Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila. Ocitá se v cizím světě, připadá si jako ve vyhnanství a podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stýskání po domově pomalu mizí. Eilis přichází životu v rušném New Yorku na chuť. Pak ale přijde událost, kvůli které se musí vrátit zpět do rodného Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen. (Cinemart)

bearmeedek

Zpracování nezavírá diváka přímo do červené knihovny. Podání je nenásilné a tím pádem docela příjemné. Zjednodušený začátek získá na zajímavosti s přeměnou chování hrdinky, ke kterému se dostala při práci v americkém obchoďáku. To, že ke konci filmu přestane na čas používat mozek, jí na sympatiích nepřidá, ale je to film. ()

RAFT

No co k tomuto filmu jenom dodat ,tak za prvé režisér už natočil ,poněkud lepší filmy .Ne že by tento film nebyl zajímavý ,ale pro mě je poněkud až nudný.Budˇ sem těchto filmů s takovým příběhem viděl mnoho a proto mi to přišlo, takové nemastné neslané .Jako herci vybráni docela dobře i když, já si asi nikdy nezvyknu na herečku Saoirse Ronan asi mi v každém filmu na ni něco vadí a nevím co.Jedno shlédnutí bohatě stačí .Za mě 60% ()

hero_bk

Krásný a příjemný film. Z filmů nominovaných na Oskara za nejlepší film zatím první 5*, uvidíme, co ukážou ještě ty ostatní. ()

seeba10

Zdařile zpracovaný příběh ze života, který neměl (a právě kvůli kvalitě hereckých výkonů a zpracování nemusel mít) žádné zbytečné kudrlinky a zlepšováky. Za to, že drama děvčete, co se vydá za štěstím z Irska do USA bylo zpracováno naprosto reálně musím dát 5*, protože to je jeden z těch filmů, co ve vás něco zanechá a nedělá to vůbec násilně. S.Ronan za daný výkon přeji Oskara, protože podle mne zahrála ještě mnohem lépe jak Brie Larson v Room. ()

vladivostok

Ach tie city :-) tak trochu som aj tusil do coho idem. Celkovy dojem ma vsak samotneho prekvapil. Cele to posobi uhladne a to vobec nehovorim len o kostymoch. Krasny ucesany krajec chleba s maslom. Samozrejme tu slo hlavne o city. Ale ja som chlap, aj hviezdne vojny mam rad... Asi mi chyba domov a nemusim byt prave ir v brooklyne :-) homesickness ! / 75 % ()

FIAT 500

Divné, plytké, zbytečně dlouhé... Natočený je tenhle film hezky, ale mám takový dojem, že je to tak asi to jediné, co mě na něm zaujalo. Příběh byl červenější než červená knihovna, charakter hlavní hrdinky byl poměrně nesympatický, ačkoliv to stejné se nedá říct o herečce, která ji hrála. Poslední třetina filmu úplně zbytečná a vlastně se mi líbila asi nejméně. Dohromady těžko za dvě. Nominace na Oscara nechápu, bylo jistě daleko více lepších filmů. ()

TommyDiamond

Příběhově mě snímek příliš neoslovil. Je to typická naivní romance, která udělala z irska omšelou díru. Navíc bylo jasné, že ostýchavá, mladá irská panna za velkou louží zjihne a otrká se.... Ve skrytu duše jsem ale doufal, že po návratu domů, kdy se jí otevřou prakticky všechny dveře, které před jejím odjezdem byli zavřené, bude rozumná a do ameriky se nevrátí. Ovšem naše hrdinka poslechla lásku a jede do brooklynu třít bídu s nouzí s taliánským instalatérem.... Uznávám, že mě film bavil a tři hvězdy si určitě zaslouží, pochvalu má i S.Ronan.... ()

alldo.raine

Mně se to líbilo. Vše šlape jak má, a to včetně ústřední dvojice. I přes čítankový scénář je to velmi příjemná podívaná s hezkými kostýmy a výpravou. Za zmínku mi ještě stojí hudba, která byla skvělá. PS: Dva poznatky, irská děvčata určitě nejsou krásnější a i když je to příjemná romantická podívaná, na Oscara to opravdu není:) ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Příjemný, celkem obyčejný a ničím zvláštní příběh, takže nechápu ty nominace. 50.léta v USA byly fajnové, stejně tak jako kdysi migranti. ()

dawnie

Hezky se na ty barevný šaty a retro New York koukalo. Saoirse byla jemná a akorát, její Ital byl charming a kvituju i zbytečně nepřehnanej scénář. ()

Scraffy

Zaujímavá romantika, ktorá si drží pekné tempo a slušnú drámu. Saoirse Ronan je perfektná. Čo viac si priať? ()

hazdrova

Príbeh mladučkej Saoirse je veľmi krásne neobyčajný a pritom tak jednoduchý. Veľmi sa mi páčilo, že nešlo o žiadne bozkávačky, sexovačky ale bolo to také prirodzene inteligentné. Film je zádumčivý a pomaličky sa vyvíja, takže treba mať na taký náladu. 3,7* ()

Lolos

Nominace na Oscara.... ehm za co?¿?¿? Už už jsem chtěla dát dvě hvězdy, když jsem si vzpomněla na výtečnou irskou hudbu. Jinak je to ale průměrné nasládlé drama, kterému by trochu víc té hořkosti neuškodilo. Místo toho, aby film zkoumal problematiku emigranta, jenž se ocitá v cizí zemi bez konexí, zkoumá víc chlapy točící se kolem Eilis. A já se ptám proč? Například sestra Eilis tam podle mě hrála mnohem větší roli a přitom se o ní tak málo dozvídáme, takže když pak umře, scénář nám v podstatě nedá sebemenší záminku po ní truchlit. Celkově je pohled na Eilis hrozně ochuzený o další aspekty jejího přizpůsobování se novému světu, jestliže nám film cpe před oči jen romantické vztahy a na zbytek se prdí. Nakonec to celé tak nějak vyzní do prázdna. Za co že byl ten film nominovaný na Oscara? ()

papadoce

No Sleep Till Brooklyn tu neplatí. Saoirse je v Brooklyne prekrásna. To ako bola nalíčená a upravená bolo skutočne nádherné. Samotný film bol čiastočne okúzľujúci, vo svojej podstate bavil, ale určite nešlo o práve premakaný príbeh. Bola to taká klasická ničím neurážajúca hollyúdska produkcia, trochu viacej farebná, Ronanovsky dramatická. Napriek tomu mal film zvláštne čaro. Akoby tá doba rokov 50tych bola kulisovo a odevovo oveľa vierohodnejšie vykreslená než to býva zvykom. Avšak ústredná zápletka príbehu pre mňa trochu nepochopiteľná, umelo vykonštruovaná a málo uveriteľná. Na druhej strane, bez nej by to zrejme bolo už úplne prázdne a o ničom, takže dobre. Lepšie tri, ale na Oscara rozhodne nie. Ani pre tie modré oči. ()

movemat

Pre ľudí smútiacich za domovom musí byť tento film emocionálna drtička. No zároveň to vnímam aj ako takú poctu tým, ktorý našli odvahu a silu začať život inde a to najmä v 20. storočí, kedy bol prílev Európanov za veľkú mláku, túžiacich po lepšom živote, enormný. Dejovo toho film, žiaľ, neponúka nejak veľa. Prvá polovica trochu nudí, v druhej to dostane nejakú mini zápletku, no skôr je to taká pomalá citlivá dráma, ktorá nezainteresovaných neurazí a zainteresovaných rozcitlivie. ()

Shitonit

Opět pohádka, nádherně citlivě vymalovaný příběh husičky, která neví kam a do čeho jde, až se to tak hezky vomotá, začne to bavit, a nakonec je z toho prďáckej pět švestek. ()

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016