Redaktor Viktor Bláha, hlavní hrdina veselého příběhu, si rád vymýšlí bláznivé historky a rád se baví na úkor svého okolí. Až jednoho dne narazí na roztomilou dívku, která má fantazii ještě větší než on a dokáže s ním držet krok… Komedie režiséra Martina Friče Roztomilý člověk vznikla podle románu F. X. Svobody "Kašpárek". Režisér Martin Frič do hlavních rolí obsadil tehdy již slavný originální komický pár – Oldřicha Nového a Natašu Gollovou. Byli pro režiséra zárukou vysoké herecké úrovně i diváckého úspěchu. Osvědčili se mu již v komediích Eva tropí hlouposti, Kristian a Hotel Modrá hvězda. Roztomilý člověk byl bohužel jejich posledním setkáním před kamerou. V příjemné a vkusné veselohře si s chutí zahráli také Ladislav Pešek, Theodor Pištěk, Jaroslav Marvan a František Filipovský. (Česká televize)

Lilith-ell

Můj pocit z tohoto filmu a prvorepublikových (i mírně pozdních) děl Martina Friče vyjádřil Michal Horáček v albu Ohrožený druh ve stejnojmené písni: "Za paravánem míjejících mraků, Oldřich Nový šeptá: odcházím.. Ten Roztomilý člověk v dobrém saku! Kdo ví, snad bych cestovala s ním.. Tam, kde jsou slova jako 'ruku líbám', 'děkuji' a 'tady vracím dluh'. Jak starou housku masožravým rybám, je k dnešku hází ohrožený druh." ()

montrose

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, která byla na svoji dobu hodně moderně zahraná. Mezi záplavou skvělých hereckých es jsem jenom trochu postrádal Antonii Nedošínskou. Ale ani to nemůže snížit plné hodnocení. ()

CarlaBrunn

Oldrich Novy tentokrat v podobe nenapravitelneho roztomileho cloveka Viktora opat zahviezdil. A nielen on; v hereckej kombinacii s Natasou Gollovou je filmovy zazitok na tej najvyssej urovni. Ziadne nasilie, akcia, intrigy, ci nevhodne sexualne narazky, ci sceny. Nadmieru galantnych a slusnych muzov, ktorych v tej dobe bolo ako hub po dazdi, sucastnost postrada (a ako hovori jedna babkina suseda - treba ich hladat so zapnutou baterkou za bieleho dna). Hodnotenie bez rozmyslu v maximalnej moznej miere. Mala som tu cest vidiet viacero filmov v hlavnej ulohe s O. Novym, no zatial vedie tento. Uvidime co prinesie buducnost. ()

zoruska127

Jedním slovem dokonalé. Oldřich Nový jako skladatel Max Braun a jeho sebevědomé "hraní" na klavír mě málem udusilo smíchy. Úžasný to film. ()

Aegnor

Skvěle zpracovaný film s Novým a Gollovou v hlavních rolí. Oproti Evě tropící hlouposti je tempa pomalejší a film nedělá uspěchaný dojem. Oldřich Nový vypadá nejméně o 10 let mladší než v Kristianovi a je skutečně „roztomilý člověk". Babička, která věčně „mňouká" na svého syna Vitališe a důvěřuje kartám je neobyčejně pozitivní postavou. Ladislav Pešek zde získal roli Nového spolubydlícího, který se nechtěně stává obětí jeho žertů a v okamžiku, kdy se mu snaží pomoci mu akorát více ztíží jeho situaci. Gollová je naprosto okouzlující a s Novým se skvěle doplňuje, pokračuje v jeho hře a není divu, že je jí Nový okouzlen. Tento film je opravdu jedním z klenotů válečné kinematografie a rozhodně stojí za shlédnutí, protože i dnes má divákovi mnoho, co nabídnout. ()

andreas_tool

Komediální, výrazový a konverzační masterpiece! Nataša Gollová, Oldřich Nový jedou v tomto filmu hereckou extraligu a ostatní jim zdatně sekundují! Jasných 5*!! ()