Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila. Ocitá se v cizím světě, připadá si jako ve vyhnanství a podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stýskání po domově pomalu mizí. Eilis přichází životu v rušném New Yorku na chuť. Pak ale přijde událost, kvůli které se musí vrátit zpět do rodného Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen. (CinemArt)

M.i.k.e

červená knihovna hadr...Saoirse je fajn,celé to vypadá hezky na oko,ale jinak je to naprosto zbytečný film.Forma tady jasně převálcovala obsah...60% ()

Hees

Žiadna chémia medzi jednotlivými predstaviteľmi čo sa týka vzťahov a to teda absolútne žiadna vášeň nič. Príbeh sa snaží byť o niečom, ale ja fakt neviem o čom bol. Saoirse Ronan vyzerá naozaj veľmi sympaticky a pekne, ale kde sú emócie? Neviem no. ()

Martin741

Nudna a plana romantika, o tom, jak sa ona vystahovala z maleho irskeho mestecka do New Yorku V USA. Cira retronuda, nic viac, tie 50s roky su len prazdnym lakadlom na divakov : 45 % ()

BarryLyndon

3 nominace na Oscara a to ještě v hlavních kategoriích WHAAAAAAT? Něco mi uniká? Totálně nezajímavá romanťárna, kde někdo jenom trochu přepudroval retro produkci Danielle Steele a hodil tam docela zajímavý cast a do hlavní role docela ošklivou mrchu Saroise Ronan . Špatný to nebylo, ale 3 nominace, cože? 6/10 ()

Streeper

Myslela jsem si, že to bude patřit k těm průměrnějším filmům a že mě to tolik nenadchne a nakonec jsem z toho nadšená byla. Saoirse Ronan se mi v roli Eilis strašně líbila a je to vážně úžasná herečka. Příběh není úplně dokonalý, ale díky režii to skvěle utíká a plyne, takže se společně s hlavní hrdinkou zamilováváte, pláčete, trpíte a smějete se a celým tím filme proplouváte. ()

Nach

"Jsem čerstvě plnoletá dívka, co přijela do velkého jablka, zamilovala se a vdala. Teď při návštěvě milovaného Irska jsem se zamilovala znovu. A fakt nevím... opravdu nevím, jakého muže si mám vybrat. Já vím, řeknete, že toho s kým jsem vdaná, ale když on by pak ten film o mě byl krátký a možná i nezajímavý. A zapeklité vztahy, to je to oč tu poběží, až bude žít Viewegh." Brooklyn nám vypráví výše řečené, ale s mnohem větším důrazem na drama. A musím říci, že ne úplně špatně, ale zase ne výborně. Saoirse Ronan je velice kvalitní herečkou, což oceňuji. I ostatní herci nejsou dřeva. Je to příběh o idealistické dívce, jíž realita dá slušnou čočku. Nejprve pro nedostatek práce musí odejít z domoviny, aby se tam pak na návštěvu vrátila a dostala všechno, co se jí zde dříve nedostalo. Byl by to idealistický konec, kdyby za velkou louží už nepatřila jinému. Zní to jako šestákový příběh béčkového autora, místy to tak i vypadá. Nominaci na Oscara tohoto filmu tedy upřímně nechápu. A pokud ho získá, asi bude něco špatně. Čtyři hvězdy s odřenýma ušima. 75% ()

Darth Revan

Brooklyn je krásným případem toho, čemu se dá říkat romantické drama. Dívka je vržena do úplně odlišného světa a musí se v těchto vodách naučit plavat. Po smutné události se vrací domů, kde jí začne nadbíhat jakýsi Hux :D. Film je plný srdcervoucích scén i úsměvných momentů. V hlavní roli exceluje Saoirse Ronan, jíž zdatně sekunduje Domhnall Gleeson v roli irského zbohatlického synka. Píši to již poněkolikáté, ale tohoto Ira čeká zářná kariéra. Celkově je film výborný, jen mu trochu ubližuje italská rodina, se kterou má hlavní postava jisté pletky. 4* ()

Joges

Saoirse Ronan bravurně utáhla celý film, a tak se nedivím, že je nominovaná na zlatou sošku akademie. Nejen že je obdařena intelektem, dnes oplývá i půvabem. V Brooklynu je magická a přesvědčivá. Celý film má tak výborná ale bohužel i hluchá místa. Jednotlivé slabší části kolikrát budí dojem červené knihovny a připomínají upovídané ženské spolky. Závěr se však naštěstí podařil, korunuje celé rozehrané dílo autora i režiséra. Brooklyn není trhák a nebude stát v čele žebříčků, mě ale oslovil. Hvězdu přidávám i za krasavici Ronan s irskými kořeny. ()

Dannysek4U

Popravde onen milostnej zvrat mi tam prijde vlastne tak trochu navic. Jinak milej lidskej film. Nic vic, ale neni to malo, byt nominace v best picture je asi trochu prehnana. ()

campix

Typicky šablonovitě pojatý romantický film, který ctí všechna pravidla daného žánru, ale na druhou stranu je velmi kvalitně řemeslně natočen a finále nabízí několik zajímavých otázek. Brooklyn sleduje příběh mladé Irky Eilis, která se vypraví za velkou louži do New Yorku za novým životem. Daří se jí, zamiluje se, ale neodkladné záležitosti ji přivedu zpět domů, kde následně vyvstane situace, jejíž řešení pro ní nebude rozhodně jednoduché. Kvalitně natočená romantika, která rozhodně neurazí. Snad jenom nominace pro Saorsie Ronan v hlavní roli mi přijde poněkud nezasloužená. ()

Sammya

Do tohohle snímku jsem se zamilovala hned po shlédnutí. Knihu jsem nečetla, už ji mám ale doma, nemůžu zatím říct, jak moc se jí drželi, ale podle mě to byl fantastický film. Nic bombastického, prostě krásný lidský příběh o lásce, domovu a hledání sebe sama. Tony měl rozhodně můj hlas, takže jsem celou druhou půlku filmu protrpěla a bála se, že se rozhodne zůstat. Nicméně jsem moc ráda, jak to dopadlo. Všichni herci byli skvělí, nasmála jsem se nejvíc u konverzací u jídelního stole paní Keohe, kde mě též velmi potěšila role Emily Bett Rickards. Edit: Přečetla jsem knihu. Jako adaptace je tenhle film výborný, nemám pocit, že by vynechali něco výjimečně důležitého, nicméně! V knize mi to přijde jako pravej milostnej trojúhelník, který skončí tím, že se rozhodne pro Jima a jede do Ameriky si pro rozvod, kdežto ve filmu, a tu verzi preferuji, je z Jima jen flirt, který odezní a ona se ráda vrátí k Tonymu. ()

Juto

Srdcervúci a uštipačný príbeh o voľbách, krajine, záväzkoch, obetách a láske. Brooklyn je vynikajúcim, žiarivým a trpko sladkým zobrazením toho, kým sme, odkiaľ sme prišli, kam ideme a miestami, ktoré nazývame. Domov. 7/10 ()

laik_60

Niečo na tom filme musí byť, keď som ho bez preskáčok a prerušenia pozrel aj druhý krát. Akurát rozmýšľam prečo som ho neocenil už na poprvé. :) 50-te roky, dievčenece nosili príšerné letné šaty, nesmierne im zväčšovali zadok. Ale inak to bolo OK. :) Film naozaj oddychový rodinného charakteru a bez hollywoodskych pátosov a klišé taký europsky pohľad na Írku, čo sa z unudeného ničneznamenajúceho írskeho mestečka s protivnou majiteľkou obchodu vybrala "za novým životom" do Brooklynu. O tom ako to zvládala je vlastne celý film. Diváčky s citom pre sentiment a romantiku si isto iste prídu na svoje. ()

ewi

Velmi prijemne civilni komorni drama. Zadne melodramaticke vybuchy a necekane zvraty, takze je vse naprosto uveritelne. Pata hvezda za mile herecke vykony a prijemne herecke obsazeni (zadni prvoplanovi krasavci a krasavice, jak byva zvykem, spise takovi lide odvedle) ()

Sharlay

Citově vyděračná romanťárna, které chyběla o hodinu delší stopáž věnující se potápějící se lodi a vyrostl by z toho nový Titanic. Celé to "haló" kolem tohoto filmu je jen napěchovaná bublina plná růžového parfému. Nominace na Oscara za Nejlepší film je minimálně doklad nezdravého rozumu a dost možná i hluboké nouze po naplnění dostačujícího počtu nominovaných filmů za rok 2015. Nic jiného než do počtu totiž Brooklyn není. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy aspoň za snahu a za nízký práh stupidity filmu, ale pak jsem si hlavně ke konci filmu uvědomil, že mě sralo se na to koukat už po půl hodině, takže se nenucenou hudbou ani měkkým světlem kamery ani hereckými výkony opít nenechám a normálně na rovinu říkám, že domácí puťky a blondýny z toho budou paf (aspoň pokud jim v hlavě nemrdá dost na to, aby předsudkově zatracovaly film s historickými reáliemi), takže kluci, kteří je na to vezmu do kina, si večer dost pravděpodobně zašukají. Takový film ale nepotřebuje žádnou výjimečnější pozornost ani nominace na Oscara. A koneckonců ani červená čísla na ČSFD. ()

kocik1

Někdy je to nejjednodušší vrátit se domů, tam, kde všechno bezpečně znám, vklouznout do svého bývalého života jako do starých vyšlapaných bot a nechat se vláčet osudem, který by se zcela jistě odvíjel jinak, kdybych ty botky nikdy neopustila a zůstala obyčejnou nezajímavou nickou z irského zapadákova. / Film je tak trochu (víc) červená knihovna o obyčejné dívce Eilis, ve které se rve stesk a láska k dalekému domovu a nová láska a nový život za mořem. Není lehké udělat první krok v nových lodičkách, člověku se trošku kymácí nohy a tak se může lehko stát, že sejde z cesty..... ()

vesper001

Irská buchta sbalí raneček a vyrazí do Nového světa naučit se řemeslu a najít prince na bílém koni. Pohádky já ráda. ()

Šuplík

Nechcel som sa rozčúliť, ale nemohol som si pomôcť. Tvorcovia Brooklynu, najradšej by som vás chytil za ušiská a oplieskal o stenu. Takto utopiť dielo v špinavých vodách podpriemeru a plochosti! A to sa najprv začal rysovať ozaj zaujímavý príbeh. Dalo sa ho tak parádne rozvinúť. A mali ste Saoirse. Možno to ako výsledný film nie je úplne zlé, ale všetok ten zmarený potenciál to odpísal. Nepotešili ste ma, ľudia. A všetky tri hviezdy dávam za herecký výkon Saoirse Ronan. ()

tatanapope

Příběh mladé dívky z Irska, která dostala příležitost jet si za svým Americkým snem. Když začne zdát, že se jí konečně bude dařit, zastihne jí nečekaná událost, díky které se musí vrátit. Celé městečko očekává, že zůstane a čeká jí nelehké rozhodnutí. Krásný, přirozený, citlivý film, kde exceluje svým výkonem především mladá herečka svým přirozeným, nenuceným, přesvědčivým výkonem. ()

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016