Kapitán Phillips

• USA Captain Phillips (více)

Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitána somálských pirátů Museho (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Phillips a Muse proti sobě čelí v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu. (Falcon)

Sgt.Tracnik

Čekal jsem trochu víc-úplně na zadek jsem se neposadil. Kolísající inteligence Somálců-chvilkama tupý ovce, chvilkama najednou Einsteini. Černý hubeňour Barkhad Abdi hrál moc pěkně. A film trochu my smrdí prachama US Army. ()

SMilan

Film som si užíval do chvíle, kým prípad neprešiel do rúk všetkým tým americkým vojensko-záchranno-propagandistickým jednotkám. Potom už to bola iba o čakaní na predpokladaný koniec. Hanks opäť skvelý, aj pirátov som si celkom "obľúbil". ()

david666

Tak nevím. Bez závěrečné scény očetřování na lodi bych teda řekl, že Greengrass a také Hanks odvedli sice kvalitní ale vcelku tuctovou práci. Za již zmíněný konec ale dávám * navíc. ()

fafejt001

Po delší době film , který zaujme a s napětím jej sledujete až do konce . Jen mi nejde do hlavy jak čtyři afričani mohou obsadit takovou lodˇ a posádka nemá žádné zbraně na svou ochranu . Možná se to již zlepšilo . Pořád žvýkali nějakou trávu aby neusli a byli dlouho bdělí , to by se hodilo . Tom opět nezklamal , jen ten film mohl být o něco kratší , nebylo by to ke škodě . Jinak velmi dobré , mohu doporučit . ()

Idoviren

Dlouhé jak polární noc, ale přesto bych nevystřihla jedinou minutu. Napínavý, děsivý, tísnivý a velmi silný. Hanks na to pořád má a nemít srdce z kamene tak brečím jako želva. Captain Phillips, ale přesto nehraje tolik na city, jak byste možná od amerického filmu čekali, stopáž plnou chrabrých a upocených námořníku nekříží jediný střih na ustrašené rodiny, které zapalují svíčky a pláčou až srdce usedá. A navíc, Henry Jackman a jeho skvělá hudba, ten chlapík to z elektronikou vážně umí, jak dokazoval v X-menech a Kick-Ass. Všechny faktory tedy dělají z Phillipse kapitána nad kapitány (Sparrow, Morgan, America nebo Corelli). ()

rigby

V první polovině zajímavý syrový film vyprávěný prostým popisným stylem. Ve druhé části ale začíná ztrácet dech a objevuje se únava a stereotyp. Zachrání to až rychlý konec. Nicméně celé dvě hodiny jsou zajímavé a divák snese i obvyklou oslavnou ódu na americké hrdiny. ()

suboss

Veľmi zaujímavo sfilmovaný skutočný príbeh s ako vždy skvelým Tomom Hanksom. Určite stojí za to vidieť. ()

Popinodan

Opět vynikající film,napínavý až do samého konce.Tom Hanks v roli kapitána nákladní lodi,byl opravdu dost přesvědšivý,a na samém konci nám předvedl opavdu sílně působící scénu,lidského traumatického zážitku. Rozhodně plný počet hvězdiček. ()

Standey

Velmi realisticky ztvárněná sonda do fungování námořnictva a to jak civilního, tak i vojenského. SEALS jsou skuteně frajeři a trosečník Hanks jakbysmet... ()

kramatos

Klasický americký filmový nesmysl ve stylu volám o pomoc a odpovědí je, nezájem to budou jen rybáři. Měla přijít rázná odpověď a tím by bylo dobrodružství kapitána Toma uzavřeno, všichni by se tomu zasmáli a dali si konečně to kafíčko. To že neexistuje nějaká mezinárodní organizace, která by pronajímala své ozbrojené žoldáky na ochranu lodí nebo že posádka nesmí být ani minimálně ozbrojena je maximální stupidita globálního charakteru, jestli se něco nezměnilo. Jinak jak nemusim ve filmech/hrách afriko a latinoameričany, tak tenhle kousek moje nemusení rozhodně neovlivnil. ()

wick

Greengrass a Hanks...výborná režie i herecký výkon, tím více překvapí, že ani jeden nebyl nominován na Oscara. Přesto mi po skvělé první polovině pak tak druhá připadala trošku nudná a místy až amíkovsky propaganistická. ()

Erico

Příjemný překvapení, od prvního příjezdu pirátů až do konce se atmosféra dala krájet, k tomu bezchybný Hanks... Ale 6 nominací na oskara, když např. Rush nebo Mitty vyšly úplně naprázdno?! Stejná situace jako před rokem s Argem a pár let zpátky s Hurt Lockerem... Americkej film, v hlavní roli odvážnej Američan, trochu armády nebo aspoň CIA a k tomu nálepku "podle skutečný události" - zaručenej koktejl na oskary.. Nejsou to špatný filmy, to naopak, ale na film roku si myslím že bylo více lepších kandidátů. ()

paradoxman

Ač se to na první pohled nemusí jevit zcela jasné, tento poměrně dlouhý film buduje napětí pomalými, ale naprosto jistými krůčky, které se v závěru změní v několik předvídatelných, ale i přesto naprosto šokujících skoků, jejichž doznívání ještě umocňuje fantastický dril uniformované zdravotní sestry. Hanks je v tomto závěru možná trochu paradoxně poprvé 100% uvěřitelný a i díky tomu je závěrečný dovětek o třech odstavcích tak působivý. Hoši z NAVY Seals rulez. ()

Marcoman1972

Tak tahle nějak má vypadat akční drama. Když jsem se poprvé nadechl, uvolnil napětím ztuhlé svaly za krkem a zjistil, že z více než dvouhodinové stopáže uběhlo asi dvacet minut, pochopil jsem, že jsem se dostal do rukou odborníků. Uvěřitelné od začátku do konce, špičkoví únosci i Hanks, nesentimentální obraz amerického námořnictva takového, jaké asi je - coby skutečně impozantní síly, se kterou nevyjednává a která nevzbuzuje ani tak sympatie, jako spíš strach. ()

Coufi

Po celou dobu filmu obrovsky napínavé a to všechno vyvrcholí až ve velice emotivním konci.. Všechna čest Paulu Greengrassovi a Tomu Hanksi za opravdu famózní výkon. ()

kacer4

Asi najlepší film, kde bol hlavnou postavou únos. A síce po presune do člnu napätie trochu opadlo, no aj tak to príliš nestratilo. ()

laurence

Srovnání s Kapringen je nasnadě. Zatímco Dánové kladou důraz na psychický stav rukojmích, jejich vztah s únosci, dilema ředitele či trauma příbuzných, Greengrass vsadí na jistotu - obsadí nepřekonatelného Hankse a udělá to napínavé jako kšandy. A je to tak mnohem lepší. ()

Kizermen

Takže za prvé bych chtěl říct že tolik lidí na záchranu jednoho člověka mi přijde směšné ,zbytečně přehnané. za druhé se mi film líbil ,ale pak se to táhlo jak sopel z nosu, měl jsem pocit že běžím maraton ktereý nemá konec ,proto mě to začalo k závěru nudit a už jsem doufal v to že to každou chvilku skončí ,takže kdyby to nebylo tak dlouhé myslím že by to byl i dobrý 4 hvězdičkový film.Po kladné stránce myslím že námět byl skvělý a dobře obsazený herci především mého oblíbeného - Toma Hankse který určitě nezklamal . *** ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

08.02.2019

Herec Tom Hanks (Most špiónů) a režisér Paul Greengrass (Bourneovo ultimátum) oznámili další spolupráci. Na svůj předchozí společný snímek Kapitán Phillips naváží dramatem News of the World, který… (více)

Tom Hanks znovu kapitánem

Tom Hanks znovu kapitánem

11.09.2016

Novodobý James Stewart byl dlouho kapitánem Millerem ze Zachraňte vojína Ryana. Tři roky zpátky si ale střihnul kapitána Phillipse a teď je v kinech jako Kapitán Sully, což naznačuje, že ho… (více)

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí