poster

Medvěd (TV film)

 • anglický

  Bear, The

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1961, 34 min

Režie:

Martin Frič

Scénář:

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra)

Kamera:

Jan Roth
 • troufalka
  *****

  V naší rodině vládl werichovký kult podněcovaný zejména moji maminkou, která ho milovala. Není divu, že v prvních letech jsem vnímala v Medvědovi především Jana Wericha. Postupem času mnohem víc doceňuji Stellinku Zázvorkovou, která mu byla velmi zdatnou partnerkou. Jó Čechov Čechům sluší, zvláště když v něm hraje Čech ze všech Čechů nejčechovatější. :o)(3.2.2015)

 • D.Moore
  *****

  Krásně zlý Jan Werich, krásně zlá Stella Zázvorková, krásně přestřelkové dialogy... Krásné.(17.9.2011)

 • Bigrambo
  *****

  "To jsem zlý, to jsem dneska zlý...až se mně dělá zle, jak jsem zlý!" Geniální záležitost! Herecký koncert ústřední dvojice Jan Werich - Stella Zázvorková, kterým zdatně sekunduje Bohuš Záhorský. Tuto mikrokomedii na motivy stejnojmené hry Antona Pavloviče Čechova rozhodně musíte vidět! Režisér Martin Frič natočil v letech 1961 a 1962 ještě další tři adaptace díla Antona Pavloviče Čechova – Námluvy (1961), Slzy, které svět nevidí (1962) a Malá noční povídka: O škodlivosti tabáku (1962).(24.5.2013)

 • Gimp
  ***

  Werich hraje svůj standard /dobře no/ ale dialogově to nemá na lepší kousky od Čechova (Námluvy). Zázvorková má DOUBLE BRAD!!!(28.3.2009)

 • Radek99
  *****

  Čechov uchopený Čechem, a to možná tím nejempatičtějším Čechem s laskavou duší a poučeným nadhledem Jana Wericha, jemuž garde dělá znamenitá Stella Zázvorková, hej, to je slovanský rej, neřku-li ,,jeseter"... A dos! Mikrokomedie si žádá mikrokomentář.(5.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace