Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (více)

Nezávislá komedie zachycuje jeden den dvou pohodlných prodavačů z New Jersey. Dante zaskakuje v samoobsluze, zatímco jeho kamarád pracuje ve vedlejší videopůjčovně. Oba by radši dělali něco jiného, a svým zákazníkům to dávají pěkně sežrat. Jeden divoký den v životě dvou přepracovaných mužů za pultem, jejichž jazyk ostrý jako břitva a neobvyklé pracovní manýry dávají zcela nový význam pojmu zákaznický servis. Navzdory neustálému proudění nevyzpytatelných zákazníků si oba prodavači z New Jersey klidně stihnou zahrát hokej na střeše, navštívit pohřební síň a urovnat své nekonvenční milostné vztahy. Šéf není v dohledu, takže si buďte jistí, že když je obchod ponechán napospas těmhle dvěma, může se stát naprosto cokoli. (Cinemax)

Hashirama

Clerks, zřejmě nejkultovnější film s nejkultovnějšími postavami. Skoro až divadelní inscenace přináší změť nahláškovaných a geniálních scének. Fetky a ztracené existence, které člověk musí milovat od prvního dialogu, v nich prvoplánovými vulgaritami a svými hlubokými životními pravdami lamentují nad láskou, sexem, prací a vůbec vším, co dělá život životem. Kevin Smith na minimálním prostoru předkládá svůj pohled na svět, ve kterém se každý aspoň trochu zhlédne, a současně předkládá jednu absurdní situaci za druhou. Dokonalé obsahové vyjádření a umění filmu, a zároveň začátek Jersey Chronicles, nejúžasnější hollywoodské epopeje všech dob. --- A hele, vzorná šlapanda... - Sklapni, co tu blbneš? - Vedu řeči s Bobšovým bráchancem. - Bráchancem? - Jo, a taky je z Ruska. - Fakt? Z jaký části Ruska? - Nemám šajna, jsem snad zeměpis? ()

holub109

I když se jedná o Smithovu prvotinu, tak jsou Clerks vlastně dost fajn komedií. Příběh byl relativně zajímavý a černobílý look tomu docela sedí. Několik scén mě vyloženě bavilo, ale občas je ten mikro rozpočet až příliš znát. 70% ()

Inozuka

Vzhledem ke kultovnímu statusu boží nezávislé komedie spíš zklamání .... pár dobrých vtípků tu je, parádní rejpance do zákazníků, ale celkově spíš otrava, spoustu keců o ničem a herectví alá školní besídka prvního stupně základní školy. ()

fojtas

velice povedena taskarice...plno vazne uzasnych situaci, rekl bych ze hodne povedena rezie, scenar a super hlavni postavicky:o)) ()

Erian

Tak jsem po dlouhých letech, které jsem strávila v přesvědčení a určitém zbožštění Mladých mužů za pultem, viděla tento počin Kevina Smithe po druhé díky Film X edici v Reflexu. A výsledek? Byla jsem zklamaná, opravdu zklamaná...medvědí podíl na tom měl český dabing:( Odmyslím-li tento nešvar, pak i samotný děj filmu nebyl tak dechberoucí, jako jsem ho vnímala, když mi bylo -náct. Z řečí o pokrývačích, dělnících a svářečích na Hvězdě smrti jako hypotetických obětech rebelů jsem nehýřila nadšením, taky řečičky o ženštinách, počtu přeblafnutých "cocks" a souložící mrtvole mne příliš nerozehřály. Jediné, co stálo za zapamatování byl závěr, i když těžko uvěřit, že by se zrovna takoví hlupáčci a prosťáčci z videopůjčoven a quick marketů vyjadřovali tak hlubokomyslně. Nejsem zastáncem ryze psychologických dramat, která by měla poodhalit roušku tajemství nesmrtelnosti či pokládat otázky o smyslu života, dokážu se poctivě zasmát, je-li čemu. Ale s odstupem let vidím, že aureola, kterou jsem tenhleten film opředla byla falešná. Nebo že bych se už nedokázala zasmát? Těžko říct.... ()

john.h

Byl to takový přijemný nízkorozpočťák, ale nezdálo se mi to zas tak ultravtipný, jak se o tom tady mluví. Proto to vidím na maximálně tři hvězdičky. Je ale vidět, že být prodavačem v zapadlém krámku může být i zajímavá práce. ()

M4rkl4r

Pohled do duše jednoho nedostudovaného flákače(Dante) , který hledá příčinu svých problémů v okolí nikoliv v sobě. Jeho úchylný kamarád(Randal) , který nenávidí lidi a miluje hardcore porno je jediný , kdo do Danteho skutečně vidí. Narozdíl od Danteho nemá problémy říct , co si myslí ať je to jakkoliv nevhodné či urážlivé. A ono to je vždycky nevhodné a úrážlivé :D Na ulicích s magneťákem na plný pecky dealojou drogy dva maníci(Jay a silent Bob) , kterými Dante opovrhuje a považuje je za odpad společnosti , ale narozdíl od něho si nedělají iluze o tom co dělají. Nakonec to byl silent Bob , kdo Dantemu otevřel oči. Nečekal bych , že by mě tenhle styl komedie dokázal oslovit , ale tenhle kousek se vymyká ze standartů běžných amerických úchyláren. 84 % ()

freyinec

Excelentní Smithova prvotina, která nastavila laťku jeho budoucí tvorbě hodně vysoko. Bohužel se zde vyskytuje pár slabších míst, které srážejí celkový dojem filmu pro mě o hvězdu níž. ()

Godhaj

,,This job would be great if it wasn't for the fucking customers.“ Naprosto geniální počin Kevina Smithe. Není to však jen sprostá, ulítlá zábava. Pod přívalem hlášek a absurdních situací se totiž skrývají moudra tak hluboká, aktuální a existenciální, že by vystačily na několik filosofických knih. Smithova prvotina je nápaditá, suverénní a odvážná. Míchanice popkulturních narážek, podivínských postaviček a šílených minizápletek vytváří výbornou atmosféru. Přitom děj umně balancuje na pomezí uvěřitelné reality a neuvěřitelné nadsázky, ale tak už to v životě a Smithových filmech prostě chodí. O herectví se tady nedá mluvit, představitelé svých rolí jimi opravdu žijí, a kdyby mi někdo řekl, že se jedná o dokument, asi bych mu uvěřil. Dle mého názoru se jedná o nejlepší film Kevina Smithe vůbec s nejdivnější scénkou nočního tance na ulici, jakou jsem kdy viděl. ()

Allka

Na první pohled zajímavé? Ano. Geniální? Vůbec ne. Zprvu mě zaujala koncepce a černobílej film, ale pak jsem to začala shledávat značně divným. Absence jakéhokoliv děje mi tu dost vadí, protože z dialogů si rozhodně na zadek nesedám. Sice se najdou asi čtyři hlášky, nad kterýma jsem se fakt rozchechtala, ale jinak je to nejslabší ze čtyř filmů, které jsem od Smithe viděla (Clerks II, Clerks, Jay a mlčenlivej Bob vrací úder, Dogma). Za druhým dílem (který je prostě dokonalej) u mě hodně pokulhává. A ještě štěstí, že jsem nejdřív viděla dvojku a pak až tohle, protože být to naopak, asi bych dvojce už šanci nedala. ()

Izz

Zábavné,vtipné,kultovní,ale celý koncept dotáhnul Smith k úplné dokonalosti až ve dvojce.Tady to byl "pouhý" svěží vítr (nejen) do vod nezávislého filmu. ()

Honziss

Je krásně vidět, že za pár doláčů se dá natočit úderná komedie s koulema. Vytříbený humor, který ale ne každého zasáhne. Humor, za kterým se někdy skrývá opravdu nepříjemná pravda. Není to jen směs vuůgárních narážek na vše kolem. O tom, že jsem tam neměl dnes bejt, pojednávám docela často, a čí je to vina? A když už nic, jen kvůli těch neskutečně dlouhým střihům doporučuju film zhlédnout. ()

hamir0

Smithova prvotina, která už tehdy dokázala, že on tyhle ukecaný filmy zkrátka umí (psát, režírovat i "hrát") a že pro něj žádné sebesprostší téma není tabu. Vynikající dialogy kazí jen oproti dvojce trochu topornější výkony herců. Hlavně na Mewesovi je ta nezkušenost strašně vidět. Jinak ale skvělý film, na který se vždycky rád podívám znova. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014