Paulette je zapšklá stará babka žijící sama v paneláku na předměstí Paříže. Důchod má malý, exekuce jí zabavila skoro všechen nábytek, odstřihli jí telefon a ona neví, jak dál. Jednoho večera se stane náhodným svědkem pochybného obchodu. Vidí v tom znamení osudu a rozhodne se, že začne prodávat hašiš. A proč by ne? Paulette byla kdysi cukrářkou. Její smysl pro obchod i kuchařský talent jsou pro ni dostatečnými trumfy, aby našla originální řešení k provozování svého nového „povolání“. Přesto ale není jednoduché stát se ze dne na den dealerem! (oficiální text distributora)

H3LLraiser

Jasně, blbůstka. Ale blbůstka co neuškodí. Dokoukat to šlo s naprostým klidem a úsměvem na rtu. Troška toho nekorektního a rasistickýho humoru ještě nikoho nezabila ()

tomino28

Lehké zklamání. Přes potenciálně zajímavý nápad s babkou, která si přivydělává distribucí drog, se žádný zázrak nekoná. Párkrát jsem se lehce zasmál, ale čekal jsem, že se to rozjede daleko víc. Narozdíl od jiných francouzských komedií ale zůstala Hašišbába jen neškodnou jednohubkou, ke které není důvod se vícekrát vracet. ()

blekekeke

Je to asi nejlepší film, co tento režisér natočil, ale určitě to není nejlepší film na toto téma. A to ani ve Francii ... k dokonalosti samo sobě chybělo takové to typické Francouzské bláznění ... ale jinak jsem se nenudil, takže dobrý :o) ()

Maja_N

Neschopnosť človeka vyžiť z dôchodku, exekúcia, neznášanlivosť voči čiernym, predávanie drog (nie však deťom!) z toho by sa dala spraviť ďalšia nudná sociálna dráma a mohli by sme byť v depresii z toho, ako je všetko zle. Paulette je však veľmi sympatická dôchodkyňa, a to i napriek tomu, že od typickej "milej babičky" má veľmi ďaleko. Mnohé vtipné momenty a možnosť obľúbiť si postavy. ()

tixi

Veľmi ma potešilo že napriek ústrednému motívu nebol film o drogách,ale skôr o neistote a osamelosti staroby.Po bezútešnom začiatku vás čaká oddychová komédia,ktorá aj smutné a vážne momenty berie s nadhľadom.Premena neznášanlivej dôchodkyne na nápaditú (podnikateľku)má svižné tempo pri ktorom jeden for strieda druhý 80%. ()

Mates Hradecky

Velmi povedená evropská komedie, o hlavu převyšující americké výblitky. Dobře jsem se bavil od začátku do konce, kterak řešit hmotnou nouzi, když máte malý důchod. Hvězda dolů za useknutý konec. ()

pavelpetr

Na filmu se mi líbí ta konfrontace důchodce s imigrantskou problematikou. Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi také výti. Je to celkem inteligentní komedie, která někdy přechází až do parodie na film o drogovém podsvětí. Ve filmu se moc s rasistickými výrazy nemažou. Na film bych se podíval znovu a rád, ale že bych se smíchy válel od začátku až do konce to zdaleka ne. ()

stroke

Ne tak dobré jako Bílá vdova ale i přesto velmi příjemný a celkem vtipný film. Černý humor nemusí sednou všem ale do tohohle prostředí myslím pasuje dokonale :) ()

Mark1983

Tak tohle je další kvalitní francouzká komedie,na kterou jsem moc zvědavý nebyl,ale nakonec jsem nelitoval a bavil jsem se od začátku do konce.Bez chyby! ()

karel63

Po filmu NEDOTKNUTELNÍ hledám těžko něco, co mě nakopne. I přesto, že film je pohodový, na mě působilo něco divného. Divák se zasměje a zapomene. Můj názor. ()

Kecman

Taková televizní taškařice s Bohdalkou,takových máme dost vlastních,nač tahat domů další.Bílá vdova tedy rozhodně byla mnohem lepší. ()

julie_mie

Paulette má své kouzlo. Bernadette Lafont se "vlomila" do role této protivné babky naprosto dokonale. Tato komedie příjemně bourá stereotyp. Ráda jsem tady kouknula na Dominique Lavanant, která byla skvělou součástí skupiny Le Splendid. Musím napsat na obranu důchodců ve Francii, zejména těch v Paříži, že jejich životní náklady dalece převyšují ty v Praze a ČR obecně. Kdo nezažil, nedokáže posoudit... ()

demovka

Docela super nenáročná a vtipná komedie. Nevím, proč bych ji kritizovala, snad za naivní konec? Ale pokud je to odlehčené, musí to být i konec odlehčený a přijatelný, a ne - dopad kruté reality. Zasmáli jsme se oba dva. A to už se dlouho nestalo. ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu