Desetiletý kartograf tajně opustí rodinný ranč v Montaně, kde žije se svým tátou kovbojem a mámou vědkyní, a cestuje napříč zemí na nákladním vlaku, aby si ve Smithsonianském Institutu převzal ocenění. (Filmbox)

GOREGASM

Není to sice ten "francouzský" Jeunet, ale i jeho americká variace zůstává v neskutečně kreativních a osvěžujících vodách, a protože Jean Pierre umí zázraky s herci každého věku, hlavní dětský představitel aka jeden malý génius, dělá z filmu unikátní road movie a tak trochu odlehčenou cestu za velkým klučičím snem. Jeunet se filmařinou baví jako málokdo a jako málokdo se mu to pravidelně daří přenášet i na diváka. 80% ()

GAVIN17

Báječné, geniální, úžasné, barevné, dokonalé... tak bych několika slovy nazval tento vyjímečný film. Radost z filmování je patrná z každého záběru tohoto filmu a strhl mne svojí výpravou i technickou dokonalostí. Herci též výborní, včetně hlavního představitele, kterého mi ovšem, jako každého dětského génia, bylo líto. Raději být obyčejným klukem a mít kamarády a užívat si dětství, to už se nám nikdy nevrátí... Jinak samozřejmě absolurorium a plný počet bodů. Rád se na něj zase podívám, to je film, kde se můžete nechat okouzlovat obrazem a filmovými možnostmi. Jo a je to můj 1300 film ve filmotéce, zde na ČSFD. ()

rivah

Rodinný film o chlapci, který je vyznamenán za svůj vynález perpetua mobikě...Jeunet se opakuje se slabším provedením.(max.50%) ()

AddieWilimes

Mám Jeuneta děsně ráda, ale nemůžu si pomoct, tenhle film mi k němu nějak neseděl. To "rodinné téma" na mě působilo v souvislosti s tím, co jindy dokáže vyčarovat, moc podbízivě... ()

boombang

Na Jeuneta docela zklamání..., ale musím ocenit nádherný kamerovizuál a skvělé herecké obsazení v čele s krásnou a úžasně maminkovskou Helenou B. C. ()

elanista1

Perfektný rodinný film s poetickým nádychom, hýriaci farbami a režijnými nápadmi a v hlavnej úlohe obsadeným talentovaným detským hercom. Krásne rozprávkové, vo viacerých momentoch až prekvapivo otvorené a hravé, na nič sa nehrajúce, jednoduché, roztomilé, svižné..ako som povedal, perfektná rodinná zábava. Všadeprítomné vyvesené americké vlajky bolo snáď to jediné čo mi na tomto filme prekážalo. ()

Cannonball

Dlho som vahal na pocte hviezd a stale nie som uplne stotozneny s konecnym poctom. Aj film je taky ma skvel casti ako zabavne tak tragicke. Postavi su tiez zaujimave ale je narocne naviazat vztah k nim tak aby to vydrzalo pocas celeho filmu. Vacsinou to funguje len casovo obmedzene a zvysku, ux vyprcha rychlo. ()

MyFairLady

Slubny zaciatok, ale bohuzial, k hlavnym postavam sa tazko hlada cesta (povrchne zobrazenie) a rezia je zmatena - necitala som knihu, ale zrejme dosledok zle adaptovanje predlohy?. S cestou T.S. Spiveta do Washingtonu sa film mohol pohrat trochu viac. Zaujimava je rovina s vyrovnavanim sa straty brata a syna. ()

Ignitus.C odpad!

Tak tohle bylo tak blbí, a tak nudný, že jsem to ani nedokoukal. Zdá se mi, že Jean-Pierre Jeunet, strašně zpychnul. Podle mě, si v duchu říká: "Podívejte jak jsem úžasnej!!! To jsem já - ten co natočil Amélii! A umím takovýhle fimy točit dál! Šíleně vykrádal sám sebe. A navíc blbě. Zajímavý ale je, že po Amélii, natočil ještě Galymatiáš... A to byl jeden z jeho nejlepších filmů... ()

Drslw

Mladý Sheldon podľa infantilného Francúza. Pre infantilných divákov. Nie pre mňa. Hviezdička navyše za neinfantilné veci (v poslednej polhodine), ktoré naozaj mali čo povedať. ()

Sejkorka

Jean-Pierre Jeunet se proslavil Amélií z Montmartru. Film o geniálním desetiletém vynálezci perpeta mobile je stejně vynikající. Trochu mě zlobily titulky, začátek jsem si pro jistotu pustil znovu na počítači, abych lépe pochopil, co bude ve hře. Desetiletý kartograf tajně opustí rodinný ranč v Montaně, kde žije se svým tátou kovbojem a mámou vědkyní, a cestuje napříč zemí na nákladním vlaku, aby si ve Smithsonianském Institutu převzal ocenění. Film provází skvělé retrospektivy, vysvětlovačky různých vědeckých jevů, vykreslování představivosti hlavního hrdiny apod. Výborná je matka Heleny Bonham Carter (snad nejsympatičtější role zlé BAetrix z Harry Pottera). Výborný je Kyle Catlett v hlavní roli chlapce jménem T.S. Spivet. Zkoumám dále filmografii J.P: Jeuneta, Příliš slouhé zásnuby jsem už viděl, čeká mě Galimatyáš a Delikatesy .... ()