poster

Pěna dní

 • Francie

  L'Écume des jours

 • anglický

  Mood Indigo

 • Slovensko

  Pena dní

 • USA

  The Foam of the Days

  (neoficiální název)

Drama / Fantasy / Komedie

Francie / Belgie, 2013, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.horrible
  *****

  Najvýraznejší tohtoročný filmový orgazmus. Top 5 2013(27.10.2013)

 • charlosina
  **

  Bylo to tak barevné, tak hýřivé, tak... bylo toho tolik, že se to pro mě stalo téměř neúnosným. // Pro někoho bude Pěna dní Gondryho masterpiece, a já rozhodně nechci shazovat kvality tohoto filmu - cením si jak jeho odvahy, tak jeho imaginace; navíc Gondry sáhl jak po oblíbené knize, tak po oblíbených hercích; rozhodně ani nechci plkat něco o tom, že knížka byla taková a maková a že film jí nesahá ani po přebal - naopak se domnívám, že v mnohém knihu snad i přesáhl, minimálně co se fantazírování týče... Pěna dní rozhodně není špatným filmem. Jen... jen jsem prostě měla pocit, že pokud nebudu pod vlivem LSD nebo alespoň zkouřená, tak to zkrátka nebudu stíhat...(15.12.2015)

 • liborek_
  ****

  Připouštím, že Gondryho Pěna dní není mistrovské dílo, ale troufám si říct, že co do imaginace a hravosti by si Gondry mohl s Vianem podat ruku. Za sebe říkám, že mě Gondry překvapil. Zdánlivě neukočírovaný přechod od hravé bezstarostnosti do tragického vyústění (jak se často vytýká) naopak považuju za dobře zvládnutý a přesně v duchu Vianovy předlohy. Přesto i u tohoto filmu se chci držet zásady, že film a knižní předloha se nesmějí srovnávat, proto se zřejmě zařadím k menšině, když napíšu, že Audrey Tautou, Romain Duris a Gad Elmaleh mi do jejich rolí sedli perfektně...(30.12.2013)

 • Stanislaus
  ****

  Gondryho mám jako režiséra rád a Pěna dní nese několik jeho charakteristických znaků. Jde o zpočátku velice hravou a humorně podanou fantaskní komedii, která ale v půli stopáže nabírá na obrátkách a mění se ve smutné milostné drama, které se pomalu blíží pomalu k nevyhnutelnému konci. Líbila se mi práce s modely a rekvizitami, přičemž triky zde byly jen sporadicky. Občas jsem si říkal, že je to naprosto bláznivé, nesmyslné a absurdní, nicméně takové to (nejspíš) mělo být. Zkrátka dobře natočený a jistým způsobem vyjímečný film, který mě zaujal zejména svým námětem (rozhodně si musím najít čas na knižní předlohu) a hereckým obsazením.(11.12.2013)

 • Aaron.
  ****

  První polovina filmu byla perfektní ve všech směrech, ta druhá už mě tolik nechytla, ale vše to bylo hodně zajímavé a kouzelné. Michel Gondry nám ukazuje, co se mu děje v hlavně a je to opravdu zážitek.(19.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace