Typická Vinterbergovka. Kvalita pro každého, nemíněno ve zlém. Silný příběh, který má potenciál plně působit na každého. Dějově banální a na hranici klišé, provedením brilantní. Kdyby ten film třetinu stopáže nekončil, bylo by to ještě o řád lepší. Opět musím připomenout, že tenhle typ filmů by měl být velkým vzorem pro tuzemskou kinematografii.(13.12.2012)

Já být takovou Klárkou, tak rozhodně nezahálím a pošlu strejdu Kulinského za katr aspoň na 60 let. Řekl bych, že mi svým penisem projížděl kolem ušního lalůčku, kolem nosní dírky a jemně ho zasouval do pupíku. Potom bych mu svévolně kreslil obrázky do vězení, jak si užívám nepřítomnosti jeho penisu s máminým robertkem. To abych mohl následně nechat zavřít matku i fotra, že nechali Roberta na sedačce vedle piva. Ale kdybych byl Lucasem, tak vezmu pohrabáč, napočítám ji šestý obratel od spodu, nakreslím terč a trefím ji takovou silou, že ji snopel vystřelí na rám dveří a v životě se ani neodváží říct: "Tvrdý penis". Rodičům už bych raději předem strojil dvě díry o velikostech 3x1m na zahradě, aby mě nemohli udát na místní sociálce a příslušným údům. A tu jsem si tak vzpomněl na jeden můj oblíbený ftip: Příjdou dvě holčičky do parku, jedna si hraje na písku a za druhou přijde starší pán a povídá: "Když ti dám bonbonek můžu ti pohladit ručičku?" Holčička odpoví, že ano. Muž říká znovu: "Když ti dám další bonbonek, můžu ti pohladit vlásky?" Holčička odpoví, že ano. Muž se ptá: "Když ti dám další bonbonek, můžu si pohladit nožičku?" Holčička se podívá na kamarádku a říká: "Ty vole, ten než mě vošuká, tak z toho budu mít cukrovku "(26.6.2013)

Ad absurdum dotažená zrůdná doktrína, praktikovaná především na severu Evropy, která z fakanů dělá nadpřirozené bytosti a z dospělých perverzní kreatury, plné smilných a úchylných tužeb na mladá jehňátka a koloušky. Hm, tak nějak nic pro mě(22.3.2015)

// Distribútor: Magnolia //(11.8.2013)

Tak po tomhle filmu mám chuť se přihlásit na New Yorský maraton, protože tohle nejde ani rozchodit, to snad jedině vyběhat. Seveřani se svým nekomprosním a těžce emotivním vyprávěním příběhu opět trefili přímo do divákova červenýho tlukoucího orgánu. Všechno působilo tak reálně a přirozeně až mě začalo bejt při sledování filmu docela ouzko a jen jsme říkal "Je tohle možný" . A někdy od půle filmu se můj vnitřní hlas zmohl jen na "No ty vole. No ty krávo". I kdybych tady seděl nepřetržitě týden v kuse a hledal na Honu nějakou chybu, tak jí prostě nenajdu. Herci bohovský, Mads samozřejmě hraje v totálním nasazení, ale ani vedlejší role neměli chybu za všechny byl jmenoval Lucasova syna, to byl taky mimořádný herecký výkon. A celý to působí spíš jako přímej přenost z nějaký dánský vesnice než jako film, tak výborně to je natočený.(31.1.2013)