Prášek je malé práškovací letadlo s bohatou fantazií a velkými cíly. Chce se zúčastnit slavného závodu Letem světem, a proto pilně trénuje rychlé přelety nad kukuřičnými poli i kličkování mezi stromy. Díky přetěžování motoru mu pravidelně shoří těsnění ložisek motoru. Práškova kamarádka ho varuje, že dlouhodobé přepínání motoru může mít tragické následky. Prášek by rád zdokonalil své dovednosti, jeho kamarád mu proto doporučí, aby požádal o pomoc bývalého leteckého instruktora a válečného hrdinu, Skippera. Ten však odmítne s tím, že Prášek nemá v závodě žádnou šanci. Závod se blíží a Prášek musí projevit obrovskou odvahu a vystoupat do výšek, o nichž se mu nikdy ani nesnilo. (TV Nova)

Petula009

Neurazilo mě to a ani nepotěšilo. Čekala jsem spíš to první a byla jsem jen MÍRNĚ překvapená. Každopádně ani tak to nebyl žádný zázrak. Avšak svému dítku bych se to nebála pustit s tím, že to nejsou úplné s_ačky. ()

ZnalecH

Samozřejmě jsem viděl auta a paráda. Ale letadla jsou ještě daleko lepší. Líbil se mi příběh, dřina i to, jak si Prášek šel za svým snem, až se mu splnil. 90% ()

GTS_PUNK

Ťažiť z úspechu legendárnych Cars, začali spoločnosti hneď v roku 2006 a ďalej len nabaľovali ďalšie a ďalšie produkty, ktoré by mohli pod touto značkou predávať. Veď šťastné dieťa = finančne zruinovaný rodič. Nečudo, že prišiel druhý diel Cars a za nimi aj Planes. Tie prilietajú takisto s jedným jediným cieľom a síce finančne sa priživiť na úspechu príbehu z roku 2006. To filmovým spoločnostiam nemôžeme mať za zlé, živí ich to, ale čo si v tomto prípade mohli odpustiť, bolo to do očí bijúce, vykrádačské kopírovanie deja. Akurát spracované reverzným spôsobom. Dusty Crophopper sníva stať sa z práškovacieho lietadla profesionálnym pretekárom, rady mu dáva staré vojenské lietadlo Skipper a príbehom plným "nečakaných" zvratov ho takisto (okrem iných) sprevádza jeho kamarát, ktorý má o nejaké to koliesko menej, Chug. Nepripomína vám to niečo? Samozrejme, že nesmie chýbať nejaký ten "úhlavný nepriateľ" a šťastný koniec nesúci so sebou nejaké to morálne ponaučenie. Od strmhlavého začiatku predvídateľné ako facka. Pozerateľné? Áno. Prinášajúc niečo nové? Nie. Je možno trochu kruté takto "potopiť" Planes, keďže sa jedná o film určený primárne pre vekovú skupinu "do 10 rokov", ktorá sa nezaujíma o to, že v tomto prípade dokázalo Disney vykradnúť samých seba a utvrdiť diváka v tom, že lepší animovaný film ako Cars už pravdepodobne nebude nikdy natočený. V 2006 uchvátili svet a ostanú "one and only". Planes sú ďaleko za nimi a akokoľvek sa snažia, nemôžu ich dobehnúť ... teda doletieť. Dokonca ani tie kvázi "narážky" na športové a televízne vysielania tu nemajú ten šmrnc. Nič nové, snaha bola, Planes obleteli svet a tvrdo narazili do diváckej kritiky. ()

balcazar

Slabší odvar Áut, ktoré kopíruje grafikou a dosť výrazne aj príbehom. Chýbalo však tomu hlbšie spracovanie, celé to bolo také hŕ hŕ na kolene a zbytočne urýchlené. Práškovacie lietadlo z poľa si zmyslelo, že chce byť najlepšie na svete, mesiac potrénovalo s trénerom-veteránom, ktorého chvíľku prehováralo, a nakoniec všetkým vypálilo zrak. Akoby tvorcovia len nasilu chceli niečo vytrieskať zo slávy slávnejšieho a lepšieho predchodcu a dali von Lietadlá. ()

rublik05

Po dlouhé době jsem narazil na animák, který mě absolutně ničím nezaujal, postavy mi přišli extrémně nesympatické, příběh mě rovněž nijak zvlášť nezaujal. Tvůrci se sice snažili dát alespoň do dialogů nějaké vtipné narážky, nicméně i ty se zcela minou účinkem, jelikož film opravdu nenabízí nic zajímavého k vidění. Za ty prachy šlo určitě udělat mnohem kvalitnější podívanou, na druhou stranu alespoň že ty animace jsou docela povedené. Děti si Letadla jistě užijí, já se však docela intenzivně nudil. 3/10. ()

RAFT

Tenhle snímek si oblíbí hlavně menší publikum.Letadla mi připomínala uplně podobné zpracování jako auta 2 .Scénáristům asi došli nápady na animované filmy, tak vykrádají auta 1 a 2 akorát ve vzduchu .Už by se na to měli fakt vykašlat a nenapodobovat animované filmy . ()

Chamyl

Protože se to dětem líbilo, tak dávám 3*. Jinak je to vcelku trapná recyklace aut v letadla s poměrně hloupou zápletkou plnou těch nejlacinějších klišé bez špetky originality. ()

dkas

Taková lehká agitka na stíhací piloty. Ale jinak se to celkem dalo. Tedy s dětmi, bez nich asi ne... ()

Maniik88

Film, ktorý vznikol za jediným účelom, pokúsiť sa vytrieskať čo najviac od ľudí, pri čo najmenších nákladoch. A tak aj vyzerá. Nápad vykradnutý, scenár tiež, vtip žiadny, no napriek tomu si film na seba zarobil a môžeme sa "tešiť" na Trains, Buses, Submarines or what. Udržalo si to aspoň slušnú grafiku, sem tam fajn dynamické scénky a celkovú pozerateľnosť. ()

Zombiepod

Slabší odvar Áut, ktorý sa v podstate spracovaním ani príbehom nijak výrazne nelíši. V tomto roku, ktorý bol na kvalitné animáky pomerne bohatý, len zbytočný kus, v ktorom ničím nevyniká jediný prvok či postava. Animácia samozrejme kvalitná a od polovice pohodové, byť to trochu viac vtipné a príbehovo zaujímavejšie, nebolo by za čo sa hanbiť. ()

syphoon

Tak jak to každý kritizuje, tak to není zas tak špatný, ba naopak. Daleko lepší než AUTA 2. Co mám na těchto animácích ze všeho nejraději je, že v každém filmu se najde čast, u které si krupnu do trenek :D (tady to bylo setkání s německým kolegou) :D za mě 68% ()

sWONDER

Klasický príbeh outsidera, plný klišé a 100 krát vydeného. Deti tieto veci však neriešia a hlavne im sú lietadlá určené. ()

Rastabilly

54% Tři hvězdy jen díky několika působivým scénám a hrstce originálních hlášek. Jinak až přílišná vykrádačka Aut. Hlášky z Aut jsou jen předělány do letecké hantýrky. Toť vše. ()

TommyDiamond

Tvůrci filmu použili prakticky stejný desing postav jako v autech. Což mě potěšilo, protože tento desing je velmi vydařený a líbí se mi. Film sám o sobě nic převratného nenabídl. Příběh je prakticky stejný jako v autech. Asi tak po deseti minutách bylo nad slunce jasné, že Prášek celý závod vyhraje. Tento animák je výhradně dětský a i přes lehce infantilní průběh dám tři hvězdy ()

Ashnobe

Přijít to před 10 lety, tak je hodnocení asi o dost lepší. Ale namlsali jsme se kvalitních animáků od Pixaru... a tak se je teď každý snaží zkopírovat, ale bez jejich hravosti, invence a schopnosti vdechnout život animáku jak pro děti, tak i pro dospělé. Je to trochu paradox, ale obrovský úspěch Pixaru se podílel na tom, že celková úroveň jde v žánru pořád dolů. Letadla jsou jen další z řady. Slušné technické provedení, zbytek za moc nestojí. ()

borohub

Tak tohle mě fakt potěšilo, do kina sem šel s názorem že to prostě bude ještě větší sračka než auta 2, každopádně vůbec. Podobnost s minulými auty tam je, každopádně ve svěžím prostředí, takže paráda. Na tenhle film se musíte koukat jako na každý animák - to znamená, že tam prostě jsou faktické kraviny a že jich je tam, každopádně pokud se uvolníte tak si to parádně užijete. Lepší než auta 2, na stejné úrovni jako auta ()

tartan

Vcelku nenáročná animovaná zábava, ktorá sa na nič nehrá a priamo sa odvoláva na svet Áut, v ktorom sa jej dej odohráva; a ktorá prvý film o Bleskovom McQueenovi aj viac či menej okato vykráda (súťaž, mentor - veterán, "nešikovný" a komický sidekick, zákerný súper atď.). Pre deti, ktoré ešte "letia" na McQueenovi a spol., povinná jazda, pre ich rodičov...no, povedzme, že sa mi podarilo v kine nezaspať a občas som sa aj pousmial ;-) ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Disney posílá do kin letadla a velký mráz