poster

Medvěd (TV film)

 • anglický

  Bear, The

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1961, 34 min

Režie:

Martin Frič

Scénář:

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra)

Kamera:

Jan Roth
 • Anderton
  ****

  Werich príde, rozčúli sa, zaľúbi sa a ostane. Na malej ploche sme sa toľko dozvedeli o mužoch a ženách...(3.2.2015)

 • WANDRWALL
  ***

  Werich toho moc předvádět nemusí, a stejně jeho herectví přitahovalo pozornost davů. Čechov do své smrti (51 let), napsal obrovské množství povídek. Tahle je upravená místním scénáristou.(10.7.2011)

 • Radek99
  *****

  Čechov uchopený Čechem, a to možná tím nejempatičtějším Čechem s laskavou duší a poučeným nadhledem Jana Wericha, jemuž garde dělá znamenitá Stella Zázvorková, hej, to je slovanský rej, neřku-li ,,jeseter"... A dos! Mikrokomedie si žádá mikrokomentář.(5.7.2011)

 • golfista
  *****

  Mikrokomedie s hereckými výkony, na které se nezapomíná ! Představa Jana Wericha jak si namlouvá vdovu Stellu Zázvorkovou a v pozadí jim sekunduje Bohuš Záhorský jako komorník - zážitek jako z celovečerního filmu.(6.2.2003)

 • Big Bear
  *****

  ,, Já ji musím zastřelit už z principu! '' --- Jak to, že jsem tohle dneska viděl poprvé? Čechov je klasika, ale nevím jak by to dopadlo v podání jiné trojice. Tady toto to je prostě klenot. Jestliže paní Stella hrála ženu s velkým Ž co má šťávu s velkým Š, pak Werich je WERICH. Pan Záhorský zde sice jen sekunduje, ale i tak vydatně. Moc jsem se bavil. Skláním se před excelentními hereckými výkony hlavně Jana Wericha. Z těch 34 minut je každá sekunda vyplněná dokonale. 5 nábojů do Smith & Wessona!(31.12.2015)

 • - Jan Werich a Stella Zázvorková spolu hráli tuto hru ve stejné době také v divadle ABC. (Komiks)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace