Medvěd (TV film)

Bear, The

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1961, 34 min

Martin Frič

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra)

Jan Roth

"To jsem zlý, to jsem dneska krásně zlý..." Achjo, když ten Werich se tak hezky poslouchá...(25.4.2011)

Jednoduchá televizní konverzačka s pár efektními kamerovými jízdami. Herci nezklamou, ale celé to zůstává pouhou roztomilou jednohubkou na nedělní odpoledne.(26.7.2011)

"To jsem zlý, to jsem dneska zlý...až se mně dělá zle, jak jsem zlý!" Geniální záležitost! Herecký koncert ústřední dvojice Jan Werich - Stella Zázvorková, kterým zdatně sekunduje Bohuš Záhorský. Tuto mikrokomedii na motivy stejnojmené hry Antona Pavloviče Čechova rozhodně musíte vidět! Režisér Martin Frič natočil v letech 1961 a 1962 ještě další tři adaptace díla Antona Pavloviče Čechova – Námluvy (1961), Slzy, které svět nevidí (1962) a Malá noční povídka: O škodlivosti tabáku (1962).(24.5.2013)

Werich príde, rozčúli sa, zaľúbi sa a ostane. Na malej ploche sme sa toľko dozvedeli o mužoch a ženách...(3.2.2015)

Jedna z troch nezabudnuteľných mikrokomédií, ktoré Jan Werich na začiatku šesťdesiatych rokov nakrútil. Je zaujímavé sledovať, ako Werich svojou osobnosťou nenásilne zatláča rôznorodých autorov (O´Henry, Mérimée a Čechov) do úzadia a vo výsledku bezkonkurenčne dominuje. Aj v tejto mikrokomédii je radosť sledovať jeho maxiherectvo, ktorému v tomto prípade celkom úspešne sekunduje Stella Zázvorková.(26.4.2011)

• - Jan Werich a Stella Zázvorková spolu hráli tuto hru ve stejné době také v divadle ABC. (Komiks)