Film se odehrává v texaském Austinu a je inspirován tamní rokenrolovou scénou. Sleduje čtyři vzájemně propojené milence, kteří čelí výzvám jak v hudební kariéře, tak v intimním životě. Ve světě poháněném mládím, vášní, chtíčem, drogami a kreativitou se příběh zaměřuje na dvojici, která hledá způsob, jak se vyrovnat s chaosem moderního světa a najít smysl existence. (HBO Max)

FIorian

Absolutně dokonalý, vtahující nádherně atmosférický a pocitový trailer...Film byl ale jedno velké zklamání-nezachránily jej ani někdy dechberoucí záběry plné prostoru, originální kamera, snaha o poetičnost, krásy spontánních maličkostí a partnerské hravosti..Od cca půlky filmu jsem zbytek vyloženě (pro)trpěl. Jednalo se totiž o jednu velkou a pomalou emoční patlaninu, která mne narozdíl od skvělého meditativního Stromu života, nevtáhla. Faye neustále hledá sama sebe, nenachází, neví, co chce, za všechno (si) může sama a svým hledáním a nenacházením ubližuje sobě i svému okolí..Cook sice téměř ví, co chce, ale ubližuje stejně. Obojí odnáší BV i ve filmu poměrně opomenutá Rhonda/Natalie. Na filmu mi též chybělo více hudby, delší než několikavteřinové pokusy v pozadí mohly pocitové atmosféře jen pomoci. Na celém filmu je tak nejlepší onen trailer. ()

Marchellonzo

Přiznávám, že na film jsem se opravdu těšil. Trailer byl skvělý a naznačoval zatím nejlepšího Malicka od dob Stromu života. Po trochu temnějším Rytíři pohárů to vypadalo na veselou jízdu plnou koncertů, romantiky a dovádění Goslinga s Fassym od začátku do konce. Idylka však netrvá dlouho. Film se dokonce někde kolem půlky dostane do hodně temného bodu, ze kterého zase pomalu stoupá vzhůru. Song to song je totiž o postavách, avšak ne v klasickém slova smyslu. Snaží se ukázat ten propastný rozdíl v prioritách a povahách hlavních protagonistů a jaké mají jejich rozhodnutí konečný dopad v jejich životech. Vše je vyprávěno klasicky Malickově. Skrze obraz, hudbu (perfektní soundtrack) a herce. Ryana a Michaela jsem vždy toužil vidět hrát spolu a zde jen opět dokázali, že jsou světová špička a navzájem si rozumí. Tihle dva by byli zajímaví i kdyby jen tak seděli a četli noviny na lavičce v parku. Kloubouček pánové. Dále nesmím opomenout kvalitu a střih obrazu, každá scéna je totiž pastvou pro oči. Celkový dojem z filmu je velmi zvláštní. Zanechá ve vás dojem, že si žije sám pro sebe. Jakoby nevěděl, že tam někde ve světě jsou miliony dalších filmů toužících a volajících po shlédnutí. Song to song působí dojmem, že je mu jedno jestli ho někdo zhlédne nebo jestli se někomu bude líbit. Je svůj ve svém vlastním světě a užívá si to. ()

rigby

Rozhodně zajímavý film svým nevšedním zpracováním. Velmi křehký příběh plný pocitů, který stojí za shlédnutí. Bohužel ty dvě hodiny jsou ale nekonečné. Ke konci, když to ještě více zpomalilo, jsem už křičel zoufalstvím, protože se to nedalo vydržet. Závěrečné titulky nakonec byly pro mě vysvobozením. 3- ()

dusa77

Vlastně tu máme druhou část předchozího snímku 'Knight of Cups' s jinými herci. Ale.... já mám pro Malicka neuvěřitelnou slabost. Dnes je vlastně většina snímků o vizuálních efektech, točí se akční filmy, hodně komiksů a zrovna tento rok mám pocit, že u naprosté většiny snímku platí pravidlo - vizuál převálcuje obsah. Na jeho filmy se dívám proto, abych si uvědomil své hodnoty, abych zapřemýšlel nad svými činy, i nad svoji budoucností, nad svými partnery, rodiči, kamarády.... tohle já u něj chci a opakovaně to dostávám. Dívám se na plátně na charaktery, které ale já moc dobře znám ve svém vlastním životě. A to je umění Terrence Malicka. Na druhou stranu, také mě mrzí, že už dávno upustil od nosného příběhu. Třeba se ho dočkáme v příštím, válečném snímku. Ale já bych vlastně moc rád takovou 'druhou' Tenkou linii. Kdybych příště viděl Rooney Maru po boku třeba s Christianem Balem, vůbec bych se nezlobil. :-) ()

bonovox

Malick si točí asi len pre seba. Ťažko uchopitelný film, resp. sled scénok a obrazov. A k tomu známi herci či speváci a skupiny. ()

teckax

Absolutně nenormální "film", který mi sedl jako dlouho nic jiného. Spolu s Into the wild nejlepší kamera, jakou jsem viděla. Muzika! Herecké výkony neumím ani vhodně okokentovat. Tak náročné role zvládnuté do posledního puntíku. Mimochodem jsem si vždycky Ryana a Michaela takhle představovala jako muže v normálním životě - Malick nemohl vybrat lépe. ()

Pythonator odpad!

Pokud existuje ještě debilnější styl natáčení, než je digitál z roztřepané ruky, tak je to digitál s debilní čočkou, která deformuje obličeje. Tohle se ve filmech nepoužívá, protože by to bylo hnusné a amatérsky trapné. Jenže právě tohle ten pan slavný režisér zde použil a výsledek je samozřejmě hnusný a trapný. To snad musel točit nějaký debil s mobilem. Opravdu si nevzpomínám, kdy jsem viděl tak ubohou kameru. Nějak jsem přes všechny ty artové sračkozáběry a ještě artovější sračkodialogy a sračkomonology nepobral ten příběh, který tam zjevně není. A asi ani scénář nebyl zrovna zapotřebí. K umění vám stačí jen amatérsky natáčet nuzně se tvářící kravku a film je na světě. Každopádně Natálka zde byla opravdu krásná. ()

Dupac

- Mám s ním (dál) spát? - Mám spát ještě s někým dalším? - Nebo s nějakou další? A zajímá to někoho? Nějak se Terrence Malick k stáru vyprazdňuje. Losery hledající svoje místo ve světě vzal dávno čas, tady se hraje existenciální lifestylové drama, na které si každý z první herecké ligy rád udělá místo v diáři. Jenže nestačí vzít blog nějaké random mileniálky, Lubezkiho s kamerou, navštívit v backstagi Iggyho a Patti Smith a pak nadělat spoustu rychlých střihů. Vznikne z toho další variace na "To the Wonder", tady už ale opravdu jen pro režisérovy nejvěrnější. ()

ajdam45

Nakonec je ta síla toho sdělení mnhohem větší, než kdyby to bylo natočeno "normálně". Hodně mě to bavilo. ()

zuzlon

Doporučuji pouze ke kvalitnímu kuřivu. Natolik umělecký počin, že mám problém rozklíčovat děj. Nezachrání to ani hvězdy typu Goslinga. Řekněme básnické zpracování vztahových vazeb, ovšem pro diváka utrpení. ()

Dr.Miku

Bolo pre mna utrpenim sledovat psychicky labilnu Maru, ktora nevie co so sebou a so zivotom. Inak dejovo onicom, netusim co tym tvorcovia chceli vyjadrit. ()

typa

Podle mého soudu hodně psychologický až psychedelický snímek, který asi nejvíc docení fanoušci alternativy. Mám ráda zpěvačku Lykke li, která se tam také mihne. Líbilo se mi i herecké obsazení. Na to, že je to celé až takové abstraktní, jsem to vydržela sledovat až do konce. ()

stuj

Tenhle Malick tolik nevtáhl. Dodržuje sice svůj atmosférický styl, kdy se postavy na plátně různě potulují a divák slyší jejich přemítání, ale tentokrát to nijak zvlášť nezaujalo. Táhnou to hlavně známé tváře, bez nich by to bylo ještě slabší. ()

peproch

Poměrně složitý vizuálně i plotově film, odkrývá a interpretuje zároveň vztahy, závislosti sexuální i kariérní. Film nelze jen shlédnout, musíte se jím nechat zaujmout ()

Sukdolakus7

Je to tady zas. V Hollywoodu někoho napadlo, že svět potřebuje hvězdně obsazenou rádoby festivalovou artovou ohavnost s rozviklanou kamerou, ambientní hudbou a horou bezduchých esoterických keců. A o čem to vlastně je? Celkem o hovnu, soudruhu Bláho. Na co příběh? Dvě hodiny tlachání a vzdychání v luxusních prosklených vilách během západu Slunce diváka zaručeně zabaví. K čemu bych to jen mohl přirovnat? Představte si, že sledujete průměrnou romantickou komedii, během níž hlavní hrdina vzpomíná na šťastný okamžiky se svojí mrtvou manželkou. Leží společně pod dekou, usmívají se na sebe a celý to má takovej kýčovitej, snovej nádech. Tak přesně tahle otravný to bylo, akorát s tím rozdílem, že to netrvalo dvě minuty, ale dvě hodiny. ()

Christian Bale najde cokoliv

Christian Bale najde cokoliv

25.04.2015

Batmanovská štafeta je předána a Christian Bale (Temný rytíř) se opět vrhá na menší filmy. Britský herec už má za sebou Knight of Cups a Weightless od nevypočitatelného Terrence Malicka (Strom života… (více)