Jessabelle

• Česko Jessabelle: V tváři démona (více)

Jessie po tragické nehodě přijde o snoubence a sama zůstane ochrnutá. Aby našla klid, nastěhuje se do starobylého domu v Louisianě, který kdysi patřil jejímu otci. Brzy se tam však začnou dít podivné věci a Jessie najde záhadný vzkaz od své matky, která zemřela před mnoha lety. Brzy pochopí, že tento dům je už dávno obýván i nějakou jinou bytostí. (Forum Film CZ)

Ten Druhy

Sarah Snook v úlohe Jessie bola pre mňa príjemným prekvapením, presvedčivo stvárnila bezmocné dievča pripútané na vozíku, vystavené napospas temným silách na louisianskom vidieku uprostred močarísk. Film si čiastočne zakladá na svojej nepôvodnosti, odkazuje na iné známe horory a využíva atraktívne vudu rekvizity. Bol to určite zámer filmárov. Kombináciou osvedčených a príťažlivých prvok vzniká predsa niečo nové, možno nie originálne, ale dostatočne zábavné. Príbeh, ktorý sa odvíja v pokojnom tempe, premyslene vytvára bezútešnú atmosféru. Kompozícia príbehu nie je taká jednoduchá ako sa spočiatku zdá. Od začiatku sa tu hrá falošná hra s divákom, vďaka ktorej má príbeh málo predvídateľný vývoj a obrat, ktorý v ňom nastane, prekvapí. Vo vzťahoch je to pomerne zaujímavé, lebo ťažko povedať, kto je horší otec alebo matka Jessie, ktorá si buduje zvláštny priateľský vzťah k ženatému Prestonovi, pre ktorého bola tajnou láskou zo stredoškolských čias. Dávam ++++, najmä preto, aby som Jessabelle vylepšil skóre, 45 % sa mi zdá málo. ()

schizmo

Asi se vážně přestanu dívat na trailery, protože Jessabellino promo video je už několíkátý za nedlouhou dobu, co do cca minuty našlape tolik zábavy, kolik jí nedostanete ani za hodinu a půl celého filmu. Ono i hodnocení někde pod 50 je jasný, že se starej důvěřivec opět nechal napálit. Ohraný příběh o staré křivdě a bubácích ve stylu (a doplňte si sami či ideálně nakombinujte) Kruh, Nenávist, Insidious, Conjuring se poměrně překvapivě vyvine a stočí spíš k tématicky podobné záležitosti jako je horor Klíč. Sice se dočkáme pár lekaček, několika zajímavých zvratů, ale jinak je to klišé jak prase, běžného diváka asi moc nenadchne a znalce spíš otráví. ()

maddy

Neviem kto mal potrebu toto pchať do kín, keďže to ničím nevybočuje z produkcie, ktorú zväčša dostať „only on-demand“ (alebo rovno na DVD). Jessabelle je tou najtuctovejšou, najobyčajnejšou ducharinou, ktorá si široké nasadenie do kín vôbec ničím nezaslúži, ani ho nijako neobháji. Mysteriózny príbeh plných tých najobohranejších zvratov, ktoré tu už boli tisíc krát (najviac sa asi vybaví slušný The Skeleton Key, ktorého dej Jessabelle v podstate celý kopíruje, akurát v oveľa menej ambicióznejšom podaní). Báť sa tu nie je vôbec čoho a chýba tomu jediná zaujímavejšia scéna, ale pre duchariny mám stále starosť, takže musím uznať, že natočené to po technickej stránke bolo celkom štandardne, hlavná hrdinka bola príjemne roztomilá, aj vzhľad ducha v poriadku a tie dve/tri scény s ním sú natočené celkom „živelne“ (akčná bitka v bahne, vo vani ktorá mierne pripomenie remake Evil Dead), takže ako taká jednohubka na jeden večer úplne neškodné, neurazí, neotrávi, vďaka krátkej cca 80 minútovej stopáži rýchlu uplynie, ale vo výsledku je to vo všetkom také priemerné, nijaké, že to ani nemá koho zaujať. Zadarmo prečo nie, no platiť za to v kine tak ďakujem pekne, tam je uvedenie čistý nezmysel a producenti mali prehnané ambície. V tomto prípade teda chápem ten „hate“, aj keď ročne sa urodia oveľa horšie hororové kúsky. CELKOVO: 2* (4/10) ()

kaylin

„Jessabelle“ je další produkt moderního hororového průmyslu, který má nápad, ale není dotažený do konce. Je to prostě jen zábava, která svou nedokonalost ukazuje i s polední scénou, která není ničím jiným než tím, aby se tvůrci zalíbili a mrkli na diváky. Není to proto, že by se chtěli divákům odvděčit, ale prostě jen proto, že už nevěděli coby. Špatný film, který v podstatě nemá hororové momenty. A pokud, tak jen kopíruje jiné. ()

..Lucas..

Trailer mě docela nalákal, ale film samotný je skoro o ničem. Příběh je jakžtakž zajímavý, ale způsob, jakým je natočený ve vás nevzbudí absolutně žádný zájem o to, co se bude dít. Žádná scéna, kterou bych si zapamatoval, žádná lekačka. Takže spíš takový podprůměr. ()

AlistairMir

Tak jsem byl letos zvědav která Belle mě dostane více jestli Anna nebo Jessa. Chvilka napětí...Anna. Bezvýhradně. No a teď k Jessabelle. Je to příjemný rodinný film ééé pardon, chci říci horor, s prvkama duchařiny, která neděsí, ale hezky se na ní kouká dokud se to na konci vše nesnaží hrozivě strašit a já se z toho chytal za hlavu. Jessie je holka, která fakt nosí smůlu všem co potká a když zrovna neumírají její bližní, tak alespoň rozvrací jinou rodinu, vidí duchy a celej film nosí tak velké výstřihy, že se hlavní herečka buď chtěla pochlubit tím, že jí příroda obdařila čtyřkama, nebo rejža chtěl zakrýt nedostatky filmu a přesunout pozornost pánské a lesbické části publika na jiné vnady, než hororové. No u mě to nezabralo, nevím jak u ostatních. Každopádně stojím si za tím, že je to horor pro publikum od dvanácti let a pokud to přijmete, bude Vás bavit. Pokud ale čekáte strašidelnou duchařinu pro dospělé, tak budete dle mého zklamáni. ()

Valsadora

Ach jo… Annabelle byla velke zklamani, Jessabelle jeste vetsi. Tuctovy horor, lekacky slabe, herecke vykony nikterak zajimave. Jedno se musi nechat, a to, ze trailer dokazal divaka nalakat. Jeste ze me diky hodnoceni csfd nenalakal do kina. The Conjuring, The Purge, Sinister, najde se snimek, ktery se vam aspon vyrovna?? ()

Jigy

Další ze slabých hororů. Žádné napětí, žádný strach, žádné děsivé scény. Rozuzlení celkem zajímavé, ale nic z čeho bych byl odvázaný. Poslední dobou je kvalitních duchařin a démonů ve filmech čím dál tím míň. ()

M.i.k.e

a další jedna velká nuda do sbírky.Pomalý a nic nepřinášející horůrek,kde se přes hodinu nic moc neděje,aby pak přišlo opravdu neočekávané rozuzlení.Atmosféra nula,lekačka možná jedna dobrá a hlavní hrdinka taky není žádná velká sláva.Z trojice Annabelle-Jessabelle-Ouija tak vítězí creepy panenka o prsa všech hlavních hrdinek.Bohužel je to ovšem vítězství Pyrrhy.Jdu teď koukat z okna,tam se aspoň můžu bát,jestli mi nějaký dobrák neukradne auto ...20% ()

Havaj8

No chtěl jsem na to jít do kina, ale bych byl podobně zklamanej jako z Annabelle. Tyhle dva filmy 2014 se fakt sešly. Jedno plus za tu zrzku, která svým úsměvem dokázala upoutat. Druhá věc je, že ten příběh není úplně lacinej, ono se nad tím ke konci dalo i pěkně zauvažovat, aby to pasovalo. Ale po tý rádoby děsivý stránce to krachlo. Bylo tam všehovšudy tak 3 ucházející scény, a to včetně tý úplně první. A to je na takovejhle film poměrně málo. ()

honajz2

Hodně, ale opravdu hodně slabé tři. Docela často jsem se tam lekl, mrazilo mě i v zádech. Byla tam i slušná atmosféra. Ale těch nelogičností tam bylo docela dost. A to my vadilo. Někdy jsem se v příběhu ztrácel. Možná bych dal silnější dvě, ale to napětí a tajemno bylo docela slušné. ()

Streeper

Dívala jsem se na to s přáteli a podle vyprávění jsem se na to vážně těšila. Ale nakonec jsem byla zklamaná. Lekla jsem se jen jednou a to ne díky filmy, ale díky kamarádovi, který mě vylekal. U filmu jsem se nebála a ani jednou nelekla, což je dle mému vztahu k hororům docela divné. Jinak jsem se nudila. Zápletka je možná trochu zajímavá, ale ne originální. ()

bourec

Tak ,že je to vykradačka něčeho,mě až tolik nesere.Průměrnej film,s děsivym tajemstvim,ale rozhodně ne horor.Nudit sem se nestih,takže v poho.60%. ()

cariada

Tohle bylo divný a vůbec mě to nebavilo. Celý ten děj je nezáživný a nudný. Dát do hlavní postavy holku na vozíku nebyl dobrý nápad. Atmosféra nic moc. Snad jen scéna ve vaně byla dobrá. ()

humanbeing

I když Jessabelle není žádná pecka, tak návštěvy kina nelituju. Duchařský subžánr mám rád a v Jessabelle se to Kevinovi Greutertovi jakžtakž povedlo dotáhnout do vítězného konce. Po většinu stopáže je to velmi záhadný film co se vyprávění týče. Závěrečné pointě se daří poslepovat jednotlivé kousky záhady v sympatickou podívanou. ()

dubinak

Možná, že kdyby Greutert koukal spíš na herecký talent, než na prazvláštní vzhled hlavní herečky, udělal by líp nejen divákům, ale i sobě. Sarah Snook byla totiž po celý film tak moc snaživá, až to není hezký. Strašně mě otravovalo těch pět změn v jejím výrazu během pár vteřin kdy řvala jen: ,Dad!' A víc, než hororové momenty mě děsilo to, jak hraje. No k filmu mám jen pár poznámek. Za prvé nuda. Za druhé nelogické myšlenkové postupy. Za třetí žádná atmosféra. Za čtvrté laciné hororové prvky. Což mě mrzelo asi ze všeho nejvíc. Jestliže by režisér zvolil jinou herečku a udělal třeba jen jednu scénu zapamatovatelnou a působivou, třeba bych uvažovala o té třetí. Ale skutek utek. Tohle si asi za rámeček nedá. ()

Stallone

Jako expert na žánr horor jsem při své osobní filmové inventuře musel shlédnout i tento horor. Vůbec v ničem se neliší od desítek podobných nekvalitních filmů, které jsou v tomto žánru ročně točeny. Máme tady tradiční šablonu. Sympatická mladá žena, starý opuštěný dům, ve kterém straší a mládenec, který je do hlavní hrdinky zamilovaný. V televizi neurazí, ale do kina rozhodně snímek nepatří. Chválím dobrý, neokoukaný nápad umístit hlavní hrdinku na kolečkové křeslo a v této úrovní pro mě televizních hororů přijatelnou pointu. ()

V_erus_h

Nepřišlo mi to tak hrozný, co se příběhu týče.. Ano, už to tu bylo tisíckrát, ale zpracování nebylo nejhorší.. Nebýt hlavní herečky.. Myslím, že kdyby ve filmu místo ní hrál umělý fikus, dopadlo by to líp.. Tak hroznej výkon jsem neviděla už hodně dlouho. Kdybych na to omylem šla do kina, asi bych snížila ještě o hvězdu, takhle doma, když jsem u toho mohla hrát Angry birds, se to ještě dalo.. ()

Mol

Co k tomu říct? Scéna, kde Jessabelle leží v posteli, za záclonkou sedí na křesle druhá Jessabelle a přibližuje se, tak to jsem málem dostal infarkt, ale oproti tomu třeba zase závěrečná scéna, kde si to Jessi hasí po molu a řve, tak to jsem měl co dělat, abych se nezačal smát na celé kino. Nevyvážený film se špatným scénářem a v kině to zvukově přehulili, takže mi explodovaly ušní bubínky, jako vejice v mikrovlnce. Na zvuku se mi ovšem líbila část, kde máte pocit, že za vámi někdo proběhl. To se mi projel po zádech děda mráz i se saněma a koňským trojzpřežením. ()