• Enšpígl

Já nevím jestli tohle skutečně Míša chce, do smrti věnovat svou energii přerostlým mluvícím plechovkám a nebo ho k tomu tlačej penězuchtivý manažeři Paramountu, protože i když pominu úplně všechno, tak z prvních dvou dílů jsem cítil Míšovu radost, bylo to sice pitomý a naivní, ale bylo v tom vidět srdce, ale tohle ? To bylo neskutečně odosobnělý. Přepálený hlavně v dialozích. Mark tam zdůrazňuje jakej je tatínek tolikrát, že už mě tam chyběli jen Lunetic se svým songem "nepřines mě čáp už to vím, jsi můj táta, můj táta....", fakt hrozný. Plechovky komentovaly snad každou svou akci a vůbec mě k nim ty kecy nešli. Vrcholem všeho byla umělá love story těch dvou bezcharismatickej neherců. Můžete si stokrát nadávat na Megan, ale ta holka měla v sobě víc než jen kozy a našpulený rty, tahle okrasná rašple, to byl trest. A o tom frajerovi už radši ani nemluvím, ten by se měl vrátit zpátky do kadeřnickýho studia a celej den se česat, protože učes je to jediný čím se může pochlubit aneb i kdybych byl v největší akci století, svůj účes si udržím. Mark se tady začne chytat až ke konci, když zapomene že je tatínek a rozejde se konečně jako drsoň. Plechovky nic hrát nemusí, ty tam sou od akce, která je někdy efektní, někdy neskutečně trapná (tolik náhod, zpomalovaček ) , ale v každým případě přepálená. Miša udělal rutinu, velký souboje bez duše a upřimně řečeno, ty dialogy, stopáž a hloupost na každým kroku přebijou i to málo co je ve filmu dobrý. Pokud jde o dabing zvolil jsem si ho sám v rámci csfd premiéry, tak ho nebudu kritizovat, nikdo mě nenutil na to chodit, ale jednu věc si neodpustím, chudák Mark, ten teda dostal s češtinou na prdel.(25.6.2014)

Je to už nějaký ten pátek, co jsem z garáže vytlačil Bumblebeeho a nahradil ho rodinným vozem. Přesto jsem se pustil do čtvrté akce falešných aut a rozhodně musím pár povedených jednotlivostí vynachválit - jenže jsem díky nekonečné stopáži zapomněl jaké. Zkrátka první hodinu mě to celkem bavilo, druhou to už jen standardně bouchalo a během přibližně desáté hodiny jsem toužebně vyhlížel konec. Ten nastal a já si skutečně nemohu vzpomenout, jak to vlastně dopadlo a to jsem to poměrně pozorně sledoval mezi vařením, žehlením a hraním na tabletu.(17.11.2014)

• Eddard

Dobrá, dobrá, pochopil jsem, mistře Bayi, konečně. Tyhle filmy netočíte pro mě, nebudu se k nim tedy dále vyjadřovat. (jinak než - bum, bum, prásk, ratatata, kreténský dialog, patos na čtvrtou, blé, lobotomie). 10%(7.11.2014)

80% - Je to taková srandička,ale neskutečně našláplá a vymazlená!(17.7.2014)

Bay mě tentokrát příliš nepotěšil. Noví Transformeři mají nejméně zajímavý příběh ze všech předchozích, je to vlastně 2 1/2 hodiny explozí a CGI s dobrými,ale nezajímavými postavami. Velmi mi zde scházel Shia LaBeouf, 3D opět zbytečné, film je zbytečně natáhnutý a dokonce i já milovník těchhle popcornových blockbusterů, jsem si přál už konec, ale přece jen nebýt Baye, tak něco takového v životě neuvidím a za to mu jsem vděčný a zavázán. Dinosaři a pár momentů zde bylo vskutku úchvatných. Eyecandy, ale bez duše. 75%(29.6.2014)

• - Mezi hudebníky, kteří nahráli originální filmovou hudbu Steva Jablonskyho, usedl za bicí nástroje i skladatelův syn John Jablonsky. (=woody=)

• - Keď v Hongkongu nastúpia Cade (Mark Wahlberg), Joshua (Stanley Tucci), Tessa (Nicola Peltz) a Shane (Jack Reynor) do výťahu, aby utiekli zo strechy, výťah sa nepohne, lebo je podľa slov Cadea preťažený. Avšak v ďalšej scéne môžeme vidieť, že maximálna nosnosť výťahu je 9 ľudí. Oni sú ale len štyria a majú náklad, ktorý sa dal ľahko odniesť. (Laslo)

• - Hlavní roli měl původně ztvárnit Dwayne „The Rock“ Johnson. Nepodařilo se ale sladit natáčení s jeho plným diářem, a proto byl nakonec obsazen Mark Wahlberg. (Žralok)