Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (více)

Nezávislá komedie zachycuje jeden den dvou pohodlných prodavačů z New Jersey. Dante zaskakuje v samoobsluze, zatímco jeho kamarád pracuje ve vedlejší videopůjčovně. Oba by radši dělali něco jiného, a svým zákazníkům to dávají pěkně sežrat. Jeden divoký den v životě dvou přepracovaných mužů za pultem, jejichž jazyk ostrý jako břitva a neobvyklé pracovní manýry dávají zcela nový význam pojmu zákaznický servis. Navzdory neustálému proudění nevyzpytatelných zákazníků si oba prodavači z New Jersey klidně stihnou zahrát hokej na střeše, navštívit pohřební síň a urovnat své nekonvenční milostné vztahy. Šéf není v dohledu, takže si buďte jistí, že když je obchod ponechán napospas těmhle dvěma, může se stát naprosto cokoli. (Cinemax)

BlackTom

Mne to moc vtipné neprišlo... Dante je úbohý čurák, ktorý sa len sťažuje a nerobí nič pre to, aby sa mal lepšie a jeho parťák Randal zas druhý čurák, ktorý si asi rieši komplexy menejcennosti na zákazníkoch... No wau, kurevsky vtipné. Mám Kevča Smitha rád, ale toto sa za kultovú záležitosť určite považovať nedá. * za punkovejšie začiatky Jaya a Silent Boba, ruského metalistu a pár vydarených scén. ()

klukluka

Před dvaceti lety se mi to určitě líbilo víc. Pořád je to koukatelný, pořád je to vtipný, jenom mi to přišlo trochu moc ukecaný. Škoda, že tady všichni nenačichli Mlčenlivým Bobem. ()

Loki_Six

"You know, there's a million fine looking women in the world, dude. But they don't all bring you lasagna at work. Most of 'em just cheat on you." ()

borec999

Čiernobiela komédia s pár trefnými narážkami a situáciami, ktoré určite prídu vtipné všetkým čo si skúsili  prácu v obchode. Ale všeobecne sú Clerks väčšiu časť dĺžky prekvapivo sterilná, pomalá nuda, ktorej som nedokázal prísť na chuť a pri ktorej som bol veľmi prekvapený tým, že takýto film je za veľkou mlákou považovaný za kult. Pri režijných kúskoch Kevina Smitha sa mi vždy striedajú silnejšie zážitky(Tusk, Poliši) so slabšími (Yoga Hosers) a jeho debut patrí rozhodne do druhej skupiny. PS: Nadšenie väčšiny užívateľov a hodnotenie cez 80% je znova mimo moje chápanie... 35% ()

Callas

9/10 Pro mě nejlepší Smithovo dílko. My girlfriend sucked 36 dicks !!! In a row??? Prostě sem tomu propadl a všechny jednotlivé geniální postavičky jsem si zamiloval. ()

cab

Opravdu, ale opravdu nevim, jak bych mohl Clerks dobre ohodnotit a tim padem zachranit od propadu az skoro na samotne dno vsech mou ohodnocenych propadlin. Nic mi to nereklo a ani neoslovilo. Byl jsem take prilis zvedavy a i mozna tim se zadne vybuchy smichu nedostavily. Ale spise to pricitam nepochopeni a neznalosti americke popkultury a rozhovoru te doby. Do odpadu to nepatri, ale k vysluni to ma podstatne dale. 25% ()

wosho

Smith je spíše lehce nadprůprůměrný režisér, ale co by scénarista je geniální. Film o jednom dni dvou přátel je přímo prošpekovaným bomba dialogy a hláškami, co roztrhají bránice jak semtex. Kdo má rád tvrdčí humor, kterému není nic svaté (od urážení zákazníku po orální nekrofílii) a nevadí mu film s titulky (dabing by vše tatálně pohnojil) tak ať si pustí toto a bude v sedmém nebi. ()

Rssa

Asi jsem to moc nepochopil, ale prijde mi to jako pekne nudny film o nicem a navic i malo zabavny. Radsi si dam Mallrats nebo Dogma. ()

dopita

Není to taková sranda jako druhej díl, přesto na to, že se jedná o debut natočenej za pár drobnejch je to velice povedenej film. Kevin Smith odvedl lepší práci jako scénárista, než jako režisér. Je vidět, že se ještě hledal, kamera se v podstatě nehne z místa. ()

I.AM.NOT

Neobyčejný film, nad jehož hodnocením jsem dlouho váhal. Nejdříve se mi nějaké dialogy zdály zbytečně moc "rádoby" intelektuální (ta o Jedi), ale zhruba ve fázi po hokeji zjistíte, že je to přesně jako vy a nebo to z vás ten film udělá. Naprostý kult, který je stvořen tím, jaký je a ne tak, že tak byl natočen. ()

F.W.Colqhoun

Setkání po letech. Úplně jsem zapomněl, odkud ke mně přibylo povědomí o snowballingu a dávné vzpomínky na etické diskuze ohledně smrti dělňasů na rozestavěné Hvězdě smrti. Kdo se nikdy nenacházel v bezčasí * v období tranzitu mezi školami, zaměstnáními, vývojovými stádii * prostě tenhle skvost nemůže docenit. Můj život je jimi protkán na ploše přesahující 50%, takže... S Dantem a Randalem si skvěle rozumím. Jo, je to ve scénáři, kterej je vyvedenej jakožto opulentní série vypointovaných dialogů nebývalé kadence (první verzi filmu v DivX s otrockým překladem doslovných titulků, které jsem vůbec nestíhal, jsem kdysi * nejspíš taky v nějakém období MEZI vývojovými krizemi * neocenil). Dialog na téma "samokouření" je smrtící. Jeden z filmů, u nichž není ostuda se smát nahlas i v případě, že jej sledujete sami. Kdybych býval vůbec uvažoval o snížení hodnocení *****, bylo by to kvůli angažovaným herečkám. Alespoň je vidět, co klade největší nároky na rozpočet filmu. Hezký kozy (zdravím Rosarii Dawson). ()

HonzysKISS

Hodně v pohodě film. Takhle nějak si představuju dialogy mezi prodavači v malém krámku. Nejlepší byla ta teorie s Hvězdnými Válkami. Určitě doporučuji si najít prodlouženou verzi. U ní jsem se nasmál nehorázně, i Jejich historky mi přišly opravdu vtipné. Nebo ten sex na záchodě, to bylo top. Možná maximálně škoda toho hokeje, ten mi přišel až příliš, že se mi tam moc nehodil. 93/100 ()

Arach.No

Geniální dílo. Není to sice to nejlepší co kdy Smith udělal ale je to přesně to co umí nejlíp v celým Hollywoodu. Jeden vtip za druhým, ani chvilka na vydechnutí a přitom to všechno tak rychle uplyne že po skončení máte hned chuť dát si dvojitou dávku. Na Clerks Kevin ukázal co umí a především ukázal světu skvělou dvojici Jaye a Mlčenlivýho Boba. Bez těchto dvou chlápku by svět nebyl takovej jakej ho známe dnes. ()

DannyBoy80

Skvělá konverzační komedie o dvou týpcích, co prodávají za pultem, teda ten jeden moc neprodává :) perfektní dialogy, skvělé hlášky. Prostě jak vypadá život v obchodě v jednom průměrném americkém maloměstě. Už jste píchali s mrtvolou? :) ()

Káronoš

Jedním slovem=geniální. Kevin Smith patří k mým velkým oblíbencům a jeho filmy s malou dávkou provokativně drsnéhoa originálního humoru jsou až úchylně zábavné a to žádný jiný režisér nesvede. V tomto průkopnickém dílu Kevina nás příběh zatáhne do obchodu ke dvoum nejlepším kamarádům. Způsob jakým natočil režisér tento film a jak vystihl život chlápků, který si utahujou ze svojí práce a snaží se zpříjemnit si den byl sice odvážný, ale velmy zajímavý a měl co do sebe. Dva obchodníci probírají samí úchylárny, kritizujou filmy a dělají si legraci ze zákazníků. Na první pohled to vypadá že to bude naprosto nudný snímek, ale zdání klame, příběh má co nabídnout celých 90 min. a ani chvilku sem se nenudil. Hodnocení:8/10_____ Po druhém shlédnutí jsem se bavil minimálně stejně jako po prvé a snímek si vychutnal i s poučným nádechem. Opravdová klasika, která vyprávý každodení stereotyp dvou nectižádostivejch chlápků. Hodnocení: 9/10 (přidávám zaslouženou hvězdu za celkové uspokojení a hlavně dobrý a svěží pocit, kterým mě snímekl "nakopl" do života a zodpověděl pár důležitých osobních otázek.) ()

Ezekiel1

Abych se přiznal, tak nejsem zrovna vyznavačem "Smithologie" :), mě tenhle humor vážně moc nebere, nelíbil se mi jak Jay a Mlčenlivej Bob zrovna tak Clerks II a možná i proto jsem nic velkého nečekal ani od jedničky, ale to jsem se vážně hluboce spletl, protože tenhle komorní filmeček je fakt hodně povedenej a já se moh smíchy utlouct. Nelze než dopuričit. ()

CjKukis

Tak k nim bych si nedošel ani pro zubní pastu..komedie?nevim co na tom bylo tak vtipného, myslím že sem se zasmál asi tak ve dvou scénách a jinak nic, v hlavě mi utkvěla jen jediná hláška a zbytek filmu sem nějak vypustil . Jediné co by tak stálo za zmínku byla scéna s chlapíkem jdoucím na záchod ,na něho sem potom už zapomněl a záhy se vynoří jen jeho mrtvola znásilněná onou slečnou, nebo to bylo naopak? A když jsem si všiml že je to první film kde se ukáže svérazná dvojice Jaye a mlčenlivýho Boba, tak jsem si myslel že se porthám smíchy, ale ani oni dva nedokázali filmu dát komičnost a trochu více humoru. Byla to taková jedna nijak neokořeněná jednohubka. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014