Čím víc nad tím přemýšlím, tím míň bych si vlastně stěžoval. Transformers nám totiž už třikrát ukázali, jak chtějí vypadat, a těžko se to někdy změní. Takže tu jednoduše máme čtvrtou dávku ohlušujícího bombardování epickou akcí, ve kterém se ztrácí příběh, postavy a vůbec všechno, co byste měli požadovat od plnohodnotného filmového zážitku. Transformers: Zánik tak vážně není nikterak kompaktní podívaná. Pokud ale i počtvrté přistoupíte na to, že se Michael Bay drží čistě sequelového pravidla "víc, víc a VÍC", mohli byste z kina odcházet docela spokojení. Ano, logika, vyváženost a bohužel i rytmizace akce zase letí oknem, takže je tenhle polorestart hlavně ke konci dost ubíjející. Pozitiv ale na druhou stranu není málo a patří mezi ně jak lépe vykreslení roboti (stačilo jim dát hlasy Johna Goodmana nebo Kena Watanabeho!), tak opulentní měřítko (Jenom 165 mega? Uvěřil bych i 300!) a Mark Wahlberg, který si přepálené kousky s emzáckou puškou hrozně dává. Pokud jste trpěli u trojky, budete pravděpodobně trpět i u téhle 166 minut dlouhé reklamy na auta, elektroniku a oblečení. Pokud vás ale bavila, připravte se na ještě velkolepější nášup, kde se holt za zmačkané plechy a řvoucí motory platí spoustou tradičních blockbusterových failů.(25.6.2014)

Série Transformerů měla skončit trilogií. V tomhle případě vzniklo čtvrté pokračování především a hlavně kvůli zisku, ale věrným fanouškům určitě více dílů vadit nebude. Z mého pohledu je čtyřka rozhodně nejslabší. Nemá to takovou šťávu, příběh není úplně to pravé a strašně mě štvaly doplňující dialogy při honičkách. Vždy musel některý z přísedících v autě říct aspoň krátkou větu během pěti sekund, která byla stejně naprosto stupidní, hlavně aby nebylo ticho... Světlejší stránkou jsou ale akční scény, které u transformerů stále fungují.(28.11.2014)

Už sa začínam cítiť infantilne, ale mne sa tento Bayov vypečený akčný námrd páči stále skoro rovnako aj po siedmich rokoch. Je škoda, že s tak obrovskou tvorcovskou základňou nevedia prísť s lepším príbehom. Zdá sa, akoby sa celá pozornosť a rozpočet sústredili len do oddelenia akčných scén a efektov. Tu nemožno vytknúť naozaj nič, naozaj tu je cítiť poctivá práca, všetko šlape, efekty sú brutálne, akcia štýlová, niektoré scény sa mali v kine opakovať. Z pohľadu duševného naplnenia mi však film nedal nič, občas stojí za zmienku nejaká hláška, či dialóg, ale inak naozaj nič, čo by stálo za povšimnutie. Preto plne chápem ohodnotenie jednou, či dvoma hviezdičkami, v prípade iného filmu by som postupoval rovnako, v tomto prípade však vyhráva a totálne sa ma zmocňuje totálne neobjektívny 'guilty pleasure' pocit a tak nemôžem inak. 80%.(4.10.2014)

Nevíte někdo jak se řekne Čínsky jděte do prdele? No ty woe nevím co se to se mnou děje jestli fakt stárnu a senilním nebo se ze mě stává komerčňák. Každopádně opět jsem vyrazil na film o kterej bych tak před 10 lety ani nezakopnul. Pravda dosud jsem se důsledně vyhýbal původní trilogii měl jsem určité předsudky to nepopírám. Každopádně bylo to zbytečný v dohledný době tu chybu hodlám napravit, ale i tak zase nevěřícně čumím na co jsem to vyrazil a jak jsem to ohodnotil. No nic asi si budu muset upravit svůj text na profilu konkrétně tu část ve které zmiňuji, že jsem alergický na přeplácané digitální blockbustery a hle poslední dobou na ně až na pár výjimek chodím na všechny to jsou věci... Každopádně vyrazil jsem na to hlavně kvůli Wahlbergovi kterej mě opět nezklamal. Opět potvrdil, že je bez problému schopnej utáhnout celej film a, protože se jedná o opakované zjištění, tak je ode dneška čerstvě hrdým příslušníkem mé herecké topky. Ostatní postavy jsou spíše průměrný, ale nebyl tu nikdo kdo by mě tu vyloženě sral. Stejně tu z výjimkou Wahlberga o herce moc nejde jde tu hlavně o monstrózní akci a masakr a ta je prostě bezchybná. Bay opět potvrzuje, že i když za sebou má pár proserů (Armagedon, Pearl Harbor) tak akční scény prostě točit umí jako málokdo. Bitvy jsou krásně přehledný žádná rozklepaná kamera nebo epileptickej střih. Dokonce i když si nepotrpím na spomalovačky, tak tady mi nevadili. Jednak jich nebylo až zase tolik a jednak to je další věc se kterou Bay umí jako jeden z mála opravdu pracovat aby to nerušilo a nejebalo dojem z filmu. Pravda filmem Pain and Gain mě vloni ukázal, že režisérsky má ještě navíc to rozhodně, ale tak od tohoto typu filmu prostě nelze čekat něco oduševnělýho nebo vyjímečnýho. Samozřejmě, že je to totální ptákovina já to nepopírám, ale tohle je prostě koncept, kterýmu se soudě dle tržeb evidentně daří. Tak nějak jsem se prostě pokusil i když jsem pořád hodně oldschol a hodně konzervativní filmovej fanoušek vcítit se do myšlení dnešního diváka a docela překvapivě se mi to daří a sám sobě jsem si opět nachystal největší překvapení. Na druhou stranu vezmu li to svojí optikou, tak jsem doufal jenom v pořádnou řežbu a tu jsem dostal, takže nemůžu mluvit o nespokojenosti. Mám snad jedinou zásadní výtku a ta směřuje k tý přepálený stopáži. Jsem všeobecně znám jako člověk co si na dvouhodinové a delší eposy moc nepotrpí a i když tady nebyla zase nějaká velká možnost se nudit, tak 165 minut je přeci jenom hardcore. to mi neříkejte, že by se to nedalo o půl hodiny zkrátit. Prostě ke konci už jsem se opět nervozně kroutil na sedačce. prostě už je to na mě moc. Jinak se, ale musím plecháčům omluvit za ty předsudky a výsměchy kterými jsem tuto sérii častoval i když jsem z ní nic neviděl. No v dohledný době se to chystám napravit. Každopádně tomu kdo chce vidět pořádnej monstr film z pořádnou destrukcí to můžu vřele doporučit. Pacific Rim a Godzilla se můžou spláchnout do hajzlu.85%(1.7.2014)

• LIVINGDEAD

Začátek pro smradloše, Mark Wahlberg a jeho upocené megafleky v podpaždí. Jen se divím, že nikdo neřekl "STOP" a běž si vyměnit triko! Co se týče akcí, spousta, hollywoodské triky parádní, ale těch 165 minut jsem protrpěl a modlil se, aby už byl konec. Být v kině, tak se odstřelím!(21.9.2014)