Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (Cinemart)

lusa

Fakt milujem Javierove vlasové variácie. Vyžitá Cameron Máziková by si mohla pohľadať rodný list a poriadne znovu preštudovať údaje v ňom.. Efektná motorková scéna s lanom. A to je asi tak všetko. 3* ()

XXXXXXXX

Celkem by mě teda zaujímalo, kdo koho vlastně obral. Bohužel, nemám nejmenší tušení. A to jsem o tom právě viděl film. První půlka filmu je solidní nuda a zlepšit to nedokáže ani ta druhá. Ridleyho hvězda už asi definitivně vyhasla. ()

DoNotCross

Je to věru zvláštní věc. Můj názor na konzultanta je poněkud nejednoznačný. Ten film mě bavil. Především v druhé půlce, když se věci začnou patřičně srát je vyloženě strhující. Na druhou stranu hodně trpí McCarthyho scénářem, který je zahleděný do sebe až hanba. Patřím zřejmě k těm nablblejším, protože mi to filosofování prostě unikalo. Často není ani zřejmé, o čem postavy vlastně hovoří. Neustále promluvy o kundách, píčách a orálním sexu mi taky neseděly do celkového obrazu. Vedle toho vlastně ani nejde pochopit, jakou roli měly jednotlivé postavy v daném plánu. Co Konzultant vlastně dělal? A Reiner? Přesto mě to bavilo. Herci jsou skvělí (jen Cameron tu femme fatal prostě úplně nebaštím) a line se tím líná atmosféra blížící se katastrofy, která tou katastrofou skutečně vyvrcholí. ()

subic

Michael Fassbender, co na něm všichni vidí? Je o pár dní mladší jak já, ale vypadá tam už hrozně jetě a seschle. Víc mě zajímala Cameron Diaz a Javier Bardem, kterému tu udělali skvělé páčo. Navíc Ridley Scott tam namíchal ještě víc oblíbených tváří. No jo ale stačilo to? Vyprávění o tom, jak Cameron Diaz vojízděla přední sklo žlutého Ferrari a přirovnat ji k sumečkovi v akvárku je vážně zábavné a asi jeden z posledních pokusů stárnoucí kočičky se nějak zajímavě zviditelnit. Na starém náklaďáku jedou drogy z Mexika až do Chicaga, k tomu pár diamantíků a zájemců o ně a o rychlý výdělek je trochu víc. na můj vkus se tam trochu moc filozofuje a až tak, že vlastně nevím, co tím chtěl básník říci. Ale škrtící strojek je zajímavá zbraň. 50% ()

johnsnow

Nečudujem sa, že to má tak slabé hodnotenie. Ono obsadenie je super ale okrem hlavnej päťky majú zvyšné tváre doslova šteky. To že sa tu jedná o drogový biznis je okrajové, lebo 80 percent času sa v prvej polovici rozprávajú o sexe až ma to sralo. Druhá polka sa už našťastie rozbehne, začne mať grády a začne sa i kilovanie. Síce je kus ťažšie presne pochopiť dej ale dá sa to(aspoň myslím, že som ho pochopil správne). No a za veľké plus považujem, že film nemá Happyend, čo ma príjemne prekvapilo. Takže dal by som silné dve* ale za ten koniec nečakane zlý dávam tretiu. Ale viac to už nepozriem. ()

Pete

All stars team před i za kamerou, tedy něco jako další Mexičan, ale každopádně úplný Narcos Traffic guláš. Chvíli jsou to Coeni, potom Tarantino, místy thriller, o kus dál zas parodie na něj. Nevadí mi vůbec, že vše není polopatě vyřčené, naopak - tohle je Konzultantova nejsilnější stránka. Bohužel je to však celé nedotažené. Ano, je to zábavné, ale ten mix žánrů nefunguje, a filmem se táhne ošklivá pachuť nevyužiteho potenciálu. Za rok si vzpomenu už jen na catfish a bolito. ()

PlysovyMacko

Kartel veri v nahody, len ziadnu este nevidel. O tom ked nahodou nase*ete kartel. Cameronina scena na aute nechutna, kovova slucka na krku nechutna. ()

helrohir

Poriadne nevyvážený film, ktorý je vo väčšine času s nastavením diváckej mysle ako na hojdačke. Dominantou filmu sú filozoficky štylizované dialógy, ktoré občas naozaj dokážu zaujať a vtiahnuť do seba, ale sem tam tu padajú repliky, pri ktorých sa divák musí cítiť naozaj divne. Najväčším problémom je nejednoznačný scenár, ktorý akoby nevedel kam a ako smerovať. Neustále konverzačky film nikam neposúvajú, a divák márne čaká na nejaký zlom alebo aspoň aké také logické vyústenie celého príbehu. Chýbajú mi aj hlbšie nahliadnutie do motivácií jednotlivých postáv, a viac menej všetko je tu len povrchne načrtnuté. Niektoré scény sú však zaujímavo prevedené, a nemôžem povedať, že by ma nezaujali spôsobom, že na ne myslím ešte aj na ďalší deň. V obsadení vidíme naozaj hviezdny menoslov, ale okrem Michaela Fassbendera ma žiadna z postáv nezaujala. Ridley v tomto prípade nemal priemerný scenár ako zachrániť, a preto zostáva len posunúť hodnotenie do slabšieho priemeru. 50%. ()

Anarion odpad!

Jsem idiot! Idiotům budiž ledacos odpuštěno. Třeba když spekulují. Třeba o způsobu vzniku filmového scénáře. Třeba k filmu Konzultant: To se tak jednoho dne stalo, že se Ridley Scott rozhodl vzít takřka půltucet slavných jmen a udělat film. No jo, jenže všichni říkají, že k filmu je třeba scénář, tak co s tím? Scénář, scénář, scénář,… tak tam něco napiš Cormacu, ať je to dobrý. Tak, teď ještě obvolat pár známých - někdo to přece musí zaplatit a jde se na věc. Idiot konec! Vážně nevím, zda scénář vznikal nějak podobně a je mi to jakožto konzumentovi vcelku jedno, jisté však je, že působí, jako kdyby ano. Celý snímek je přeplněn rádoby chytrými řečmi o životě a smrti, o ženách a sexu, o psychologii a o dalších vzletných tématech. Bohužel ve výsledku je v něm inteligence asi jako v rapovém videoklipu, s kterýmžto se může měřit též co do počtu odbarvených krasavic a drahých automobilů. Z celého scénáře je pro příběh vypovídajících cca 10 vět. Připočtu-li navíc předvídatelnost úrovně očekávatelné u dětského pořadu o abecedě (všichni zkrátka víme, že když se v desáté minutě hovoří o přitažlivě zvráceném způsobu smrti, že se jej deset minut před koncem dočkáme), prakticky absentující hudební doprovod a nepřítomnost uspokojujícího konce, kteroužto vlastnost věru rád nemám, nemohu nalézti jiného hodnocení nežli nejnižšího možného. ()

g.laudeo

Filozofování zpočátku úmorné, romance dojemná až k pláči. Ovšem postupně bylo čím dál jasnější, že se tu rozjíždí nervy drásající drama, boj o všechno, jízda, kterou půjde těžko zastavit.... Protože skutečně nepotřebuju znát každý banální detail drogového kšeftu, ani kdo je přesně kdo a proč mluví někdo s někým jiným a také proto, že v závěru nešetřili nevšedním černým humorem, budu na tuhle rošťáckou hru vzpomínat v dobrém. (Proč se filmy přejmenovávají, těžko chápu. Pochopím ještě, proč musí být z Heat Nelítostný souboj. Proč však je z Eštebáka Konfident a z Counselor Konzultant - obojí chybně - nikdy nepochopím.) ()

izual

Sedl mi styl vypraveni, kde tvurci nevysvetluji vse polopate a nuti tim divaka vice premyslet. Potesilo i prekvapujici finale snimku, kdy se pro me osud hlavnich charakteru na konci filmu vyvinul necekane. V nekolika scenach se film pokousi o filozofování se stridavým uspechem. Zatimco proslov o Zidech z ust Bruna Ganze me minul, scena, kdy mexikan vysvetluje Fassbenderovi jeho aktualni zivotni situaci, vyvolavala mraz na zadech. Co ale film uplne zabiji je debilni scenar nekterych klicových scen, clovek pak zacne pochybovat o chovani a motivaci postav. Proto bohuzel jen 2* a strasne me to mrzi, pac tady byl potencial na minimalne 4* nasleh. ()

Honzulik

Konzultant (Kounselor): Tak já si myslím, že toto není vůbec tak špatný film, jak se může podle některých hodnocení zdát. Myslím, že je to film, který je určený pro určitý typ diváku, kteří ho dokážou ocenit a pak také si užít. Tvůrci filmu Ridley Scott a Cormac McCarthyhy jsou možná typy pro jiný typ scénaře, ale to divák musí v tomto filmu pochopit!. Michael Fassbender s Bradem Pittem odvádějí ve filmu solidní výkony a Penélope Cruz s Cameron Diaz také mile překvapily. Konzultant je zajímavý film, který má svoje kouzlo, které asi nesedne každému do noty, ale rozhodně se nejedná o nekvalitní film. Pro mne 4* ()

elanista1

Som rad, ze nie som jediny komu sa to nepacilo, dobre sa mi citaju tunajsie kriticke komentare, lebo mi nacisto hovoria z duse. Konzultant je s urcitostou najhorsi film od Ridleyho Scotta aky som videl, ale nedavam mu to za zle, chcel vyskusat nieco ine, nove, siel daleko proti divackym ocakavaniam, ale ja som bohuzial trpel. Castokrat viem odhadnut uz pri prvej-druhej scene, tak ako sa mi to podarilo tu, ze film nebude pre mna. Tie dialogy sa nedali pocuvat...dve tretiny z nich sa nesu v nejakom filozofickom duchu s dvojzmyslami s vysoko intelektualnou hodnotou, ktorych vyznam mozno ani sam scenarista nechape. Po dvadsiatich minutach som film prestal vnimat, cakal som na nejake osviezenie ktore by ma prebudilo z bdeleho spanku...trvalo to trocha dlhsie ale dockal som sa, no...ked sa spustili zaverecne titulky. Pozriem si znova 2/10. ()

Corey(8)

Aneb jak 117 minut mluvit, mluvit, mluvit a neříct v podstatě vůbec nic. Významově vyprázdněná blbost, kterou před odpadem zachraňuje pouze její vizuál. ()

asader

Dlouhé dialogy,kteří se tváří strašně inteligentně,ale přitom jsou úplně o ničem.Koukat na to přes 2 hodiny nešlo.Nebýt slavného režiséra(který po akčním Robin Hoodovi a Prometheovi asi potřeboval trošku oddechnout,jinak nechápu proč se do toho pustil)a ještě slavnějšího obsazení,tak si tohohle filmu nikdo nevšimne.2/10. ()

Prechytraly

myšlenka je super - dva rádobymafiáni rozdrcení peklem skutečné mafie. Ale dialogy nanic, zahraný nanic, atmosféra až na pár záběrů žádná... ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)