Nymfomanka, část I.

• Dánsko Nymph()maniac (více)

Otevřená studie ženské sexuality, prostřednictvím hlavní postavy. Hlavní hrdinku Joe najde zmlácenou v parku, starší muž jménem Seligman. Nymfomanka Joe odhaluje samotářskému intelektuálovi tajemství svého pokrouceného životního osudu, plného sexuálních prožitků. Vyprávění Joe je rozděleno do osmi kapitol, ve kterých se postupně dostáváme od jejího mládí a dospívání až k dospělosti. (Aerofilms)

RomanT

Má to někdo štěstí. Dostat se do takové pozice, že si může dovolit natočit jakoukoli slátaninu a lidi mu to přesto žerou. Tentokrát si vzal za téma lidskou sexualitu (no, spíše sexualitu jednoho nemocného člověka) a má potřebu neustále něco vysvětlovat, poučovat, vytvářet nesmyslné analogie, a to jak pro blbé ("otočil mě jak pytel brambor", načež následuje záběr na pytel brambor), tak pro rádobyintelektuály (Fibonacciho posloupnost, zlatý řez, Bachova polyfonie). To, co by ve filmu jiného režiséra většina označila za blbost, je u "kultovního" režiséra pochopeno jako rafinované pohrávání si s divákem. Měl jsem to vypnout poté, co hlavní hrdinka ve vlaku sbalila chlapa na nemocného křečka. Jediné, čím si von Trier ode mě zaslouží pochvalu, je scéna s podvedenou manželkou v podání Umy Thurman (jen k tomu nemusel zvát ty děti). ()

rey17

Relativně zajímavý příběh se skvělým střihem >montáží<, zvukem, kamerou a hlavní hrdinkou :-) Za odvahu je půl hvězda navíc. ()

LencaN

Na to, že je kolem téhle dvojice filmů takový rozruch mi jednička nepřišla zas až tak světoborná. Samozřejmě je to téma ožehavé, které si netroufne jen tak někdo natočit, navíc hlavní herečce zůstane takové označení snad do konce života, tím myslím především tu mladší verzi (Stacy Martin). Celý film je protkaný metaforami, přirovnáními sexuálního chování třeba k rybaření, byla tu spousta zajímavých poznámek, ale chvílemi to bylo bohužel zdlouhavé a nudné, až jsem si říkala, co se bude ještě dít ve dvojce, když už tady mi přišlo, že s vyplazeným jazykem až na veste odvyprávěli nosnou část životního příběhu ženy, která byla závislá na sexu až tak, že měla třeba 10 chlapů za večer. Milostné scény jsou kvalitní, má to náboj, zlomená dušička té starší verze Joe je podaná jemně, nenásilně. Ale prostě všechno to kolem byla jedna celistvá šeď. ()

warha

Na tenhle "film" mě dotáhla kamarádka, prý šlo o umělecký dílo...kdybych věděl o čem, že to je, radši bych si pustil na internetu nějaké porno, ještě bych si ušetřil peníze za lístky...a uviděl kvalitnější scény. ()

Luky61

Od Larse von Triera jsem viděl zatím jen Melancholii, takže jakousi představu co mě čeká, jsem měl. Co jsem viděl, jsem ovšem nečekal! Film není provokace veřejnosti, jak se uvádí. Zajisté ale naláká hodně lidí a davy, které jdou do kina kvůli názvu, budou zklamané! Kdyby tam některé erotické záběry nebyly, film by měl úplně stejný smysl, jen by byl trochu ochuzen, jako celek. Protože filmu neschází vůbec nic a působí na mě hrozně "plně", realisticky, cynicky a vydržel bych v kině sedět místo 145min. třeba i 350min. Pro mě úžasná studie jedné narušené ženy, nemluvě o nádherných záběrech přírody, skvělé kamery, poetického pojetí v některých pasážích a neobvyklém a krásném prostředí... Líbil se mi Stellan Skarsgård a jeho temný příbytek s úžasnou atmosférou pro vyprávění vzájemně proplétajících se příběhů, skvělá mladá herečka Stacy Martin, úžasný černý humor v podání Umy Thurman a tatínka třech malých dětí, završený příchodem další naplánované návštěvy... Pro mě úžasné, krásné dílo! Těším se na pokračování. Nutno doplnit, že jsem viděl jen necenzurovanou, režisérskou verzi. ()

hony23

Absolutně nechápu, co na tom vidíte. Ano, Charlotte je pěkná holka, ale to je asi jediné pozitivum. Já jsem tedy sledoval nudné vyprávění věčně nadržené krávy, které plyne tempem ochrnutého hlemýždě a které více než erotiku nám nabízí psychologické rozbory duše. Druhý díl si tak s gustem nechám ujít, to už si raději pustím nějaké to 30 let staré východoněmecké porno... ()

lacerta odpad!

Tak možná by to bylo o hvězdu lepší (za záběry s leopardem a kdybych neměla žádná očekávání). Ale tohle? Jedno velké nic s dobrou reklamou. Chápu, že tady asi o příběh a věrohodnost příběhu nešlo, ale přesto se mi situace, kdy si chlápek přivede domů holku, která se válí na chodníku, zdá trochu ujetý. To, že ona ho peskuje a prudí a vůbec mu to vypráví takovým na pěst tónem může být klidně taky vedlejší. To, že si mohl vybrat nějakou podobnější představitelku, aby člověk vůbec mohl věřit, že je to jedna a ta samá osoba (a třeba nemusel uvažovat, proč v rozpočtu nezbylo na barevné kontaktní čočky, aby se shodovala aspoň barva očí...). Když už to bylo tedy prezentováno jako něco "kontroverzního", asi bych čekala i nějakou tu drsnou realitu, ne záběry, jakých se člověk dočká v kdejaké komedii pro teenagery. Takže sečteno podtrženo - děj nic, nějaké šokující odhalení - nic. Stopáž něco šíleného. Asi nejsem cílová skupina, protože tohle bylo snad horší než Melancholia a i ta mi přišla prostě strašná. ()

Shimmy odpad!

Větší debilitu jsem snad v životě neviděla. Nechápu proč je z tohodle filmu každej tak strašně odvázanej. Chápala bych ještě, kdyby tam bylo pro honiče ukázáno spoustu "materiálu" ale tady prostě nebylo nic ! NIC z ničeho ! Film o 2 sockách co vypadaj jak fetky a soutěží o tom, kdo vyhulí víc ptáků nechutnejm chlápkům ve vlaku, o tom, jak se neskutečně ošklivá holka zabouchla do idiota a zjistila to až potom, co si to se svym bobrem mezi nohama rozdává s kdejakym úchylákem a odvypráví svůj poblitíhodný život úplně neznámýmu člověku, který její rozhoďnožství přirovnává k požírání nějakýho blbýho zákusku vidličkou místo lžičkou...Tak sakra co to je ?! CO TO JE ??!! ()

Penguin10

Docela jsem z filmu měl dobrý pocit. Trochu se ale obávám 2.části, proto nebudu spěchat, abych si nezkazil dojem (zaslechl jsem spoiler a od té chvíle se na další část netěším). Dost se mi líbilo rozdělení na kapitoly života, poučení a přirovnání a Trier parádně zakončil první část. Spokojenost, dokonalost a pak najednou prázdno a konec. Klidně bych to takhle nechal a byl bych spokojen. ()

rigby

Úchvatné filmové zpracování, které nemá chybičku. Na filmy Larse von Triera bych se mohl dívat i bez zvuku, ale teprve s hudbou je to opravdový zážitek. Zejména začátky a konce mu jdou. A nejinak tomu bylo i v tomto případě. První polovina filmu byla na výbornou i obsahově, ve druhé půlce začal děj na můj vkus až moc stagnovat a chtělo to ostřejší nůžky i v režisérském sestřihu. A na konci jsem litoval, že už je konec. Aspoň je proč se těšit na druhý díl. S povděkem zejména kvituji skutečnost, že film není jen o sexu, ale autor se snaží dohlédnout až na dno ženské duše. 4+ ()

PrezidentRickS. odpad!

Tady musím naprosto souhlasit s Verbalem. Kdyby Trier natočil film o hovně bude hned vysoce intelektuální a umělecký... při tom si Nymfomanka zaslouží to, co se normálně s hovnem dělá, spláchnout a umýt si ruce. ()

WAGHiSS

Nejlepší film na rande! Láska nebyla, erotika nebyla, porno nebylo, nic nebylo. Ale nic jsem nečekal, tak cajk. Larsi, s Olafem prostě kámoši nebudete, nasrat Part (2). Byl to její nápad, ne můj. ()

Stuck

podobné filmy jistě natáčel Rosenberg, ale každopádně na nich nevydělával v kinech..tohle prostě do normální distribuce nepatří..navíc žádné poselství.. ()

NikaIn odpad!

Veľmi som sa tešila na tento film a o to viac som ostala sklamaná po jeho zhliadnutí.Taká dobrá téma a tak zle sa jej tvorci zhostili.Nuda,nuda,nuda strašná nuda,dialógi nezáživné,bez emócii,dokonca som necítila vobec nič ani len pri scéne kde hlavnej predstaviteľke zomiera otec,suché a erotika tiež nudná.Niečo tak nezáživné som dlho nevidela,veľká škoda mohla to byť pecka keby sa do toho zakúsol niekto s fantáziou. ()

Saxos

Z důvodu čištění obsahu HDD jsem narazil i na tento skvost hodnocený buďto jako odpad nebo pěkně ohvězdovaný. Dokonce režisér verze, takže jsem si užil o 1/2 hoďky víc. No kdyby se holka projela vlakem Českých drah v době udělení všeobecné amnestie pravdoláskaře prezidenta, tak by hodně rychle změnila přístup k své sexualitě. Celou dobu jsem čekal jestli tam Rammstein vypálí ještě jednu pecku, jak na začátku, a tak jsem trpěl a trpěl. Tak ta jedna hvězda je samozřejmě jen pro ně. ()

Scaevola

L. von Trierovi samozřejmě nelze upřít velkou dávku řemeslné zručnosti a dokonce je tu možné zamyslet se, jak je možné, že film s tak podivným tématem dokáže vyvolat pocit, že je mnohem kratší, než ve skutečnosti je, avšak klíčová otázka zní... proč? Velkolepý herecký výkon S. Skarsgårda naneštěstí jako odpověď stačit nebude, proto zbývá jen sebestředná snaha provokovat. Nazvěte mne třeba nudným konzervativcem, ale takový smysl snímku mi nestačí, abych se díval na několik hodin psychického vydírání a potměšilých sociálních závěrů. ()

kolly13

Zajímavá psycho-sonda, to mě baví. Ale nedám víc než střed u filmu, kdy mám tendence přetočit nudné pasáže dopředu (viděna delší verze). Uma umí, Shia se nám odhalil, Stacy, Stacy si zahrála v pornu s obsahem, Stellan si střihl svou parketu (čekám na jeho silnější projev), Christian se konečně projevil jako herec, Charlotte nemám rád (přec je to na první pohled mistrovsky položená psýcha). ()

gu-staff

Když to tenkrát bylo nový, každej se z toho mohl posrat, jak je to hrozně šokantní, pobuřující a vůbec.Celý to umocnil Lars, kterýmu někde ujely nějaký kydy o fašismu na nějaký nóbl příležitosti, kde se dámy bojej uprdnout pod róbama vod Almáryho a snažej se balancovat na tak vysokejch šteklích, že by na ně koukal nahoru i Sun Ming MIng (vygůglete si to, uhrovatí filmofilové). No ale k filmu. Občas je vidět péro, občas frnda, často kozy a když už je to vidět, je to vidět chvilku potom nebo předtim, co Šárlot vypráví Stellanovi svuj příběh o tom, jaká byla špatná křesťanka. To už ovšem natočil mnohokrát i Tinto Brass, a dalo se na to koukat. Na tohle se bohužel koukat nedá. Je to totiž zábavný asi jako osmifinále oblastního přeboru v piškvorkách naslepo. Spíš to vypadá, že si to Trýr natočil sám pro sebe, aby si měl u čeho - až bude v důchodu - mastit štangli. Jenom teda nechápu, proč tam těch zmíněnejch 3 atributů není více. A to ani v direktórskatu, kterej jsem si (ježišmarjáproč) já debil pustil. Takže tři hvězdy no. Jedna za kozy, druhá za....atd..... ()

Lars von Trier a sériový vrah

Lars von Trier a sériový vrah

27.12.2016

Slavný dánský režisér se po Nymfomance na pár let odmlčel, jeho fanoušky tak určitě potěší, že konečně chystá další projekt. Trierův nový film se jmenuje The House That Jack Built, uvidíme ho v roce… (více)

PF 2014

PF 2014