Blboučký příběh je znovu zástěrkou pro posouvání hranic trikové technologie. Bay zachycuje ty nejúžasnější kouty naší planety a používá je jako pozadí impozantních bitevních scén. Pořád nechápu jak od toho někdo může očekávat víc než vizuální žranici a tříhodinový vypínák mozku. Mrzí mě jen ženský přívěsek (připomíná tu holku z youtube co si vycpává podprdu ponožkama), ta je nejslabší z celé série.(20.9.2014)

• Eddard

Dobrá, dobrá, pochopil jsem, mistře Bayi, konečně. Tyhle filmy netočíte pro mě, nebudu se k nim tedy dále vyjadřovat. (jinak než - bum, bum, prásk, ratatata, kreténský dialog, patos na čtvrtou, blé, lobotomie). 10%(7.11.2014)

Rozpočet $210miliónovTržby USA $245,439,076 Tržby Celosvetovo $1,104,039,076Tržby za predaj Blu-ray v USA $36,641,746 //počet predaných kusov 2,119,731Tržby za predaj DVD v USA $24,652,699 //počet predaných kusov 1,546,900║ tak toto som si pekne pretrpel, povrchná výplachovka roka 2014. bez kúska lepšieho deja, súhry, absolútne bez iskry, trikovo pekné ale to je jediné pozitívum. Bay sklamal na plnej čiare /videl v kine: 35%/(24.7.2014)

80% - Je to taková srandička,ale neskutečně našláplá a vymazlená!(17.7.2014)

No to mi protlač hovno uchem! Bay se vzpamatoval! Podle všech dostupných informací a po katastrofický trojce, jsem očekával sračku na entou a ejhle, dostalo se mi jednoho z nejlepších blokbásterů poslední doby. Scénář se konečně zaměřuje na otázky robotí mytologie (kde se vzali, proč se vzali) a i přesto, že to nedává skoro sysel, tak je to zábavný jak prase (klasický Bayovský ftípky samozřetelně nechybí, ale díkybohu narozdíl od předešlých dvou dílů neruší, ale pozvedávají na vyšší úroveň - hlavně mistr Stanley Tucci). Akce konečně dokonale přehledná (barvy robotů zřetelnější, výbuchů je méně, takže je i vidět koho kdo propíchnul, popř. prostřelil) tudíž nezačla nudit a celý finále je opravdu bombastický (od epickýho feelingu, přes Jablonskyho hudbu). A jako třešnička na dortu poslouží dokonalý song od Imagine Dragons. Nikdy bych nevěřil že to řeknu, ale těším se na další díl.(21.9.2014)

• - Rovnako ako pre tri predošlé snímky série Transformers, tak aj pre štvrtý diel nahrala skupina Linkin Park skladbu. O ústrednú skladbu sa však tentokrát postarala skupina Imagine Dragons s piesňou "Battle Cry". (chesterko)

• - Drift byl původně Nissan Silvia 615, zde však dostal "kabát" vozu Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse. (GreatestFan)

• - O roli Tessy (Nicola Peltz) se ucházely Isabelle Cornish, Margaret Qualley a Gabriella Wilde. (GreatestFan)