Překrásná Serena si vezme za muže velmi úspěšného podnikatele. Štastný pár společně vládne lesnímu průmyslu a zdá se, že nikdo a nic nemůže narušit jejich manželství plné něžností a lásky. Tajemství z minulosti a žárlivost bude však velmi těžká zkouška i pro ně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

BMW12

Čekal jsem, že když zde hrají Bradley Cooper a Jennifer Lawrence, tak to bude určitě dobrý film. Ovšem když je špatný scénář, tak to ani herci nezachrání. Tohle bylo dosti špatné, nějaký příběh tam byl, ale moc nezaujal. Hned v úvodu filmu Pemberton potká Serenu a najednou střih a už jsou manželé. What the fuck? Pak se Serena (Jennifer Lawrence) jako v některých svých ostatní filmech zblázní, začne dělat hysterku a už jde celý film do kopru. Né, že by to bylo přímo Jennifer, já jí mám jako herečku celkem rád, ale občas hraje takové postavy, že jsem na to už alergický, jak tam hysterčí. Snad už si duo Cooper + Lawrence bude vybírat lepší filmy. ()

MsUtahraptor

Takový ten typ filmu, co mne zaujme a pak schválně ošklivě skončí. Serena není jen překrásná, ale především schopná, inteligentní a samostatná. Bohužel ji potká (další) poněkud traumatická událost, neupřímný manžel a tak to dopadne asi tak dobře, jak by se dalo čekat. Hlavně, že chlap má aspoň trochu důstojný konec, že... :( Plus za překrásnou přírodu. ()

maddy

Sere ma tá Serena. Opäť vynikajúca dvojica Jennifer Lawrence s Bradley Cooperom obsadená v takto rutinnej dráme? Po technickej stránke tu síce nie je čo vytýkať, má peknú kameru, kostými, výpravu (poteší obzvlášť česká krajinka) a kvitujem aj režisérkine pomalšie tempo a surovejšiu, chladnú, až odťažitú atmosféru. Problémom je tu plytký scenár, ktorý (údajne) skvelú knihu nedokázal nijako zaujímavo podať. Príbehovo je to v podstate úplne ploché, odohráva sa na jednej lesnej čistinke v 30. rokoch 20. storočia, kde Bradley Cooper s Jennifer Lawrence ťažia drevo. Titulná postava Jennifer aka Serena nie je dostatočne vykreslená, hlavne chýba zdôvodnenie motivácie jej konania a v druhej polovici je navyše odsunutá na druhú koľaj. Pritom času tu bolo dostatok, pretože väčšina filmu plynie pekne pomaly na to, aby rozpracovala postavy alebo načrtnuté témy (finančnú krízu, nebezpečenstvo lesníckej profesie, resp. časté úmrtia pracovníkov lese a pod.), až v závere sa uchýli k vyhroteniu situácie, ale deje sa tak náhle doslovne zo scény na scénu. Všetky vedľajšie postavy sú zbytočné a sú tu len preto, aby titulnej dvojici robili křoví. Pozrieť sa na Serenu bez problémov dá vďaka réžii, ktorý z filmu nerobí romantickú drámu ako z omaľovánky, ale podstatne chladnejší film čo mi imponovalo, akurát scenár a príbeh tu nie je nijako zvlášť pútavý a tak si na ten film nikto na druhý deň nespomenie. Čo je škoda, pretože s takými hereckým duo podávajúcim skvelé výkony z toho mohla byť veľmi slušná dobová dráma. Takto však len obyčajná, nevzrušivá rutina, ktorá nič vyslovene nekazí, ale ani nepridáva absolútne nič navyše. CELKOVO: 3* (6/10) ()

Mikino00

Jako román to možná fungovalo, ale jako film se jedná o nesourodý kouskovaný příběh, který mi připadal až násilně rozporcovaný. Za což bych vinil scénář, ale i režii, ta je naivní a ve výsledku herci jsou jen do počtu. Dějově to nepřekvapí, vše je tak nějak očekávatelné a konec samotný je pak vyloženě k smíchu. Nechápu proč se taková herecká elita sešla u takovéhoto příběhu, snad to jejich kariéry příliš nepřibrzdí. Rutina a průměr. ()

Morholt

Susanne Bier semlel Hollywood, což je veliká škoda. Nemůžu říct, že by byla Serena špatným filmem. Režie je solidní, nasnímaný je film také dobře a herci odvedli slušnou práci, což platí i o Jennifer Lawrence a to je co říct. Jenže chybí tomu emoce, nejde se do hloubky a postavy jsou, na podobně laděné drama, až příliš jednoznačné. Na jedno podívání fajn, ale jméno režisérky slibovalo mnohem víc. 60% ()

• Natáčení probíhalo i ve filmových ateliérech na Barrandově. (Lipi4)
  • 80 procent štábu, který čítal 250 lidí, tvořili Češi. (agass)