Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

raduna01

Mnoho povyku (v Šumperku) pro nic. Bohužel kritiku neustál ani sám Ondra Sokol, který všechny co se jim film nelíbil nazval maloměšťáky co si nevidí na špičku nosu a kvůli, kterým odešel ze Šumperka. Vyšší hodnocení zde dávaj hlavně šumperáci, za dobře známá místa kde se film natáčel. Filmu by prospělo, kdyby byl tak o půlhodinku kratší. ()

husokachna

Pointa? Takže jsem se dozvěděl, že Sokol neumí hrát. OK. Že se umí dobře špičkovat na sociálních sítích se Šumperáky, které urazil, OK (a ať se na mě nikdo nezlobí, ale pohled do "Šumperské nemocnice" byl opravdu silná káva a buďto šlo Sokolovi o to mít buranov, pak nemusel tak ostentativně máchat Šumperkem, nebo má problémy se Šumperkem a tohle je jeho psychoterapie, ale potom se neměl tolik nadvěcovat). Že Sokol neumí psát, /SPOILER/ protože napsat do takového filmu postavu, která si po třech obviňovacích návštěvách dvou dementů, objedná jejich vraždu, to je teda silná kávička. Že Sokol má hodně vzorů, které by rád napodobil, ale nemá na to? Že umí udělat pár pěkných obrázků, v jinak nefungujícím patvaru? Že (a to bych rád zdůraznil tak, že to napíšu podruhé) neumí hrát, nebo že vystupuje sám za sebe a je opravdu tak nesympatickej kokot, jak se mi vždycky zdál. OK, OK, OK. Pointa? Chci pointu. Ale od Ondry a spol ji nedostanu. ()

IvcaSammet

Pamatuju si, jak jsem se rozhodovala, jestli na film do kina zajít nebo ne ... Nakonec mi to nějak nevyšlo a dnes, o tři roky později, toho můžu jenom hořce litovat. Tak skvěle jsem se u filmu už dlouho nepobavila. Skvělé hlášky dokreslující situace, do kterých se Michal s Adamem dostanou si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Přiznám se, že opravdu nechápu, proč je Krásno hodnoceno jako průměrný film. Za mě je to plných pět hvězdiček a to bez mrknutí oka. Ondra dokázal, že nejenom skvělý herec, ale taky výborný scénárista ... I když je pravda, že v mých očích ho přece jenom trošku zastínil Jarda Plesl, který mě svou rolí naprosto rozsekal. ()

dawe787

Za 3 a více ani boha. Sokol je dobrej herec, ale jako rejža zatím nic moc. Dalo se z toho vymáčknout daleko více, docela fajn herci, ale takové nemastné, neslané, snad jen závěr byl nabitej(i když přehnanej), ale kdo to do konce vydrží, že ano? ()

Kick077

Tak tohle se moc nepovedlo...byla to prostě nuda, střihy byly často delší než by bylo akorát, proto taky ty 2 hodiny..ze kterejch by určitě stačilo i znatelně míň, Ne moc povedenejch vtipů, bylo to prostě takový nic moc. Nejrychlejc uběhlo posledních několik minut, kde se všichni postříleli, to mělo trochu spád, i když u toho si taky nejsem jistej, jestli to bylo nutný. Ale zase na druhou stranu, v podstatě to odpovídá tomu, čeho chtěl Sokol zřejmě dosáhnout a co je v popisu filmu. Bohužel pro hodnocení, ale hodnotim, jakej na mě film dělal dojem, a ne to, jak se držel svýho nápadu. ()

Silencia90

Těchto pitomých (česky depresivních) filmů jsem už pár viděla, ovšem tenhle patří k těm lepším a navíc i vtipným. Předevím teda první polovina. Druhá půlka už byla o ničem a dokoukala jsem to teda z nutnosti. A ten konec to fakt dodělal. Dokoukat se to ale dá, protože výborná první polovina filmu docela udrží pozornost. Takové lepší 3*. ()

Košoun

Sokol si hraje na McDonagha, ale nevyšlo mu to. Pár dobrých scén a dialogů, ale bez atmosféry a drivu, který přichází až k úplnému konci. Zkrácení by rozhodně prospělo, stejně tak aby se autor rozhodl zda chce natočit víc černou komedii nebo temné drama, takhle zůstal někde mezi, zaseknutý v Šumperku. Sokol by se měl držet spíš jeviště, v Činoheráku se mu daří s podobnými tématy značně lépe. ()

Mlle

Je to určitě jeden z nejdepresivnějších a zároveň nejzbytečnějších filmů, které jsem kdy viděla. V krutě realistickém příběhu tu úplně bezprizorní,  rádobyvtipní primitivové kráčejí životem odnikud nikam, až se nakonec všichni postřílejí. Komedie? Tenhle druh humoru je vtipný asi tak deset minut. Nápady nejsou úplně k zahození, herci svými rolemi opravdu žijí (bohužel si myslím, že i ve svém civilním životě). Ale z příběhu a jeho postav se vám udělá akorát špatně. Mimochodem Šumperk je už dlouho krásné, čisté a upravené město, příběh by se měl odehrávat spíš v Trutnově nebo Příbrami… ()

BazzoxCZ

Jako nebylo to špatné ale je to zase jeden s tech filmu které jsem nepotřeboval vidět v kině. Ale znova skouknu jakmile to bude v TV ()

Skawin

Vzhledem k ne příliš dobrým recenzím jsem od filmu příliš neočekávala. Snad právě proto mě velmi příjemně překvapil. Vtipné a nadsázkou naplněné skeče mi vůbec nepřišly zdlouhavé - byly právě tak akorát. Samotný příběh byl samozřejmě smutný, ale takový prostě život je... ()

Raziel_cz

Já mám Sokola rád asi jako každej druhej, na snímek jsem se těšil a je docela fajn vidět snahu stylově se odlišit od běžné české produkce. A proto je dost mrzuté, že scénář je úplně stejně nevybalancovaná slátanina jako běžná česká produkce. Krásno je dvouhodinový sled nahodilých scén, víc než film připomínajících divadlo, přičemž v jedné polovině Finger chodí po náhodných místech a má deprese a druhou představují ideálně s hlavním dějem nesouvisející Sokolovy humorné výstupy. Ano, vtipné hlášky jsou většinou opravdu vtipné a ne trapné, ale sakra... když chcete točit komedii (narážím na momenty, které mě dokázaly fakt hodně rozesmát), vyserte se už jednou na tragickou část. Když chcete točit drama (narážím na autobiografickou složku), nervěte do toho za každou cenu humor. Když chcete točit bláznivou komedii (narážím na absurdní konec), mějte ji konzistentní. A když chcete točit černou komedii (narážím na Krásno jako takové), dávkujte smutné věci s nadsázkou, neoddělujte je od celku tlustou čarou. Tak třeba příště. ()

Rockerman

Tak jestli je tohle krimi-komedie, tak já jsem papež! Podle mne nesplňuje tento film kritéria ani jednoho z těchto žánrů. Jistě, že se dá tu a tam pousmát. Například dvojice funebráků Roden - Plesl je výborná. Také Matásek v roli recepčního je bezchybný, ale co ten zbytek? Sokolovi se sem tam také něco povede, ale roli renomovaného komika z Partičky nepotvrdil. Nebo je vtipné se cholericky hádat se svým kámošem a dalšími? Také krimi linka je dost ubohá. Nebýt toho závěrečného masakru, tak by to zůstalo na bezdůkazném obviňování jedné osoby. Černého humoru je tu jako šafránu a tak si jen přeju rychle na tento film zapomenout a určitě mi to nedá velkou práci. Teď jsem si ještě vzpomněl, že ti policajti byli docela vtipní, takže přidávám třetí hvězdu, ať nežeru! ()

Galahad

Veliké překvapení! Po všech stránkách skvěle zvládnuté filmové řemeslo, příběh, herci, kamera, hudba ... působilo to na mě jako mix bratří Coenů říznutých skandinávským komediálním dramatem a to vše v českém hávu. Jsem přesvědčený, že zdejší tepatéři všeho českého by tenhle film tapetovali pěti hvězdičkami, kdyby byl pod filmem podepsaný kterýkoliv skandinávský režisér. Souhlasím, že český film v posledních letech za moc nestojí, ale tohle byla hodně světlá výjimka a snad i blýskání na lepší časy. ()

finn

Hodně očekávaná věc těžící chtě nechtě z popularity Partičky vůbec nedrží při sobě. Není dost absurdní (nebo to přepálí jako v samotným závěru), obsahuje víc trapnohumoru než černohumoru a spousta věcí tam je prostě tak nějak navíc - k úvodní scéně se scénář nijak významně nevrací a pár záběrů Sokol balí / klátí tam je jen na efekt. Herecky není moc co vytknout, snad jen Finger by se nemusel tolik zapomínat duchem na jevišti. Přes to všechno to místy je opravdu vtipný a efektně natočený debut, příště by to mohlo dopadnout líp... ()

Hapretor

Ondřej Sokol si splnil sen a natočil si svůj krásný film "Krásno", díky vybíráním mincí na Václaváku od kolemjdoucích a díky ČSFD skrze ní určitě nalezl hodně ochotných, kinematofilních důvěrníků-investorů, kteří, doufám, nebyli po skončení projekce tak zklamaní jako já. Ondřeje Sokola znám vlastně jen přes televizi z "Partičky", kde, co se týče mne, humor více méně zavání trapností a debilitou. Někdy se povede opravdu něco vtipného, takový trefný "gag", (jde o styl humoru každému vlastní, jen se snažím svobodně vyjádřit názor), ale je škoda, že celá ta naše novodobá humorná scéna (pořad "Na Stojáka" je dokonalý příklad) je založená více na sexuálních dvojsmyslech, sprosťárnách, trapárnách, chybí nějaký hlubší smysl, nějaký koncept (až na pár výjimek), a chybí hlavně přirozený herecký talent protagonistů, který by výsledek jen umocnil. Bohužel časy důmyslného a hlavně inteligentního bavení lidí (Wimmer - Ostrava) je dávno tatam. Jak tak sleduji po různých serverech, nikdo není s to, pokusit se o jakýsi restart těchto starých, dobrých časů, a to je prostě škoda. Takže "Krásno" je mixem takového humoru, kde mi občas dialogy nedávají vůbec smysl - hlavně ty z úst O. Sokola, jeho pasáže jsem fakt nepobíral, hlavně jeho roli totálně vychrtlého, namyšleného a laciného frajírka, který jen všechny okolo sral a jeho kamarádovi ani nemluvě - ten když začal mluvit, bylo to, jak když total zhulený herec chce recitovat Shakespearea. Myslel jsem totiž, že role O. Sokola bude taková normální humorná, sebeparodická - analogicky podle partičky. Omyl. Mea Culpa. Ono celkově jednotlivé postavy stojí za pendrek, ale zaplaťpánbů, za Matáska a dle mého názoru u nás herecké numero uno Rodena, ti to zachránili vždy, když bylo nejhůř. ()

Heroine

Je to tak krásné, když nemusí být všechno řečeno nahlas. Když se nemusí sourozenci oslovovat "bratříčku" a "sestřičko", a divák má šanci si na to přijít sám. To dávám jen jako příklad, celý tenhle film je tak delikátně napsaný, a inteligentně provedený. Černý humor přesně ve stylu Martina McDonagha, je to super. Kdyby tam nebyla zase vidět nějaká nahá cizí ženská, dala bych plné hodnocení! ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST