Medvěd (TV film)

Bear, The

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1961, 34 min

Martin Frič

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra)

Jan Roth

Excelentní herecký koncert mistra Jana Wericha. Jako věřitel Gregorij Štěpanovič přijde vymáhat svůj dluh, dvanáctset rupií, k jedné vdově po dlužníkovi. "Milostivá paní já jsem v takovém duševním rozpoložení, že zítra vyletím komínem, když nezaplatím úroky!" Vdova, Stella Zázvorková, se přirozeně nechce dát a tak oba nechávají prchlivost cloumat svým majestátem. "Vy ... vyyy klacku! vy medvěde jeden! vy mormone škaredý! vyyy Jesetere!" ..... "To jsem zlý, to jsem dneska krásně zlý! Až je mi zle, jak jsem zlý!" :-)(9.12.2014)

Jednoduchá televizní konverzačka s pár efektními kamerovými jízdami. Herci nezklamou, ale celé to zůstává pouhou roztomilou jednohubkou na nedělní odpoledne.(26.7.2011)

Čechov, Werich, Frič. Byla by to velká smůla, kdyby z toho nevznikla nádhera.(27.10.2005)

Mikrokomediální klasika s Janem Werichem a Stellou Zázvorkovou, kteří jsou dnes "krásně zlí". Významové zkraty ve větách a paradoxní vyjádření v absurdní situaci. Vřele doporučuji a zároveň varuji před pozdější verzí z roku 1986, kde hraje 'medvěda' Miloš Kopecký a vdovu Iva Janžurová. To zní sice slibně, ale výsledek nestojí vůbec za nic. 100%(22.2.2003)

V tomto půvabném filmku můžeme kromě jiných překrásností vidět též nejimpozantnější poprsí všech dob!(30.1.2015)