Newyorská romance

• Česko Love Song (více)

Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobije svět, ale rozhodně si získá srdce všech. (A-Company CZ)

engman

New York, New York, New York! K tomuto filmu nemam ziadne vyhrady. Vynikajuco vyobrazene mesto, velmi dobre prepojenie minulosti s pritomnostou, kvalitny scenar. ()

West

"To na hudbě miluju.. Co? I ty nejbanálnější obrazy mají najednou mnohem větší význam. Ze všech těch banalit jsou najednou ty nejkrásnější perly." Miluju takové filmy z prostředí NY. Dva muzikanti zhrzelí z bývalých vztahů. Hudba je ještě drží nad vodou. Moc se mi líbilo jejich potloukání se po noci Manhattanu rozzářeného pouličními lampami za poslechu hudby a jejich názorů na život.. Keira byla v tomto filmu naprosto rozkošná. + bonusová scéna - "Zahrajem si hru. Pustim song na kterej se nedá netancovat" (Skipworth & Turner - Thinkin' About Your Love) 85% ()

Jazz06

Příběhově nic moc. Rozhovory většinou o ničem. Jinak ale velmi pohodový film s příjemnou atmosférou. Hlavní plus je určitě hudba, která je výborná. Navíc úsměv Keiry... ()

mira.l

Jo tak tohle můžu. Plný počet. Hudební filmy mám rád, Keira si mě taky vcelku získala, to se mi moc líbilo. Mimochodem, až teď jsem zjistil, že Hailee Steinfeld jsem už viděl s J. Bridgesem v Opravdové kuráži coby velice kurážnou a odvážnou mladou holku:). A mimochodem podruhé: docela bych si sakra dokázal představit, že by nějaký takový projekt ve skutečnosti natočil třeba B. Springsteen, copak to sakra ještě nikoho nenapadlo??:) ()

Slopter

Do teď pro mě byla Keira jen krásná herečka, ale v tomto filmu na mě působila jako normální, skromné děvče, co umí hezky zpívat, což jsem jí uvěřil a spojení s Markem pro mě bylo překvapivě dobré. Pokud tedy máte náladu na romantickou hudbu, trochu naivní příběh a šťastné konce, mohu film doporučit, já měl totiž přesně takovouto náladu. ()

Zuzzka

Až tak moc jsem od toho nečekala. Říkala jsem si, že coby hudební film s nápadem nahrávat album přímo v ulicích New Yorku to bude jedno klišé za druhým a spousta kýčovitého sentimentu. Nic z toho se ale nekonalo a tento snímek mě naprosto odzbrojil, příběh byl vynikajicí, stejně tak hudba (hned si jdu shánět soundtrack). Film dokázal vnést pohodovou náladu až do mého obýváku a na konci jsem se cítila neskutečně dobře. ()

Likan7

Tolik obyčejné lidskosti jsem ve filmu dlouho neviděl. Krásně napsaný jemný příběh, který každého krásně pohladí po duši. Přistihl jsem se, že po skončení jsem se usmíval a bylo mi dobře, a mám pocit, že přesně takové pocity film chtěl vyvolat. Postavy Keiry Knightley a Marka Ruffala byly tak krásně napsané a hlavně zahrané, že si nedokážu představit člověka, který by jim nefandil od začátku do konce. Příběh jako takový je předvídatelný, ale je natočen způsobem, který se mi velmi líbil. Nápady tu jsou vidět na každém kroku, už to dvojté vysvětlování a propojení osudů Keiry a Marka bylo moc hezký. A při konfrontaci Adama Levina s Keirou v kuchyni jsem byl nadšený, jakým způsobem to režisér pojal. Nikdy by mě nenapadlo, jak může být text písně klíčový pro celý film. A takových písní je ve filmu snad 10, takže místo obyčejné vysvětlovačky a povídání u kafíčka nám raději Greta zazpívá a my ve 3 minutách víme víc než po 2 hodinách. Je zajímavé, že John Carney natočil u nás velmi známé Once a Sing Street, na které se díky Love Song velmi těším. Krásná atmosféra, nádherné písničky, sympatičtí herci. ()

RAFT

Velmi příjemná ,taková promě oddychová komedie na nedělní odpoledne.Herci do filmu ,dobře vybrání.70% ()

denulik

Nie je to žiaden filmový skvost, ale mne veľmi dobre padla aj táto oddychovka. New York, Mark Ruffalo a pár zaujímavých skladieb. Hodnotenie pôjde pravdepodobne časom dole, ale tú poldruhahodinku som si užila ako už dávno nie. ()

dwbmb

Jako zarytého nesnášeče muzikálů mě překvapilo, jak moc příjemné může být sledování filmu, přestože je převážně o muzice. Jasně je, i o lásce, ale i tak o lásce k muzice na prvním místě. Film je proti dnešním trendům pozitivně naladěný od začátku do konce a ani vážnější okamžiky nejsou natolik vážně zobrazené, aby tento dojem kazily. Film je vtipný (mnoho smíchu, hlasitého!), příjemný a laskavý. Nebylo mi nic, stejně je mi po shlédnutí líp. ()

kosoj

Křemílek a Vochomůrka, co nekrájí mlhu, ale romantiku. Odvážnější televizní stanice by s tímto filmem mohly o vánocích bojovat s Pretty woman. Oskara bych dal vozu Jaguar Mark 10, který byl o kapánek lepší než Keira Knightley. Finále bylo jako vždy u tohoto žánru přeslazené, ale jinak se jednalo o velice příjemný zážitek. ()

morfas

Věčné téma, které bylo a bude zpracováno ještě nespočet krát. Všichni byli úžasní (Keira a Mark obzvlášť) a já měl celou dobu příjemný pocit, který byl na konci korunován obrovskou radostí. ()

pushover

Čekal jsem film pro holky a dostal jsem příjemnej film pro holky. P. S. Adam Levine z Meloun 5 hraje příšerně prkenně a Keira špulí držtičku nejroztomilejc co si pamatuju. ()

Sakee

Jedna hvězda z lítosti + za to, že je Keira taková kost! Jinak nerozumím přeslazenému a předvídatelnému scénáři, tupým písničkám zjevně vedoucím k ještě tupějším dialogům. Poslední půlhodinu ze všech prýští tolik hollywoodského pozlátka a štěstí, až mám obavu, že všichni zemřou vyčerpáním. Uf. ()

Nathalia.A

Filmy s Keirou obľubujem, nestalo sa mi ešte žeby sa mi nejaký nepáčil. No Love Song ma bohužiaľ nezaujal. Skôr ma nudil a dopozerala som to priam s nechuťou. Myslím, že celé to možno aj malo potenciál, len ho nevyužili. ()

papadoce

Skvelý hudobný film s výbornými hereckými výkonmi, ktorým velí jednoznačne Mark Ruffalo. Výborná hudba, výborný film z ktorého musí byť hotový každý, kto niekedy v živote robil čokoľvek s umením a nerobil to pre úspech, aj keď jeho okolie tomu dodnes neverí. Serte na nich. ()

rezzzy

Pěkné. Moc pěkné. Ale přesto to na Once nemělo. A to i když mám ráda Keiru a ukázalo se, že i obstojně zpívá, nebyla pro mě moc výrazná. Mark Ruffalo mě bavil neskutečným způsobem :-) Nadpřesdržku alkoholik, kterého musíte přesto pro jeho enthusiasmus milovat. Jenže... narozdíl od Once, já si tyhle milé filmové písničky po pár dnech nevybavuju a nezpívám. Once a Love Song jsou v mých očích jako dvě děti stejného papá režiséra, přesto si nedovolím je nazvat sourozenci. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to jako troufalá (a ne-li zoufalá) snaha zažít úspěch podobný tomu z r. 2006 tím, že naklonujeme první dítě, akorát jej necháme narodit v roce 2014, moderněji, v jiném a lepším městě, na jiném a globálněji profláknutějším kontinentě, s jinými a halyvůdštějšími herci. Ale ani režisér do stejné řeky nevstoupí dvakrát. A já snažně doufám, že to nebude zkoušet potřetí. Film byl tak milý, že mu nechci křivdit, ale bohužel pouze 3* za to, že mě tak moc uráží režisérovo "když nevíte coby, vykradnete to ve filmovém Obi". ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky