Série Transformerů měla skončit trilogií. V tomhle případě vzniklo čtvrté pokračování především a hlavně kvůli zisku, ale věrným fanouškům určitě více dílů vadit nebude. Z mého pohledu je čtyřka rozhodně nejslabší. Nemá to takovou šťávu, příběh není úplně to pravé a strašně mě štvaly doplňující dialogy při honičkách. Vždy musel některý z přísedících v autě říct aspoň krátkou větu během pěti sekund, která byla stejně naprosto stupidní, hlavně aby nebylo ticho... Světlejší stránkou jsou ale akční scény, které u transformerů stále fungují.(28.11.2014)

Zhlédnuto v kině. Od tohohle filmu jsem opravdu moc nečekal. Ke štěstí by mi stačilo, kdyby se to "vezlo" na vlně předchozího filmu a byl bych více méně spokojený. Jenže… takhle to zkrátka a dobře dopadne, když Michael Bay odhodí všechny zábrany stranou a když má hlavní slovo. Nikdy bych neřekl, že exploze můžou být nudné, nebo že jich může být až moc. Ale po Transformers: Age of Extinction to můžu s klidným svědomím prohlásit. Je to zvláštní, ale jakmile vidíte explozi číslo 5 425 554, tak vás to přestane bavit. Doslova jste tím filmem otupeni. A to bych řekl, že je špatně. Jakoby si Michael řekl, že zkusí natočit něco hodně barevného, co se neustále hýbe, dá ta Transformery a Dinoboty a bude sranda. Jenže to sranda není. Děj zde prakticky neexistuje, hlavní postavy jsou vám naprosto ukradené, už se ztrácíte v těch Autobotech a Decepticonech... zkrátka a dobře, povedlo se ti to, Michaele. Ždímal jsi tuto sérii tak dlouho, že i tví nejvěrnější fanoušci (a teď nemluvím o sobě) si už nejsou jisti, jestli umíš ještě natočit normální film. Podtrženo sečteno, tenhle film je podprůměrný a jediný důvod proč dávám tu třetí hvězdičku je parádní song od Imagine Dragons - Battle Cry. Jakmile film skončí, v kině se rozsvítí světla a tahle pecka začne řvát z repráků, tak máte pocit, že můžete dokázat vše. Třeba najít Michaela Baye a trošku mu… ehm, domluvit. 50 %.(5.8.2014)

Vidím, že jakmile tomu dal homovale Šejla la Blaf, bez nějž naštěstí konečně vychladla i trocha toho žužu barbínkovského patosu, ztratilo to u zdejších seriózních a erudovaných termokritiků kapku krediteček. Ano, k naprostému a hlubokému vstřebání dalšího dílu Transeposu je opět třeba vyšňupat pytel pilin, aby měl soudný dospělý divák dostatek hnědé kůry k nasáknutí, avšak jinak musím říct, že tomu rozhodně trochu sestoupila varlata. Těch naprostých bájovin je tam o poznání méně a nemít totálně nesmiřitelný odporu k aspergerovské teorii, že historie Země byla ovlivňována skládacími Fordy a Ševrolety z planety Duto v galaxii Náctiletého Kokota, možná bych si u toho třeba i sahal na bradavky. Márky Márk do těch homopříhod konečně vnesl trochu heterošarmu, Báj nepatrně přitvrdil, Bamblbý už není takový vyteplený robohňup a v pozadí srdcervoucích projevů Primerose Prájma mohl klidně molově skučet Man-ovar. Připomínaly mi nejlepší léta zapařování koulí v kožených spodkách Rose dz Bose. Kromě dokonale vykreslených principů aplikované antifyziky a přísně obskurní logiky děje jsem jakožto přehhloubavý filmový publicista odhalil ještě jeden, a asi nejrušivější, rozpor v hladké percepci této megalomanské hračkářské reklamy. Marek nám již evidentně dospěl do rolí kůl dedyho. To by však nebylo nic abnormálního, kdyby mu jako dceru přidělili nějakou otylou šestku s rovnátky. Nebyl by to ale Báj, aby jako obvykle neprocpal do záběru jakousi umělohmotnou sedmnáctiletou nehereckou ploštici, a já se celou dobu nemohl zbavit představy, jak ji náš donchujánský hrdina vždy po poslední klapce pigluje někde v karavanu. Měl jsem tudíž velké problémy adekvátně se vžít do krásného a harmonického vztahu otce a dospívající dcery, což mi znatelně zkurvilo absorpci celistvosti díla jako takového. Ale jebat, stejně dám tři, ať se má pan Záliv čím chlubit na večírcích.(21.9.2014)

Nejvíce rozporuplný díl série. Transformers jsou pro mě jen "reklama na hračky", které se Michael Bay upsal na příliš moc let, ale v tomto díle chápu a vidím potenciál od megalomanství až po emoce. Ano, emoce, protože to přesně minimálně uprostřed filmu při "únosu" ve mě film vyvolal. Kdo by to čekal, když většina 165 minut je naplněna prázdnými postavami a jejich dialogy (Tucci v nich vládne, ale občas také ztrácí smysl - viz. skleněná krabice). Kromě toho jsem se ale "bavil" na mnoha místech, kde to autoři nezamýšleli (např, střih jedeme polem-jedeme po dálnici, několik nedomyšlených nápadů jako je síť na auto a Optima...). Z pohledu zábavy je to jasná pecka, z pohledu hloubky tady je na co se zaměřit, ale z pohledu kam dál jen opravdu doufám, že Michael si dá ten další díl ve vesmíru bez lidí a pak se vrátí, zocelen a zlobivý ("bad"). PS: tenhle film pro mě představuje definici product placementu, tohle bylo až moc, nemůžu z hlavy dostat Victoria's Secret... PPS: dinoboti podle traileru propadák, ve filmu však prodáni s bravúrou a s jasná třesnička na závěr.(29.6.2014)

Nevíte někdo jak se řekne Čínsky jděte do prdele? No ty woe nevím co se to se mnou děje jestli fakt stárnu a senilním nebo se ze mě stává komerčňák. Každopádně opět jsem vyrazil na film o kterej bych tak před 10 lety ani nezakopnul. Pravda dosud jsem se důsledně vyhýbal původní trilogii měl jsem určité předsudky to nepopírám. Každopádně bylo to zbytečný v dohledný době tu chybu hodlám napravit, ale i tak zase nevěřícně čumím na co jsem to vyrazil a jak jsem to ohodnotil. No nic asi si budu muset upravit svůj text na profilu konkrétně tu část ve které zmiňuji, že jsem alergický na přeplácané digitální blockbustery a hle poslední dobou na ně až na pár výjimek chodím na všechny to jsou věci... Každopádně vyrazil jsem na to hlavně kvůli Wahlbergovi kterej mě opět nezklamal. Opět potvrdil, že je bez problému schopnej utáhnout celej film a, protože se jedná o opakované zjištění, tak je ode dneška čerstvě hrdým příslušníkem mé herecké topky. Ostatní postavy jsou spíše průměrný, ale nebyl tu nikdo kdo by mě tu vyloženě sral. Stejně tu z výjimkou Wahlberga o herce moc nejde jde tu hlavně o monstrózní akci a masakr a ta je prostě bezchybná. Bay opět potvrzuje, že i když za sebou má pár proserů (Armagedon, Pearl Harbor) tak akční scény prostě točit umí jako málokdo. Bitvy jsou krásně přehledný žádná rozklepaná kamera nebo epileptickej střih. Dokonce i když si nepotrpím na spomalovačky, tak tady mi nevadili. Jednak jich nebylo až zase tolik a jednak to je další věc se kterou Bay umí jako jeden z mála opravdu pracovat aby to nerušilo a nejebalo dojem z filmu. Pravda filmem Pain and Gain mě vloni ukázal, že režisérsky má ještě navíc to rozhodně, ale tak od tohoto typu filmu prostě nelze čekat něco oduševnělýho nebo vyjímečnýho. Samozřejmě, že je to totální ptákovina já to nepopírám, ale tohle je prostě koncept, kterýmu se soudě dle tržeb evidentně daří. Tak nějak jsem se prostě pokusil i když jsem pořád hodně oldschol a hodně konzervativní filmovej fanoušek vcítit se do myšlení dnešního diváka a docela překvapivě se mi to daří a sám sobě jsem si opět nachystal největší překvapení. Na druhou stranu vezmu li to svojí optikou, tak jsem doufal jenom v pořádnou řežbu a tu jsem dostal, takže nemůžu mluvit o nespokojenosti. Mám snad jedinou zásadní výtku a ta směřuje k tý přepálený stopáži. Jsem všeobecně znám jako člověk co si na dvouhodinové a delší eposy moc nepotrpí a i když tady nebyla zase nějaká velká možnost se nudit, tak 165 minut je přeci jenom hardcore. to mi neříkejte, že by se to nedalo o půl hodiny zkrátit. Prostě ke konci už jsem se opět nervozně kroutil na sedačce. prostě už je to na mě moc. Jinak se, ale musím plecháčům omluvit za ty předsudky a výsměchy kterými jsem tuto sérii častoval i když jsem z ní nic neviděl. No v dohledný době se to chystám napravit. Každopádně tomu kdo chce vidět pořádnej monstr film z pořádnou destrukcí to můžu vřele doporučit. Pacific Rim a Godzilla se můžou spláchnout do hajzlu.85%(1.7.2014)