Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

playboy_05

Znatelny upadek prohlubujici se s kazdym novym dilem. Navic tu citelne chybi stara parta, hlavne Shia a John Turturro, ktera Transformerum davala jakysi lidsky smrnc a trochu komedialni nadhled...Nicola Peltz je sice mozna jeste hezci nez sveho casu Megan, ale na zbytek se neda divat...byt zrovna Wahlberga mam dost rad. Z tohohle proste zadna serie nikdy vzniknout nemela...dalsi dily jiz pravde podobne vynecham, i z ucty k dokonale svezi jednicce, ktera presne ukazala jak ma vypadat pravy blockbuster, ktery si na nic nehraje a bavi. Tohle uz je prekombinovany a rozkradeny slaby odvar, na ktery si po tydnu od projekce ani nevzpomenete... ()

filip289

Autoboti fajn, efekty fajn, blondínka pekná, Dinoboti fajn - no objavia sa asi až v stoštyridsiatej minúte! Všetko ostatné otras, počnúc od otrasných hereckých výkonov, dialógov, nezmyselných záberov na otravného otecka Wahlberga až po prepísknutú dĺžku kde viacmenej otrávený divák čaká konečne na koniec. Pri 90% ľudských dialógoch si budete trepať ruku o čelo a prekrúcať očami pretože všetko je to jedno obrovské klišé. Wahlberga mám ináč veľmi rád no je vidno že takúto hlúpu postavu hral iba pre peniaze. A všetko je to vlastne len taká nenápadná reklama na Red Bull, Bud Light, Victoria Secret a neviem čo ešte všetko možné. Ale treba uznať že aspoň akčné scény boli konečne prehľadné, pri predošlých častiach som skoro nikdy nevedel kto proti komu bojuje.. ()

fallanga

Šel jsem do toho s velkou skepsí, trailery nestály za nic, poslední 2 filmy také ne a Shia odešel. Říkal jsem si, že to nemůže dopadnout dobře. Ale mýlil jsem se. Ne, že by to byl extrémně dobrý film, to ne, ale nebylo to špatný. Rozhodně lepší než trojka a dvojka. Sam Witněconěco odešel, ale je tu Cade v podání Marka Wahlberga a další, sice archetypální, ale rozhodně zajímavé postavy. Stojím si za tím, že lidé by měli v Transformers hrát vedlejší roli, ale tady jsem ochoten to skousnout. Příběh znova béčkový, ale i to jsem ochoten skousnout. Důležitá je akce, a ta je prostě dokonalá. Transformeři vypadají lépe než kdy jindy, je to rychlejší, brutálnější, prostě kulervoucí. Tak jak to má být, tak jak to Bay umí. Nemyslím si, že se jedná o nejhorší Transformers film, naopak si myslím, že se velmi vydařil. Ano, mohlo to být lepší, mohlo tam být více akce, hlavní lidští protagonisté mohli hrát menší roli (nebo být úplně vynecháni), ale nakonec mi nic z toho nevadí. Já jsem spokojen. První Transformers byl kvalitní akčňák, ale potom to spadlo do nemastného, neslaného béčka. A v tom to pokračuje, ale je to skvělé béčko. Už od této série nečekám žádné zázraky (alespoň ne pod vedením Michaela Baye), ale pokud bude v příštích dílech více akce a pokud to nebudou přehánět s příběhem, tak budu spokojen. Nečekám návrat na výsluní, čekám, že dostanu 2 hodiny akční řežby. ()

ratchet

Tak tohle jsem od Baye nečekal. Nadupaný film s pěkným příběhem, doprovázený libovou akcí a vtipem. V kině jsem skoro nedýchal, jak to bylo dobré. Po skončení filmu jsem si řekl, že tohle musím vidět ještě jednou. Opět výborná kamera, hudba a animace. Do hlavní role se Mark Wahlberg opravdu hodí. Zatím nejlepší Transformers. ()

bignothing

Nikdy jsem nebyl fanouškem Michaela Baye, nikdy jsem nebyl fanoušek hračky a nikdy jsem ani nebyl fanoušek prvního z této řady velkolepých blockbusteru. I přesto je škoda vidět postupnou smrt tak rozsáhlé franšízy. A obzvlášť když jde o franšízu s obřími roboty v čele, která si pořád neuvědomila, že něco takového se nemá brát vážně. ()

Mr.Baboon

Tady jde hlavně o vizuál, který je mimochodem skvostný, a o to, nalákat co nejvíc lidí do kin a vydělat prachy. Příběh je až na druhé (třetí, čtvrté...?) koleji. O ničem jiném to není. ()

kiros179

Ne, ne a ještě jednou NE. Můžu se s klidem nazvat fanouškem Transformerů a s naprostým klidem říkám jedno velké NE. Ve snaze být čím dál velkolepější se poslední díl této série pohltil sám sebe zevnitř. Ať je to velkolepý fail s přepálenou délkou (film měl mít minimálně o hodinu méně - z prvních 75 min udělat tak 20) za poslední léta opravdový unikát, nebo vskutku "brilantní" myšlenkou a to že: postavu Sama Witwickyho (která nabývá v porovnání s jeho náhradou až Shakespearovských rozměrů) vyměníme za až k breku nudnou milionkrát přežvýkanou-vyplivnutou-a opět použitou postavu Cade Yeagera - tzn. povahově ryzího otce dcery praktikujícího výchovu začátku 20. století - vědce amatéra - občasného filozofa - penězi nezkaženého a přitom chudého člověka (z tého šablony už mám fakt kopřivku) a že to bude v prospěchu věci, tak to už je na mě MOC. Ano na film se pěkně dívá, ale při 165 min délce to je opravdu málo. Poslední třešničkou na dortu pro mě osobně byla přítomnost (prý) bájných bojovníků, kteří se ve filmu mění na tyrano-transformery - zlatá oslava americké armády z dílů minulých! Jablonskyho hudba je úderná, škoda že je to s pocitem, že polovinu motivů jsem slyšel v Batmanovi. Nemám nejmenší problém se na předchozí díly jednou za uherskej rok podívat, u Zániku mě tato myšlenka ani nenapadne. Nejsilnější pocit je jasný, tak dlouho se jedna nudle zkouší natahovat, až se natáhne tak, že nikdo ani neví kde začíná a kde končí, ale je vám jasné to, že chuť se stále více rozbředá až do stavu, kdy netušíte jestli je to ještě nudle nebo igelitovej sáček od rohlíků 25% ()

ManOfPhoenix

I když nejsem velký fanoušek Transformerů, tohle je podle mě nejlepší film ze série. Film má epické akční scény, zejména v tom hrají vizuální efekty, které jsou naprosto neuvěřitelné. Krom toho má film i skvělé obsazení, Mark Walhberg byl v tomhle vážně dobrá postava (navíc je jeho dceruška v podání Nicoly Peltz vážně sexy :)). Nejvíc se mi ale líbili novinky, které čtvrtí Transformers přinesli. A tím byli transformeří dinsouaři, které jsem si fakt oblíbil. Hudba byla taky hodně dobrá. Zkrátka, film jsem si užil, má to 165 minut, a za tu hodně dlouhou dobu se stane hodně skvělých věcí. ()

FortKnox

Jeden z těch lepších filmů a rozhodně lepší než trojka. Komu se nelíbili předešle díly nebo mu přišli průměrné, tak ať se podívá na něco jiného. Tohle je čtvrtý díl a je udělán pro fanoušky. Mám jedinou výtku a to k posledním 30 minutám, nebýt jich dám o hvězdičku více. ()

MartinTerran

Další díl reklamy už nemá moc co nabídnout. Vše už tu bylo tak se jen recykluje co se dá a to i doslova. Jediné co se dá vyzdvihnout je akce, té je v druhé polovině docela dost a je udělaná dobře, takže efekty na jedničku, ale to je tak asi vše. Nastaly velké změny v obsazení, ale to filmu ani moc neprospělo ani neuškodilo, takže chyba bude asi jinde. Herci se snaží, ale se slabým scénářem se nedá nic dělat. Jak se říká z hovna bič neupleteš. Pár vtipných hlášek tu je, ale to film nezachrání a ten přehnaný ochranářský komplex tomu taky nepomáhá. Příběh tu jakože je, ale také se o nic světoborného nekoná a začátek docela pomalý a utahaný, hodilo by se to prostříhat. Abych to shrnul pěkná reklama na roboty s hezkou akcí, ale to je tak vše, jestli vám to na 2,5 hodinový film stačí tak do toho, jinak ruce pryč. Pro mě zklamání. Hodnocení: 38/100. ()

liquuid

Přesně takto si představují velice kvalitní akční film se vším všudy a s akcí během téměř celého filmu. Transformeři mi nabídli atraktivní podívanou a za to si zaslouží plnou nálož. 5H ()

yaqwsx

Už od začátku filmu jsem tušil, co mě čeká. "Vynálezce", opuštěná farma, pohledná dcera a rozbitý náklaďák - co z toho tak může vzejít? Netušil jsem však, že film půjde tak do extrémů a každý ze svých aspektů požene "až tak daleko". Díky tomu celý film působí neskutečně přehnaně, epičnosti má na rozdávání, což byla škoda - po prvních akčních scénách jsem se jí přejedl a trochu vůči ní otupěl. Zbytek filmu poté již nevyzněl tak, jak asi bylo zamýšleno a já z kina odcházel s hlavou téměř prázdnou - film ve mě nezanechal žádný pořádný dojem. ()

Vocoun

Michael Bay u mě opět klesl o stupínek níž co se režie týče. Nejdřív bych chtěl zmínit, že tenhle film byl stupidně, ale opravdu stupidně dlouhý na to, že se tam skoro nic nedělo. Kdyby to mělo o hodinu míň, ani bych to nepoznal. Víc než půlka postav tam byla naprosto zbytečná, zejména Sophia Myles, její úlohu ve filmu jsem vážně nepochopil, asi jí došly peníze, nebo tam chtěli mít nějakou hezkou dospělou herečku? O nikom jsme se nedozvěděli vůbec nic, žádná postava vlastně neměla motivaci pro to, co dělala, takže tam jen spíš zmateně běhali bez kloudného děje. Nasadit do filmu 2 a více záporných postav byl taky pěkný nesmysl, protože stejně ani jedna jako záporná nefungovala, spíš směšně. Akce a efekty zase zmáknuté na výbornou, ale mám takový pocit, že to je ta jediná věc, která Bayovi zbyla a kterou ještě umí. Děj nesmyslný, zvraty naprosto očekávané, nesmyslné dialogy spojené s neherectvím některých "herců". No nejspíš blockbusterové zklamání roku. Abych jenom nehanil tak se mi místy líbila hudba. Walhberg tam byl slušný ( i když možná pro to, že ho mám celkem rád) a občas padla i skutečně vtipná hláška. Ale jinak dinousaři? Wtf? Tvůrci už vás mají dost, chtějí vás zpátky? Wtf? CIA totální odpad? No tohle není zas tak wtf :D Abych se dlouze rozepisoval, tak z filmu jsem si odnesl jen přeseděnou zadnici, nic víc. Chtěl jsem dát alespoň 3 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že jsem je dal novým X menům, tak dohle dostane silné 2 *. 50% ()

george82

No co můžeme čekat...s každým dalším dílem mi přijde, že nevědí co dělat, aby přilákali diváky. Product placementu tam je tolik, že to samotné muselo film zaplatit. Roboti jaou jako vždy skvěle propracovaní a ve verzi aut vždy naleštění. Jedničku za mě mají barbarští Dinoboti. Ti byli parádní. Nicméně na 165 minut to fakt nebylo. Závěr se hrozně táhne a místo toho, aby to gradovalo, tak jen čekáte a čekáte. ()

vieriX

Nevím jestli zrovna takhle vypada otevření nové trilogie. Jasně je tu nový záporák pro mě snad jeden z nejzajimavějších co byl nově zrozeny Megatron nic pro mě zajímavého. Co se týče oživení nových postav tak jedině Mark Walhberg je svěží vítr zbytek prostě jen do počtu. Co cením je úbytek infantilníhé humoru. Akce opět bombasticka a jelikož Autobotu je snad jenom 6 i hodně přehledná. Co by mohlo zbytek série nakopnout je existence tvůrců Transformeru tady je hodně zajimavých možností. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014