Smyslný portrét hédonistického hollywoodského života očima Ricka, scenáristy, který hledá smysl své existence. (HBO Max)

RAFT

Terrenci Malicku už takové sračky netoč .Ten film je spíš na spaní než na dívání. Ani výborná herecká sestava film nijak nezachrání .Natoč něco lepšího ,ne takové typy filmu.20% ()

sethi

Je těžké hodnotit film, který se TAKHLE vymyká. Je těžké dívat se dvě hodiny na záda procházejících se herců. Knight of Cups jsem chtěla moc vidět, nejen kvůli tomu, že je prostě jiný. Malickův New World miluju, ale tady mě minul.Taky myslím, že jsem romantik a snad i nějaký ten art strávím, jenže nejdu až na dřeň. Bohužel já tu perlu nenašla, stejně jako hlavní hrdina. Mimochodem fešák Bale musí být setsakra dobrý herec, když dvě hodiny dokáže jen chodit a mrkat na Vás a přesto z něj něco cítíte. Nádherné herečky a úžasná ústřední melodie, to je asi tak vše, co sem si zde našla.Pro mě to prostě není a mrzí mě to. 2-3 * ()

MutantMarana

Rozhodne nejzvlastnejsi film roku 2015, napechovanej znamejma jmenama. Urcite neni pro kazdeho. Radsi bez hodnoceni, pac fakt nevim co to melo byt. Pravdepodobne jsem nebyl dostatecne zhulen. ()

mac000

Mallickův úlet. Jednu chvíli si divák myslí, že se děj posunuje jedním směrem, po chvíli však zjistí, že se posunuje jinam. Jedna hvězda za kameru, druhá za hudbu. Ale postačí to na dvě hodiny koukání ? ()

MaxForValue

Kým v predchádzajúcich filmoch Malick a Lubezki sršia nápadmi, Knight of Cups je len repetíciou rozprávačských postupov a sledom záberov, ktoré sme už videli (viď obľúbený detail rúk). Chýba tomu invenčnosť, nejaká scéna, záber, ktoré by mi utkveli v pamäti. Malick je vyprázdnený ako Christian Bale, ale kým ten druhý si to dovoliť môže, ten prvý ako režisér nie. ()

LukeSharp

Někteří rádoby umělci považují Malicka za nejlepšího režiséra všech dob,vizionáře,vizuálního génia či podobně nesmyslné přídomky. Nicméně z hlediska filmového jde zřejmě o jednoho z nejnudnějších tvůrců všech dob! Vydržel jsem Strom života,přežil To the Wonder,ale tohle už je naprosto úmorná dvouhodinová odysea......o ničem. Malick už se naprosto vysral na jakýkoliv děj,dialogy,popřípadě smysl dávající scény. Ale popořadě. Děj to asi má. Někde. Já ho neviděl. Co 15 minut se vedle Balea mihla nějáká buchta, kdy ze začátku se všichni tvářili štastně a plní lásky, načež se bez jakéhokoliv předělu začli tvářit smutně a depresivně. Střih, filosofické moudro (čti hovno) a nová buchta přichází na scénu. Tohle se opakovalo asi 6x za celý film až do závěrečných titulků. Před,během a po každé scéně navíc věnováno několik minut osobnímu fetishi samotného režiséra a to chodit ve vodě,skákat do vody,plavat,oblečený,neoblečený a tak pořád dokola. Dialogy: neexistují. Vše v pozadí vypráví postavy a z 90% se to snad vůbec netýká toho, co se děje na obrazovce. Když už mezi sebou postavy něco prohodí v reálu, jde většinou o naprosto dementní hlášku, kdy si klepete na hlavu o čem se to do prdele baví. Vizuál: asi super. Malick chodil po městě a točil rádoby zajímavá a krásná místa. Což občas i jsou, ale sled scén nedává NAPROSTO ŽÁDNÝ SMYSL!!!! Celý film je tudíž jenom nelogický, obrazový chaos, kde postavy vypráví jakýsi příběh o ničem, a tam, kde se již zmínění rádoby umělci sebeukájí (či se ukájí navzájem), normální divák se nudí. Tímto (NE)zážitkem jsem zřejmě s Malickem skončil. Další dvouhodinový epos o hovně bych už totiž nemusel přežít. ()

OndrejNes odpad!

Něco tak nudnýho jsem už dlouho neviděl, osobně tohle považuji za největší utrpení co jsem měl z filmu za poslední dobu. Příběh, jestli se to tak dá nazvat, absolutně o ničem, Christian Bale tam celej film čumí jak po lobotomii, nikdy více "filosofický" film. ()

Blazis34

Tak já budu ten, co tento film bude hanit. Ale opravdu jsem nevsugeroval filozofickou pointu děje, skoro každá scéna mi přišla jak od zfetovaného režiséra, který onu scénu kočíroval ihned po vzatí dávky. Opravdu se omlouvám Terrenci Malickovi, nemyslím to osobně, ale tento člověk má úplně jiný vkus než já. Na to, že je mu více než sedmdesát má opravdu originální vkus, za což ho na druhou stranu chválím. Jen mi dva spolu asi kamarádi nebudeme. Film má skvělé obsazení včele s Balem, Blanchett či Portman, ale dle mého jejich možnosti totálně přidusil. V díle jsem nenašel nápad, vtip, akci prostě vůbec nic co by mě přitáhlo k obrazovce. Dokoukal jsem to jen z povinnosti, abych mohl film ohodnotit. Proto Knight of Cups dávám 20% hlavně za originalitu. ()

]V[()Rt

Bale čumí doblba v nějakým baráku. Bale čumí doblba v prázdným opuštěným baráku. Bale čumí doblba v luxusním baráku plným jinejch doblba čumících lidí. Bale čumí doblba na balkóně. Bale čumí doblba na chodníku. Bale má babu v baráku a čumí doblba. Bale má jinou babu v jiným baráku a vytrvale čumí doblba. Bale čumí s nějakou babou doblba na pláži. Bale čumí s nějakou úplně jinou babou doblba na pláži. Bale jde pískem a čumí doblba. Bale jde po kamení a čumí doblba. Bale jede autem s babou a nejspíš i za jízdy čumí doblba. Bale jede autem s nějakou další babou a pravděpodobně i tentokrát čumí doblba. Bale je na párty a čumí doblba. Bale není na párty a čumí doblba. Bale někam jde nebo někde stojí a čumí kurva doblba. A já to zkouším celý 2 hodiny sledovat, ale většinu času jenom otupěle čumim doblba. Takže jsem se hádám dokonale naladil na frekvenci tohohle Malickova filmu. ()

Marchellonzo

Pokud můžeme některý z posledních tří Malickových filmů považovat za nejpřístupnější ( toto slovo berte s velkou rezervou ) byl by to určitě Knight of Cups. Když tento film budeme brát jako vyvrcholení Malickovi trilogie o existenci, lásce a nalézání sebe sama, můžeme zaroveň i říct, že jeho Rytíř Pohárů je ze všech tří nejzdařilejší. Každý Malickův film je pro artovou scénu vždy velkou událostí a zde se náš svérázný rejža trefil do černého. Příběh ( čti báseň ) o muži ztracéném v současné době, neschopen zařazení do běžné společnosti a snažíc se najít cestu ven je velmi poetickou záležitostí vyplněnou monology hlavních postav, střípky myšlenek a pocitů. To vše zabaleno do působivého soundtracku a do velmi pečlivě ( opravdu velmi pečlivě ) vybraných lokací. Celé to vůbec působí jako sen nebo deja vu. Čistokrevný art, který má co říct a vede k zamyšlení a zajímavým poznatkům o životě člověka. ()

wick odpad!

Další blábol Terrence...zřejmě jako člen nějaké sekty opět odhalující prostoduše "velké životní pravdy". 3koda dobrého hereckého obsazení. ()

LordMichael

Rytíř pohárů. Tak zní nedávno natočený snímek Terrence Malicka, jenž má na svědomí třeba Strom života nebo K zázraku. Režiséra je možno za jeho počiny buďto milovat, anebo nenávidět, jak už možná napovídají rozporuplná hodnocení uživatelů csfd. "Tarkovskij 21. století" nebo jen laciný a podbízející se kýč? Augustinovsko-bunyanovská výprava duší moderního člověka coby poutníka v přetechnizovaném světě je nejen kinestetickým, vizuálním a provokativně kontemplativním zážitkem, ale i nepřeberným tokem asociací, symbolů a myšlenek o existenciálním dramatu života, kde světské žádosti, mamon, hněv, prázdnota a smyslnost dávají člověku tak dlouho bloudit, dokud nenalezne z temnoty cestu ke světlu, skutečnou lásku za pozlátkem milostných vzplanutí, niternou touhu vzlétnout ve svém synovství k Otci, objevit perlu ve svém bližním... ()

Kamil111

Místo filmového vizionářství (kumšt zúčastněných je stále nepochybný) to začíná být pouze dokola se opakující exhibicionismus. ()

kecal

Tady šlo snad o umění, nějakej ten art, nebo podobnou prasárnu. Je až zarážející, nebo spíš smutné, jak někdo může v 70 natočit něco tak prázdného, ufňukaného a povrchního. To musela zapříčinit demence v kombinaci s koxem, práškama na tlak, prostatu, dnu a viagrou. Pokud tohle stvořil při smyslech, tak ho upřímně lituji. I když za to, že mě donutil na něco takového čumět dvě hodiny, si vlastně něco takového zaslouží. Kdyby se aspoň konal ten obrazový orgazmus o kterém tu píší zdejší odborníci, ale já musel v drtivě většině čumět na již 100x viděné. To samé platí o ojebavku s obsazením spousty zajímavých herců. Takhle zbytečné obsazení hvězd sem snad ještě nezažil. V tomhle dílku prostě není co hrát, odchodit to tam mohl absolutně kdokoli. Jedinej důvod mohl být snad jen, aby na tohle vakuum nalákal chudáky diváky. Dvě hodiny na zdělení jednoduché základní myšlenky může potřebovat opravdu jen narcis, nebo hlupák. Terrence Malick by se měl spíš začít věnovat vnoučatům a pokud je nemá, tak doporučuju meditaci. ()

Malick workoholikem

Malick workoholikem

25.11.2016

Christian Bale najde cokoliv

Christian Bale najde cokoliv

25.04.2015

Batmanovská štafeta je předána a Christian Bale (Temný rytíř) se opět vrhá na menší filmy. Britský herec už má za sebou Knight of Cups a Weightless od nevypočitatelného Terrence Malicka (Strom života… (více)

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?