Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TeeAge
  ***

  || Scenár: Ehren Kruger | Hudba: Steven Jablonsky | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: di Bonaventura Pictures, Hasbro, China Movie Channel, Jiaflix Enterprises | Rozpočet: 210 miliónov $ | Tržby: 1,087,404,499 $ | Ocenenia: - || Zlatá baňa Baya, ktorá má zdá sa nekonečné dno. A to je práve ten problém. Vie, že film bude mať komerčný úspech, aj keď už ani z polovice nemá toľko duše, jak mal prvý diel. Prázdny však neni ani 4. diel, Wahlberg doniesol nový vietor. Robotie kúsky sú však už naozaj opozerané, darmo krištálovej prehľadnosti, o ktorej sa prvým dvom dielom nemohlo ani zdať. Slabá stránka Zániku je samotné spracovanie transformácie: už sa premena nekoná mechanickým spôsobom, ale molekulárnym, a vizuálne to nie je zďaleka tak atraktívne, ako tomu bolo v prvých troch filmoch. Veľká škoda. Chlapci za dizajnérskymi počítačmi si to dosť uľahčili... Ps: Kto tu hľadá nejaký presah, je u zlej série vôbec :) 60% | FullHD, THX, EN DTS |(10.1.2015)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Absolutně šílený film a patrně jedno z finálních evolučních stádií současného blockbusteru. A taky ta nejdražší hovadina, jakou jsem v životě viděl. Michael Bay je tentokrát už zcela nepříčetný a atrakcemi válcuje všechno ostatní (a na rozdíl od podobně nastavené dvojky to funguje), na druhou stranu šikovně využívá malicherné lidské postavičky k posunování (samozřejmě úplně dementního) příběhu vpřed, aniž by se jim více věnoval. Občasné zastávky na teenagerovské téma "já, ty a můj táta" jsou posléze udupány ve zběsilém závěrečném sprintu (schálně počítejte, kolikrát některá z hlavních postav řekne něco jako "dělej!" nebo "honem!"), film každopádně zůstává za všech okolností přehledný, zkušeně udržuje na absurdně dlouhé trati tempo a v cílové rovince exploduje se vší myslitelnou hysterií - na plátně jsou najednou desítky transformerů, lidští hrdinové skáčou po střechách, obří kosmická loď devastuje Hongkong a do toho všeho místem pobíhají/poletují obří transformeří draci a dinosauři (!!!). Dá se říct, že i vztahová klišé a primitivní humory všech na plátně svým způsobem reflektují a završují současný trikový velkofilm, ovšem - a tady pozor - poté, co pominou mrákoty ze všeho explozivního bordelu, se tu dá najít i několik sdělení (především na téma politických machinací, arogantních korporací a kopírování). Co se na to dá říct? Asi jen jedno - Michael Bay je magor, megaloman a filmařský psychopat. Bez něj by tu ale byla nuda... P.S. Český dabing je na pokraji snesitelnosti, 3D výborné.(7.7.2014)

 • Enšpígl
  **

  Já nevím jestli tohle skutečně Míša chce, do smrti věnovat svou energii přerostlým mluvícím plechovkám a nebo ho k tomu tlačej penězuchtivý manažeři Paramountu, protože i když pominu úplně všechno, tak z prvních dvou dílů jsem cítil Míšovu radost, bylo to sice pitomý a naivní, ale bylo v tom vidět srdce, ale tohle ? To bylo neskutečně odosobnělý. Přepálený hlavně v dialozích. Mark tam zdůrazňuje jakej je tatínek tolikrát, že už mě tam chyběli jen Lunetic se svým songem "nepřines mě čáp už to vím, jsi můj táta, můj táta....", fakt hrozný. Plechovky komentovaly snad každou svou akci a vůbec mě k nim ty kecy nešli. Vrcholem všeho byla umělá love story těch dvou bezcharismatickej neherců. Můžete si stokrát nadávat na Megan, ale ta holka měla v sobě víc než jen kozy a našpulený rty, tahle okrasná rašple, to byl trest. A o tom frajerovi už radši ani nemluvím, ten by se měl vrátit zpátky do kadeřnickýho studia a celej den se česat, protože učes je to jediný čím se může pochlubit aneb i kdybych byl v největší akci století, svůj účes si udržím. Mark se tady začne chytat až ke konci, když zapomene že je tatínek a rozejde se konečně jako drsoň. Plechovky nic hrát nemusí, ty tam sou od akce, která je někdy efektní, někdy neskutečně trapná (tolik náhod, zpomalovaček ) , ale v každým případě přepálená. Miša udělal rutinu, velký souboje bez duše a upřimně řečeno, ty dialogy, stopáž a hloupost na každým kroku přebijou i to málo co je ve filmu dobrý. Pokud jde o dabing zvolil jsem si ho sám v rámci csfd premiéry, tak ho nebudu kritizovat, nikdo mě nenutil na to chodit, ale jednu věc si neodpustím, chudák Mark, ten teda dostal s češtinou na prdel.(25.6.2014)

 • paascha
  **

  Zánik, konečně!(30.10.2014)

 • choze
  **

  Prostě další TRANSFORMEŘI. Opět úmorná stopáž, opět nudná šablona místo scénáře, opět postavy, které jsou vám v lepším případě ukradené, v horším vás iritují (tak nevýrazné mlaďochy museli hledat hodně dlouho, zlatí Shia a Megan), opět maximálně jedna dobrá hláška/fór ("KDE BYCH ASI TAK SEHNAL POJIŠTENÍ NA VESMÍRNOU LOĎ?"), opět vizuální stagnace (vystříhejte z filmu všechny podhledy a zkrátíte ho tak na polovinu) a opět parádní destrukční orgie, které ale neví, kdy skončit. Aspoň, že se ve finále odskočí od chicagských mrakodrapů k monumentálním hongkongským bytovkám a že se Bay tentokrát skoro obešel bez svých oblíbených vojáčků. Každopádně se divím, že to jeho i diváky ještě pořád baví.(21.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace