Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (CinemArt)

Aluska88

Příjemný snímek, který nezpracovává osudové setkání dvou lidí nijak dramaticky. Labor Day není žádné strhující a tíživé drama plné skrytých emocí, bolesti či zoufalství z nenadálé zapeklité situace. Snímek netlačí na pilu, příběh o setkání jedné osamělé ženy a uprchlého trestance předkládá v podstatě jako rodinnou "idylu." Josh Brolin se zdá být dokonalým mužem. Jen co se dostane Kate Winslet do domu, začne jí v podstatě od podlahy až ke střeše spravovat barák, vymetat okapy, naučí synka baseball a především umí péct výborný broskvový koláč:) Je to přesně takový ten typ sexy drsňáka, takže když pak shodil ten svůj vous a vlasy, trochu mě to zklamalo, vypadal až příliš uhlazeně a tak nějak usedle. Prostě od doby, kdy jsem ho viděla v Tahle země není pro starý, preferuji Joshe Brolina s fůsama:) Dawson v roli policisty překvapil, Spidey coby dospělá verze syna potěšil, stejně jako agent Coulson či J.K. Simmons. Naproti tomu nesympatické postavy zastaly protivná a vychytralá teenagerka, která synkovi tak chytře radila, co by měl dělat, stejně jako otravná sousedka. A jsem ráda za ten hezký konec, myslím, že si ho zasloužili. "Chtěl bych dalších 20 let, abych s tebou mohl prožít 3 dny." ()

genetique

Nezvyknem si potrpieť na dramatických konverzačných drámach s citovým terorom a vykonštruovaným dejom, ktorý na druhý pohľad stavbou príbehu pripomína utorkový TVfilm s Rosamunde Pilcher na STV1. Táto dospelácka dráma ma však zaujala od prvej minúty a podvedome si udržala moju pozornosť až do samotného záveru. Nejde teraz o to, že som to mal prekuknuté od samého začiatku, scenár naozaj neohúri a v mnohom dávam za pravdu tým, čo v ňom videli prvoplánový kalkul, ktorého priorita bude útok na city. Ale v podstate je to len neobyčajne obyčajný príbeh zo života, ktorý keď sa natočí s citom a vášňou, a zahrá s empatiou a emóciou, tak vie vyznieť celkom prijateľne a uveriteľne. Na moju filmovú dušu to malo doslova balzamický efekt. 85%. ()

Botič

Unikl mi důvod, proč si Jason Reitman jako svůj další projekt vybral zrovna Labor Day. Žádné ostré hrany, žádná kritika, jen to celé hezky klouže po zřítelnici, jako broskvový koláč do žaludku a nakonec nezůstane ani pozitivní ani negativní emoce. Nada! První Reitmanův počin, který mě úplně minul. ()

Kaka

Reitman umí výborně zachytit na plátně chemii mezi lidmi skrze šikovně stříhané záběry na hlavní protagonisty a jejich řeč těla. Koneckonců uměl to už v jeho dřívějších filmech - především pak v "Up in The Air". V podstatě je to i velmi podobná konverzačka, akorát o dvě dekády zpět a s tím rozdílem, že tentokrát hlavní protagonisté vědí naprosto přesně CO chtějí, v minulém filmu si na TO museli nejprve přijít. Možná tohle ubírá snímku na puncu realističnosti a lehce to padá do červené knihovny (formou zpracování a vypravovaní), avšak Brolin i Winslet mají charizma. Škoda scénáristicky předvídatelné druhé poloviny, protože počáteční konverzačka bavila velmi. ()

Spiker01

S Reitmanem nemám zkušenost, ale prý se to vymyká všemu, co dosud natočil. Nevím proč jsem si myslel, že se jedná o romantické drama, ovšem tím pádem mě to vlastně docela zklamalo. Ono je tam tý romantiky více než dost, takže vlastně nechápu proč to dle IMDB do romantického žánru nezapadá, ale budiž. Osobně bych totiž řekl, že kdyby to drama nebylo, slušelo by to asi filmu více. Abych ale jen zbytečně neškatulkoval a věnoval se také samotnému filmu, tak musím pochválit Joshe Brolina a zejména pak Kate Winslet. Často říkám, že si u skvěle zahraných rolí nedokážu představit nikoho jiného, kdo by to zahrál lépe a mám stejný pocit i u Labor Day. Nenudil jsem se ani chvíli, snímek je totiž dobře natočen a má výborně vyvážené tempo a citlivě vybranou hudbu, která vyloženě svádí k emociálnímu závěru. K tomu pak sice samozřejmě dojde, avšak si stále nemůžu pomoct, ale ta zásadní scéna, kde se všechno posere sice děsně napíná, ale já jí prostě v tomhle filmu nechtěl. Achjo, asi budu beznadějný romantik...75%...[13.02.2014_Cinestar_Černý most] ()

castor

Rámec tří čtyř dnů vysílá otazník, zda to milostné vzplanutí není trošku nereálné. Jason Reitman několikrát výrazně potěšil cynickým dramatem, jenže teď přispěchal s kouskem, který je čistokrevnou červenou knihovnou. Zdeptaná Kate Winslet zůstala jen se svým dospívajícím synem, trpí úzkostí, třesou se jí ruce, na nákupy chodí ve velkém, hlavně, aby se vyhnula běžným sociálním situacím. Sotva se stihne vzpamatovat a přes práh ji přejde odsouzený uprchlý vrah Josh Brolin. Brzy samozřejmě pochopíme, že urostlý Josh je dobrák od kosti, a že Kate si v jeho přítomnosti češe vlasy tak trochu jinak. Světec navíc přichází s párem šikovných rukou, který starý dům potřeboval, Kate zase ocení, že synkovi nahrazuje chybějící mužský vzor. Výsledkem je milé retro, u kterého se člověku hrnou myšlenky, že snad Reitman slíbil nějaké své milé, že natočí citlivé rodinné drama (asi jako když jeho kolegové jednou vyskočí ze zaběhlých mantinelů a natočí třeba film nejen pro své děti). Jinak si to nedokážu vysvětlit. Svůj staromilský kousek pojal smrtelně vážně, a ono to funguje. Herecky očekávaně velmi dobré, Reitman ctí smysl pro detail, nahořklý humor nechal tentokrát pro svou další látku a představil nám venkovskou „rodinu“ z konce osmdesátých let, která ten broskvový koláč už z hlavy nikdy nedostane!! ()

Hild

Film, který je bez debat výborně zrežírovaný a výborně zahraný. Reitman je plný režisérských nápadů, které mě velmi baví. Problém jsem ale měla se scénářem, především tedy s tím krátkým časovým obdobím, ve kterém se film odehrává. Celé to působí strašně nevěrohodně, vývoj postav jen těžko uvěřitelný. Celý film jsem obdivovala režisérskou stránku, skvěle vyjádřené pocity, ale zároveň jsem nad celým vývojem musela stále kroutit hlavou. ()

Ded@M@tes

Kate Winslet už není co bývala za mlada a Josh Brolin tolik nezaujme, drama místy jde ale čekal jsem nějaký pořádný odvaz a upoutání k filmu. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

gogo76

Pohlcujúca atmosféra ma chytila pod krk už od úvodných titulkov a zásluhu na tom má hudba pre mňa neznámeho Rolfa Kenta, ktorá film jemne podfarbuje takmer non-stop. Tento druh romantických filmov by zniesol aj ich zarytý odporca. Ja ním síce nie som, ale o to viac ma film zaujal. Komorný príbeh o trestancovi na úteku ma v prvom rade výborné dialógy a z filmu samotného žiari ľudskosť a dobro a to napriek tomu, že v spojitosti s trestancom to na prvý pohľad nejde dokopy. Krátky štek T. Maguirea ma zaskočil, nečakal som ho tu, ale o to viac potešil. Josh Brolin od oscarového snímku Táto zem nie je pre starých snáď nemal rolu, ktorá by mu tak dokonale sadla. Spolu s K. Winslet vytvorili výborný pár a romantiku ktorej som veril a hlavne zahreje pri srdci a to sa podarí tak jednému romantickému filmu zo 100. Celkovo krásny film s nádhernou hudbou a dojímavým príbehom. Poteší i fakt, že to má na svedomí syn slovenského emigranta I. Reitmana. Netradičná romantika, ale účinná ako atómová bomba. 100%. ()

Xmilden

Přes ne moc pozitivní recenze musím uznat, že Jason Reitman zase tolik nezklamal. Tentokráte se na to jde zcela odlišným stylem než ve svých minulých filmech. Nicméně pod jeho taktovkou tenhle prosmutnělý Víkend docela odsýpá. Herci jsou patřičně výborní a trošku zamrzí nenominace Kate Winslet na Oscarech. 75% ()

cheyene

V některých místech až moc přeslazený film, ovšem celkově velmi příjemná podívaná s dobrými herci a zajímavým, leč předvídatelným dějem. ()

LiVentura

Jedním dechem a smutkem. Dvě duše, které se měly potkat dřív, než začaly opravdu žít. A když se potkaly, už bylo skoro pozdě... Láska je ale nepřekonatelná! ()

nunka

Scenár môže pokojne konkurovať nemeckým srdceopantajúcim lahôdkam o ôsmej večer. Odmyslieť známe tváre a je to tam....ale nie je to obyčajná harlekýnka. Je tu Kate, je tu kamera a režisérsky cit pre detail. A preto to nie je až také obyčajné a predvídavé dielo, ktorým "treba" opovrhovať, lebo má lacný scenár. ()

Fiftis

Labor Day je príbehom o vášni a to životom sklamanej Adele a väzenského utečenca Franka. Režisér atakuje divákove emócie, aby participoval na príbehu a súcitil s postavami. Podstatná časť deja sa odohráva v pomerne uzavretom priestore a krátkom čase. Prevažujú priestory domu, kde si postavy za jeden predĺžený víkend vytvoria silné väzby a odrazu ich životy naberajú nový smer. Komplikované charaktery a ich traumatické zážitky z minulosti presahujúce do súčasnosti, mohli byť silnou základňou na vytvorenie dusnej drámy, čo sa v skutku darí. Predĺžený víkend obsiahol kvality, na ktoré nie sme u tohto mladého autora zvyknutí a tak sme tu svedkami predovšetkým výborných dialógov a sympaticky bizarných hlavných hrdinov. Predĺžený víkend naozaj obsahuje atmosférické a malebné obrazy, ktorým sa divák obľubujúci romantické príbehy ochotne odovzdá. ()

Shakers

Josh Brolin hraje tak sympatického kriminálnika, že aj keď mu neveríte, že vie piecť broskyňový koláč, celému filmu dava neskutočnú šťavu a na konci mu budete ešte aj fandiť. Inak Jason Reitman tlačí na pílu ako to len ide a stiesnenú atmosféru a neistotu vyždímal na maximum. Síce sa jedná o jednoduchý príbeh, ale tento film je ďalší dôkaz, že pokial ma režisér jasnú predstavu, dá sa aj s jednoduchým filmom zaujať. 80% - 4* ()

Big Bear

Někdy vás může z vlastního vězení vysvobodit vezeň na útěku.... Z vězení vašeho já. Ne každý utíkající zločinnec a dokonce vrah musí být nebezpečný ganster. Někdy to může být obyčejný taťka, kterému se totálně posral život, stejně jako vám a který by dal všechno na světe, za klidný rodinný život, stejně jako vy. Adele měla sen o spokojené rodině, manželovi a dětech. Leč osud se k ní zachoval krutě a tak jí zůstal jen syn a její svět zničených snů. Uzavřela se do sebe a také před okolím ve svém domě. Jejím jediným poutem se světem je její syn a občasné návštěvy nejbližších sousedů. Do tohoto tichého světa jednoho dne rázně vstoupí zraněný prchající vězeň Frank. Nic nezastírá, nevymýšlí si historku o svém zranění a plně chápe, že se jej Adele se synem bojí. On si chce jen odpočinout než jej přestane bolet zranění, skrýt se před policejními vozy pročesávajícími okolí a vyspat se. Brzy ráno chce jít k nejbližší stanici vlaku a odjet do Kanady... Jenže je proudloužený víkend a vlaky druhý den nejezdí... --- Tohle byl krásný film s krásnou Kate. Kolik let uběhlo od Titanicu? Hodně, ona je však stále krásná a nestárnoucí ! Navíc se jí skvěle podařilo zahrát zničenou opuštěnoun ženu, které je moc smutno v jejím uzavřeném světě a které se stýská po jakémkoliv objetí a dotyku tam zvenčí. Film mi moc sedl i když byl v jednom místě neskutečně smutný. Ale abych nekončil smutně, ve filmu uvidíte i dvě přípravy jídla a to fazolí s mletým masem  :-). Dávám za 5 broskví ! * * * * ()

Boogeyman

Tentokrát se jindy neomylný Reitman příliš nepředvedl. Vedle toho, že celej příběh je strašlivě klišé, se především nesnesitelně vleče a bere se příliš vážně. Herecké výkony jsou bez debat výborné, ale čemu to pomůže, když člověka film už po čtvrthodině nebaví? ()

Indiana

Ale jo hezký to bylo. Vlastně se tam toho ani moc nedělo, ale mělo to takovou tu příjemnou 80´s spielbergovskou atmosféru a k tomu skvělýho Brolina. Moc mi neseděl ten kluk, vypadal jak malej Harry Potter a ve druhý půlce se začal chovat nesmyslně vymaštěně, ale jinak mi na tom nic nevadilo. 7/10. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?