…aneb Vinterbergovo předchozí drama nebyla náhoda, on prostě umí. Jagten je mrazivý film o tom, jak lehce a nevinně lze vše (práci, přátele, čest) ztratit během jednoho okamžiku, jak vše má dvě strany a my, jakožto diváci, bychom měli opravdu přemýšlet, než vrhneme na někoho ten pomyslný kámen (a nejen ve filmu). V tomto případě nejde ani tak o vinnu, jako spíše o fakt, jak se zbavit něčeho, co neexistuje? Jak dokázat něco, co nelze dokázat? A budete spíše věřit někomu, koho znáte celý život, či své vlastní krvi? Tento film pokládá mnoho znepokojujících a nepříjemných otázek a pár jich taky zodpoví. Speciálně závěr tohoto filmu vám dá odpověď na jednu z těchto otázek, jen nevím, jestli se vám bude líbit… Hodně silné drama s dokonalým Mikkelsenem. Plný počet bez sebemenšího zaváhání s tím, že už vím, kterému cizojazyčnému filmu budu fandit na Oscarech pro rok 2014… 100 %.(21.2.2014)

Další severská špička, příběh velkého nedorozumění ve velmi citlivé otázce. Musel jsem se tlouct do hlavy, moc dobře ale chápal jednání obou stran. Pro mě podnětný film předně o nahodilosti a nevyzpytatelnosti světa, života, skupiny versus jedince. Odteď bych se bál učit ve školce.(6.4.2013)

Několik slov a minulost jako by nebyla. Pár vět a současnost je spíše boj o holé přežití. Jedno nařčení a budoucnost už možná žádná nebude. Podobně destruktivní drama jako byla Vinterbergova Rodinná oslava, byť tentokrát je to ještě více o emocích díky jedné malé lži, ovšem o to zákeřnější ..(3.5.2013)

Říká se o mně, že mezi przněním prostitutek, ovcí a arcibiskupů si vždy dávám rajskou s knedlíkem. Je to jasná pomluva, neboť rajskou nemám moc rád. Mí přátelé to vědí a nikdy by takové špinavé lži neuvěřili. Jenže Lucasovi přátelé nerozvážně skočili na špek uraženému mláděti a dali panu učiteli pocítit zač je v Dánsku Tuborg. Je to zajímavé, chladné a poměrně realistické, ale nedokázalo mne to vtáhnout, přežvýkat a vyplivnout citově rozervaného. Spíše jsem to z povzdálí sledoval a troufale podumával o tom, zda by snímek měl takto vysoké hodnocení, kdyby k nám ještě nepronikly zvěsti o síle dánského dramatu.(15.7.2013)

"Televizní drama".(5.5.2014)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy Lucas (Mads Mikkelsen) uhodí Thea (Thomas Bo Larsen) v kostele, jeho oko zmodrá. Když však v noci Theo navštívil Klaru (Annika Wedderkopp) v pokoji, bylo jeho oko normální. Následnou scénu v Lucasove domě bylo Theovo oko opět modré. (TammiLargo)

• - Mads Mikkelsen získal za roli Lucase cenu pro nejlepšího herce na filmovém festivalu v Cannes (2012). (mahler)

• - Rozpočet filmu byl 20 miliónů dánských korun. (mahler)