Zhlédnuto v kině. Od tohohle filmu jsem opravdu moc nečekal. Ke štěstí by mi stačilo, kdyby se to "vezlo" na vlně předchozího filmu a byl bych více méně spokojený. Jenže… takhle to zkrátka a dobře dopadne, když Michael Bay odhodí všechny zábrany stranou a když má hlavní slovo. Nikdy bych neřekl, že exploze můžou být nudné, nebo že jich může být až moc. Ale po Transformers: Age of Extinction to můžu s klidným svědomím prohlásit. Je to zvláštní, ale jakmile vidíte explozi číslo 5 425 554, tak vás to přestane bavit. Doslova jste tím filmem otupeni. A to bych řekl, že je špatně. Jakoby si Michael řekl, že zkusí natočit něco hodně barevného, co se neustále hýbe, dá ta Transformery a Dinoboty a bude sranda. Jenže to sranda není. Děj zde prakticky neexistuje, hlavní postavy jsou vám naprosto ukradené, už se ztrácíte v těch Autobotech a Decepticonech... zkrátka a dobře, povedlo se ti to, Michaele. Ždímal jsi tuto sérii tak dlouho, že i tví nejvěrnější fanoušci (a teď nemluvím o sobě) si už nejsou jisti, jestli umíš ještě natočit normální film. Podtrženo sečteno, tenhle film je podprůměrný a jediný důvod proč dávám tu třetí hvězdičku je parádní song od Imagine Dragons - Battle Cry. Jakmile film skončí, v kině se rozsvítí světla a tahle pecka začne řvát z repráků, tak máte pocit, že můžete dokázat vše. Třeba najít Michaela Baye a trošku mu… ehm, domluvit. 50 %.(5.8.2014)

• DaViD´82

Ve světě střídmých devadesátiminutových stopáží mohlo jít o zdařilý blockbuster nárokující si titul "nejlepší díl ságy"; materiál tu na to nesporně je. Ze záhadných důvodů to však neopodstatněně nabobtnalo do rozsahu rovnou dvou celovečeráků a tak tu na každou jednu povedenou minutu/scénu/hlášku připadají dvě až tři minuty/scény/hlášky, které jsou nudnou bezpředmětnou vatou (v tom lepším případě) či ad absurdum dovedenou bayovsky kýčovitou infantilitou (v tom horším a bohužel i častějším případě).(21.9.2014)

• Kaka

Je příjemné sledovat, jak mají tvůrci v malíčku to, co je dneska nejvíc trendy. Je tu totiž skoro všechno. Ideální míry 90-60-90 hlavní představitelky, vždy oblečené a nalíčené přesně tak jak to má vypadat, ty nejlepší prosluněné celky jaké si můžeme přát, samozřejmě vždy to nejlepší počasí, nejmodernější auta posledních 5ti let se tu prohánějí o sto šest a když už náhodou zavadíme o nějakou interiérovou scénu, máme tu nadčasový hranatý design a ušlechtilé materiály. Jediné co chybí jsou ty mužské "sexy patky" účesy, které tak frčí poslední dva roky - tady chlapci jedou ještě klasiku. Je to kalkul, je to povrchní jak prase a má to vydělat miliardu dolarů. Všechno tohle je ještě ok, ale nesměla by to být 165 minut trvající nuda o hovně. Je v podstatě úplně jedno jestli je to druhý, třetí nebo čtvrtý díl, ta koncepce je pořád stejná. Seznámení s postavami, vata (jakýsi děj) a vyberte si jedno velké světové město, kde bude závěrečná opulentní bitka, kde se rozstřílí půlka mrakodrapů a x aut a lodí. Vizuálně je to robustní, ale nikoliv nápadité, či dokonce strhující (o třídu výš je Snyder s Man of Steel). Tudíž zbyde akorát úžas jak je možné jen za 210 milionů dolarů natočit tolik pic bum prásk výbuchů a můžete se těšit na dalších x dílu, protože to bude jistojistě zase alfa-omega toho, co v danou dobu bude ve všech klíčových segmentech nejvíc frčet.(29.6.2014)

80% - Je to taková srandička,ale neskutečně našláplá a vymazlená!(17.7.2014)

Vím v čem je problém. Při prvních Transformerech mě bylo 25 let, dnes je mě o 7 více. Když se dneska kouknu na první díl, také mě už tolik neuchvacuje. Jako diváci prostě stárneme a nedokážeme si přiznat, že tahle částečně dětinská série je v rukou stále nevyzrálého režisérského dítěte, vlastné stále stejná. Jen my se na to díváme postupem času jinou optikou. Takže co bychom jako diváci vlastně chtěli. Příběh opět řádně pitomý (který ostatně nebyl?), zase se bojuje o osud Země a zase Optimus vysílá zlovětstný vzkaz, aby už "cizáci" nechali Zemi napokoji. NENECHAJÍ! Za dva nebo tři roky se bude opět bojovat, budou opět lítat rachejtle. Tentokrát jsem se hodně soustředil na exploze a je to neskutečná prča. Míša Bej vyhodí do vzduchu co se jen dá. Těch explozí tady mohlo být určitě více než 50. Pěkná práce, pane! Herci mě vůbec neseděli. Zaujal jen Tucci. Wahlberg mě v první polovině totálně lezl na nervy. Takhle blbou postavu, aby pohledal. Ale opět, je to točené pro cílovou skupinu 8 až 18, takže chápu. Přes soustu nedostatků a že jich panečku bylo, nakonec vše opravdu zachraňují hodně přehledné a nápadité akční scény. Takže 50% s odřenýma ušima. PS: Kdo má náladu na Shakespearovské drama, tady nemá co dělat. Tečka. PS2: Koukám na to podruhé a dvě hodiny se docela solidně nudím, ze strachu raději ani nepomyslím, na to že bych si třeba měl pustit všechny díly pohromadě za sebou. Délka Transformerů povážlivě bobtná a i přes fakt že se toho ve filmu zase tolik neudá, je to celé hodně špatně sestříhané. Postavy hrůza, akce to zachraňuje. Vrať se Míšo zase zpět k Mizerům nebo natoč něco ve stylu Pot a Krev. Prosím!(3.7.2014)