Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

Solverino

Celkem překvapivě sračka. Velmi slabé až řídké a ani Roden to nezachrání... vhodné na usnutí. :( P.S. do kina bych na to nešel, oplakal bych vstupné. ()

kubilov

Plakáty, trailery i upoutávky lákaly na černohumornou krimi komedii od Ondřeje Sokola.. jenže co vlastně to těžko identifikovatelné Krásno je? Mám neodmyslitelný pocit, že něco podobného jako je Krásno, u nás ještě nikdo nikdy nenatočil. Veskrze zajímavá, jistým způsobem inovativní, narativně koherentní fúze černé krimi komedie a thrilleru s paranoidními maloměšťáckými prvky, zasazená do šedého a nezajímavého Šumperka, na kterém leží stín minulosti, který se rozhodnou dva kamarádi vyšetřit na vlastní pěst. Co se týče režie, nemám co bych vytkl, Sokol je suverénní a práce s kamerou je také obdivuhodná, na to, že jde o jeho celovečerní prvotinu. Charakterově odlišní a přesto stejní Adam a Michal (Sokol a Finger) jsou v hlavních rolích také velice přesvědčiví, stejně jako hysterická Krausová, a pak už jen výtečné karikatury typu Matásek, Roden, Suchánek, atd. V první chvíli mě docela šokoval a zklamal závěr, ale po delším uvážení tomu vážně sedne jak prdel na hrnec a v kontextu absurdit z celého předchozího děje si ani nedokážu jiný konec představit. Ode dneška jsem oficiální fanoušek Krásna! ()

Mamlas

Ojediněle úsměvná hláška, jinak 2 hodiny tlachání a naprosté nudy. Jednu hvězdu dávám za kameru, jinak odpad. ()

Cucina_Rc odpad!

Po shlédnutí snímku jsem v rozpacích, co je komedie a co krimi. Celé dílo je absolutní brak a naprosto vypovídá o současném stavu českého filmu. Zaráží mě, že někteří herci zvučného jména se nestydí vzít honorář za svůj podprůměrný výkon. ()

J.McClane

Ubohost zdejších komentářů potřebujících zašlapat za každou cenu cokoliv českého do země našla svůj nový vrchol...film má všechno, hloubku, atmosféru, hlášky, sarkasmus a sociální kritiku (kterou bych od Sokola nečekal)..takže asi tak.. ()

Marrow

Mě se to líbilo. Černá krimikomedie je na české poměry velmi kvalitní. Navíc mám rád tuhle činoherákovou bandu :-) ()

Pitryx

Pokud divák přežije první hodinu a půl, tak se má nač těšit. A to míním vážně, protože spád to chytne skutečně až po této době. Do té doby je to komedie říznutá dramatem a ochucená špetkou detektivky s troško love story. Je to sice zajímavé, ale dost nudné. Těsně před koncem je to dobré, ale úplný konec je hloupý. Podruhé asi ne. 2015022610053/10600 ()

huzgi

Banalita. Teatrální pokus o film, který se vůbec nevydařil. Chlapci si hrají na svém vlastním písečku a možná je film baví (pokud si ho vůbec pouští). Ovšem bez jakéhokoli přesahu a smyslu. ()

Jehan

Díky za Šumperk a trefu do tamního kina. Jinak celkem zbytečný film, nemohu si pomoci. Sépie, jo, ta si zahrála taky. Takže bych měl přidal hvězdičku za umění. ()

ostravak30

Tak předně je potřeba říct, že film není tak špatný, aby měl uvedené nízké hodnocení. Nicméně zase není tak dobrý, aby šel nějak výrazně nahoru. Důvodem, proč mě zajímají filmy dle skutečných událostí více než ostatní jsou ty, že vždy vím, že scénáristi si film prostě nevycucali z prstu, ale že něco podobného se skutečně stalo. Nicméně mě vždycky trochu vadí, že se divák málokdy dozví, kolik z toho si tedy z toho prstu nevycucali a nakolik do snímku dostali své fantazie. A nevíme to ani zde, přestože by to dost pomohlo. Představa. že se pozabíjeli 4 lidé navzájem je ve filmu úsměvná, ale ve skutečnosti trochu těžce představitelná, zvláště pak, zda-li se vše odehrálo tak, jak to tvůrci popisují. Nicméně na to, že snímek točí O. Sokol, známý svým humorem, je tam humoru trochu málo. Tak ano, najdeme tam vtipné, ironické situace, ale v dalších scénách úplně cítíte, jak se autoři snažili, aby jste se zasmáli a mě se do toho nějak nechtělo. Asi ta či ona scéna nebyla tak vtipná, jak být měla. K tomu přidejme průměrný scénář. Nicméně jak už jsem řekl úvodem, film není tak špatný, ale je silně průměrný. ()

subic

Šumperk a jedna stará stodvacítka zaparkovaná v zavřeném kině Svět. K tomu Suchoš jako místní extra hustej švestka. Některé staré věci asi nemá moc cenu řešit a tu to dopadne tak, že všichni, kterých se to týkalo, se v posledních několika minutách navzájem sejmou a kde není žalobce, není ani soudce. 50% ()

mauinka

Mám pro O. Sokola slabost a je tam pár scén, které mě opravdu pobavily. Nemohla jsem se, ale celý film rozhodnout, co si o tom všem myslet. ()

majky19

Upřímně řečeno, mě tento snímek příliš nezaujal. Ačkoliv obsazení je velmi dobré a na tento snímek z mého úhlu pohledu až nadstandardní, tak tomu filmu chybí absolutně spád a náboj. Tvůrcům rozhodně nechyběla při realizaci tohoto filmu snaha a enthusiasmus, nápad udělat něco ve stylu černé komedie na malém městě je jistě rovněž originální, ale tím asi končí veškerá pozitiva. Režiséru a jednomu z ústředních protagonistů Ondřeji Sokolovi se zkrátka nepodařilo vymanit ze stínu jeho "Partičky", a na mě to v určitých okamžicích vzbuzovalo dojem, že se tvůrci s Partičkou jenom přesunuli ze sálu na maloměsto. V každém případě to úplný propadák není, v roce 2014 vznikly daleko horší filmy a proto snímek hodnotím 40%- ()

danny.79

Celý film vypadá jako jedna velká reklama na Ondru Sokola, na jeho názory, jeho soukromý život a na jeho herecké umění. Již od prvních minut je vidět Ondrův velký podíl na režii a scénáři a také je cítit jeho daleko menší vliv na kameru a střih. Před samotným filmem jsem vůbec nevěděl, co mám od tohoto dílka očekávat – černá komedie, hm. První dvě třetiny filmu se dá jen s obtížemi najít nějaká hlavní dějová linka, která je však doplněna řadou rádoby humorných situací. Většina vtipů je bohužel vykonstruovaná, a tak poprvé (a také naposledy) jsem se opravdu zasmál až zhruba po hodině filmu „Dochází nám baterka“, „Ne ne, ujíždí nám baterka“. V závěrečné třetině se konečně dostáváme k jádru věci a jsem schopný říct, že tato část je na české filmy nadprůměrná. V poslední řadě mě zklamalo chabé využití předních českých herců, na které jsem se těšil, především Karla Rodena, Michala Suchánka a Davida Matáska. ()

seban123

Velmi depresivní film, který mě příliš ani nepobavil. Snaha o komedii se stala spíše tragédií. Herecké výkony Sokola jsou fajn, ale scénář nic moc. Film se rozjíždí velmi pomalu až se téměř nerozjede. 70% filmu tvoří pasáže o ničem. Počítal jsem s černou komedií, ale tady převládá spíše jen ta černá. ()

Honzulik

Krásno - tak tady opravdu nevím... Komedie, kde se skoro ani není čemu zasmát, krimi, kterému schází správné emoce. Inspirace režiséra Ondřeje Sokola na Tarantinovy filmy je u Krásna zřejmá, ale bohužel čím je to na plátně patrnější, tím hůře výsledek působí. Film,který je asi spíše zaměřený na naše drahé polovičky (mluvím z vlastní zkušenosti), kterým se film asi líbí....Mě se tam nějak moc míchala tragedie s komedii a vzešla z toho podivná omáčka bez koření. Takže okamžiky očekávání často vystřídaly spíše okamžiky zklamání. Herecké výkony velice průměrné, konec filmu nějak úplně ztrací smysl a člověk pak spíše přemýšlí o ztraceném čase... ()

BlackAngels

Ach jo, Sokolíku..... :-( Tak já si nachystám bránici na totální nářez. Rozhodnu se obětovat 119 minut svého života českému filmu a ty? ... Kde je ta komedie? Dvakrát se uchýchtnout není na komedii nic moc. Nejlepší scéna je ve spojení se Suchošem a ta asi většinu lidí nalákala a pak se jedná jen o hodně slabej odvařenej materiál. Čekala sem trochu víc, ne to ne, čekala sem o hodně víc. Hvězdička za Sokolíka, hvězdička za Martina Fingera. Dvě hvězdy? To si snad Sokolík ani nezasloužil... :-( ()

Neor

Česká coenovsky laděná dramedie. Z počátku dějově pomalé, s několika vtipnějšími a několika méně vtipnými scénkami. Postupně ale příběh nabírá na svižnosti, vtipnějších hlášek i scén přibývá a v závěru dokáže i překvapit. Prim hraje kamera Tomáše Sysla, v druhé řadě hudba J.P.Muchova. Je to rozhodně "jiný" film s dostatkem zvláštností a tím pádem asi ne pro každého. Za sebe můžu říct, že čím více se blížil k závěru, tím více jsem se bavil. Na tuzemské poměry určitě nadprůměr. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST