Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila. Ocitá se v cizím světě, připadá si jako ve vyhnanství a podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stýskání po domově pomalu mizí. Eilis přichází životu v rušném New Yorku na chuť. Pak ale přijde událost, kvůli které se musí vrátit zpět do rodného Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen. (Cinemart)

Poupe

Skvělý výkon Saoirse Ronan. Balzámem pro uši i duši, alespoň v mém případě, je angličtina a hned několik jejích přízvuků. Příběh je to celkem jednoduchý, ale o to spíše se člověk může soustředit na samotné herce či velmi zajímavé dialogy. Chci zažít lásku jako Tony a Eilis! ()

Colleague

Je lepší Ir s domkem po rodičích nebo Ital, co umí opravovat záchody? Pokud váháte a potřebujete znát odpověď, je film přesně pro vás. ()

Gaia.M

Jo, jo a jo. Tyhle filmy prostě točí pro mě. Krásně strávený čas. Trochu jsem si poplakala, trochu si zavzpomínala. Nemusím ani opustit naši zemi a přesně vím o čem to je. Opustila jsem malé město a šla do Prahy, bylo mi smutno, pak to bylo lepší, nakonec mě to sežralo a vyfluslo zpět do malého města. Tento film, příběh, postavy, celé mě to uchvátilo a chci víc, víc takových filmů prosím. ()

owwidius

Od zaciatku do konca taky dobracky, pozitivny filmik. Asi som uz zmagoreny z inych filmov, ale stale som cakal daku zlobu, sklamanie, podraz, no ale celu dobu nic :D Takze celkom prijemny pocit, pre zmenu. Fakt sa na to dobre pozeralo, aj zaver vydareny. Ale ze v nominacii na Oscary za najlepsi film, no neviem. [#19/2016] ()

Rockerman

Krásná romantická záležitost, která je natočena podle všech pravidel tohoto žánru, žádné překvapení tedy nečekejte. Jak chudé irské děvče ke štěstí v Brooklynu přišlo. I tady je nejdříve vzplanutí velké lásky, pak přichází komplikace, aby se na závěr vše urovnalo k happyendu. Je to všechno takové čisté. Příběh se mi líbil a taková romantika mi nevadí, ba naopak, přestože je to spíš doják pro ženy. ()

lemonova

Niečo tomu chýbalo.. zásadný vnútorný konflikt, ktorým hlavná hrdinka prechádza, bol vykreslený veľmi povrchne, dokonca mi pripadal odbitý ako narýchlo načmáraná domáca úloha.. Saoirse to zahrala veľmi pekne a stačí sa pozerať do jej nádherných očí, aby vás udržala v príbehu, ale vlastne nemala veľmi čo hrať. ()

KNTRFKT

Jo, taky pamatuju časy, kdy jsme chodili za zábavou, nebo do biografu, vždycky pochopitelně za děvčaty nebo s děvčaty. Dívky si vždycky rády oblékly krásné vyšívané šaty, načesaly kadeře, nahodily hodobóžové střevíčky, na které si poctivě celý rok šetřily a vyrazily do kulturáků, kde ostýchavě postávaly v koutech, mrkajíc na chlapce, kteří přišli též za cílem si ve 14 letech zašukat, rovněž svátečně oblečeni a především doufaje, že si některý z nich právě onu dívku vybere, protančí s ní střevíce, někde na seníku jí udělá dítě a odejde na vojnu. No jo, moment, zase jsem se jednou nechal unést, teď je to spíš takhle: Vole, buchty na sebe, vole, něco hoděj, dovalej se do klubu, tam obdržej dárkovou sadu LSD do pití a když pěkně poprosí, tak i herák do jointa, samozřejmě oblečený a zmalovaný jak zaměstnankyně vykřičenejch domů, s jedinou touhou kleknout si na záchodech do chcanek a udělat onomu vysněnému mládenci za jednu lajnu moc hezky u šulínka. Jo a jaký z toho plyne ponaučení? Máš strach o děti? Tak si je hlídej, vychovávej a nebuď píča, nebo z nich tohle vyroste. Toť k večerní výchovný lekci. ()

Olík

Kdybych, chtěl být skoupý na písmenka a pošetřit své nedokonalé všemi deseti, tak bych si vystačil s prostým slovem „příběh“. Nic víc, nic míň. Žádné bubnu, žádné strč prst skrz krk, žádné objevíme podruhé Ameriku…jenom prosté vyprávění. A co je nejdůležitější…..příjemné vyprávění. Tak trochu červená knihovna, kterak šedá myška k lásce přišla. Ale ani s tím jsem neměl sebemenší problém, protože celkový dojem dává svým nenásilným plynutím na prdel dnešní uspěchané době plné falešných vlastenců, superhrdinů a odborníků na všechno. Ta nominace na Academy Awards….no, to si nejsem tak úplně jist…..ale jinak palec hore a čtyři hvězdičky k tomu. ()

SamanthaM.M

Nudný, ľahko zabudnuteľný a predvídateľný romantický film, rovnaký, ako tucty ďalších. Nechápem toľké nominácie na Oscara. ()

Torgal

Veľmi príjemná dobová limonáda vyšperkovaná neuveriteľne sympatickou Saoirse Ronan. Dej nie je zrovna košatý, ale tentokrát mi to vôbec nevadilo, bavili ma herci a atmosféra filmu. Nominácia na Oskara v kategórii najlepší film je ale pre mňa prekvapením, ničím výnimočný mi neprišiel. 8-/10 ()

Hpatrik

Příjemná dobová atmosféra, nádherná kamera, pěkná hudba a samozřejmě báječná Saoirse, a ty její kukadla.. Do druhé poloviny filmu opravdu příjemné pokoukání, pak mi to ale trochu zkazilo její nepochopitelné okouzlení jiným chlapem, to jak už po pár týdnech zpět v Irsku zapoměla na to, jak v Americe prožívala své nejkrásnější dny v životě, ba se je i snažila vytěsnit (nepřečtené dopisy v šuplíku), a pak samozřejmě to její "prozření"... škoda! ()

PEZ

Film s veľkým srdcom, s vydarenou výpravou a kamerou, ale hlavne s parádnou Saoirse Ronan. Tá baba už 10 rokov dozadu v Atonement ukázala, že je strašný talent, v Brooklyn to len potvrdila. Feel-good movie v dobrom slova zmysle. (Cinematik 2016) ()

Torpid

Červená knihovna po všech stránkách řemeslně zvládnutá. S výjimkou mdlého scénáře. Skvělá hlavní herečka. ()

ppospisil

Pokud se necháte na chvíli unést příběhem, dobou a sentimentálností, nebudete daleko od udělení 5 hvězd jako já. Obrovským překvapením pro mě byl tento film, klasicky oslavující americkoukulturu první poloviny 20.století. Hudba, scénář a dějové zvraty, které mě ve dvou případech opravdu překvapili (zejména ten nejdůležitější) byli naprosto skvělé na tento žánr. Na Oscara to asi není, ale na nominaci se vůbec nezlobím! Velice velice povedené romantické drámo. 90% ()

Petula009

Naprosto sdílím ten názor, že u některých filmů prostě skloním zbraně a tiše odcházím, abych nezničila ten pocit a atmosféru z filmu. Nominace na Oscara je podle mého trochu povinností, aby si Akademici mohli odškrtnout britský film s "exotickou" koprodukcí. ()

Mouchal

Brooklyn popravdě není ničím výjimečný. Milostný trojúhelník je profláklejší než trojúhelník rovnoramenný, stesk po domově určitě mnozí z nás dobře znají a z dob minulého století je zde spoustu lepších filmů. V čem si tedy zrovna Brooklyn zasloužil Oscarovou nominaci? Sakra, nemám páru. Hlavní postava Eilis je (až na posledních pár minut) neuvěřitelně nerozhodná a nesympatická (chudák hošek ji vyzná lásku a ona tupě zírá do sloupu). Některé momentky to má celkem povedené, ale jinak film, který staví především na lovestory by měl mít přeci jen ten vztah o něco hlubší a ne že si dají dvakrát pusu, jednou zasunou a běží na radnici se vzít jenom proto, aby mladému taliánovi slečna neutekla s nějakým vytáhlým zrzkem ze své milované domoviny. Kam se mimochodem hlavní postava dostala za velmi podivných událostí. Umřela jí sestra. Ale tady mi přišlo, jako by si scénaristi nechtěli dělat příliš velkou práci, tak tu její smrt zaonačili slovy "asi byla nemocná" (no nepovídej...). Pár z nás možná potěší fakt, že si malou roličku střihla naše Felicity z Arrowa (ikdyž už jí asi nikdo moc rád nemá - včetně mě). Každopádně filmů, jako je Brooklyn už bylo natočeno spousty a hlavně spousty i o třídu kvalitněji. Takže pokud sledujete nominované filmy (jako já), tak se připravte na snímek zcela zbytečný, který z hlavy dostanete hodně rychle. 50% ()

mira.l

Na plný počet to na první shlédnutí asi nedosáhne, ale líbilo se mi to dost. Je to taková červená knihovna, hlavní hrdinka to po připlutí z Irska do USA za lepším životem má až nějak podezřele lehké, jakoby nalinkované, vlastně všechno jí vychází, a co nevychází honem, to se rychle zlepší:). Tedy až na nenadálé úmrtí sestry, která zůstala doma v Irsku s matkou. Dějová linka příběhu je tu poměrně jednoduchá a jasně daná, ale koneckonců proč ne, proč se nepodívat na film, který je hezký po vizuální stránce (kostýmy, prostředí, hudba), a navíc je korunován velmi dobrým výkonem Saoirse Ronan, která přes svůj nízký věk zraje zřejmě ve velmi kvalitní herečku, navíc s poměrně netradiční vizáží a myslím, že do té doby poměrně hezky zapadá. Moc příjemně se koukalo na její proměnu, která byla jako rozkvět poupěte z ustrašené, nesmělé a osamocené holky, vržené do velkého světa za oceánem, v krásnou květinu, čili elegantní mladou dámu. Brooklyn je takové milé romantické pohlazení, které si rád někdy zopakuju. Což mi připomíná, že jsem se pořád nedokopal k jedné z prvních velkých rolí Saoirse, k Pokání...:). ()

haWranka

Po dlouhé době film, který mě opravdu zaujal. Ne nějakým originálním nebo "záživným" dějem. Ale především atmosférou, hudbou, milostí a skvělým výkonem Saoirse Ronan. ()

neo93

Příjemný romantický film nejen o lásce, ale i touze žít svůj sen. To všechno prožívá irská dívka Eilis, která odjíždí z domova do New Yorku, aby začala žít svůj nový život. Po pár úzkostlivých týdnech najde onu lásku a všechno je, již jak má být. Všechno se poněkud zdramatizuje, když se musí vrátit do rodné země, kde vlastně najde to, co hledala v cizině. Není to žádný vzrušující příběh ani ale nijak nudný. Rozhodně mě bavilo sledovat pohlednou a zároveň skvělou Saoirse Ronan jako nejistou a nesmělou holku, která se změní na sebevědomou ženu plnou ideálů. Sympaticky zrežírovaný snímek, který nic nevnucuje a nechává nás jen jemně proplout celým příběhem. ()

E lan

Není nad příjemné, vkusné a navíc dobově tématické filmy. Když to pak zalijete šťávou z dobrých herců a umírněné romantiky, která není jen tím jediným co příběh má přinést, dostanete výborný film, na který se stojí za to podívat. ()

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016