Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

pan_ponozka

kdo nedělá nic zlého, nemá se čeho bát.. Bravo! Poutavé, vzrušující, dechberoucí drámo. Ano, takhle se může změnit život člověka vinou malé, nevinné lži. Mezi partou "drsných horalů", kteří nejdou pro flašku a pěst daleko, se musí vyřešit jistá záležitost. Mikkelson byla jednoznačně vynikající volba. 9/10 ()

Puppy

Rodinna oslava nepokorena, ale to uz asi necekame nikdo. Stale ovsem vynikajici. Povinny vyukovy film pro ceske filmare. ()

OpacDjs

Pro mě dost obyčejný film o lidské omezenosti, u nějž jsem měl problém s věrohodností vývoje příběhu (resp. jeho uvěřitelností). Přiznám se, že jsem čekal větší "psycho" než malou holčičku na proplesknutí a hystericky ustrašenou ředitelku školky... :-) ()

Ilus

Dokonale autentické drama. Bohužel, i v reálu by se takový člověk musel pravděpodobně z města odstěhovat. Téma je zpracované velmi citlivě, zádné zbytečné srdceryvné nesmysly, a ono to funguje. Chtěla bych vidět víc takových filmů. ()

vofo

Jedna lez!!! Co dokaze udelat par slov s celym mestem, kde se vsichni zacinaji chovat az absurdne vuci nevinnemu cloveku. Bravurni rezie a herecke vykony ukazuji, jak jsou lide ovlivnitelni, a jak se i po "prokazani" neviny nic nevrati zpet. Film roku! ()

cubiczech

Oh wow.... není to karikatura společnosti, ale takový čaj z našeho vlastního strachu a přizdisráčství, se kterým nic neuděláme, je v naší povaze.... a tohle se vlastně může stát každýmu, o to je to celý děsivější. Vinterbergův skill z dogma 95 tu pomohl přiblížit celou tu surovost, která, kdyby to bylo televizní drama, asi tolik nefungovala. ()

Marchellonzo

Už delší dobu tu nebyla podobná, prvotřídní artovka. Snad až na nějakých dvacet minut po první půlce filmu, je Hon nabitý emocemi až po uši. Výborné umístění hudby, která hraje pouze ve vybraných momentech, je silně atmosférická a sedne filmu jak prdel na hrnec. Atmosférou je také pohlcen celý snímek už díky zvolené oblasti pro natáčení a opravdovostí dané situace. Tomu samozřejmě z velké části dopomáhá skvělý Mads Mikkelsen, který zde podává životní výkon. Suma sumárum je tento film excelentním mrazivým pohledem, do mrazivé země s mrazivou situací a pekelnými emocemi, které vás chladným určitě nenechají. ()

kikin01

Opravdu nevím, jak mám tento film ohodnotit a nebudu tvrdit, že kvalita tu není, naopak je, ať už v režisérském postu, nebo příběhu, ale zůstanu s hodnocením tak na půl. Co dokáže udělat vyřknutí nepravdy jednoho malého dítěte? Ale jelikož děti nikdy nelžou, tak se proti postaví celé město. Ano, je to smutné, je to pravdivé, ale čekal jsem, že mě toto téma a snímek celkově smete, bohužel se tak nestalo. ()

Desmi

Bezmoc z tohoto díla přímo tryská. "Hon" mě pohltil natolik, že jsem neměl o čase ani ponětí a jen jsem zíral na tu děsivě krutou hru osudu, která může potkat v podstatě každého. Perfektoní práci filmařů mi narušila jen jediná věc, tou byl závěr. Nemyslím si totiž, že během jediného roku lze vyléčit ty hluboké šrámy na duši a opět se přátelit, podávat si ruce, objímat se s lidmi, kteří člověku tak ublížili. ()

Brodequin

Těšil jsem se, ale už na začátku filmu jsem byl nucenej počítat s nějakou tou hvězdičkou, že půjde dolu. A to z jediného prostého důvodu - je to neuvěřitelně přitažené za vlasy. Nesmyslné chování postav je tady až neuvěřitelný a nereálný. Aby se jeho nejlepší přítel a celé město chovalo a jednalo podle toho, co řekla nějaká malá holčička... ehm.. to asi ne. Pro mě to bylo příliš vyumělkované. Škoda, mohlo to být slušné drama. ()

Sgt.Tracnik

Tenhle film mě posadil na prdel. Dotažený každý záběr. Tahkle by měl vypadat film. Ale rozhodně nedoporučuji pouštět na rande jako, že bude pěkný večer. Žádná romantika nebude - spíš skončí večer tichým mlčením. ()

StinkingPooh

Tohle byla opravdu silná káva. Super severně depresivní dusivá atmosféra! Škoda jen, že to všechno skvělé bylo vybudované na hliněných nohou, prostě dát nějaký prvek do filmu, aby lidí na maloměstě byli na pochybách a né, že holka něco zmíní a hned se toho všichni chytí-hlavně Grétha. Od ní bych, jako od ředitelky školky, či jakou funkci tam plnila, očekával profesionálnější přístup. ()

mokrasek

Dehonestace nejhrubšího zrna. Absolutní bezmoc se očistit a obhájit pravdu. Krutost bližních, o kterých jsme si snad mysleli, že jsou naši dobří přátelé. To nebyla iluze, takový bývá život. ()

wick

Film, kdy cítíte úzkost, protože to co vidíte, se může stát každému. Moc si přejete, že vše dobře dopadne. ()

metztlimoon

Originálne vypracované neoriginálne obvinenie zo sexuálneho obťažovania maloletých. Konečne som sa po Ondskane a Män som hatar kvinnor dočkala ďalšej severskej neoprávnenej šikany - blonďavý infantilný diabol s ksichtom anjela (malá by si zaslúžila pár výchovných za uši) vs. Mads Mikkelsen, ktorý je síce škaredý ako dopravná nehoda (avšak rovnako ako na nej, aj na ňom je niečo fascinujúce, prečo od neho človek nevie odtrhnúť oči;)), no stále šarmantný a pohodový chlap. Asi by som tomu dala trochu pochmúrnejší koniec. Ako celok je to excelentné. 93% ()

aannemer

Bez diskuse naprosto nemylně za "5"! Ta atmosféra mě drtila, jako už hodně dlouho nic... Ne, opravdu nechtějte, abych se na tohle díval ještě jednou. Bravo Mads Mikkelsen!!! Když tak o tom filmu přemýšlím, jsem si jistý, že kdyby se to stalo kdekoli na světě, musí to dopadnout minimálně tak, jak tvůrci ve filmu popsali. Nikdo se nedokáže ubránit takovéto pomluvě, i kdyby to byl 10x svatý muž. Žádnými slovy nemůže svou nevinnu obhájit a logicky celé okolí musí být proti němu, protože důkazy, byť jakkoli zkonstruované, se vždycky najdou. ()

Davemix

Velmi depresivní a silný zážitek. Z relativní banality se může vyklubat neskutečná beznaděj a zoufalost. Skvěle natočený, skoro žádná hudba a tudíž velmi hutná a temná atmosféra... Seveřani točte dál... Bomba ! 90% ()

RealHonza

Hezké zpracování filmu o tom, jak jedna zpočátku nevinná lež dítěte může udělat z člověka vyhnance bojujícího o život proti vlastním přátelům. Triviální zápletka, kvalitní příběh a skvělé hlavní herecké obsazení. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014