Medvěd (TV film)

Bear, The

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1961, 34 min

Martin Frič

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra)

Jan Roth

Herecký koncert Jana Wericha, Stelly Zázvorkové a Bohuše Záhorského. Jak málo prostoru stačí tak kvalitním hercům k rozehrání vtipné komedie... samozřejmě skvěle napsaný scénář neopomíjeje.(22.9.2015)

"To jsem zlý, to jsem dneska zlý...až se mně dělá zle, jak jsem zlý!" Geniální záležitost! Herecký koncert ústřední dvojice Jan Werich - Stella Zázvorková, kterým zdatně sekunduje Bohuš Záhorský. Tuto mikrokomedii na motivy stejnojmené hry Antona Pavloviče Čechova rozhodně musíte vidět! Režisér Martin Frič natočil v letech 1961 a 1962 ještě další tři adaptace díla Antona Pavloviče Čechova – Námluvy (1961), Slzy, které svět nevidí (1962) a Malá noční povídka: O škodlivosti tabáku (1962).(24.5.2013)

Werich toho moc předvádět nemusí, a stejně jeho herectví přitahovalo pozornost davů. Čechov do své smrti (51 let), napsal obrovské množství povídek. Tahle je upravená místním scénáristou.(10.7.2011)

"Až se mi dělá zle, jak jsem zlý!" Brilantní Čechov v hereckém koncertu Jana Wericha a Stelly Zázvorkové.(17.4.2011)

Pořád jsem si říkala, proč se to jmenuje zrovna Medvěd a přitom stačilo zaposlouchat se do nadávací smršti Stelly Zázvorkové. Člověk nemusí ani vidět, co se před ním odehrává na obrazovce, stačí, když se zaposlouchá do konverzace obou protagonistů. Dailogy byly krásné a skvěle padnoucí. Žasnu nad tím, co se dá na tak malé ploše vytvořit a opravdu se vždy hodně dozvím o životě.(3.2.2015)

• - Jan Werich a Stella Zázvorková spolu hráli tuto hru ve stejné době také v divadle ABC. (Komiks)