Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

ecceHOMMO

Zpočiatku som si myslel, že ide o obrovský úlet, divočinu a nekončiaci mejdan, ale čas ukázal, že ide o niečo ešte extravagentnejšie.... ()

Johnny.ARN

Som si nejak zabudol prečítať, že aký žáner to je. Asi som sa nechal príliš nalákať obsadením a plagátmi. Proste som čakal komédiu, kde budú sisky, zadky, plavky, teplo. Ono som to v konečnom dôsledku dostal, ale nie v komediálnom obale, ale v poriadne prehúlenom a prefetovanom. Keby to nebolo tak ťažkopádne podané, mohlo to mať celkom svižný dej, ktorý by možno aj zaujal a bavil. Škoda. 3 z 5 ()

ywo666

No to bola chujovina. Čo to práve moje očí videli? Keby na natáčanie nabehne DEA, ak zavrie polovicu osadenstva. A režiséra (+scénaristu) ako prvého. Nesmyselná zlátanina, ktorá mohla neuveriteľne super, keby Korine ostal iba pri scénari. Jeho réžia je neskutočne špatná. Hrá sa na ťažký art a moc mu to nešlo. Niekto vidí umenie v tom, že niektoré scény vidím viac krát a rovnako niektoré monológy. Ja toto recyklovanie považujem za nudné a trápne. Ak nemali keš, mali proste spraviť film kratší. Keď vidím niektoré komentáre, chápem, prečo sa verbal tak naváža do artových hnedopichov. Za čo vlastne dávam nejaké body? Pár vtipných scén sa tu nájde. A musím uznať, že tej sexuality je veľa. Tá kadencia sexi prsíčok, prdeliek a tváričiek ma proste zlomila. Ubrať 20 minút vaty a pridať čosi do akčnej, komediálnej, aleb dramatickej línie. 45%, 2* ()

PiLgRiM

Tak tohle byla těžká pecka. Škoda, že jsem neviděl obličeje všech náctiletejch heřmánků co na to šli do kina pod záminkou běžné americké party blbosti. Perfektně hypnotické. Vanessa opět Badass ( a opět za jedna ) a Franco si zahrál asi svou životní roli. Perfektní. S odstupem času, přidávám o hvězdičku navíc a s režisérem se doufám nevidím naposledy. PS líbí se mi to hodnocení, krásně ukazuje povrchnost publika:) poroučím se. ()

JakeFox

Mohl by to bejt libovej art film, ale je to jen strašná debilita. To, co ty holky vypouští z pusy a vůbec celý to poselství (jestli se to tak dá vůbec nazývat) je k zblití. Franco docela ulítl, když přijal tuhle roli. Věřim, že si užíval hrát si na rappera a gangstera, bohužel je ta postava k smíchu, stejně jako film. ()

BS

Možná, že to byla satira, ale pro mě vskutku velmi těžko uchopitelná. Co ale šlo lehce uchopit je audiovizuální stránka věci, v tomhle ohledu se jedná o jeden z nejlepších snímků, co jsem kdy viděl (tolikrát zminovaná scéna s Everytime by sama o sobě vystačila na sedm hvězdú . Škoda té dějové a myšlenkové prázdnoty, některé scény jsem musel přeskakovat, protože mě nudily, takže bych to asi potřeboval vidět ještě jednou, abych byl objektivní. Nevím jestli se ale k něčemu takovému ještě odhodlám. ()

Pavlínka9

Béčkový film o tom, jak se čtveřice nerozlučných kamarádek nakonec zúží pouze na dvě, které se rozhodnou žít "jarňáky" nejspíš do konce života. Každý má svou volbu a já jsem ráda, že Faith odešla tak brzy jak jen to šlo, jelikož u ní to byla ještě šance na "záchranu". Prvních 45 minut je jako jeden veliký videoklip se stále se opakujícími stejnými slovy a se stále stejnými záběry na kozy a holky, které už mají dost. Poté přijde dost nechutný James Franco a tuna zbraní a nadrženost daných slečen se ještě stupňuje...Každý hledá v životě místo, ale tohle byla jen ukázka toho, jak se dvojice slečen rozhodla žít život po jarňákách v jarňákách...Nikdy více... ()

venison odpad!

Nalákal mě James Franco, který mě herecky leckde baví.. Vydržela jsem opravdu dlouho (20 minut) a stálo mě to hodně úsilí.. Zmatený sestřih plný polonahých teen iracionálních holek a dialogů zaseknutých jako gramofonová deska.. Mnohý hudební klip má vyšší úroveň a vypovídající hodnotu.. Sorry, ale celé to fakt nedám = nuda k ukousání a Franca jsem zahlédla během těch necelé půl hoďky pár sekund na pódiu.. ()

Angelic-77

Přiznávám hned ze začátku - důvod, proč jsem původně na Spring Breakers vyrazil s přítelkyní do kina byl ten, že jsem se chtěl odreagovat u nějaké "přiblblé" teenage komedie. To jsem ale ještě nebyl obeznámen s dílem bizarního režiséra/blázna jménem Harmony Korine a ani ve snu by mě nenapadlo, že Vanessa Hudgens či mediální polojeptiška Selena Gomez by se snad mohli objevit v něčem takovém (čti duchaplném). Spring Breakers je kontroverzní, odvážné, explicitní, hudebně dokonalé a především vizuálně skvostné dílo, které nesmí uniknout žádnému správnému filmovému fandovi. Někteří teenageři budou brečet, čemu že se to jejich oblíbené hrdinky z Brava a Disneyovek propůjčili, milovníci kvalitního filmu budou překvapeně jásat stejně jako já. Geniální marketingový tah - obsadit do takového typu filmu právě Vanessu a Selenu, jinak by se to do kina, zvláště pak v ČR, podle mě ani nedostalo. ()

Terzeus

Na Spring Breakers sa oplatí ísť do kina minimálne z jedného dôvodu a to, pokiaľ nemáte nič proti umeleckejšiemu snímku, budete iste spokojní s návalom tínedžerov čakajúcich pařbu a lá Hangover alebo Project X. To samozrejme nedostanú a výsledkom sú potom kyslé ksichty bojujúce v mozgu o pochopenie zmyslu toho, čo videli. Nakoniec pravdepodobne len pokrčia plecami a povedia si: "To bola ale pi*ovina." Pravdou je, že ak človek nič proti zmienenému art filmu nemá, dostane významný film, ktorý si zaslúži bežať na plátne viac ako rôzne iné. Harmony Korine natočil technicky perfektný, neónový akoby videoklip, v ktorom odovzdane búra akékoľvek zábrany iných tvorcov. Svoju látku o strašnom jede dnešnej generácie demonštruje s herecky bezchybným zápalom, výborne vypointovaným príbehom a hlavne v detailoch. Chybuje ale v intenzite. Zatiaľ čo niekedy je radosť ten psychický nátlak sledovať a vnímať vlastné pocity, ozveny morálky, ktorá vo filme často výslovne bojuje o to aby sa predrala na povrch, občas s úspechom no vo výsledku v podstate väčšinou bez neho, niekedy naopak réžia skĺza k seba opakovaniu. A to doslovnému. Iste sa dá zhodnúť na tom, že najlepšie otázky vo filmoch zaznejú len raz. Tá, ktorá mohla byť pre Spring Breakers perfektnou je nevyužitá a vyznieva do prázdna svojou doslovnosťou. Hemingway raz napísal, že správny príbeh je ako ľadovec. Trčí z neho nad hladinu iba jedna osmina. Spring Breakers bohužiaľ trčí polovica. Stále je to ale výborný zaberák na vašu fantáziu a na premýšľanie. Stojí za videnie, pointa a jej podanie je krásnym umením, ktoré nechá máloktorého filmového maniaka chladným. 85%. PS: Scéna s "Everytime" od Britney Spears je momentom, ktorý je bez okolkov tým najfamóznejším, čo film ponúka. Tú scénu by som si púšťal dokola snáď aj 1000x a nezunovala by sa mi. Jej hodnota a zmysel ma v premýšľaní zamestnávali dlho. ()

drake31

Spring Breakers, Spring Breakers, Spring Breakers. Predstavy o tomto filme boli o niečo inakšie, nie však príliš odlišné a to čo bolo k videniu je pre mňa trochu zložitejšie opísať. Nie že by sám film bol zložitý to rozhodne nie, lenže všetky tie neónové farbičky, obnažené telá, strieborné chrupy ... povedzme že niekedy bolo zložitejšie sa sústrediť. Lenže o tom to je. Zmiasť, klamať, hrať s nervami diváka čo sa vlastne stane, pretože vieme že sa určite, že sa musí niečo zlé stať, inak o čom by to bolo ? Nič výrazne sa ale neudeje, a tak sa vznášame na vlne prílišného opakovania, naťahovania, a jemne hlúpučkého finále. Problém je v tom že som to Korineovi na prvýkrát a poprvýkrát (keďže toto bol môj prvý divácky stret s týmto tvorcom) zožral, a "Everytime" scénou ma naozaj dostal (to však asi nie som sám). Mierne rozporuplné pocity sú prebité vizuálnymi stimulmi preto 4*. ()

hroubek

Jedno se musí Spring Breakers nechat a to, že se na to kouká až moc hezky.Tvůrci si krásně vyhráli s barvičkami a se světlem v různých záběrech.Třeba v úvodu, než se dostaneme na Floridu, tak se používá jen přirozené osvětlení lamp a pouličních světel.Samotná vizuální stránka je natolik pohledná, že se jí můžete kochat.A nakonec i ty záběry z nekonečných pařeb jsou natolik líbivé, že byste tam s holkami hned vyrazili.Všechny tyhle technické věci jsou důležité, ale to nejdůležitejší tady jak si chybí a to příběh.Na první pohled se může zdát, že tam příběh je, a že má i nějaké morální poselství, že alkohol, drogy a zbraně nejsou správný životní styl.Ale to je dočasné zmatení smyslů z těch záběrů na pěkné holky v bikinách.Když se na chvilku zamyslíte na co koukáte, tak si uvědomíte, že ten film je jakoby prázdný a snaží se to skrýt přes svůj vizuál a neustálé nadávání.James Franco si krade všechen prostor pro sebe a naprosto si svojí roli užívá.Co se týče holek, tak jsem je v některých scénách nedokázal od sebe rozeznat snad s vyjímkou Seleny Gomez, která přeci jenom působila, že tam nepatří a hlavně měla jinou barvu vlasů.Můj velký problém byl, taky v tom, že mě všechny postavy byly nesympatické.Všechno co se jim stalo si svým způsobem zasloužily.A díky tomuto faktu jsem nedokázal ocenit jejich filozování nad životem a naprosto nelogickým závěrem.Spring Breakers není špatný film, a z jistého úhlu pohledu má co říci, přesto to není film co bych chtěl v nejbližších dnech vidět znovu. ()

Kicune

Znuděná mládež hledající vzrušení a zábavu nemá žádné morální zábrany. Toto poslání je ovšem zabaleno do otravně pestrobarevného kabátu s neustále se opakujícími nebo alespoň stejně vyhlížejícími záběry a několika scénami/zvraty postrádajícími jakoukoliv logiku. To vše podkresleno neurčitými proslovy jedné z postav, které mají za cíl „člověku promluvit do duše“. Čemuž velice účelně a nezapadajíc měla dopomoct hudba Cliffe Martineze (hned mi to připomněla hypnotizující pocit Drive-u, přitom zde mi to vůbec nesedělo). Několikrát jsem si přistihla, jak si klepu na čelo, koukám na hodinky (na to že film trvá pouze hodinu a půl) a v duchu nadávám na čtyři od začátku naprosto nesympatické slečny. Jediné, co se musí pochválit, je Franko a jak se zhostil role gangsta magora. ()

Trustme

A komu tím prospějete, co?! Jarní prázdniny strávíte odklízením sněhu a štípáním dříví u babičky na Vysočině a tam už vás přejdou roupy... Spring Breakers je film o nadržených pindách v plavkách, který musí každý vidět, aby zjistil, že je to opravdu jen sračka o nadržených pindách v plavkách. Někteří v tom ale vidí víc... ()

Brain-D

Některým dívkám se s ny o dokonalých jarních (letních) prázdninách můžou splnit a některým zase ne. Vyspělá teenegerovská odysea, která hypnotizuje diváka do poslední vteřiny. Jsem příjemně překvapen a rozhodně to není pohý 94min hudební videoklip. ()