Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (Cinemart)

Alqarin

Naivní, ale ne roztomile. Víkend je tak nějak podivně nereitmanovský, neubíhá, moc nedojímá a vlastně ani zvlášť nebaví. Technicky funguje a na pohled ladí, po bližším ohledání ale nevydá nic víc než jednoduše vystavěnou romantiku s pár dalšími nakousnutými motivy, ovšem takřka beze smyslu. Škoda, protože Winslet a Brolin jsou vážně sympatickej pár. ()

MartinezZ

Výborně zahrála Kate. U Joshe nějak neumím mluvit o herectví, třeba je skvělé, ale prozatím ho vídám všude se stejným kamenným ksichtem, akorát vždy jinak zarostlým. A ten klučina, o kterém jsem nikdy neslyšel, taky rozhodně nebyl špatný. I atmosféra byla dobrá a hezky to i vypadalo.. vlastně všechno tam bylo dobré, až na prapodivný scénář a příběh. Matka, starající se o své jediné dítě, si vezme do baráku uprchlého trestance, aniž by se ho snažila zbavit ještě někde mezi lidmi, kluk taky funguje jak akvarijní rybička . stačí strčit prst do vody a už jde hltat. Tahle část působila poněkud nedůvěryhodně. Ale pořád líp, než že se všichni sblíží takhle za tři dny! Tři měsíce kdesi na Aljašce, kde domy jsou od sebe nějaký ten kilometr, bych to chápal, ale tohle je blbost, naprostá blbost. Těch 111 minut subjektivně trvalo tři hodiny a možná trochu víc. Vše je rozvláčné, pomalé, ale nenudí to. Jen čekáte trochu jiný závěr a zvrat (tedy alespoň já) <SPOILER! Čekal jsem, že obsáhnutý čas bude rozhodně mnohem delší než tři dny, že kluk bude stále o něco skeptičtější než matka a že Josh se je bude snažit dostat do Kanady právě proto, že hledají jednoho uprchlíka a ne šťastnou rodinku, což by bylo pro něj plus, a že má v plánu pustit oba k vodě hned za hranicemi. Ovšem vše se profláklo ještě v onom domě a zde by Josh vyjevil svůj pravý charakter. Diváci by ve flashbacích viděli, že ta jeho vražda sice byla v afektu, protože naletěl jedné náně, které vychovával cizí dítě, ale rozhodně to nebyla nehoda s topením, ale vylití si vzteku, přičemž právě kvůli tomu zapomněl na vanu s vodou. Kate se synem by tyhle informace ale stále nevěděli, viděl by to jen divák - přičemž by už nebylo řečeno, zda se to někdy dozvěděli. //SPOILER - Takhle to totiž nebylo špatné, ale působilo to poněkud nesmyslně a neuvěřitelně. ()

Tayen

Prodloužený víkend je typ filmu, o kterém víte, že neskončí dobře. A možná právě toto uvědomění, že s každou minutou se hrdinové přibližují k vlastní tragédii ve vás udržuje pocit smutku a lítosti a jste nuceni si užít každé nerušené chvíle, stejně jako trojice, která se dobrovolně před světem uzavře v jednom domě. Film si celou dobu udržuje snivou atmosféru a kamera zabírá taková kouzla jako zlátnoucí koláč v troubě nebo odraz světla. Zatímco dospělí hrdinové zklamáni světem se spokojí s pár místnostmi a vzájemnou přítomností, dospívající Henry je stále více lákán otevřít pomyslné dveře a vydat se ven, aby našel, co potřebuje on, ne ostatní. A to se mu nakonec i podaří. ()

golfoxovox1

Tenhle snímek měl svoji atmosféru. Herecky uvěřitelné výkony všech představitelů. Drama, které zapůsobilo a chtěl jsem vědět, jakým směrem se bude ubírat a udržovalo si napětí, jen upřímně nevím, zda jsem pobral oba retrospektivní příběhy zcela. S koncem jsem spokojený, poslední dobou rád měknu ;-) Doporučuji ;-) ()

numi

Film, který k Reitmanovi absolutně nesedí, ale je přesto dokonalý. Bohužel však až příliš. V podstatě byste na něm nezměnili jediný střih, jediný záběr, jedinou větu, ale přesto byste raději v polovině šli péct svůj vlastní broskvový koláč, protože mezi tím vztahovým jiskřením je až neuvěřitelné množství melodramatické sterility. ()

erased

Jak já doufal, že se na konci filmu objeví spásný nápis "Based on real events." Takhle je to sice hřejivá pohádka o životem nalomených, ale naději a cit stále hledajících lidech, jenže ten příběh o dospívání je až příliš naivní, obzvlášť s ohledem na jeho slzopudný epilog. Jenže přestože je už od začátku prodlouženého víkendu jasné, jak jedině může skončit, Reitmanovi se znovu podařilo dovést herce k prakticky dokonalému dramatickému zážitku. ()

kaylin

Celkem zajímavý příběh, který je ale dle mého trochu srážen až možná příliš poklidným herectvím. Z Kate ty emoce doslova srší, ale postava Joshe Brolina mohla být ještě o něco ambivalentnější, ještě o něco drsnější. Takhle je to celkem zajímavá romance, která se ale přece jen dost vleče na to, aby dokázala člověka naprosto vtáhnout a závěrem zasáhnout. ()

blackrain

Bylo to hezky zahrané drama, které stojí a padá s výkonem hlavních herců. Kate Winslet a Josh Brolin byli výborní. Byla mezi nimi parádní chemie, jak si spolu sedli. Beru tenhle příběh jako nakouknutí do jedné ztrápené ženské duše, která utápěla svůj život v depresích. No, život není vždy procházka růžovým sadem. Nezapomenu na scénu s přípravou broskvového koláče. Ta je prostě nezapomenutelná. Vybavím se jí vždy, když uslyším název filmu. To je hned vidět, co člověk nosí v hlavě. Samé nedůležité věci, že? ()

italka63

Moc hezký film o životě, ve kterém jste jednou nahoře, jednou dole, z pohledu dospívajícího chlapce, který nám vypráví příběh jeho mámy a muže, jenž jim celý život během tří dnů obrátil naruby.Skvělí oba dva hlavní představitelé , dokáží vyvolat škálu pocitů, které už jsme třeba dávno zapomněli. ()

..Lucas..

Film se v podstatě odehrává jen v jednom domě, ale to mu vůbec neubírá na jeho atmosféře. Film táhne skvělá Kate a pomáhají jí Josh s Gattlinem. Jak film plyne, tím víc si vás získá a vůbec nelitujete, že jste se na něj dívali. Velmi dobré. ()

Kaluž

Není to úplně můj šálek karamelového frappé, ale způsob, jakým je to natočeno a herecky odehráno, mou mužskou inteligenci nijak zvlášť neurazil. Dámy budou na tohle prostoduché melodrama možná nahlížet smířlivějším očkem, já na něj ale určitě hned po dopsání tohoto komentáře navždy zapomenu. ()

slunicko2

Ponudnělý romantický film. 1) Druhá pointa se otevřeně hlásí k tomu, co film zakrývá svým romantickým nádechem - že jde o červenou knihovnu. 2) 45letý postarší, ale stále zajímavý Josh Brolin (uprchlý vězeň Frank) a 15letý Gattlin Griffith (syn). 3) Výstižný koment: gudaulin***. ()

Maq

Hezké, nic špatného. Jenže Eastwoodovy Madisonské mosty jsou mnohem silnější. Čím to je? Nevím. To asi vědí jen nemnozí umělci, ti nejlepší. ()

swed

Čistokrevné melodrama se všemi klady a zápory, které k tomuhle žánru patří. Za Winslet a Brolina palec nahoru. Těžce neuvěřitelná zápletka to ale táhne ke dnu. Kdo má pro podobné filmy slabost, ten ať si jednu hvězdu přidá. Na mě tam bylo té naivity přespříliš ("nežral jsem jim to"), a navíc se jedná o dost nereitmanovskou látku. 6/10 ()

salalala

Nejvyspělejší počin mladého Reitmana a v nejlepším slova smyslu nádherné a hluboce lidské drama, které z diváka jen lacině netahá emoce. Reitman tu v podstatě absolutně nezaváhá a jeho typická satira a laskavý humor, které známe z předchozích filmů, tu jen tak probleskují a sem tam odlehčí situaci, rozhodně ale nehrají prim a není to o nich. Labor Day je o budování velmi křehkého vztahu dvou osamělých a životem těžce zkoušených osob, které Reitman zachycuje velmi citlivě a uvěřitelně. Nemá problémy s potřebnou atmosférou a nikdy se nepřiblíží nějakému kýči nebo podobným momentům. Vyhýbá se i banálním dialogům, což je jedině dobře. Zaujme také minimum hudby a dost scén, kde je úplné ticho a na diváka působí jen obraz. Naprosto bravurní je ale obsazení ústřední trojice, která film povyšuje na vynikající zážitek. Kate Winslet hraje naprosto geniálně a minimalisticky, Brolin s ní drží krok a je charismatický až na půdu a ani Gattlin Griffith vůbec nezaostává. Možná, že je ten film chvílemi moc dlouhý a tempo mohlo být rychlejší, ale to jsou jen zbytečné výtky. Labor Day je prostě překrásný snímek, který není kýčovitý a prvoplánový a donutí člověka k zamyšlení. 90% ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?