Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (CinemArt)

Pilda17

Velmi kvalitní duo, bohužel to je tak vše. Ač film působí docela dobře, tak si z něj neodnesu nakonec nic. Jak rychle propluje, tak rychle na něj zapomenu. Utahané drama, které nenabídne nic, nad čím by se divák zamyslel. Možná na závěr ucítíme trošku lítosti, ale nic z čeho bychom mohli zatleskat. Nebo aspoň trochu zahrát na city nebo emoce, tohle vše bohužel chybělo. Jen velmi těžko Labor Day mohu dát do průměru .. 4/10 = 42% ()

Rosaviva

Asi jsem čekala něco lepšího. Podle obsahu to vypadalo zajímavě, ale film byl taková nudná šeď. Neurazilo mě to, ale taky mi to nějak extrémně nenadchlo. Přišlo mi, že tam byla jedna nelogičnost za druhou a jako celek mi to přišlo poměrně přitažené za vlasy. 3* ()

misterz

Nemôžem si pomôcť, mne sa to páčilo. Minimálne čo sa týka formálnej stránky - pekná kamera a farebnosť, zaujímavá výstavba príbehu v dvoch časových líniách a herci slušne zahrali (najmä K. Winslet). Samozrejme, samotný príbeh sa síce nezaobišiel bez určitej dávky patetizmu a gýčovej sentimentality, no v tomto prípade to rád prepáčim, pretože sa na to fakt dobre pozeralo. Nadpriemer. 75/100 ()

Snorlax

Věřím tomu, že cílová skupina, čili romanticky laděné osoby milující červenou knihovnu, kvitují s povděkem, že tenhle film neuráží ani nás neromantiky. Představa toho, kterak si ženská ve středních letech s pubertu atakujícím klukem bez řečí doveze domů kriminálníka, je mírně komická. Že se do něj během tří dnů bezhlavě zamiluje, je už roztomilé sci-fi. ()

dr.horrible

" Boli to obrázky ktoré sa mi v noci vracali. Zvlášť teraz, keď už večer nebolo viac ticho .. " Reitmanove Madisonské mosty. Veľmi pekný slaďák, miestami až moc; všetko to pečenie a tak .. Na mňa trochu moc "broskyňové". A hlavne mi tam totálne chýba Reitmanov rukopis. ()

Sinecod

Ne, že by to nebylo hezké, ale celou dobu mi v hlavě ťukala pochybnost, tj. v prodlouženém víkendu, se nikdo nezamiluje do člověka, ještě k tomu takového, kterej nám krvácí na dlaždičky a tráví své dny ve vězeňské cele a ikdyž umí vařit a péct broskvové koláče, je to velice nereálné. Celý film se mírně vleče a jede si ve své rovině a nikdy z ní neodbočí. A co mě iritovalo snad nejvíce bylo, že měli všichni mastný vlasy. To bylo v roce 1987 populární? ()

Anderton

Spočiatku sa mi zdal tento príbeh značne nepravdepodobný, respektíve som mal dojem, že film si pádi dopredu príliš rýchlym tempom a vývin vzťahu týchto troch ľudí na samote tak nie je plne uveriteľný. Postupom času som sa ale naladil na výborne zahrané postavy a predovšetkým flashbacky objasnili mnohé z toho, prečo muž a žena v začínajúcom strednom veku podľahnú tak ľahko vzájomným citom. No a smerom k záveru som čím ďalej tým viac cítil, že si musím ísť skočiť do šuflíka pre papierové vreckovky a dobre som urobil. Milostná dráma klasického strihu v tom najlepšom zmysle slova a dôkaz, že sa dá aj s takto ošemetnou látkou, kedy je možné ľahko skĺznuť do pátosu a vypočítavosti, pracovať citlivo a inteligentne. Samozrejme minimálne polovica úspechu tkvie v hercoch, najmä Winslet a Brolinovi, ale mladý Gattlin Griffith sa pri nich vôbec nestratil. ()

AppleCore

Když se scénář postaví na broskvovém dortu, vdechne se mu feeling klasik z let sedmdesátých (např. Sugarland Express), pozdních osmdesátých (např. Stand by Me), respektive raných devadesátých (A Perfect World) a vpustí se to do světa v roce 2014, lidi to buď nepochopí, nebo nikdy neviděli žádný drama z oněch dob (tim narážim hlavně na dementy z řad amerických kritiků). ()

Dzeyna

Kate Winslet je opravdu výborná herečka! Vážně postlesk jejímu výkonu. Jinak celkově příběh je skvěle zkomponován a diváka opravdu vtáhne do děje a nemůže se od toho vůbec odtrhnout. Je to napínavé, plné otázek, emocí, ale trochu předvídatelné. Jediné, co mě zklamalo byl konec. Klasický americký happy ending se mi tam vážně nehodí a kazí celý film. ()

swamp

Ono se tam vlastně nic neočekávaného nestane, ale je to všechno tak dobře odvedené (od kamery až po herce), že musím s hodnocením takhle vysoko. Bravo! ()

PetrPan

Precizní červená knihovna, kterou bych před pár lety přirovnával k Danielle Steel či Rosamundě Pilcherové, dnes bych si rád vzpomenul na ty city. S přibývajícím věkem mi asi měkne mozek, zatím tedy jen ten, Kate Winslet jsem měl pořád chuť oslintat. Moje pragmatická polovina říká: nereálná vykalkulovaná klasická hollywoodština o dokonalosti lásky, ta druhá, jejíž jméno jsem zapomněl, neřekla nic, ale navlhčila mi oči. ()

Marthos

Strhující drama pro tři herce je typ filmu, s kterým není tak úplně jednoduché zvítězit. Reitmanovi se to podařilo nejen zasazením příběhu do konce osmdesátých let, ale především výběrem titulních představitelů. Milostné vzplanutí mezi životem zkoušené a příchodem cizího člověka náhle polekané Kate Winslet a charismatickým uprchlíkem před spravedlností v podání Joshe Brolina je přirozeným vyústěním, stejně jako téma dospívání a uvědomování si sebe sama tak, jak jej divákům představil Gattlin Griffith. Snad jen ten závěr zůstává zbytečně sladším, než jím byl onen pověstný broskvový koláč. ()

Slarque

Romantický film s napětím thrilleru. Všichni tři herci výborní, režijně zvládnuto na jedničku. Možná to mohlo skončit dřív (ten závěr s Tobeym Maguirem bych si klidně odpustil), ale to je asi jediná výhrada. Za zmínku mi ještě stojí výborně fungující hudba. ()

eLeR

Veľmi, veľmi dôstojné prenesenie knihy na plátno. Kniha prudko čitateľná, ale film to posunul o jeden level smerom hore, predovšetkým svojou atmosférou. A nevadilo mi ani, že sa Brolin neskôr oholil. ()

Chrustyn

Kýčovitá romance od Jasona Reitmana? Proč ne? Až překvapivě povedená, ničím originální romance, která zpracovává tajné sny všech paniček nad 35 let (rozvedená matka se synem, která se straní všem obyvatelům zapadlého městečka ve kterém žije, uprchlý vězeň, který jí nejprve spoutá, pak se o ní i o syna postará a nakonec jí i pomiluje) formou, která dokáže zaujmout i pánské publikum, díky profesionální režii, který nejednou připomene poetický přístup Terrence Malicka. Herecky velice dobré, režijně výborné i přes poněkud natažený závěr, který dává až moc doslovnou, hollywoodskou tečku. Přesto moc příjemný film. ()

mat.ilda

Mám obavy, že uprchlí vězni začnou být dost v kurzu a vězeňská služba bude mít napilno se zřizováním kroužků vaření, pečení a dalších domácích prací, protože klientela přestane vidět budoucnost v obligátních výučních listech a maturitních zkouškách... Těžko komentovat, aniž bych nechtěně spojlerovala, ale mám na srdci něco, co musí bezpodmínečně ven - třeba jak je smutné, že od některých otců se za čas dětství nenaučíme vůbec nic (a to ještě můžeme být kolikrát rádi) a na náhodném setkání s cizím člověkem můžeme postavit celý svůj život - a pak si kladu otázky, proč musí lidé do všeho strkat rypáky a proč ti hloupí, sobečtí frackové, co se jim říká děti, nemohou zůstat ani chvíli bez dozoru?! Labor Day mně uspokojivé odpovědi nenabídl, ani nemohl, zato si ukradl celou mou pozornost a držel mě ve stavu lezavé úzkosti, ale zároveň připouštěl stejný podíl naděje... Citový přelud loňského roku. P.S. Musím si napsat Brolinovi o recept. ()

heyda

Film spíš pro dámské publikum, ale i já musím uznat, že Reitman je velmi nápaditý režisér. Dokázal napříč filmem vytvořit velmi zvláštní těžko popsatelnou atmosféra strachu, obav, ale i lásky a vzrušení. Samozřejmě tempo je místy docela pomalé, ale každý moment má svůj smysl a dokresluje jednotlivé postavy. Nadšení budou určitě hloubavější a citlivější diváci, ale zasáhnout či zaujmout to může kohokoli, kdo se dokáže přizpůsobit tempu a způsobu Reitmanova vyprávění. 75% ()

mcb

Melodramatické dospívání po americku s neodolatelnou osmdesátkovou atmosférou a nejvíc sexy pečením koláče. Jason Reitman vlastně natočil Nouzový východ naruby. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?