Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila. Ocitá se v cizím světě, připadá si jako ve vyhnanství a podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stýskání po domově pomalu mizí. Eilis přichází životu v rušném New Yorku na chuť. Pak ale přijde událost, kvůli které se musí vrátit zpět do rodného Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen. (CinemArt)

Gortyna

Mimořádně inteligentně a kultivovaně natočená romance. Hudba k ní padne jak motýlek ke fraku. Samozřejmě je to spíše "dámský" film, ale v téhle kategorii špička. Někdo tu napsal, že pokud se mají točit zamilované filmy, tak takhle - s tím lze jen souhlasit. Úmyslně jsem nepoužil termín "romantické". Náplně filmů, které dnešní distributoři klasifikují jako romantické, totiž nemá s romantismem jako uměleckým směrem vůbec, ale vůbec nic společného. ()

ikilledjenny

Opět tu máme příběh z 50. let, to je teď nějaké oblíbené období? Každopádně tu oblibu velice chápu. Americká 50. léta mají úžasnou atmosféru a to i tady. Hudba, kostýmy, všechno krásně ladí. Hlavní hrdinka se jako mnoho dalších Evropanů rozhodne žít svůj americký sen a přes její rozpolcenost se, díky bohu, rozhodne správně. Ach jo, další kniha na seznam k přečtení. ()

IZFNP

Príjemný filmík s veľmi sympatickým starosvetským i starofilmárskym nádychom. Pri sledovaní filmu som sa neubránila pocitu, že už som ho niekedy videla. Pekne vykreslené postavy, atmosféra slobodnej Ameriky uveriteľná a teda ani nevadí, že príbehovo nejde o nič prevratné. Herecké obsadenie si odohralo svoje správne, Ronan je zvláštna herečka a úloha jej vyslovene sadla. Jednoduchý film, ale predsa pekný. 70% ()

caMen

Civilní projev hlavní hrdinky, poklidné tempo a popis tehdejší doby - to je důvod, proč pro mě bylo zajímavý tenhle film vidět. ()

blondboss

Brooklyn je slušne spracovanou romantickou pochutinou, ktorá poteší v rámci svojho žánru. Nenapodobiteľná atmosféra írskeho života spolu s jedinečnou a pohodovou atmosférou newyorského Brooklynu 50-tych rokov filmu dodáva osobitý a reálny ráz. Saoirse Ronan krásnym prekvapením a jej nádherné modré oči príbeh skutočne oživili. Pre mňa celkom slušné prekvapenie. 75 % ()

JenYu

Barevné. Čisté. Zamilované. Rozervané. Z dnešního pohledu možná některé pohnutky nepochopitelné. Líbilo se mi Eillisino rezervované vystupování a Saoirseiny oči mě uhranuly. Velmi příjemný komorní snímek. ()

blazma

Saoirse Ronan je herečka na top úrovni a nechápu že ještě nemá toho oscara :D.. prostě to tady výborně táhla, skvělý film, příběh, drama. Nijak to nenudí, je to napínavé, smutné, zábavné.. prostě jo, za mě to má všechno. ()

lepo

Neviem , ale tento Oscarový rok, to bude asi ťažké. Spomínaný film, ak si môžete resp. máte kde pozrieť ,tak si ho kuknite, lebo je to balzam na dušu. Polosmutný film, o pološťastnej žene a poloopustených mužoch.....Niečo mi to pripomína.... Váš Lepo. Saoirse Ronan (čítaj sír - šu alebo sír -ša) je neskutočne autentická . Klobúk dolu kočka... ()

kokofek

Žádné velké drama na plátně,ale přesto se o drama jedná.O drama, které se odehrává v nitru člověka,který opustí místo ve kterém vyrostl a vydá se do odlišného světa.Velmi jemné a citlivé a přesto občas vyvolává v divákovi lehké zatrnutí. To když se bojí o tu něžnou osůbku.Bojí se, aby se neztratila v tom velkém světě a aby jí někdo neublížil. ()

NikaIn

Neriešila som dej,výkony,nič,len som sa nechala viesť a unášať pocitmi.Presne to tento film robí,tíško si ním preplávate,unesení,očarení,fascinovaní a ani neviete čím.Film má kúzlo,Saoirse Ronan je kúzelná a ja som ostala dojatá zo zvlhnutými očami. ()

rigby

Románek pro ženy. Nic světoborného, pro diváky nezajímavé a spíše nudné, ale divačky si nejspíš užijí svoje. Příběh jednoduchý a každý krok předem odhadnutelný, stejně tak i závěr. Jako muž jsem se po celou dobu spíše nudil, podruhé už bych se ke zkouknutí neodhodlal. ()

LencaN

Konečně zase pěkná nekýčovitá romantika. Sice to bylo často smutné, ale ten prostý konec stál za to. Metál tomu, kdo psal dialogy. Ani jedna věta tam nebyla nadbytečná nebo otravná. Dvojka Ronan - Cohem byla rozkošná. Z ní jsem ze začátku měla obavy, že nebude hrát dobře, ale bylo to skvělé. A Cohen byl takový gentlemanský sympaťák, že dohromady tvořili super pár. Sice až na 5* to necítím, přesto to bylo velice slušné. Pochvala scénáristovi Hornbymu, za krásné dobové kostýmy a taky hudbu. Nej momenty - zpěv na charitativní vánoční akci (mráz po zádech), písknutí na pláži a samozřejmě konec (mlask). ()

VLADEK

4 hvězdičky jsou moc, ale 3 zase málo. Souhlasím s tím, že film má v podstatě prostý a předvídatelný děj, který vás ničím neohromí, ale má určité kouzlo. ()

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016