Jessabelle

• Česko Jessabelle: V tváři démona (více)

Jessie po tragické nehodě přijde o snoubence a sama zůstane ochrnutá. Aby našla klid, nastěhuje se do starobylého domu v Louisianě, který kdysi patřil jejímu otci. Brzy se tam však začnou dít podivné věci a Jessie najde záhadný vzkaz od své matky, která zemřela před mnoha lety. Brzy pochopí, že tento dům je už dávno obýván i nějakou jinou bytostí. (Forum Film CZ)

Nivenx

Hrůza a děs. Nějak jsem tento film očekával a těšil se malinko na duchařinu, kde se budu bát. Bohužel jsem kápnul na špatného koně. Tento film těží snad ze všeho a nepřináší absolutně nic nového. Vše je takové bez napětí, atmosféry či nějakého prvku co by dělal z tohoto filmu něco víc. Viděl jsem mnoho filmů, co jsou pouze video filmy a jsou na vyšší úrovni jak Jessabelle. ()

Prometheus69

Klíč2? Narozdil třeba od Ouija.. Místy jsem se sice průderně nudil, nemám rád tyhle singel horory.. ale aspoň v druhé polovině filmu se začne něco konečně dít... což vygraduje ve velmy slušně promyšlený konec když už nic. Pokračování z toho snat nebude, ale za mě aspoň 2 hvězdy dám... :) ()

panMartin

Řekl bych, že rok 2014 je jedním z nejslabších roků pro hororový žánr a tahle ''úžasná'' Jessabelle to celé podtrhuje. Nuda, nuda a ještě jednou nuda .... strach žádný, jenom děj si plyne jako voda. Nesmyslná pointa. Film, který ničím nepřekvapí (solidní je tak max scéna ve vaně - jenže ta už byla ukázána v traileru ). Je mi smutno ..... jak se může tahle nudná hovadina dostat do kina. A finální rozuzlení není tak uspokojivé. ()

Motinski

Spolu s Annabelle najslabší horor roka. Pointa mohla byť celkom fajn, keby je zbytok kvalitnejšie spravený. Minimum zaujímavých scén, lakačky ktoré možno nastrašia ale čo z toho keď ste ich vedeli predvídať. Prvá scéna filmu ma dokonca rozosmiala. Chvíľami mi to pripomínalo Kľuč, ale ten aspoň nechcel nasilu strašiť len aby bol označený za horor a radšej budoval atmosféru. ()

Johnny.ARN

Duchárčina, vhodná ako podmaz, lebo aj tak všetko podstatné je v závere a nad celým príbehom vôbec netreba rozmýšľať. 1 z 5 ()

venison

Na tenhle horůrek jsem se docela těšila a jak to u hororů poslední dobou bývá zvykem - silně mě zklamal.. Zejména mě zajímala herečka Sarah Snook, která u mě zabodovala v "Predestination", ale tady její herecký výkon nad béčko nevystoupal.. Moc nechápu, co s příběhem mají dělat události na začátku (autonehoda), ale nějak jí na kolečkové křeslo asi dostat museli.. Děj je na prd.. Atmosféra na začátku vypadala nadějně, ale očekávání ani zdaleka nesplnila.. Závěrečná pointa průměrná a slabomyslná.. Líbilo se mi prostředí, skvělý byl dům a celkově barvení filmu.. Jedna lekačka ušla.. Jinak horor pro děti, ale kdybych měla vlastní, tak bych jim to nepouštěla, abych je zcela od tohoto žánru neodradila :-/ ()

tnp101

Hororové béčko, které nenabízí vůbec nic, co by i jen mírně náročnějšího diváka potěšilo. Stokrát ohrané ve všech myslitelných aspektech a na můj vkus až moc chaotické rozuzlení, které mi v konktextu s předcházejícími scénami nedává stoprocentní smysl. Nebo jsem spíš líný se rozpomenout. 40% ()

Pedross800

Tak to je kopec škody, nápad nebyl špatný a občas to chytlo správnou hororovou náladičku a asi v půlce jsem si opravdu se zájmem říkal, jak se to asi vše rozvine a vtáhlo mě to....jen pak to vzalo špatnou formu a napětí i nálada ta tam. A jako že Jessie alias Sarah Snook je ten "on" z Predestination, to mě vůbec nedocvaklo :-) ()

jefff

Achjo. Celý film je takový víceméně průměrný american horor bez nápadu a s omletým příběhem. Pár strašidelných scén to naštěstí docela zachraňuje. Jenže pak přijde konec, který je totálně dementní, zmatečný a nic neříkající. Takže zase nic pořádného. ()

zsn

Lepší než Anabelle, mnohem lepší než Quija. Já se bavila, nemusí téct v každém filmu kanystr krve, náhodou to od objevení hrobečku upadlo do zajímavé zápletky. Mám ráda filmy z amerického vesnického prostředí, plného klidu, krásné přírody, vintage bydlení, samoty a tak prostoru k relaxaci i k poslouchání a k fantazijnímu přiřazování zvuků k jejich autorům nebo prostoru k halucinaci, která nemusí být halucinací... ()

herr_carter

U tohoto filmu jsem se snažil upít k smrti, která by byla rozhodně o mnoho příjemnější, než zemřít nudou a opovržením nad tímto veledílem - bohužel se mi to ale nepovedlo. Jednu poctivou hvězdu dávám za to, že v momentě závěrečných titulků se u mě dostavil velice blažený, osvobozující pocit, že už je konečně konec a další z mnoha vypatlaných, vykradených a nudných "hororů" je za mnou................moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

sedm.1

Sice jsem velkým příznivcem hororů, ovšem právě duchařiny patří k těm mým méně oblíbeným, takže jsem vůči těmto filmům možná někdy až zbytečně moc kritický, ale u Jessabelle si dovolím natvrdo podotknout, že jde o vážně slaboučkého zástupce těchto typů snímků. Nejslaběji na mě zapůsobila tedy rozhodně zápletka. Strašně nezáživná, bez tempa, bez života, nic nápaditého a bohužel postupem času se to jen zhoršovalo, a to až do závěrečné pointy, která šla naprosto mimo mě, neboť jde o vážně jedno z nejnudnějších a nejzbytečnějších vyústění, co jsem se v podobně laděných filmech setkal. Atmosféra a napětí tu pak fungovali v kolísavé kvalitě, no ale v tomto ohledu to tedy zase až taková hrůza nebyla. Co se obsazení týče, na ústřední hrdinku jsem si musel chvíli zvykat, ze začátku mi totiž Sarah Snook přišla šíleně odpudivá a nesympatická, postupem času jsem jí ale začal kousat, nicméně do hlavní role, i když béčkového hororu, se jednoduše ale nehodila. No a zbytek působil jako nevýrazná tlupa statistů, fakt prostě bída. Jessabelle zkrátka není příliš dobrým hororem, respektive spíš duchařským thrillerem, nedisponuje ničím, o co by se mohl snímek opřít a ničím, co by mohlo diváka zaujmout natolik, aby se u toho mohl opravdu bavit. ()

Kienast

Stokrát viděno.... a oni to do nás budou cpát pořád !!!! Nudný film, který ničím nepřekvapí (solidní je tak max scéna ve vaně - jenže ta už byla ukázána v traileru ).Herečka v hlavní roli je nesympatická (a krasavice to taky není). Je mi smutno ..... jak se může tahle nudná báchorka dostat do kina (a horory co za něco stojí si musím obstarat jinde ). Scénárista ať se vrátí zpět k debilním komediím (Noc v muzeu, Můj auťák Brouk,..) 15% ()

korndaddy

Od nesympatické hlavní představitelky, přes zmatený scénář až po nudnou kameru.. Je vidět ze frajer za kamerou, měl víc práce s točením koz hlavní herečky v uplém tričku, případně mokrém. Neříkám nic, ale trochu mohl alespoň utvořit atmosféru, jenž by byla hodná hororu a ne jeho pocitu v poklopci.. ()

KoRner

Horor bez hlavy a päty s absolútne nesympatickou hrdinkou. Nerozumel som spúšťaču toho všetkého, ani jej iracionálne konania. V dome ostať za každú cenu, aj keď je tam zopár slušne napínavých scén, to už dnešného diváka nepresvedčí. A čím sa to viac snažia tvorcovia zauzliť a prekvapiť nečakanou pointou, tým viac sú nechcene smiešnejší. Akoby každú stránku napísal iný tvorca nezávisle od toho druhého. ()

Han22

Klasická duchařina z odporného baráku s handikapovanou holčinou. Jak už to tak bývá, tempo filmu je doslova mrtvolné a straší tu standartní černovlasá obluda. Nicméně těch pár hororových scén je opravdu povedených a celá ta příběhová linie kolem je dostatečně zajímavá a v rámci možností i slušně vypointovaná, aby to udrželo moji pozornost. Na jedno shlédnutí slušné, při druhém a zapojení mozku bych asi šel o hvězdičku níž. ()

666Carnage

Nic originálního, žádnej zázračnej hororovej prvek. Nezajímavej horor prostě, Dnešní horory už nemaj hold co nabídnout a nebo to lidi prostě už neuměj. 40% ()

Pat.Ko

Aj napriek tomu, že sa veľkých ľakačiek som sa nedočkal, no film ub mňa vyvoval zvedavosť, divák si musí počkať na objasnenie príbehu, až na samotný koniec, a to je jeden z mínusov filmu, ďalšie mínus filmu je že koniec nedopadol podľa mojich predstáv, som si istý, že nie som jediný koho to trápi, aspoň koniec keby sa skončil inak, tak by som bol aj za tretiu hviezdičku, po pozretí filmu u diváka vyvoláva pocit sklamania, a preto som za 2 hviezdičky ()

oRi11

Jessabelle nepřináší nic nového ani výrazně jiného, v některých chvílích zapomíná i na logiku. Některé scénky by možná mohli strach nahánět a divák by se mohl i leknout, ale jsou použity tak nějak v nesprávnou dobu a bez atmosféry. Dějově se film táhne až ke konci, kde se dozvíte, že sledujete nepovedenou kopii filmu The Skeleton Key. Duchařinu mám rád, ale tohle je bohužel zklamání. (Lepši 2*) ()