Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

Jordan

Korine - bard, hovorca a kritik MTV generácie 90-tych rokov úspešne podáva generačnú výpoveď mladých ľudí z USofA 21. storočia. Tie dialógy (meniace sa na monológy a späť, repetitívne a prázdne) - to sú úžasné a bohužiaľ pravdivé slogany tejto generácie... Veľmi zaujímavý film - aká je morálka dnešných "detí", ktoré sa nudia, chcú byť šťastné, no nevedia ako, hľadajú sa v drogách, bezduchej zábave, hlasnej hudbe, dobrodružstvách a neviazanom sexe - no nie sú schopné znášať následky. Plno skvelých scén. Telefonovanie s mamami mrazí. Scéna, ako predvádzajú Faith svoju lúpež na parkovisku pred reštauráciou je ešte desivejšia, ako samotná lúpež. Franco je coolovo slizký, totálny zmrd. Nečudujem sa Herzogovi, že má toho chlapca rád - nastavuje zrkadlo šialenstvu menom USA a robí to pestrofarebne, zadúšajúco a drzo. Čubky! ()

Anderton

Vidieť dva filmy snímané Noéovým kameramanom v jeden deň asi nie je prospešné psychike, ani očiam. Korine asi nenávidí súčasnú mainstreamovú produkciu o teenageroch a tak si natočil ich vlastnú verziu. Ako vidno, nie všetci sú tým nadšení a nie každý dokáže v jeho filme nájsť zmysel jeho pichania do osieho hniezda. Všetci na vyške húlia ostošesť, zábava vyzerá tak, ako som nikde nikdy nezažil, ale všetko je to prehnané naschvál a je to súčasťou Korineovej provokácie.. Páčil sa mi vývin postáv, ale nepáčil sa mi v záverečnej fáze príklon k akejsi psychedelicko-melancholickej nálade. Btw tu vznikol alternatívny klip k Spearsinej Everytime a ten by mal rotovať na VH1. ()

MikeCool

Spring Breakers mi připomíná jakýsi Project X s příběhem a pointou. Poněkud depresivní hudební podkres, který doprovázel celý film doladěné scénami k zamyšlení dodávaly celému snímku na kvalitní atmosféře. Zaujala mě úvodní scéna, hlavně díky mé oblíbené "písničce" Scary Monsters And Nice Sprites od Skrillexe. Přiznám se, Spring Breakers jsem si pustil z toho důvodu, že jsem chtěl vidět Selenu Gomez v plavkách a to se mi splnilo, ale musím uznat, že polonahá Gomez nebyla hlavní atrakcí tohoto filmu. Největším překvapením bylo to, že tento film má duši (i pointu) a že to není vyloženě jen o té nahotě a sexy holkách, což jsem vůbec nečekal a příjemně mě to překvapilo. Trošku mě mrzí zdejší hodnocení. ()

Kudly4

No ... čekal jsem teda větší jízdu. Půl hodiny se nic neděje, další půlhodinu se nic neděje a pak dvě čubky vystřílej celej černošskej gang, jako by se nechumelilo. Nemělo to vůbec šťávu ... nic. Tohle si maximálně tak pustit někde zhulenej a obklopenej kozama. ()

leila22

Skutočne som na tomto filme nedokázala nájsť žiadne pozitívum, aj keď som sa snažila. Dokonca som nepostrehla žiadny plynulý dej, akýkoľvek náznak pointy či zmyslu, pre ktorý by sa ho oplatilo natočiť. Taktiež si myslím, že o hereckých výkonoch sa tu hovoriť ani nedá. Film je plný absurdností, nedomyslených situácií...občas som mala pocit, že nepozerám film pre teenegerov, ale ľahké porno. Neviem teda, pre koho je tento film vlastne určený, ale pre mňa rozhodne nie :) ()

Dzeyna

Jsem v šoku. To nebyla sranda? Měl to být pouze klip nějakého big nigga rapera, ne?! Jak někdo může udělat takový film? Bože, pořád nechápu, na jakou s prominutím sračku jsem se právě dívala. James Franco se totálně ponížil stejně jako všechny americké hvězdičky, které tam hrály. Otřesné. ()

Kothy

Tohle mě teda trochu zklamalo. Je to vážně super nápad. Parta holek potřebuje peníze na jarňáky a tak je nenapadne nic lepšího než vykrást bistro. A hurá na Floridu. Tam si chvíli zapaří, ale pak skončí v base. Z té je dostane gangster Alien, kterého docela dobře hraje James Franco. Poté se pozornost soustředí hlavně na něj a holky se dostávají do pozadí. Ne všechny to s ním vydrží. No a pak už spolu vyvádí jen další blbosti. Ten film je fakt úplně jiný, než jak se na první pohled tváří. Přišlo mi to pak už moc ponuré. A ten konec už vůbec nekomentuju. To už bylo úplně divné... Ale jinak jsou holky opravdu pěkné. :) "Jsem z jiné planety." :D ()

Mia...

No do háje, o čem to, sakra, bylo?! Naprostá kravina, to jsem fakt nečekala, že to bude až tak hrozné. Inu, jedna hvězda za zpracování, to se povedlo. ()

DwayneJohnson

Na Jamesovi se mi líbí jedna věc. Na rozdíl od mnohých, svých kolegů bere i menší a pro někoho i kontroverznější role, ve filmech, které se v nějakém průměrném hodnocení nikdy nedostanou nějak extra vysoko. Spring Breakers jsou toho přesným důkazem .Čtyři středoškolačky na jarních prázdinách, jeden, malinko vyšinutý ganster, v podání zase trošku herecky jiného Franca, plus výborná hudba, to byla přesně kombinace, která mi dnes udělala filmově velice dobře. ()

nash. odpad!

Pokud má inteligence noční můry, musí vypadat podobně jako tohle. Dle obsahu soudím, že původní film má tak 15 minut, jenže u mě se nějakou závadou protáhl na 89 minut. 89 minut čiré a zoufalé demence v křiklavých barvách, kde se všechno říká táááák pooommalu, a ještě se to pro jistotu do nekonečna opakuje, aby to pochopili i ti nejzhulenější. Jinak si to, co jsem viděl, dovedu vysvětlit jen tak, že jde o velmi sofistikovanou artovou kritiku povrchního konzumu a prázdného MTV života utopeného v chlastu, drogách a jalových radovánkách. Protože svým způsobem je to od první do poslední minuty velmi depresivní podívaná. ()

Willy Kufalt

Tak trochu Mais ne nous délivrez pas du mal 21. století... A jeden z těch kontroverzních filmů, který mi za zhlédnutí nakonec určitě stál, ale mnohem hůř se mi hodnotí. Spring Breakers docela divoce kolísaly od fáze, kdy se mi značně protivily techno muzikou, psychedelickými střihy i hlavními postavami bez toho, abych i navzdory pár šokujícím výjevům měl pocit filmu směřujícímu k něčemu smysplnému – až po momenty, kdy mě film pro změnu napínal až totálně uzemnil s pocitem, že sleduji cosi nevídaného a nepříjemně, leč hluboce svou výpovědí i zasahujícího. Mnohé scény mě připravovaly na ujetě nevkusnou bujarou show, postupně však vedle ujeté nevkusnosti začalo vyvstávat zejména mrazivé drama. Poslední třetina přibližně od sexuálních hrátek se zbraněmi a následně písně „Everytime“ (kde se začne poeticky sladkobolná atmosféra najednou doplňovat se záběry naprosto šílené brutality) šokuje vývojem situace kolem zábavy problemové mládeže na zcestí v podsvětí v tak extrémním pólu, na jaký byste ani nechtěli pomyslet. Hodně silný pocit pomáhá vyvolat i značný kontrast mezi konáním těch dívčin a pravidelných rozmluv jedné z nich s mámou přes telefon o nádherných zážitcích a směřování k lepšímu chování či nalezení svého místa a smyslu života. Takto otevřeně, současně nepodbízivým kritickým pojetím mě ten film nakonec dostal, zpětně se ale nemohu zbavit dojmu utahanosti – leč uznávám, že chyba může vězet na mé straně a v mém částečném nesouladu se stylem filmu. Zamrzela i absence pořádného závěru, byť jsem na konci (včetně doby závěrečných titulků) zůstal na nějakou tu minutu jako opařený. [60%] ()

Larrysbride

Nemá cenu si hrát na to, že jde snad o nějakou alegorii na samotu, zoufalství či snad stav současné společnosti. Tohle je prostě neskutečná blbost a s největší pravděpodobností výplod pokroucené fantasie scénáristy s úchylkou na zadečky středoškolských spratků. ()

Chrustyn

Tento film by se dal jednoduše nazvat sexy thrillerem, ale pokud bych se měl rozepisovat, jedná se o vizuálně přitažlivý mix thrilleru a černé komedie, kde si parta sexy středoškolaček užívá prázdniny ve velkém stylu a čas od času něco vyloupí a zapletou se s drsným gangsterem (výborný Franco). Vzhledem ke Korineho filmografii, překvapivě komerční, ale přesto jiné a zvláštní. ()

korbitch22

"Umělecký" škvár zfetovaného kripla.Ústřední čtverice je banda nesympatických, línych spoře oděných kurviček, které mocinky moc chtěj na prázky, jenže se jim nechce dělat tak vykradou Mekáč a tradá pařít na stupidní hudbu, mezi partu stupidních američanů,Korine snad žral i prášky na menstruaci a nepíchal si jen herák.Psychadelický žvatlání o ničem, sex, bouchačky a neuvěřitelně přehrávající James Franco.Za jistou část filmu sem chtěl dát 3*, ono to totiž tak stupidní nebylo, když zrovna v soundtracku nezvraceli negři hluchoněmý sračky, dokázal minimalistický symfoňák vykouzlit i atmosféru podtrhnutou jakýmsi vnitřním zoufalstvím, bohužel čím víc James Franco jen mluvil, tím víc sem si chtěl nastřelit piko přímo do voka a když na konci neřekl ani půl píči a schytal kulku, na hajzlu sem vypil lahvičku Sava.Psychadelický vyblítek nemocného člověka.35%. ()

Arsenal83 odpad!

Neskutočná chujovina, ktorá je tragická už od začiatku. Hnus, presexualizovanie, všade samé prci , prci. To je obraz dnešnej mládeže hlavne v USA a to treba ešte viac propagovať? Nechápem, že sa tomu monštroznému projektu spreneveril James Franco, i mne sympatická Selena Gomez. Tá nech sa radšej venuje spevu. ()

mat.ilda

Jak se holky hledaly, až se našly... v éře silikonových šedesátek zbavených ideálů a v oblouznění vakuových snů, ohraničených charaktery, oddělujícími stylizované beach bitches od nefalšovaných bestií, co usvědčí ze změkčilosti i pouličního gangstera, odchovaného černochem... Duch popkulturního MTV monstra v první polovině je divácky až bolestný, dojde však na jeho význam, stejně, jako u repetivních monologů, Alienovým zjevením nastane ta zajímavější část, kde se oddělí zrna od plev, aby byla za hypnotizujících účinků závěrečné fáze odváta vstříc svým životním vizím... Film na jedno rušivé zahloubání, za zhýralého romantika Jamese Franca zvedám na 60%. ()

mcb

Odvážný artový videoklip o vyprázdněnosti dnešní generace, který jde de facto proti všem možným diváckým očekáváním. Yo! ()

Flakotaso

Takový ten film, o kterém se krásně píší sáhodlouhé analytické a interpretační texty, ale pokud člověk nepovažuje podvratnost za základ filmového umění, tak mu to mnoho navíc nedá. ()

Dr.film

Harmony Korine se od svého debutu Gummo výrazně posouvá. Spring breakers evokuji mainstream dle Korineho měřítek. Nezávislá duše tohoto výjimečného autora se promítá v námětu, ale slupka filmu si inteligentně pohrává s dnešní popkulturou. Jarní prázdniny jako myšlenkové rozpoložení, jasně odráží, jak současná mládež chápe slova „pobavit se“. Podřídit vše popření času, euforie uvolnění, která se proměňuje do nekonečného transu. Zcela výborně ve snímku fungují asociace na Britney Spears, kdy dívčí herecké kvarteto vystavuje diváka dvoustrannému pohledu – sladká středoškolačka versus "žena, jakož to mrcha“. Korinemu se opět podařilo natočit nadprůměrné dílo, možná trochu ulétává na doslovnosti a repetici, ale přesto potvrzuje, jak výtečný mezi nezávislými filmaři Harmony Korine je. ()