Kapitán Phillips

• slovenský

Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama

Životopisný / Thriller / Drama

USA, 2013, 134 min

Paul Greengrass umí napínat divákovy nervy až k prasknutí. Mojí výhodou bylo, že jsem skutečný příběh neznala a tak to bylo napětí až do samého konce. Tom Hanks byl skvělý.(20.1.2014)

Z filmu jsem si odnesl dvě ponaučení: 1. když mám velkou loď s cenným nákladem, neměl bych šetřit nějaký drobný na ochrance 2. Navy SEALs jsou největší frajeři široko daleko.(31.12.2013)

[imdb: 8.0/10] | me: Proste veľmi dobrý film! There's got to be something other than being a fisherman or kidnapping people. (16.2.2014)

Nemohu říct, že bych byl zklamaný, čekal jsem, že nebudu nadšený, ale naštěstí byl pro mne Kapitan Phillips mnohem lépe strávitelnější než Dánský Únos. Zkritizoval bych zde: zbytečně dlouhou stopáž, ke konci jsem si vážně přál ať je už konec,roztřesená kamera po celý film,která mi místy docela vadila a pomalejší tempo,které si nedokazalo plně udržet mou pozornost. Za mě jen 60%,jít na Kapitána do kina tak odcházím asi pěkně nasranéj.(2.12.2013)

,,KAPITÁNE? BUĎTE V KLIDU A NIKOMU SE NIC NESTANE. NEJSME AL-KÁIDA. JDE JEN O BYZNIS. CHCEME PENÍZE. DOSTANEME JE A BUDE VŠECHNO V POŘÁDKU…“ /// Zdokumentovaná historie jednoho únosu (hm, to mi zní povědomě…). Greengrass jede na 120%, Hanks jakbysmet a já stejně furt myslím na to, jestli 4 (slovy ČTYŘI) somálští kulturisti takhle jednoduše … nebo jestli ty američtí vojáci … kurva furt bych vo něčem přemejšlel. A bohužel ne v kladným slova smyslu. Neustále do mě jebou debilní nápady, proč a jak a nač a nejsu z toho moudrej. Baví mě TO napětí. TA akce. Jasně, když přichází Delta Force, každej si vzpomene na bin Ládina (byť bych spíš doporučoval myslet na Únos). Ten film není vůbec špatnej, jen je malinko hollywoodsky přetaženej. Že voni Amíci taky nejsou žádní Ajnštajni věděj v Mogadishu moc dobře. Ale proč se kurva mám vedlejšíma účinkama zabejvat já? Já se chtěl jen bavit… a proto dám 4*! Vostatní ale varuju, páč tenhle kousek je v jistejch chvílích dost nebezpečnej (logickýmu myšlení). Ty vole, zlatý letadlo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu "A Captain's Duty: Somali Pirates, Navy SEALS, and Dangerous Days at Sea", kterou napsal v roce 2010 napsal Richard Phillips číst nebudu. 2.) Každou neděli s přítelem Abduwali Abdukhadirem Musem… . 3.) Myslím na to, jakej je Richard Phillips sráč. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(11.12.2013)

• - Když poprvé na velitelství píší vojáci na tabuli informace o sedadle kapitána (Tom Hanks), je text na dva řádky. Později, když je tabule opět v záběru, je text už jen na jeden řádek a jinak napsaný. (Mysteri699)

• - Spoiler: Zasahující americkou speciální jednotkou byla United States Naval Special Warfare Development Group (DEVGRU), známá také jako SEAL Team Six, se základnou NAS Oceana, stát Virginia. Po vyhlášení poplachu se jednotka přesunula non-stop letem na místo zásahu, kde její příslušníci za využití padáků seskočili do vody a nalodili se na torpédoborec USS Bainbridge. (Jozka7)

• - Jedná se o první americký Greengrassův film, kde hudbu neskládal John Powell. (Chrustyn)