poster

Medvěd (TV film)

 • anglický

  Bear, The

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1961, 34 min

Režie:

Martin Frič

Scénář:

Anton Pavlovič Čechov (divadelní hra)

Kamera:

Jan Roth
 • anais
  ***

  Jednoduchá televizní konverzačka s pár efektními kamerovými jízdami. Herci nezklamou, ale celé to zůstává pouhou roztomilou jednohubkou na nedělní odpoledne.(26.7.2011)

 • prkalil
  *****

  V tomto půvabném filmku můžeme kromě jiných překrásností vidět též nejimpozantnější poprsí všech dob!(30.1.2015)

 • Ainy
  *****

  Excelentní herecký koncert mistra Jana Wericha. Jako věřitel Gregorij Štěpanovič přijde vymáhat svůj dluh, dvanáctset rupií, k jedné vdově po dlužníkovi. "Milostivá paní já jsem v takovém duševním rozpoložení, že zítra vyletím komínem, když nezaplatím úroky!" Vdova, Stella Zázvorková, se přirozeně nechce dát a tak oba nechávají prchlivost cloumat svým majestátem. "Vy ... vyyy klacku! vy medvěde jeden! vy mormone škaredý! vyyy Jesetere!" ..... "To jsem zlý, to jsem dneska krásně zlý! Až je mi zle, jak jsem zlý!" :-)(9.12.2014)

 • cheyene
  ****

  Herecký koncert Jana Wericha, Stelly Zázvorkové a Bohuše Záhorského. Jak málo prostoru stačí tak kvalitním hercům k rozehrání vtipné komedie... samozřejmě skvěle napsaný scénář neopomíjeje.(22.9.2015)

 • blackrain
  *****

  Pořád jsem si říkala, proč se to jmenuje zrovna Medvěd a přitom stačilo zaposlouchat se do nadávací smršti Stelly Zázvorkové. Člověk nemusí ani vidět, co se před ním odehrává na obrazovce, stačí, když se zaposlouchá do konverzace obou protagonistů. Dailogy byly krásné a skvěle padnoucí. Žasnu nad tím, co se dá na tak malé ploše vytvořit a opravdu se vždy hodně dozvím o životě.(3.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace