dílo, ale uznám, že Kevin Smith umí psát více, než slušně. Oba hlavní protagonisté mě celkem bavili a pár scének asi utkví v paměti, i když nic z toho bych asi neoznačil za úplné komediální zlato. Na dvojku se určitě s radostí podívám. A na pár dalších Smithových počinů asi taky... Jo a opět tu máme celkem debilní český překlad :) 7/10 ()

bobstock

Quickstop s podivnejma před i za kasou..Správná nezávislá trapárna, s kterou se lze v mnoha případech stotožnit, ať už děláte nějakou nudnou práci nebo jen chodíte do sámošky kontrolovat datumy spotřeby, pro cíga a noviny a obtěžujete při tom prodavače debilníma kecama ´´Kdysi mi jeden řekl, že bude konec světa. Za týden se v novinách objevil článek, že svět byl zachráněn za minutu dvanáct křížencem koaly, kapra a ptáka..´´ :D 70% ()

krypton22

Hlavní důvod toho, proč ostatní Smithovy filmy nesahají Clerks ani po kolena, se jmenuje Brian O'Halloran. Kdyby Danteho hrál původní kandidát, kterým byl tuším Ernest O'Donnell (ve filmu jako namachrovaný trenér aerobiku), možná by dneska po Kevinu Smithovi neštěkl ani pes. ()

Kroupa

Opravdu v mnoha ohledech až stupidní, scénky mají jasnou logiku a jsou často předvídatelné. Nicméně pokud máte rádi nadsázku, můžete se skvěle bavit. Mě se to stalo. Navíc jsem se v tom sám docela našel. :-) ()

klokyn

Je vidieť že sa jedná o debut a režijne to ešte nevyzerá veľmi profesionálne. Väčšina dialógov je však skvelá, takže proti scenáru nemám nič. Dokonca je tam pár pekných myšlienok, ako táto o predavačoch: : "Ježiši, děláš v samoobsluze, Dante a to hrozně, jestli můžu dodat. Já dělám v půjčovně, taky hrozně. Víš, že Jay měl pravdu. Nedělá si iluzy o tom co dělá. My se rádi děláme důležitejšími než, než lidi co tu chodí a kupují si noviny nebo cigára. Díváme se na ně zhora, jako by jsme byli lepší. Jestli jsme lepší, co tu kurva děláme?" ()

Furmi odpad!

90 minút si viem predstaviť i ináč. Od prvej chvíle som vedel že sa film bude uberať smerom stereotypnej hlúpej priblblej zábavky pre mladé publikum. Inteligencia 0 bodov SPOILER!(až na scénu z mačkou na pulte a prihliadajúcim chlapom na jej istú súkromnú činnosť ktorú vykonávala), humor 0 bodov (teda až na už spomínanú scénu z mačkou), scenár 0 bodov (až na scénu s mačkou). Celý film sa točí okolo nejakého čudného dňa jedného obyčajného nezaujimavého človeka. Film ma nútil tochto človeka ľutovať, skúsiť pochopiť, ale ja som si k týmto perverzným primitívnym postavám vôbec vzťah nenašiel, bohužial CLERKS u mňa zlyhalo na plnej čiare. ()

arcticsky

Množství hustých narážek a hlášek na minutu filmu je tu snad rekordní. Tím tu a tam trpí i jejich "kvalita"...ale stále nadprůměrná zábava. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014