Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

Phietros

Nová sága v hlavní roli s M.Wahlbergem dopadla naštěstí dobře! Samozřejmě tu bylo pár věcí přitažených ale jako celek, nesráží kvalitu předešlých dílů! Navíc nášup v podobě Dinobotů byl příjemným oživením a lehce mi přimomínal strážce vesmíru s jurským parkem. Akce tu bylo dost, super nadupaná auta, řekl bych již standart této ságy, souboje, vizuální podívaná, za mě spokojenost. 75% ()

hroubek

Velké zklamání. Už dlouho jsem neměl pocit, že je nějaký film, tak zbytečný jako nový Transformers. Chápu, že si studio na tom narejžuje kapsu a film vydělá obrovské prachy a zvláště v Asii, ale mě to prostě nebavilo. Trochu se pokusím popsat proč tomu, tak je. Všechno to začalo asi tím, že Michael Bay tenhle film nechtěl točit a studio mu ho doslova vnutilo. Zatím co Pot a krev dělá pro zábavu, tak tady to děla z donucení a hlavně si k Transformers řekl svoje ve všech třech filmech. I přestože je Bay na takový to film režisér jako dělaný, tak počtvrté dělá to samé a ke všemu tomu chybí moment překvapení, takže spíše nudí, než baví. Navíc má k ruce nové scénáristu, který do toho narval tolik, že film prostě nefunguje. Zbytečné postavy, vymýšlení velkého universa a nějaká mytologie. Prostě to nefunguje, jelikož je to vycucané z prstu. Pryč je ta krásná zápletka jak si puberťák koupí své první auto a zjistí, že je to robot. Já vím, že se čtyrka snaží jít nový směrem, ale tou cestou jakou si vybrala to půjde těžko, protože tady chybí vyloženě lidský tahouni. Mark Wahlberg není špatný a snaží fakt moc a spoustu scén dělá zajímavých, přesto to není ten hrdina, které ho potřebujeme. Jack Reynor nehraje špatně, ale Shia to není a tak nějak jeho přítomnost nevadí, ale taky neohromí. Nicola Peltz je pěkná, přesto s tím hraním to není, tak žhavý. Kelsey Grammer je hodně fajn a je to jedna z postav, která nezklame. Má velkou radost za Tituse Wellivera, že mu konečně někdo dal pořádnou roli, kterou si náramně užívá a celý jeho souboj na stěně je o to mnohem zábavnější. Na konec jsem si nechal nejlepší postavu celého filmu a tou je Stanley Tucci, který neuvěřitelně vládne. Hláškuje, baví se, pronáší různé dialogy a je s ním prostě sranda. Mile potěšila v menší roli Bingbing Li. Co se týče akce, tak ta je opět velká a značně epická, ale buď je krátká nebo spíše přijde až moc pozdě, když už o ní tolik nestojím(něco jako Godzilla). Film je extrémně dlouhý, protože se prakticky děje pořád to samé dokola a pak přijde závěrečný souboj, který trvá přes půlhodiny a působí zbytečně, dlouze a je chvílemi k smíchu. Naštěstí je tam hláškující robot s hlasem Johna Goodmana, který má parádní hlášky a scény. Transformers: Zánik se z mého pohledu nepovedl a má opravdu co dělat, aby dosáhl alespoň třech hvězd. ()

Mishqo

Neočakával som od toho veľa, a ani som veľa nedostal. =D Rozhodne nepatrí do kategórie oscarové filmy, ale do kina sa na filmy tohto typu chodí kvôli audiovizuálnej stránke. A tá ma, ako pri celej sérii, uchvátila. Transformeri ako autá majú nádherný dizajn, no ako roboti vyzerali čudne (okrem pôvodných Optimus a Bumblebee). Scény v Hong Kongu mňamkové. V tomto dieli ale tvorcovia popustili uzdu svojej fantázii niekedy až príliš, ale o tom potom. Veľa hlášok vydarených. Wahlberg bol super, ale predsa mi tam chýbal Shia a taktiež trocha tej militaristickej vložky, ktorá v predchádzajúcich troch dieloch nechýbala. 60-65% ()

Trustme

Kam až se dá zajít v pojetí velkofilm s megalomanskými destrukcemi a bitvami monster? Poslední doba ukázala soutěživost mezi režisérskými šílenci jako jsou Emmerich, Snyder, Del Toro, Jackson, Berg, že slovo blockbuster může mít i význam maximálního zdevastování exteriéru za účelem omráčit úžasem diváka a nenechat ho vydechnout. Vyvážit poměr ultra akce se zajímavým příběhem je však problém u režisérů, kteří se opájí výbuchy a bitvami kolosů. Ono to může být pak i nuda. Amerika má však člověka, který dokáže i 165 minut tvořit explozivní scény tak uhrančivým způsobem, že usnout prostě nemůžete (ano i díky hlasitým efektům). Režisér Michael "Urval Se Ze Řetězu" Bay se rozhodl, že blockbustery se budou dělit na klasické a ty jeho. Nastavil laťku jak stopáží, tak rozpočtem, triky a stylem, že překonat ho bude těžké a osobně nevím jak by onen top spektákl už vypadal. Transformers: Age of Extinction jsou nekompromisní ukázkou akčního velkofilmu s cílem splnit sen fanouškům třeskuté akce, luxusních bouráků, rytířských robotů, military techniky, hrdinského patosu a všem velkým malým klukům. Transformers: Age of Extinction jsou i zároveň tím nejprostějším příběhem a scénářem, který dostal tu nejúžasnější vizuální formu jakou svět trikové fantazie zhmotnil. Amerika by měla postavit Bayovi pomník za to jak americky prezentuje svoji vlast díky filmu a nebo alespoň, že dělá filmy pro velká plátna a tudíž se zaplatí. Jeho filmařské trademarky jsou zde zastoupeny snad úplně nejvíc a člověk se kochá horizontem zalitým v západu Slunce se siluetou postav či obletujícím záběrem snímaným z úrovně kotníků. Kromě zaplacené vstupenky dávám za tuhle fantasticky vypiplanou práci i plný počet bodů. ()

Sany33

Konečne tam po scéne nepobehuje 13 ročný chlapec a nesnaží sa zachrániť svet. Namiesto neho tam pobehuje zdatný 40tnik, ktorému je to ako tak uveriteľné. Ale vážne, Mark sa mi do Transformeráckeho univerza nenormálne hodil. Z miernou nadsázkou som Zánik zhodnotil najvyšším možným hodnotením. Čo viac by ste chceli, autá sa menia na robotov, nadpozemskå deštrukcia, hneď niekoľko nepriateľov, kvalitná dĺžka akcie a v neposlednej rade kvalitné herecké obsadenie, ktoré už som vyššie spomínal. Mne dal Zánik presne to čo som od neho očakával a aj to čo som v podstate chcel na plátne vidieť tak moje hodnotenie nebude zanedbateľné. 93% ()

Kerion

A začalo to tak pěkně. Uvedení do příběhu "nových jiných" Transformers má ten správný Bayovský nádech. Úžasné záběry zalité sluncem, na krásnou dívku v upnutých džínách, vlající americká vlajka. Ovšem místo řešení teenagerských patálií se tu přetřásá vztah otec-dcera a to značně přetéká kýčovitostí. Dialogové konstrukce jsou místy těžkopádné, akce až s přibývajícím časem nabírá na intenzitě a kdyby nebylo od začátku prvních ukázek deklarováno, že budou přítomni dinosauři, tak by jistě jejich nástup na posledních pět minut byl více intenzivní. Ocenil bych zúžení počtu významných transformerů a nádhernou architekturu mimozemské lodě. ()

Maik22 odpad!

Nečekal jsem žádné zázraky, ale ono to bylo ještě horší ! Tohle je opravdu "zánik" všeho a tímto pro mne série Transformers končí. ()

Diego odpad!

Táta, který moralizuje svoji 17letou dceru, která vypadá na přes 20 a přítele, který má vizáž 25+? V roce 2014? Po všech těch sériích prciček, je to opravdnu nutný tomu věnovat třetinu filmu? Viděl jsem všechny díly, nepamatuju si ani jeden. Robovězení, robobachaři, robopsi...pak tu máme lidskou svobodou, robogenom, abychom si mohli vytvářet vlastní robůltky, protože lidstvo je hrozně nenažraný, nikdy se nepoučí a vždy vás zradí. A ty zpomalené záběry, kde mi měla emoční stabilita vylítnout na maximum a cvrknout do kalhot bo snad vyronit slzu? Pro mě zatím nejhorší blockbuster roku. ()

Hennesy

Všetci už dávno vieme, že Michael Bay má kamošov v armáde a z výpredaja dokáže nakúpiť výbušniny dle libosti...taktiež je úplne jasné, že Mr. Bay sa drží hesla "new is always better" a v neposlednom rade...nič, vlastne už nič ďalšie tu nenájdete. Výbuchov je tu habadej, len škoda, že pri žiadnom z nich nemáte pocit, že ste uprostred intergalaktického vojnového konfliktu. Všetko rachá, budovy padajú, autá sa skladajú a rozkladajú a všetko je niekde ďaleko, ďaleko za strieborným plátnom, v bezpečí odkiaľ sa na to pozeráme my - diváci - a vieme, že sa nikomu aj tak nič vážneho nestane. Vo filme nie je žiaden "AGE", dokonca ani len "FEELING" of Extinction. Ale namiesto toho tu nájdete kopec nezmyselných, niekedy až žalostných dialógov a z každého rožka vykúka únava z toho, že sa už po 4x vlastne pozeráme na to isté, s tým rozdielom, že teraz prebiehajú demolačné práce v Číne. Myslím, že Michael Bay by mohol pridať niečo do osvedčeného receptu - explosions + brand new shiny cars + young people in shiny brand new cars....aspoň kúsok napätia...alebo povedzme režisérskej invencie. Dokonca ani tie efekty neboli tak presvedčivé ako po minulé roky. A mohol by som ešte spomenúť Galvatrona, ktorý vyzerá ako Megatron skopírovaný cez rumunskú kopírku, teda vyzerá ako veľký bojler. A Marky Mark ako starosvätský otec?? Wtf...? Veď jeho dcéra na neho robila oči viac ako na svojho frajera /ktorý, dúfam, že už nebude hrať nikde, kde sa s ním stretnem/. A Kelsey Grammer proste nie je dobrý herec na veľké plátno...a už vôbec mu netrebať dať do ruky zbraň. Ach, škoda reči...takto som si svojich obľúbených plecháčov nepredstavoval...ťažko si predstaviť kam to chce Bay posunúť ak príde na ďalšie pokračovania. ()

Pump

Wahlberg skvělý, Shia nechyběl. Chyběli mi naši oblíbení mariňáci. Jinak lepší průměr i přes mnohé slabší momenty bylo nač se dívat. 3,51* ... ()

Brain-D

Naprostý restart. Obsazením Marka Wahlberga se z pokračování Transformers stalo podle mě absolutně něco jiného. Pro mě hned po 1.díle druhý nejlepší (ve všech ohledech). A musím pochválit, že i scénář se povedl více než v dvou předchozích díle a je mi jasné, že značka Transformerů tímto filmem určitě neskončila. ()

VanTom

Počtvrté naprosto to samé. Tedy kvitoval jsem změnu obsazení, otravného LaBeoufa nahradil sympaťák Wahlberg, díky tomu mírně ubylo i dementního humoru (bohužel zdaleka nevymizel úplně, starají se o něj "komičtí" Autoboti). A finální akce celkem táhla (na trojku však neměla). ()

romajz15

Transformeři povstali z bláta a opět se stávají skvělou podívanou. Příběh je mnohem poutavější než v předchozích dvou dílech a akční stránka jsou hotové vizuální orgie. Postavy jsou zde velmi propracované a jejich obměnění filmu hodně přidalo. Navíc závěrečná bitva s Dinoboty a s Lockdownem je prostě úžasná. Tento díl je jediný, který se přibližuje tomu prvnímu. Myslím, že triologie s Wahlbergem v hlavní roli může být lepší než ta první. ()

fefee

Aj keď je to vo svojej podstate len tupá akčná sci-fi farebná rozprávka s klišé, dalo sa na to celkom pozerať akurát že to bolo zbytočne dlhé. Na odreagovanie celkom postačilo... ()

Danny F.

Stále omýláné dokola. Naháněčky, transformování, střílečky a souboje. Bylo to docela i fajn pohled. Bylo to mírnější a dávalo to kupodivu i nějaký smysl. 75% ()

yeniczek

Série, pokud má opravdu pokračovat, potřebuje nového režiséra. Od druhého dílu to vypadá stejně. Navíc, nemůžu si pomoct, některé scény z Číny působí, že je byli nuceni natočit na první dobrou, což u takovéhleho filmu naprosto nechápu. Pomoc čínské lidové armády Hong Kongu tomu nasadila jen korunku:D Ale tak, dobře. Triky jsou naprostou špičkou stále. ()

lykan9

V první řadě Wahlberg je lepší jak LaBeouf. Za druhé vizuálně je to skvělé. A za třetí.......je to totální slátanina, která je sice prošpikovaná skvělou akcí, ale jinak nic. Vůbec to nefunguje. Divák má plnou hlavu spousty věcí. Chvíli je tam tohle, chvíli je tam tamto - Autoboti, Deceptikoni, Dinoboti, profizávodník, vynálezce a jeho dcera, špatní lidi, dobří lidi, špatní lidi, co se stanou dobrými, Amerika, Čína a mohl bych pokračovat do aleluja. Prostě je to celé překombinované a hláškující Tucci se v tom ztrácí. Bay by měl ubrat, jinak se v Transformerech zahrabe tak, že se z nich už nedostane a přitom jako režisér prostých akčních filmů byl skvělý. ()

Marrdaa

Ten tah s Wahlbergem a Bayem se vážně povedl a já šel do kina i přes to, že nejsem dvakrát velkej fanoušek trans-formelín. Přesně jako když někoho napěchujete steroidama, že mu lezou všema tělesnýma otvorama. Vypadá na první pohled hodně tvrdě a nabytě. ALE většinou se taky dostaví vedlejší účinky jako impotence a demence. Což je právě tenhle případ. Nevim kolik do tohodle projektu nasypali pětikorun, ale určitě jich bylo dostatečně, abych si mohl nárokovat nějaký očekávání. Takže sem místo emocema namazanýho toustu s pěkně pálivou akční salsou dostal kus suchýho chleba, kterej mi rozdrásal obě patra i s hltanem a nezbejvá než další sousto odmítnout. Protože další jedničku a dvojku pořád dokola sledovat taky nechcem, žejo...hvězda za Bingbing, která narozdíl od série Transformers má i za zenitem co ukázat. ()

Henk123

S úctou k předchozím dílům, hlavně prvnímu, dávám hvězdy dvě, ale jak název filmu napovídá, tak tohle je opravdový zánik Transformerů. Příběh o ničem, humor takřka žádný, zdlouhavé a ani ty souboje už nejsou tak vykonstruované. A hlavní věc, která mi lezla krkem je vývoj transformerů do lidské podoby. Transformer samuraj ? Transformer, který hulí doutníky ? To už opravdu nemůžou myslet vážně. Až na starého dobrého Optima a Bumblebeeho je to fuj, fuj. Wahleberga mám rád, ale nikdy bych neřekl, že starý dobrý Shia LeBeouf i John Torturro budou takto nepostradatelní. Jestli takto bude vypadat i díl pátý, tak bych se nedivil, že šestku odpískají. Styď se, ty lopato, Bayi ! ()

blackJag

Bay se nezmění, zpomalovačky, malované západy slunce, lepé děvy/a ve spektakulárních postojích, trapný humor - to vše tu je. Funguje to, nefunguje? Tentokrát bych řekl, že celkem ano. Je to neúměrně přepálené, to v každém případě, ale nové postavy a motivy sérii jenom prospěly. Brblání nabobů nad tím, jak jsou lidé, kterým se film líbil (nebo je prostě pobavil) vlastně jen diváci bez vkusu, je něčím na způsob lichého kvílení samozvaného (a domnělého) intelektualismu. 70% ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014