Pěna dní

Foam of the Days, The

(neoficiální název)

Drama / Fantasy / Komedie

Francie / Belgie, 2013, 131 min

Pan Švankmajer by měl radost. Surrealistický výlet do světa fantazie bez triků i digitálních vychytávek. (KVIFF2013)(29.6.2013)

Že v tom kinosále sedím omylem, mi bylo jasné od prvního záběru. Nakonec jsem ale hodila předsudky stranou, a přece jen jsem se alespoň částečně nechala strhnout vlnou tohoto neskutečně fantasmagorického úletu.(7.7.2013)

• Conner.s

Pro mě absolutně neúnosné, kniha je skvělá, ale gondryho přístup mě vytáčel snad od první sekundy. Po půl hodině jsem film vypnul a nejspíš už se k němu nikdy nevrátím. Jako kdyby se fantazie tisíckrát vyblila na plátno a někdo ho rozhýbal a neřešil co kam dát aby to fungovalo jako film. Z mého pohledu nesnesitelné.(11.1.2015)

• - Snímek zahájil v roce 2013 za účasti režiséra filmu filmový festival v Karlových Varech. (Reesam)

• - Jedna z postav filmu se jmenuje Jean-Sol Partre, jedná se o zparodované alter-ego existenciálního filosofa Jean-Paul Satra, bývalého přítele Borise Viana, autora knižní předlohy. Přátelství těchto dvou intelektuálů ukončily milostné pletky mezi Sartrem a Vianovou manželkou Michelle. (Mijagi)

• - Už v roku 1968 sa knihu pokúšali sfilmovať Francúzi, rovnako tak Japonci v roku 2001. (DarkSaint)

• Omar Sy