Medvěd (TV film)

Bear, The

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1961, 34 min

Martin Frič

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra)

Jan Roth

Herecký koncert Jana Wericha, Stelly Zázvorkové a Bohuše Záhorského. Jak málo prostoru stačí tak kvalitním hercům k rozehrání vtipné komedie... samozřejmě skvěle napsaný scénář neopomíjeje.(22.9.2015)

Mikrokomedie s hereckými výkony, na které se nezapomíná ! Představa Jana Wericha jak si namlouvá vdovu Stellu Zázvorkovou a v pozadí jim sekunduje Bohuš Záhorský jako komorník - zážitek jako z celovečerního filmu.(6.2.2003)

"Až se mi dělá zle, jak jsem zlý!" Brilantní Čechov v hereckém koncertu Jana Wericha a Stelly Zázvorkové.(17.4.2011)

Čechov, Werich, Frič. Byla by to velká smůla, kdyby z toho nevznikla nádhera.(27.10.2005)

Mikrokomediální klasika s Janem Werichem a Stellou Zázvorkovou, kteří jsou dnes "krásně zlí". Významové zkraty ve větách a paradoxní vyjádření v absurdní situaci. Vřele doporučuji a zároveň varuji před pozdější verzí z roku 1986, kde hraje 'medvěda' Miloš Kopecký a vdovu Iva Janžurová. To zní sice slibně, ale výsledek nestojí vůbec za nic. 100%(22.2.2003)

• - Jan Werich a Stella Zázvorková spolu hráli tuto hru ve stejné době také v divadle ABC. (Komiks)