Kouzlo přítomného okamžiku

• USA The Spectacular Now (více)

Sutter Keely žije teď a tady a naprosto mu to vyhovuje. Tenhle okouzlující a sebevědomý týpek, který je na střední mazákem, si nenechá ujít jedinou party. Miluje svou práci v obchodě s oblečením a budoucnost ho nezajímá. Nikdy nemá daleko ke sklence alkoholu. Poté, co dostane kopačky, ho na trávníku své zahrady probudí z kocoviny Aimee Finickyová. Ta představuje jeho pravý opak - čte sci-fi a nemá kluka. Zatímco Aimee sní o své budoucnosti, Sutter žije jen přítomností. I přesto svede osud tyhle dva dohromady. (HBO Europe)

Juliette_

Od filmu jsem neočekávala mnoho, ale že mě bude až tolik nudit? Hlavní postava byla naprosto nesympatická a Shailene v podobě Amy se chovala, jak kdyby Miles Teller byl poslední kluk na zemi.. Naivní teen komedie, která sice neurazí, ale naprosto nic nového vám nepřinese. Viděno v Sundance cinemas v Seattlu, WA. ()

Gothar

Svojim spôsobom milá dráma s realistickým prístupom (napríklad hlavná hrdinka ma makeup asi iba v jednej scéne) a aj reálnymi problémami. Príbeh pekne plynie a ak sa vám páčil Perks of being a wallflower, tak The Spectacular Now určite nesklame. 80 % ()

viperDavid

Lehce průměrný, nevidím v tom nic kouzelného nebo filozofického. Prostě normální teen chlapeček, kterej je zasažen ztrátou otce v dětství a když si uvědomí, že je stejnej vůl jako on začne se chovat trošku líp. No nevím, jinak teda Shailene se furt tak debilně tlemila, přišlo mi to trošku trapný ()

Johnny.ARN

Taký ten polo teen polo dospelácky film na ktorý však musíte byť naladení. Neni to zlé, je to rozumne dlhé, len tie príbehy sú stále o tom istom, stále tie isté problémy, občas sa len zmení posolstvo. Vďaka skvelému castingu sa na to ale dobre pozerá. 2 z 5 ()

venison

Vcelku sympatická dvojice si prožívá první středoškolské lásky, vyrovnává se s rodiči a hledá sama sebe.. Rozhodně tenhle filmeček není typickou romantickou komedií, ale spíše odlehčeným sociálním dramatem, jehož ústřední roli hraje alkohol.. Nenudila jsem se, ale celý příběh na mě působil poněkud rozháraným dojmem.. ()

lennyd

Sutter (Miles Teller) a Aimee (Shailene Woodley) jsou jako oheň a voda. On, všemi oblíbený a obdivovaný (samozřejmě až na svoji - teď už bývalou - přítelkyni), a ona - naopak všemi přehlížená. Přesto, když se náhodou potkají (uh, potkají - Sutter se jednoho ráno probudí s kocovinou na trávníku před domem Aimee), něco je k sobě přitahuje. Dokáže ale Sutter umírnit svoji povahu, a naopak rozproudit trochu krev usedlé Aimee? ... S filmem jako takovým problém nemám, ale herecké obsazení hlavních rolí mne ale vůbec neoslovilo. Ještě bych zkousl Shailene Woodley (jako uťáplá puťka docela ok), ale Miles Teller byl na tečku už od první scény (až do poslední). Být holkou (jakoukoliv), tak kluka jako je Miles Teller (resp. jeho Sutter) obcházím velkým obloukem. Ale což, film je film, a tak je nutné jej brát tak jak je. Kromě nezajímavých herců mne film asi nejvíc zaujal báječným životem amerických teenagerů, protože jinak si nedokážu představit, jak je možné, že v jakkoliv vážném dialogu každá věta začíná "Awesome"... ()

uiu

Mám slabost pro filmy z prostředí amerických středních škol a teenagerů, tedy jen pro ta dramata. Sutter je typický puberťák, co jakž takž prolízá se čtverkama a rád vymetá večírky. Rozejde se s ním přítelkyně a rozhodne se to vyřešit tak, že si najde náhradu v podobě šedé myšky Aimee. Ze začátku chce, aby bývalka jen žárlila a vrátila se k němu, ale nakonec se do Aimee skutečně zamiluje. Pak je tu ale i druhá strana příběhu, protože Sutter má problém s alkoholem a chce poznat svého otce, který odešel, když byl dítě. Nakonec se mu podaří s otcem spojit a sejít a vidí jen v něm sám sebe - flákače, lháře a alkoholika. Sutter se vykašle na přihlášku na vysokou, nechá práce, kvůli alkoholismu a vykašle se na Aimee, s kterou byl domluvený, že odjedou do Philadelphie, kde už mají díky její sestře vyřešené bydlení. Přesně takové filmy ze střední školy mám ráda - viz také Keith nebo Charlie Bartlett. ()

Pavlínka9

Ten kluk je tak skvělým způsobem odrzlý, bezprostřední a svými názory se řídící...až mě to děsilo, jak moc vím o čem mluví...Miles Teller je pro mě posledních pár let hvězdou a tento snímek - už jen proto, že na Sundance byl za překvápko, ale je takový ten "nezávislý", který lidem až vytvoří husinu po celém těle, což jsem v tomto filmu prožívala několikrát a zároveň nikoho neurazí. Je to natočené s lehkostí, ale zároveň s tvrdou realitou a přítomnost alkoholu jako zabijáka společnosti, ale takovým nenápadným způsobem, kdy si říkám - sakra - to mu z toho chlastu už vážně není zle? Oba hlavní představitelé jsou tak přirozeně krásní, zjištění, kde a kdo je vlastně jeho otec, a proč s nimi není...ono to dává smysl...a ono to vlastně není to špatné, že je pryč...Je to hezké. Křehké. Silné. A poučné...A rozhodně na zamyšlení. ()

terunka003

Teenagerovské, opilé, problematické, zamilované, poutavé x americká děcka pořád musejí hledat nějaký problém, chlast, deprese. Všechno není tak špatné, ale někdo je prostě líný se posunout dál, tak bych asi charakterizovala hlavního hrdinu, který mi lezl koncem filmu slušně na nervy. Jasný, každý pocházíme z nějakých rodinných poměrů, ale to se kvůli tomu zasekám v rodném městě? Film každopádně pohodový, milý, herci byli sympatičtí, příjemně to utíkalo a nebyla žádná hluchá místa. Taková nenásilná pohodovka, kterých je mraky. ..chlast je sviňa, že můj žaludečku.. ()

Pajkenzi

Film se mi líbil, sice měl takové pomalé tempo, ale mělo to své kouzlo. Hrozně jsem byla spokojená s herečkou Shailene Woodle....... Sutter (Miles Teller), na mě hrozně špatně působil do filmu ani k Aimee se vůbec nehodil, nevím proč, nepasoval mi tam. Ale co se týče příběhu, tak jsem spokojená. ()

mickyreed

Dobrej film o dospívání. Mám rád Milesův styl, humor atd. ten týpek mi prostě sedne, Shailene byla taky moc vpohodě. Hodně sem jim fandil už od začátku. Celkově mi to připomínalo Adventureland, kterej miluju, ale ten má navíc skvělej soundtrack a víc vtipu. Každopádně po většinu času je to hodně příjemnej film. ()

hroubek

Mám rád indie filmy, které se zaměřují na teen romanci. Tedy za předpokladu, že je to natočeno vkusně a je tam vidět rozdíl mezi klasickou teen komedií a teen romanci. Což The Spectacular Now splňuje. Celé pojetí je velmi příjemně realistické a snadno se s filmem naladíte na stejnou vlnu. Režiséra Jamese Ponsoldta neznám, ale tady odvedl velmi slušnou a působivou práci. Film má své tempo, které je chvílemi trochu pomalejší, než by mělo a občas to vypadá, že skoro nic neděje. Miles Teller nehraje vůbec špatně a z jeho výrazu se dá spoustu věcí vyčíst. Shailene Woodley hraje velmi dobře a její výkon se mi líbil. Je v něm cosi přirozeného a živelného, takže to nepůsobí uměle. Dále mě potěšili herci ve vedlejších rolích Kyle Chandler, Jennifer Jason Leigh nebo Bob Odenkirk z Breaking Bad. Jediné co mě trochu zaráželo, jak všichni ve filmu nahlíží na alkohol. Hlavní hrdina pije pořád a nikomu to nepřijde divné, řídí opilý, pracuje opilý, dokonce to i vypadá, že pije ve škole. Nechci ve filmu hledat zbytečné chyby, ale tohohle jsem si prostě všiml. Jinak jsem s filmem hodně spokojený, možná mě nezasáhl, tak moc jako některé, ale rozhodně je pěkná podívaná, která dokáže dojmout. ()

Mishqo

70% ... Ďalší "opileckí" film od Jamesa Ponsoldta. Ničím neurazí, no zase tak veľmi ani ničím neuchváti. Chýbala mi nejaká gradácia, niečo špeci čo by vytrhlo film z monotónnosti. Herci sú fajn, až na Milesa Tellera ktorému stále neviem prísť na chuť. Nehovorím tým, že je zlý herec ale jednoducho sme si zatiaľ nesadli. ;) Soundtrack bol tiež dobrý. ()

Timak

Nemá to takové grády, jako "Hvězdy nám nepřály" ale má to svojí hloubku. Zdánlivě jednoduchá story - takových jsme už viděli hodně - ale rozdíl je v Shailene. Ta je sakra dobrá a dokáže zahrát úplně všechno. Miles Teller se mi zde poprvé líbil. ()

aqle

Film, který se tváří jak je chytrý, jiný a důvtipnější než ostatní filmy pro mladé, ve výsledku je ale stejný jako ostatní. Bohužel. ()

Sany33

Reálne som si od filmu s takýmto úžasným názvom ako je "Kúzlo prítomného okamihu" veľmi veľa sľuboval. Od začiatku to vyzeralo že pôjde o slušne odsýpajúcu oddychovku s prvkami aj romantiky aj drámy na pozadí dospievania dvoch mladých ľudí z rozdielnych sociálnych kruhov a s rozličným pohľadom na život. Ku koncu sa mi ale film začal čím ďalej viac protiviť až nakoniec sa mi celé chovanie a riešenie situácie hlavných postáv zdali nereálne a povedzme si úprimne, nepoznám tak mladého človeka ako boli hlavný protagonisti, ktorý by mal také veľké problémy so závislosťou na alkohole. K tomu všetkému vo filme bolo úplne nezmyselné zatiahnutie aj vedľajších postáv do príbehu ako bol napríklad Sutterovho otca. Jednoducho na základe tej druhej polovice nemôžem film hodnotiť inak ako priemerne. 55% ()

zigíš

..s lehkostí a přirozeností odvyprávěný příběh první lásky s příjemnou -a uvěřitelnou- ústřední dvojicí (!) nejvěrohodnější z coming-of-age filmů poslední doby ..90% ()

Evandulik

Celkom priemerný film s obyčajnou zápletkou a žiadnym top momentom k tomu s predvídateľným záverom. Čo mu dáva filmu pomyselné plus je herecké obsadenie. Herci hrajú skvelo, Shailene je strašne príjemná oku. Iskrička medzi nimi preskočila. V triede romantickej určite nadpriemer. ()

Bagr_007

Herecky ohromně přirozené a celkově protipól všech těch feel-good indie snímků. Zkušený chlapec má problémy a zatahuje do nich nevinnou dívku. Ten film je vlastně takové zlé dvojče The Perks of Being a Wallflower. 70 % ()

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Channing Tatum konečně režíruje

Channing Tatum konečně režíruje

23.11.2014

Ze striptéra hercem, z herce režisérem? Channing Tatum (Útok na Bílý dům) už několikrát dokázal, že si dokáže plnit velké sny. A již brzy si odškrtne další, jelikož hodlá společně se svým kamarádem… (více)