Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila. Ocitá se v cizím světě, připadá si jako ve vyhnanství a podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stýskání po domově pomalu mizí. Eilis přichází životu v rušném New Yorku na chuť. Pak ale přijde událost, kvůli které se musí vrátit zpět do rodného Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen. (Cinemart)

Veeria

Nádherné, jemné, citlivé, něžné....Příběh, který bych mohla sledovat hodiny. Saoirse Ronan je pro mne ztělesněním ženské krásy. A ta hudba....prostě dokonalost. Filmový zážitek. ()

black8

Úplne zjednodušene povedané, ide o lovestory, v ktorom sa hlavná hrdinka nerozhoduje ani tak medzi dvoma mužmi ako medzi dvoma miestami. Medzi zaprdeným dedinským domovom a rýchlo sa rozrastajúcim Brooklynom. Jej konečná voľba neprekvapuje. Páči sa mi poetika tejto voľby. Je ťažké opustiť domov a zvyknúť si na cudzie a neznáme, ale niekedy vám nezostáva nič iné a možno, keď už raz prekonáte počiatočné pocity odcudzenia, zistíte, že už sa nemôžete vrátiť, lebo by ste opustili samu seba. ()

bonovox

Kvalitne podaný romantický príbeh nielen pre írskych prisťahovalcov do USA. S. Ronan každým filmom dokazuje svoju kvalitu a krehkú krásu. ()

Kozlowski8

Příjemně a s citem natočený snímek, který naplní romantickou duši a emocionálně poškádlí, ale není ani kýčovitý, ani přeslazený, a už vůbec ne hloupý (jako většina podobně laděných). Je postaven na dobrém scénáři, hezkých exteriérech a výborné Saoirse Ronan, jejíž projev je velice přirozený a lidský. Zásadní dilema její postavy jsem intenzivně prožíval spolu s ní a ještě stále si vybavuji výraz její tváře - ty rozpaky a lítost v jejích očích a citový rozkol, který dokázala tak hezky vyjádřit. Hezký zážitek. 75%. ()

Leník

Spletla jsem si to s Motherless Brooklyn, takže jsem byla příjemně překvapená, když jsem zjistila, že se na mě chystá romantický příběh, navíc napůl z milovaného New Yorku a napůl z milovaného Irska. Krásný příběh o tom, že někdy prostě musíme být sobci. A Tony dobře udělal, my ženský jsme fakt příšerné... ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

PTuranyi

Výborná osobná imigrantská dráma mladá utiahnutá Írka Eilis musí čeliť výzve veľkého sveta aby našla zmysel svojho života. Zmysel je asi príliš silné slovo, ale doma v Írsku nevidí, žiadnu perspektívu a tak odchádza do Ameriky. Tu jej život naberie správny smer a dráma imigrantky sa mení tak trocha na romancu. Scenáristicky je to však veľmi dobre vyvážené a Eilis čaká ešte jedna výzva. Jej návšteva domova je tak trocha pascou, o ktorej nemá divák ani potuchy, ale od rozlúčky s Tonym sa to dá tušiť. Od tej chvíle produkcia usilovne pracuje na tom, aby z tohto dejového zvratu vytĺkla čo najväčšiu drámu. Našťastie to neprekročí hranice únosnosti a diváka čaká už len rovnako príjemný záver ako celý film. Veľkú zásluhu na tom majú aj herecké výkony všetkých hercov, ale hlavne Saoirse Ronan v hlavnej úlohe. 75% ()

TomDolly

Ellis je skvelá, prežívala som s ňou každý okamih od prvej radosti až po smútok. No niečo málo mi na tom predsa chýbalo. ()

Jurcekk

Páčila sa mi saoirse . malo to takú inú atmosféru. Nepriatel najlepší je učitel a tak jej místní drbna ukázala čo musí urobiť. Film je v pohode, zaujme tým, ako málo sa snaží zapáčiť. U mně dobrý. ()

Gabis

Velmi pěkný film pro citlivé duše, poslední věty Saoirse musí vzít za srdce snad každého. Něco do sebe ta stará doba měla. ()

Gyllllis

Do první půlky jsem se zamilovala, ale od té chvíle, co odjela do Irska se ve mě jednoduše něco zlomilo... a snad se ani nebojím říct, že by to mohlo být srdce. Samozřejmě, kdyby tam tato část nebyla, tak by se film nejspíš zařadil k těm slaďákům od začátku do konce, které jsou většinou dost přehnané. A ano, v podstatě to i skončilo dobře. Ale jednoduše v druhé části, jestli to tak můžu nazvat, se mi před očima ztratila ta jiskra, která se utvořila ve chvíli, kdy Tony spatřil Eilis. Samozřejmě, kdybych trochu potlačila své pocity a vzpamatovala se z toho, že všechno nemůže být jako z pohádky, řekla bych, že to byl vážně dobrý film. Přestože tu někteří píší, že na něm nebylo nic zajímavého a byl to jen další nezajímavý romantický film k nepovšimnutí, rozhodně si to nemyslím. Můžeme nahlédnout do minulosti početné skupiny původních Irských obyvatel v Americe a vidět, jak to vůbec nebylo jednoduché, začít svůj život v jiné zemi, na jiném kontinentě.... Brooklyn má potenciál vzbudit v divákovi velmi silné emoce. ()

Slida79

Plné emocí, výborných hereckých výkonů, napětí vychází více z hereckých výkonů než li ze složitosti příběhu, když se však napojíte na hlavní hrdinku příběhu můžete prožít příběh na plno a možná Vás překvapí Vaše vlastní emoce. Za mne 95% ()

KatnissEver

Citlivý pohled do nitra mladé ženy, která se odstěhuje za "velkou louži" žít svůj americký sen, i když to tak z počátku nebere. Pro některé je možná ukňouraná, jiní si umí představit co prožívá. Saoirse opět předvedla úžasný výkon a ještě o ní uslyšíme. Z mého pohledu jde o aktuální téma, proto jsem se asi s hlavní hrdinkou tolik sžila (sama se stěhuji do US), ale to nic nemění na tom, že film je zmáknutý na jedničku a není mu co vytknout. ()

vito_s

Já nevím, tohle že si vysloužilo nominaci na Oscara? Pro mě další vyprázdněné retro typu Carol (2015). Navíc sledovat holku, která neví co chce, to docela irituje. ()

revere

Takový "ženský" film, skoro se stydím přiznat, že se mi to dost líbilo. Jedno bych tomu přece vytknul: všechno tam až moc pěkně jde, jak má. Na druhou stranu ... alespoň někde. S odstupem času jsem přidal pátou hvězdičku. Odpustíme-li filmu jeho "čistotu", tak ten pramínek života, který jím protéká, si ji zaslouží. ()

Kamil111

Proč byla proboha tato limonáda nominována na Oscara? Pokud pominu formální kvality filmu, neřeší ani jinou barvu pleti, ani sexuální orientaci, ani otroky, ani Židy, ani obtěžované, ani co jávímjakou menšinu. Anebo se Irové v Americe (a že jich tam je) najednou cítí menšinou, která musí lobbovat za své nevímco? Potřeba ujišťovat se, že Amerika byla vždy zemí nejzaslíbenější? Nemluvě o tom, že nejlepší Irkou ve filmu byla báječná Angličanka Julie Walters. ()

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016