Medvěd (TV film)

Bear, The

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1961, 34 min

Martin Frič

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra)

Jan Roth

,, Já ji musím zastřelit už z principu! '' --- Jak to, že jsem tohle dneska viděl poprvé? Čechov je klasika, ale nevím jak by to dopadlo v podání jiné trojice. Tady toto to je prostě klenot. Jestliže paní Stella hrála ženu s velkým Ž co má šťávu s velkým Š, pak Werich je WERICH. Pan Záhorský zde sice jen sekunduje, ale i tak vydatně. Moc jsem se bavil. Skláním se před excelentními hereckými výkony hlavně Jana Wericha. Z těch 34 minut je každá sekunda vyplněná dokonale. 5 nábojů do Smith & Wessona!(31.12.2015)

Kdyby Werichovu postavu hrál Pivec, tak za 5.(26.4.2011)

Krásně zlý Jan Werich, krásně zlá Stella Zázvorková, krásně přestřelkové dialogy... Krásné.(17.9.2011)

Mikrokomedie s hereckými výkony, na které se nezapomíná ! Představa Jana Wericha jak si namlouvá vdovu Stellu Zázvorkovou a v pozadí jim sekunduje Bohuš Záhorský jako komorník - zážitek jako z celovečerního filmu.(6.2.2003)

"Pane odejděte! Počkejte, kam jdete? Pojďte sem, vy jesetere jeden." Stella Zázvorková s Janem Werichem se navzájem výborně doplňovali. "Já jsem zlej. Hrozně zlej." Výborné, vtipné.(25.7.2008)