Medvěd (TV film)

Bear, The

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1961, 34 min

Martin Frič

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra)

Jan Roth

V naší rodině vládl werichovký kult podněcovaný zejména moji maminkou, která ho milovala. Není divu, že v prvních letech jsem vnímala v Medvědovi především Jana Wericha. Postupem času mnohem víc doceňuji Stellinku Zázvorkovou, která mu byla velmi zdatnou partnerkou. Jó Čechov Čechům sluší, zvláště když v něm hraje Čech ze všech Čechů nejčechovatější. :o)(3.2.2015)

Krásně zlý Jan Werich, krásně zlá Stella Zázvorková, krásně přestřelkové dialogy... Krásné.(17.9.2011)

"To jsem zlý, to jsem dneska zlý...až se mně dělá zle, jak jsem zlý!" Geniální záležitost! Herecký koncert ústřední dvojice Jan Werich - Stella Zázvorková, kterým zdatně sekunduje Bohuš Záhorský. Tuto mikrokomedii na motivy stejnojmené hry Antona Pavloviče Čechova rozhodně musíte vidět! Režisér Martin Frič natočil v letech 1961 a 1962 ještě další tři adaptace díla Antona Pavloviče Čechova – Námluvy (1961), Slzy, které svět nevidí (1962) a Malá noční povídka: O škodlivosti tabáku (1962).(24.5.2013)

Werich hraje svůj standard /dobře no/ ale dialogově to nemá na lepší kousky od Čechova (Námluvy). Zázvorková má DOUBLE BRAD!!!(28.3.2009)

Čechov uchopený Čechem, a to možná tím nejempatičtějším Čechem s laskavou duší a poučeným nadhledem Jana Wericha, jemuž garde dělá znamenitá Stella Zázvorková, hej, to je slovanský rej, neřku-li ,,jeseter"... A dos! Mikrokomedie si žádá mikrokomentář.(5.7.2011)