Nymfomanka, část I.

• Dánsko Nymph()maniac (více)

Otevřená studie ženské sexuality, prostřednictvím hlavní postavy. Hlavní hrdinku Joe najde zmlácenou v parku, starší muž jménem Seligman. Nymfomanka Joe odhaluje samotářskému intelektuálovi tajemství svého pokrouceného životního osudu, plného sexuálních prožitků. Vyprávění Joe je rozděleno do osmi kapitol, ve kterých se postupně dostáváme od jejího mládí a dospívání až k dospělosti. (Aerofilms)

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Film má dve verzie a to kino, ktorá má 117 min a režisérska, ktorá má 145 min. Kino verziu som doteraz nevidel, takže nedokážem porovnať. Úprimne ani neviem, čo všetko by som z režisérskej verzii vyhodil. Jediná vec asi na začiatku prvých cca 3 min, kde v podstate nie je nič okrem tmy.Inak čo sa týka samostatného filmu, tak Lars Von Trier, vie proste prekvapiť. Či už sa jedná o jeho nasledujúci Jack Stavia dom alebo tento. Máme tu skvelú réžiu, fajn hudbu, veľmi dobre herecké výkony. Jediná vec mi ale nedochádza, kde sa v tomto filme podľa ČSFD má nachádzať komédia?   Prosím vy čo, ste to videli, viete mi to vysvetliť?!  Film môžem odporučiť každému kto má rád drámy vyrozprávane trochu netradične a neprekáža vám erotika vo filme. Bavíme sa cca o 50% stopáži filmu. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

dwbmb

Musím srovnat první část s filmu s trailerem. Trailer: Sex, sex, sex, výtok, sex, Rammstein. Film: Kecy, rybaření, kecy, matematika, kecy, Johann Sebastian Bach. Kdo se těšil na porno, bude zklamán, koho trailer odradil, možná bude překvapen, co se tu od recenzentů dočte. Neumím si vysvětlit, proč má film takto zcestnou propagaci, otázkou však je, jaká je Trierova nesestříhaná a necenzurovaná verze. Filmy je však natolik odlišný od vytvořených představ, že pochybuji o tom, že necenzurovaná verze, která půjde do kin později, bude obrat o 180 stupňů. Trierovi fanoušci budou zajisté nadšeni, jeho perfekcionismus je znát na všech částech filmu. Pouze asi dvakrát jsem si všiml relativně invasivního střihu, který dává vědět, že ten opravdový Trier přijde až s režisérskou edicí filmu. Prozatím ve mě film zanechal dojem velmi slibného předkrmu před druhým dílem, na který se nelze netěšit. P.S.: Cenzurovanou verzi střihu ještě více uzemnily české titulky, ve kterých je například "fucking ridiculous" přeloženo jako "legrační". Anglicky slyšící lidé si tedy film užijí o fous více. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano ()

celticek

První scéna za zvuku Rammstein = masakr. Kamera je geni(t)ální, herci výborní, humor černý. Uma Thurman a celá její etuda je vrchol absurdnosti - pro mě to nej z první části. Na první rande ale pánové tento snímek spíše nevolte:) ()

karlee

No uvidíme, jak to zpětně zapůsobí po shlédnutí druhé části, první se občas trochu vleče. Na druhou stranu ten hodně černý humor je výborný, mohlo ho být víc. Scénka s Thurmanovou je parádní. ()

Milda003

Přesně kvůli takovým filmům prostě rád chodím do kina a rád podpořím umělce. Prostě takovej ten pocit když jdu z kina k autu a říkam si " ty jo... kurva hustý..."- Film (a pochopitelně jeho předloha) uplně bezvadně propojil vážnost daného "nemravního" tématu s komediálním... Uplně suprový dialogy Stellana Skarsgårda s Charlotte Gainsbourgovou popisující život nymfy s rybařením, do toho RAMMSTEIN a to málo mně už v několika prvním minutách přesvědčilo že film bude - a BYL naprosto super. ()

Araliya

Viac menej sa stotoznujem s komentarom od JASM, zatial rozpaky a niekde v polke filmu mi fakt tie doslovne vysvetlenia a prestrihy zacali liest na nervy. Pockam si na vol II, aby som si urobila uceleny obraz. Hadam si poopravim mienku :) [70%] ()

PB2

Dlouho jsem se v kině takhle nenudil a je jen dobře, že byl film rozdělen do 2 dílů. Kdybych měl v kině trávit další 2 hodiny, asi by mě museli na konci budit. Ještě před začátkem Vám filmové plátno naservíruje stručnou zprávičku, že se jedná o cenzurovanou verzi (cenzura filmu s názvem Nymfomanka, který je víceméně o sexu a přístupný od 18, může mít snad jen jeden důvod, a to větší publicitu), a pak se začne odvíjet příběh hlavní hrdinky, která vypravuje svému opatrovníkovi, jak se od 15 prosoulužila životem až do ... do konce prvního dílu. Děj postupně negraduje, on totiž úplně chybí. Na druhý díl jsem si naštěstí lístek nekoupil, protože i přes akční ukázku v titulcích od něj čekám další kýbl nudy. Vlastně jediné, co bych na tom filmu pochválil, je hudba-Rammsteini a Bach. Ještě bych rád okmentoval některé podtituly, kterými film někdo obohatil: Studie ženské sexuality: Tohle má daleko jak ke studii, tak k v jakémkoli ohledu průměrné ženě, jenom ten sex zůstal. Čisté porno: Nene, pornografie to taky není, v pornu za herce určitě nemusí zaskakovat dubléři (jak je napsáno na konci titulků) ()

Scorn_

Budu hodnotit oba snímky jednou kritikou, stylově se příliš neliší a co si budeme povídat, kdyby to šlo, Trier by je asi nerozdělil. Jediný rozdíl mezi dvěma filmy je jistá příběhová paralela s Melancholií, kdy jednička obsahuje více vtipu než deprese, zato ve dvojce už nám Trier solí rány. Myslím, že film se za takových 15 let může stát klasikou, kterou by měla povinně vidět každá žena. Trier poprvé ukazuje dialog mezi mužem a ženou, nejen ženský pohled, přičemž muž tu reprezentuje jakousi moudrost a vzdělanost, žena řekněme nespoutanost a upřímnost. Ostatní muži ve filmu jsou však pouze nástroje/loutky. Vizuálně Trier vzdává opět poctu filmařům starších generací, kdy ze zdánlivě obyčejné věci, dokáže vykouzlit neuvěřitelně poetický kamerový záběr. Trier ale není "videoklipař" a rád se máchá v temných lidských emocích, slabosti a touze. Každý záběr a dialog má své místo, a obsahuje důležitou informaci o lidské povaze v souvislosti s historií a kulturou. Zvláštní je, že většina lidí byla z tohoto filmu byla zklamána, pravděpodobně tím, že neznají celou Trierovu tvorbu, a čekali emocionální pecku typu Melancholie nebo Antikrist. Nymfomanka je však spíše komornější, příběhem i obrazem. Nehledě na chytře udělaný marketing, celkově propagaci, hlavně plakátů, které působily jako zcela pro jiný film. ()

eChoe

Když to přeženu, je to film, kde není jediná smysluplná replika. Vyprávění je nudné, nemá hlavu ani patu a na erotické scény se nekouká dobře, jelikož hlavní hrdinka je celá ošklivá. Druhou část hodnotím na základě této části, nemyslím, že bych ji zvládl přetrpět. ()

DogtownCZ

"Tajným kořením sexu je láska" Podle mého snad nejlepší Trierův film a to jsem měl i čest s jeho dalšími díly jako Melancholia, Dogville, Antikrist nebo Prolomit vlny, ale žádný mě ještě tak nebavil a neoslovil jako právě Nymphomaniac. Už teď se těším na další část. ()

Miagy

Jedinou úlohou tohto filmu je,predpokladám, šokovať.Inú pridanú hodnotu filmu som nenašiel. Myslím, že šokoval dostatočne, niečo podobné sa do kín tak často nedostáva. PLUS: dostatočne kontroverzný, šokujúci snímok plný sexu bez emócií ( tie plagáty k filmu majú v sebe viac ako polovica filmu...). MINUS: filmu chýbal hlbší zmysel, nemal v podstate dej a keď, tak veľmi nepatrný. Film bol bez emócií, nejakých výrazných charakterových čŕt a podobne. ()

Maniik88

Lars dosiahol čo chcel, vyvolal obrovskú zvedavosť a v podstate fikane donútil milióny ľudí, nech si to pozrú. Spoveď nymfomanky vyvolal u mňa rozpačité pocity. Na jednej strane sa mi páčili štýl rozprávania, pekné prirovnania napr. o chytaní rýb, veľmi dobrý Stellan, výborná vsuvka s Umou Thurman. No na druhej strane je toho málo, čo by som pochválil. Herečka nesympatická a škaredá, po čase vás to už začne nudiť, sexuálne scény skôr odpudivé a vôbec nemám chuť pozrieť druhý diel. Pribudnú tam ďalšie hordy nabíjačov, Charlotka poukazuje svoje vychudlé telo bez pŕs a možno ju nejaký ten chlap zmláti..škoda ďalších 2hod. ()

Alergius

Přišlo mi, že Trier se snažil o veledílo, které se nějakým způsobem zapíše do dějin. Nestalo se a nestane. A to i přes kontroverzní téma. Celý film se táhne, snaží se působit metafyzicky různými přirovnáními a obecně tam cpe věci, které přímo bijí do očí, že tam nepatří. Neviděl jsem druhou část, ale ta první je pro mne celkem zklamáním, čekal jsem více, obzvláště po zkušenosti s režisérovou předchozí tvorbou.. ()

Hisnuklusi

Ty ale joo. Jako joo. Já už sice vlastně nevím, o čem to bylo, což samozřejmě myslím s nadsázkou, ale vím, že dojem, který to v mé duši zanechalo, byl hluboký. Člověk je občas znechucen, občas překvapen, sem tam se mu ježí i ty chlupy, o kterých si byl jist, že neexistují a občas dokonce i příjemně pobaven. Takže joo. Tenhle rejža je zajimavá osoba. Navíc mě určitýcm způsobem přitahují ti, o nichž nemám, u všeho co natočí valné mínění a třeba takový Antikrist mě vkusem zcela obešel.Tohle má ale uplně jinou uroveň a stejně jako Melancholia, to ve mně prostě zanechalo silný a hlavně dobrý dojem. Hele a ta herečka Charlotte, ona je fakt pekelně škaredá tyyjo, ale to jen tak na okraj. Druhou část bych okomentoval uplně stejně jako tu první. Takže ji ani komentovat nebudu. Nehodnotím to totiž jako dva filmy, beru to jako celek a ten je za pět. Je to jiné, než na co jste zvyklí, vyčnívá to, ale zároveň to prostě fakt baví a rafinovaně střídá emoce jako na běžícím pásu. ()

Yahey

Intelektuálně rafinovaný film, který je zdánlivě o sexualitě. Spíše je o osamělosti a zoufalství. O lásce a jejím chybění. A Trier si (inteligentně) hraje a vystřihuje a míchá. Ani bomba, ani zklamání. ()

DadysGirl

Každý si v tom najde co hledá... Pobouření, vulgaritu, osamělost, drama, lítost, kontroverzi... Snažila jsem se v tom nehledat nic... a přesto jsem dostala relativně očekávané... Pro mě je to dobrej film, kterej není nijak extrémně kontroverzní, nic mě nepohoršilo, něčemu jsem lidsky porozuměla, něco se sladilo s mojí sexualitou... Jsem ráda,že jsem to viděla, ale není to pro mě film století... ()

Lars von Trier a sériový vrah

Lars von Trier a sériový vrah

27.12.2016

Slavný dánský režisér se po Nymfomance na pár let odmlčel, jeho fanoušky tak určitě potěší, že konečně chystá další projekt. Trierův nový film se jmenuje The House That Jack Built, uvidíme ho v roce… (více)

PF 2014

PF 2014