poster

Medvěd (TV film)

 • anglický

  Bear, The

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1961, 34 min

Režie:

Martin Frič

Scénář:

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra)

Kamera:

Jan Roth
 • UncleG
  ****

  "To jsem zlý, to jsem dneska krásně zlý..." Achjo, když ten Werich se tak hezky poslouchá...(25.4.2011)

 • anais
  ***

  Jednoduchá televizní konverzačka s pár efektními kamerovými jízdami. Herci nezklamou, ale celé to zůstává pouhou roztomilou jednohubkou na nedělní odpoledne.(26.7.2011)

 • Bigrambo
  *****

  "To jsem zlý, to jsem dneska zlý...až se mně dělá zle, jak jsem zlý!" Geniální záležitost! Herecký koncert ústřední dvojice Jan Werich - Stella Zázvorková, kterým zdatně sekunduje Bohuš Záhorský. Tuto mikrokomedii na motivy stejnojmené hry Antona Pavloviče Čechova rozhodně musíte vidět! Režisér Martin Frič natočil v letech 1961 a 1962 ještě další tři adaptace díla Antona Pavloviče Čechova – Námluvy (1961), Slzy, které svět nevidí (1962) a Malá noční povídka: O škodlivosti tabáku (1962).(24.5.2013)

 • Anderton
  ****

  Werich príde, rozčúli sa, zaľúbi sa a ostane. Na malej ploche sme sa toľko dozvedeli o mužoch a ženách...(3.2.2015)

 • nascendi
  ****

  Jedna z troch nezabudnuteľných mikrokomédií, ktoré Jan Werich na začiatku šesťdesiatych rokov nakrútil. Je zaujímavé sledovať, ako Werich svojou osobnosťou nenásilne zatláča rôznorodých autorov (O´Henry, Mérimée a Čechov) do úzadia a vo výsledku bezkonkurenčne dominuje. Aj v tejto mikrokomédii je radosť sledovať jeho maxiherectvo, ktorému v tomto prípade celkom úspešne sekunduje Stella Zázvorková.(26.4.2011)

 • - Jan Werich a Stella Zázvorková spolu hráli tuto hru ve stejné době také v divadle ABC. (Komiks)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace