Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

JohnMiller

Harmony Korine je tvorca ktorého mám rád z dôvodu, že do svojich bizarných námetov sa sústreďuje viac na vizuálnu a surreálnu stránku. Filmy sú tým pádom určené skôr na festivaly než do bežných kín. Spring Breakers je presne ten prípad avšak tu mi to až tak nesadlo. Dej ktorý zachytáva štyri stredoškoláčky na prázdninách ktoré sú plné búrlivých párty, ma svojim obsahom zaujal tak, že tie "psycho-snové" časti mi skôr prekážali. Zaspomínal som si na "neďalekú minulosť" a podobné ženské a nechal som sa uchvátiť "polo-dokumentárnym" zachytením Korina, ktoré v celku obdivujem. SynthPopový neónový vizuál a dubstep hudba by sa mohla, v tomto drogami poháňajúcom mixe, stať generačným kultom, nebyť zbytočne cinefilných momentov. Toto však Korinovy nemôžeme zazlievať, lebo je to jeho štýl. Ale aj tak, nedá mi to. ()

hygienik

Som užasnutý. Stupídne zacyklené dialógy opakujúce 5x za sebou tie isté vety a klipovité zábery rôznofarebne osvetlených scén mali na mňa silno hypnotický účinok. Sedel som v kine, ako sfetovaný inhaloval skutočný art, v ktorom sa stali nevyčerpateľným objektom časti ľudských tiel v detaile, v celku, nahé i sporo odeté. Dobre, nech teda žije kult tela! Popri tom som hltal hedonistické hlášky tipu:"Spring break forever a I wanna stop this moment and do nothing." Militaristická dejová linka mi síce nesadla, ale rozhodne ozvláštnila toto "soft porno". Táto rozprávka pre teenagerov určite poteší oči chalanov, ako na to budú reagovať baby, netuším. Pre mňa po obsahovej stránke zbytočný film, ale po umeleckej stránke (ja to beriem ako umenie) a ako manifest kultúry nastupujúcej generácie, neoceniteľný. ()

Dexter1

Dokým neprišiel Franco, neveril som tomuto filmu. Jeho výkon je skvelý a úplne mu to sadlo (od Osbournea pretieklo skutočne veľa vody). Iba dejová linka nevystačí. Neponúka nič zaujimavé. Našťastie filmové umenie nie je iba o obsahu, ale aj o forme a Korine rozohráva neskutočnú hru plnú metafor, symbolov a žiarivých farieb. Musím uznať, že jeho filmové zmýšľanie je neskutočné, niektoré scény sú nezabudnuteľné, a zrejme si jeho filmografiu prelúskam viac. ()

Rhyme odpad!

Film zalozeny na opakovani slov "Spring Breakers" a "Yo yo", nezachrani to ani odhalene poprsi scen, ktere se tam min 3x opakuji. Jedine plus byl jednorozec na ruzovych kuklach. ()

SgtPepper

Moc nechápu, co se snažil básník říci. Jako pokus o poukázání na nechutný, nevkusný a kýčovitý zábavní průmysl dobré,ale nemůže to přece fungovat hodinu a půl (a možná to taky vůbec nebyl režisérův záměr, who cares). Dialogy byly neskutečně pitomé a to nemluvě o Francově donekonečna opakovaném -"Spring breaks, spring breaks... " (eh?). Radši si pusťte péčko. ()

dee-key odpad!

Bohužel občas se to stane. Nepochopil jsem film. Ne vážně, netuším, o čem to bylo, jaký byl smysl. Film plný lidí, které odjakživa nesnáším, opovrhuji jimi, je mi z nich zle a z fleku bych je postřílel gumovýma nábojema, včetně hlavních protagonistů. Dialogy jsou tvořeny patrně kombinací ctrl+c a ctrl+v, příběh veškerý žádný a popisek Krimi / Thriller / Drama / Komedie neodpovídá ani jedné deseti z uvedených položek . ()

maverick10 odpad!

Tuny koksu na jeden gram snesitelnosti. Znate tu situaci, kdy se zasekne vesnicky rozhlas, pouzivajic uz 80 let stejny gramec? Tak v "Jarnich matherfucker forezprutech" jsem mel tuhle scenku snad cely film. Napocital jsem az 5x zreplikovanou jednu vetu dokolecka, prolozenou retrospektivnima obrazovymna sekvencema, ktere se opakovaly stejne tak dementne porad dokola. Koksomil Harmony, aby nasel tu svou múzu, sjel si dve lajny bileho zlata a jal se psat tenhle pseudo umelecky blabol a nacpal znudenym rozmazlenym chuderkam do ust tak klisoidni slova o hledani sebe sama, ze jsem mel sto chuti vyjit jen tak ve slipech na ulici a prostrelit si hlavu. Bendží Tuček se jen muze rochnit blahem, protoze jeho Devcatko dostalo v Americe do ruky poloautomaty. ()

easaque

pro mě velké zklamání, protože někteří z mých oblíbenců to vysoko známkovalo, tak jsem neodolal. Asi jako většina vysokohodnotících dalo přednost barevnému, blyštivému a erotickému audiovizuálu před pořádným příběhem. Ten tam totiž nenajdete, pokud tedy nejedete na stejné vlně jako mladí, moderní, nezodpovědní a samozřejmě vykouření vymatlanci ;-) Nechtěl bych některé urazit, ale když Vás to baví... vaše věc. Možná by se to dalo brát jako výpověď současné generace, ale i to mě nestačilo. Při psaní jsem se rozhodoval mezi jednou či dvěma, ale ty 2 hvězdy dát prostě nemůžu - urazil bych jiné 2hvězdičkové filmy - tohle jde opravdu mimo mě.. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Ale ty 3* jsou kurňa slabé. Fakt jsem nečekal, že nakonec budu mít z toho filmu tak rozporuplné pocity. Na jednu stranu je ten film nehorázně utahaný, většinu svého času i dost nudný a taky to je celé natočené až moc halucinogenně, až to leze na nervy, jenže na tu druhou stranu, má to několik dost silných scén (Everytime bezkonkurenčně vede...) a ty myšlenka, se kterou to přichází, je dost zajímavá. Ono se to většinu filmu tváří nevinně a jak si holčiny užívají, hezké baby tam jsou, na ty se dívá hezky, příběh je teda někde v háji, ale co už, to jsou body dolů. Začíná to strašně absurdně, čtveřice holek v bikinách (v bikinách jsou celý film) kouká na My Little Pony, pak tam při vyučování si mezi sebou kreslí nějaké kraviny, zrovna když profesor mluví o Hitlerovi... A pak jedou na párty, chlastají, paří, všechno je úplně fajn pro ně a vlastně dokud je s nimi Bůh (a.k.a. Faith), tak jsou na tom dobře, pak ale teda přijde problém. A i když se pořád nezdá, co ten film vůbec chce říct, právě ta scéna, kde hraje Everytime od Britney Spears, tam je to pak jasné. Za což jsem rád, že se Harmony Korine nesnažil jenom o vyprázdněný vizuální zážitek, ale že to má celé dost zajímavou myšlenku a řeší to celkem závažné téma, takže celkové vyznění filmu je celkem depresivní, ačkoli z obsahu tenhle film zní jako komedie. A o co že tam tedy jde? Je to o znuděné mládeži, která aby se bavila, jde klidně do extrému. Extrému, při kterém se zabíjí pro zábavu. A co bude potom, až i vraždění tenhle typ lidí omrzí? Kam až tom může zajít? No, kdyby se to pořádně prostříhalo, klidně bych dal i 5*, takhle je to ale hlavně hrozně utahané a nudné. Po čase ale musím uznat, že ten film má něco do sebe a strašně se mi na něm líbí, jak za zdánlivou vyprázdněností skrývá hlubokou myšlenku. 3* ()

BoredSeal

Hypnotizující spirála prázdnoty, která vás nakonec začne zajímat a přítomnost kameramana - profesionála na tripy v tom má jistě prsty. Hodně mě bavil herecky skvělý James Franco v roli démona, který výrazně pomohl užít si společnost rozmazlených vypatlaných znuděných středoškolaček. Moment, kdy si parta zpívá písničku od "nezkažené panny" Britney Spears, je absolutní úlet. ()

roorybacky

Bikini and big booties, that's what life is all about, yo! Obžaloba povrchnosti prostřednictvím její falešné glorifikace a silně absurdizovaná esence všech prostředků, kterými dnešní Hollywood a obecně komerční média vyvolávají v teenagerech iluzi přitažlivosti "špatnosti" a kterými je lákají na zakázané ovoce. Pře-estetizovaná samoúčelná nahota (intimní ženské partie v detailech a zpomalených záběrech), pornograficky stylizovaná sexualita (film je v četnosti výskytu i ve zobrazování samotného styku poměrně umírněný, nicméně neustále v tomto směru provokuje svou vizualitou a svými dialogy), zločin a drogy zobrazeny jako snadné a bezproblémové cesty k nepřetržitému a nevyčerpatelnému žití "amerického snu" (zde v podobě nezřízeného hédonismu prostého jakýchkoli negativ), absolutní zaměření na povrch (když už jsou zde zachyceny nějaké city, tak jsou vyjadřovány jen velmi odtažitě a téměř až s určitým opovržením) a soundtrack sestávající z diskantské elektroniky, toho nejgeneričtějšího hip-hopu a jednoho coveru Britney Spears. Harmony Korine natočil zřejmě zatím svůj nejpřístupnější film, který má potenciál oslovit šíroké spektrum diváků od nejzarytějších cinefilů až po běžné konzumenty, kteří jsou naoko jeho hlavní cílovou skupinou. Mělkost a repetivnost příběhu v kombinaci s audiovizuální vymazelností dodávají filmu opojné, hypnotické kvality. Výsledný dojem během závěrečných titulek stvrzuje Ellie Goulding svou úchvatnou skladbou Lights... Instantní kult - ty holky prostě nejde nemilovat. ()

M.i.k.e

ve své podstatě úplně něco jiného než jsem původně očekával.Každopádně je opravdu třeba smeknout před tvůrci,protože ukočírovat film pohybující se na hraně klasického artu a videoklipu z MTV je vyloženě kumšt.Co na tom,že je to nakonec celkem slušná deprese,která absolutně postaví na hlavu veškerá očekávání veselého party filmu plného polonahých teenek.James Franco k nepoznání a Disney girls pěkně vyrostly...80% ()

Marqta

Hodně dlouho jsem se na tenhle snímek těšila. O to větším pro mě byl zklamáním. Začátek byl pozvolný, ale to jsem ještě pořád čekala, že se začne něco dít, což sice začalo, ale změna k lepšímu to o moc nebyla. Film je plný barev, hudby,světýlek, drog a zprostředkovaně nakonec i luxusu. Snaží se pravděpodobně poukázat ...na co vlastně ? Že je lehké nechat se strhnout zazobaným dealerem, ale že to většinou nekončí dobře? Nebo, že na sebe máte být opatrní, jinak skončíte s prostřelenou rukou? Že se máte držet dál od pokušení, které přináší luxus? Nebo, že máte sedět doma na zadku a nedělat nic ?? Ať byl záměr tvůrců jakýkoli, podle mě to jednoduše nevyšlo. "Hlubokomyslné" monology Aliena, se naprosto minuly s účinkem a na mě navozovaly spíš jen dojem, že ta postava je naprosto mimo...To co stojí za zmínku je James Franco. Tahle role mu bezesporu skvěle sedla a více méně táhne celý film, bez něj bych asi nebyla schopná to dokoukat. V konečném výsledku je to taková svítící neonová slátanina, které se hodlám do budoucna už vyhnout. Dávám jednu a půl hvězdičky za Franca a za všudypřítomná neonová světýlka. ()

Wiikii

Ze začátku pubertální, ale dobrý uprostřed téměř geniální, ke konci super a úplný konec se mě vůbec nelíbil, mělo to skončit tragicky. Anglický dabing to ještě zlepšuje, ale jak jsem psal místy geniální(pět hvězd), místy strašné (dvě hvězdy), tak jsem udělal menší kompromis... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

Agent006

Výborný překvapení, který předčilo veškerý moje očekávání. Ačkoliv lituju a směju se holkám, co na to šly s představou letního teenage výletu za dobrodružstvím. Barevnej chaos a zmatek a já ho budu mít, tak, jako hlavní postavy, v hlavě ještě dlouho. ()

zbyshek

Po celou dobu spoře oděné slečinky chtějí odjet na vysněnou dovolenou o jarňačkách. Bohužel ale nemají penízky a tak jen tak vykradou bistro, kde je určitě veliký balík peněz na to, aby všechny 4 mohly odjet. Pohádka hezká, tam samozřejmě párty 24/7 až na to že pak pohádka končí, nebo ne? Divný film, nechápal jsem kontext ani pointu. Jediné velké plus Selena Gomez, škoda že se nepřidala k nespočtu dívek s odhalenou hrudí. Jinak opravdová třešnička na dortu byla "Mission Impossible" dvou zbylých dívenek proti celému ghettu po zuby ozbrojených gangsterů, to je možná na pozvánku k Expendables. 40%. ()

Aljak odpad!

Reklama na drbnutosť trvajúca hodinu a pol? No fuj! Ak si tato niekto predstavuje zábavu, tak to je potom naozaj smutné a úbohé. Nechápem ako sa seriózne toto mohlo niekomu páčiť. Námet oničom, príbeh debilný že až! Aj keď v tom gangsterskom prostredí som trošku dúfal, že sa to nejako začne vyvíjať, ale kdeže - pokračovalo to naďalej v línii dementného správania všetkých naokolo. Na tomto filme by som ale dokonale demonštroval slávny známy výrok "krása nie je všetko", lebo čo z toho ak je niekto pekný, keď sa správa takto? Ble - nič, nič... ODPAD! ()