poster

Hon

 • Dánsko

  Jagten

 • slovenský

  Hon

 • anglický

  Hunt, The

Drama

Dánsko, 2012, 115 min

 • Botič
  *****

  Thomas Vinterberg dokázal obalit neoriginální příběh neskutečně hutnou atmosférou a do prostoru vpustil tolik uvěřitelných charakterů, že se mu podařilo stvořit nervy drásající drama jako málokteré jiné. Syrové do morku kostí a díky Mads Mikkelsenovi příjemně uhrančivé celých 111 minut.(2.7.2012)

 • T2
  *****

  Rozpočet $3,8miliónaTržby USA $574,139Tržby Celosvetovo $16,711,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ teda Mads Mikkelsen je pán herec, veľmi pôsobivý a intenzívny zážitok a hlavne keď to zo začiatku vypadalo na roztomilí školkársky príbeh zo šantiacimi deťmi a nakoniec peklo na zemi /100%/(8.9.2013)

 • ORIN
  *****

  Vinterberg si důmyslně pohrává s rytmizací scén, s postupným stupňováním napětí a i násilí vrcholící scénou v kostele. Zároveň považuji za zcela přiznanou tvůrcovu typizaci většiny postav, kdy je prezentuje jako mentální modely vzniklé naplněním určítých schémat (nevinně se mstící holčička, spravedlivá učitelka odhodlaná vyšetřit údajný zločin, psycholog navádějící k očekávané odpovědi, ochranářští rodiče, atp.), což v kombinaci s plastičností Lukasovy postavy a příběhu zasazeného do "izolované" komunity, kde se každý zná s každým, vytváří dojem marného boje "sám proti všem", který není možné vyhrát. To spolu s vševědoucí narací (divák zná pravdu a cítí intenzivní nespravedlnost, nesmyslnost a mylně motivovanou násilnost počínání téměř všech zúčastněných) vytváří vpravdě nepříjemný, ale velmi silný filmový zážitek.(11.5.2015)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Prvotní nápad pro film nevznikl kupodivu v hlavě Thomase Vinterberga, ale psychiatra, který bydlel ve stejné ulici jako režisér. Ten mu jednoho dne nabídl článek, jenž měl být antitezí k filmu Rodinná oslava (1998). Vinterberg si ho však přečetl až po 8 letech, kdy procházel rozvodem a služby psychiatra potřeboval. Na základě článku pak napsal scénář, který má být tou nejhorší možnou verzí všech podobných kauz. (Brousitch)

 • - Mads Mikkelsen získal za roli Lucase cenu pro nejlepšího herce na filmovém festivalu v Cannes (2012). (mahler)

 • - Režisér Thomas Vinterberg získal na Filmovém festivalu v Cannes Cenu poroty a byl nominován na Zlatou palmu (2012). (mahler)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace